מיצג שווא

בויצ'יילד היא אמנית גוף מסן פרנסיסקו שחזותה הגברית המתעתעת גרמה לעולם האופנה להיקשר אליה, אבל היא מסרבת להתמסר ולהפוך לאקססורי של מותגי על

88 שיתופים | 132 צפיות

 

 

הלחשושים בפתיחת התצוגה של מותג האופנה הניו יורקי הוד ביי אייר ((Hood by Air שהתקיימה בפברואר האחרון נשמעו גם בשורות האחרונות. האנשים שבאו לשבוע האופנה של ניו יורק רגילים לאירועים חריגים (בסופו של דבר מדובר באחד ממופעי האופנה הדו שנתיים המפורסמים והיקרים ביותר בעולם, ואם אתה רוצה לבלוט אתה חייב תקרית יח"צ או לפחות קולקציה שערורייתית), אבל במותג הוד ביי אייר – שזו הייתה התצוגה הראשונה שלו במסגרת הרשמית – נהנו למתוח את הגבולות מחדש. אחת הדוגמניות שהציגו קולקציית בגדי רחוב הייתה אמנית מיצג מסן פרנסיסקו המכנה את עצמה בויצ'יילד (Boychild). בקפוצ'ון ניילון ירוק שהעיד על כתפיים רחבות, בראש מגולח, בנעליים צבאיות ובמבט מרתיע צעדה בויצ'יילד בהליכה גברית זועמת על מסלול התצוגה וגרמה לקהל לתהות: גבר? אישה? מי יודע?

דוגמנים ואמנים שמלהטטים עם המיניות שלהם הם כבר חדשות ישנות בתחום אופנת העילית. טרנסג'נדריות כמו הברזילאי/ת ליה טי או ההולנדי/ת ולנטין דה הין כבר נחשבות לחלק אינטגרלי מהתעשייה וצועדות בבטחה מקוריוז לקרקע יציבה. תהליך השתלבותו בתעשייה של הקרואטי־סרבי אנדריי פז'יק, עד הפיכתו לאנדריאה פזי'ק העונה, זכה לליווי תקשורתי צמוד ומפרגן. דוגמנים בעלי מראה נשי הם כבר יותר טרנד מקובל מסתם גימיק, אבל עד כה נדמה כי המסלול היה חד צדדי והוא נע מגבריות לנשיות. בויצ'יילד מנסה להפוך את היוצרות.

מיצג שווא- בויציילד

היא לא חשפה את שמה המקורי ולא את גילה המדויק באף אחד מהראיונות שנערכו איתה, אבל ידוע כי היא בסוף שנות ה־20 לחייה ושהחלה את דרכה כאמנית מיצג במועדוני הדראג של סן פרנסיסקו לפני כשלוש שנים. מאז דרך כוכבה, והיא משתפת פעולה עם ראפרים, צלמים ואמנים שונים שמשתוקקים לתעד את המראה הלא שגרתי שלה. היא מעלה מופעים אישיים בחללים קטנים בלוס אנג'לס ואירופה כשהיא עירומה בפלג גופה העליון, מרכיבה עדשות מגע צבעוניות וזזה בנחשיות לצלילי מוזיקה אלקטרונית או רמיקסים של ביונסה וריהאנה. את המופע שלה תיאר המגזין "ID" במילים "דמות זרה, חזקה, נטולת מין, שמופעלת על ידי מפעיל בובות בתיאטרון ללא החוטים". לפני כמה חודשים זכתה בויצ'יילד לחותמת הכשרות הרשמית: הדי סלימן – המעצב העומד בראש סאן לורן – ביקש לצלם אותה כמוזה שלו והעניק לה סדרת צילומים מחשמלת שהתפרסמה במגזין "Dazed and Confused". במקביל היא מנהלת חשבון אינסטגרם בעל 40 אלף עוקבים כמעט, ומפרסמת בו את שיתופי הפעולה שלה, תמונות עירום וקטעים מההופעות שלה.

מיצג שווא- בויציילד

אחרי שאנשי הוד ביי אייר הזמינו אותה לדגמן על המסלול ב־2013 ואפילו קראו לקולקציה שלהם בויצ'יילד בהשראתה – היא עלתה על המסלול בניו יורק גם בשבוע האופנה שהתקיים בספטמבר האחרון ולמרות זאת ואף שזכתה להיכלל ברשימת "חמשת הדברים הכי מעניינים שקרו בשבוע האופנה" של מגזין "הטלגרף", היא מסרבת לתת לתעשיית האופנה תאבת החידושים לאמץ אותה ללבה. בראיון לאחר התצוגה ב־2013 ל"Dazed and Confused" הסבירה שמבחינתה הליכה על המסלול של הוד ביי אייר לא קשורה לדוגמנות וכי מדובר באמנות לשמה. כשנשאלה לפני כשנה בראיון למגזין "Bullett" על המשך קריירת הדוגמנות, היא כמעט נבחה על המראיין. "אני לא רוצה לדגמן. אין סיכוי. אני לא אוהבת את תשומת הלב ואין למה שאני עושה שום קשר עם העבודה שלי. כשאת מדגמנת את הופכת למוצר צריכה שלא ממלא אותך. אני אמנית מופיעה, בויצ'יילד הוא גרסה ממוקדת של כל מה שאני עושה כל החיים שלי, זה לא אקססוריז".

בדיוק האמירות שיגרמו לעולם האופנה רק לרצות אותה יותר.

מיצג שווא- בויציילד