מנכ"לית איגוד המהנדסים: "אי אפשר ש-4,000 עובדים יהיו מרוצים כל הזמן"

מיכל קרסני | צילום: רמי חכם
מיכל קרסני | צילום: רמי חכם

מנכ"לית איגוד המהנדסים מיכל קרסני הבינה שהיא לא יכולה לרצות את כולם כל הזמן, אז היא מצאה את הדרך שלה לעשות את זה נכון | משנות את הכללים - פרויקט מיוחד ליום האישה 2018

88 שיתופים | 132 צפיות

 

מיכל קרסני, 45, מנכ"לית איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות

 

המחסום: לנסות לרצות את כולם
הפתרון: DO IT IN MY WAY

עוד נשים שמשנות את הכללים:
השחקנית אפרת אביב לא מפחדת להתחיל עם גברים
הדר גלרון לא נותנת לאף מוסכניק לעבוד עליה
מנכ"לית אנגלו סכסון יוצאת מאזור הנוחות

"המחסום איתו החלטתי להתמודד הוא הניסיון התמידי שלי לרצות את כולם. כמנכ"לית של איגוד גדול המונה כ-4,000 חברים (ובעיקר גברים), הרגשתי שבמקרים מסוימים אני מוצאת את עצמי מתנהגת ומדברת לפי מה שהסביבה מצפה ממני. זה לא שאני עושה הפוך ממה שאני מאמינה, אלא שהדרך שבה אני עושה את הדברים, היא לא בהכרח הדרך שלי ויותר הדרך שאיתה לאנשים מסביב יהיה הכי נוח. לכן החלטתי לשנות קצת את הכללים, ולעשות את הדברים בדרך שלי, לנסות להרפות עד כמה שניתן מהרצון לרצות את כולם, לראות מה יקרה אם אעשה זאת בדרך שלי.
"היו כמה דברים שידעתי שעליי להתמודד איתם השבוע, והחלטתי שקודם כל אני משקיעה מחשבה בכל פעולה, ולא עושה אותם באופן אוטומטי, ולכן מספר דברים קיבלו מענה כפי שמצאתי אני לנכון ולא כפי שהסובבים אותי. לדוגמא, אחד הדברים שרציתי לשנות היה מיידיות המענה שלי: אחת התכונות שלי היא לענות במהירות, אבל זה לא תמיד הדבר הנכון. לכן השתדלתי השבוע, לעשות את זה לא מתוך הלחץ לתת תגובה, אלא מתוך חשיבה על סדר הזמנים והמשימות שלי.
"בתחילה, הרגשתי שאני יותר בשליטה, שמה לב לכל דבר, שאני עושה דברים באופן מכוון. זה הרגיש מעט אחר ולא באמת אני, אבל כן שמתי לב שלא קבלתי תגובות נרגנות לגבי ההתנהלות שלי – נראה אפילו שזה היה  בסדר. היו תגובות מעט תוהות אבל גם המענה להם היה ממקום בטוח ולא פזיז שהוא לגמרי שלי. מה לגבי העתיד?  סביר להניח שאדע לעשות דברים אחרת ומנגד יש דברים  שיישארו כפי שהיו עם קמצוץ של שינוי, אבל בהחלט אסתכל על ההתנהלות שלי פעמיים, ואבחן האם אני עושה את הדברים לפי מה שאני חושבת או לפי מה שמצופה ממני."

מיכל קרסני | צילום: רמי חכם
מיכל קרסני | צילום: רמי חכם