מיכל הקטנה: "יש כישלונות בדרך, הדבר החשוב הוא לא לחשוש מהם"

מיכל הקטנה | צילום: טל עבודי
מיכל הקטנה | צילום: טל עבודי

מה הסוד שהפך ילדה קטנה מיבנה לאימפריה? מיכל הקטנה מספרת איך חלמה להיות כמו גילה אלמגור ואיזו עצה של אבא שינתה לה את החיים. סיפור מקומי- פרויקט מיוחד

88 שיתופים | 132 צפיות
בשיתוף DKNY
ניו יורק עשתה את דונה קארן למי שהיא. עכשיו המותג שנושא את שמה הוא אחד המובילים במותגי האופנה. לכבוד השקת הבושם החדש DKNY STORIES, דיברנו עם עשר נשים מוכשרות ומעוררות השראה שסיפרו על העיר שהפכה אותן להיות מי שהן.

 

מיכל ויצמן
שחקנית וכוכבת הילדים "מיכל הקטנה", בת 36, במקור מיבנה.

מה חלמת להיות כשהיית קטנה?
"כילדה הייתי עומדת מול המראה ודמיינתי את עצמי מופיעה. במשפחה שלי חשבו שאני צריכה למצוא לעצמי מקצוע אמיתי לחיים ורציתי להיות פסיכולוגית, אולי בגלל שהכול מתחיל אצלי מאהבה לבני אדם, אבל חיידק הבמה עדיין נשאר אצלי.

כנערה הופעתי ב"רמת אביב ג'", גילמתי את ספיר, החברה של יעל בר זוהר, אבל לא היה לזה המשך ועד גיל 27 ניהלתי בהצלחה חנות בגדים. יום אחד כשכבר הייתי אמא לבת שלי הכנתי עבורה מופע ליום ההולדת שלה, וכל ההורים והילדים שהיו שם לא הפסיקו להתפעל. באותו הרגע הכל התחיל – ישבתי לכתוב לילדים והקמתי משרד הפקות בעשר אצבעות. ההופעה הראשונה הייתה מול 500 איש וחינם, חודש אחרי כבר מכרתי 12 אלף כרטיסים. זה הרגע שהבנתי שאני כאן כדי להישאר, והשאר היסטוריה: מופעים, קלטות, מוצרים. מאז אני 'מיכל הקטנה'. הילדים גדלים ומתחלפים ואני נשארת קטנה.

 

מיכל הקטנה | צילום: אילן בשור
מיכל הקטנה | צילום: אילן בשור


גדלת ביבנה. בתור ילדה ראית סביבך סיפורי הצלחה שעוררו בך השראה?
"מבחינתי סיפור ההצלחה שהכי עורר בי השראה הוא של אבא שלי – איש עבודה ועמל כפיים שהקים עסק לתפארת בעשר אצבעות. ממנו למדתי מה זה מוסר עבודה. באופן כללי, המשפחה שלי היא הבסיס למה שאני היום.

בתור ילדה חלמתי להיות כמו גילה אלמגור, בעיני היא מודל של הצלחה, כישרון וחריצות. היא מישהי שכבשה את פסגות עולם התיאטרון והקולנוע הישראלי, נכנסה לפנתיאון, אבל בעיקר הצליחה להמציא את עצמה כל פעם מחדש ולהישאר רלוונטית – זה מבחינתי מודל. תמיד רציתי להיות כמוה, היום אני חולמת לשחק לצידה בתיאטרון".

יש דברים שלמדת כילדה ואת עדיין משתמשת בהם היום? כלים שהפכו אותך למי שאת?
"הדבר הכי חשוב שלמדתי כבר בגיל צעיר זה לקחת אחריות על המעשים שלי. אני מאמינה שגם לטעויות יש משמעות, ושהדבר הכי חשוב הוא לדעת להודות בהן וללמוד מהן. וכמובן לעבוד קשה ולא לוותר, להיות חרוצה ולהתמיד".

מה הטיפ הכי טוב שאת יכולה לתת לאחרות?
"הטיפ הכי חשוב שאני יכולה לתת הוא לתחילת הדרך – לחקור היטב את העולם שאת רוצה לכבוש. להיות מודעת היטב לכך שהדרך ארוכה ופתלתלתה. לא לחשוש מהתמודדות עם הקשיים והכישלונות הצפויים בדרך, כל אלה הם חלק בלתי מבוטל מהמתכון להצלחה. גם אם עשית טעויות – אל תיבהלי מזה".

מיכל הקטנה | צילום: טל עבודי
מיכל הקטנה | צילום: טל עבודי


מה הטיפ הכי טוב שקיבלת בראשית דרכך וממי?
"אבא שלי לימד אותי שאין קיצורי דרך בחיים. המוטו שלו היה שכשמתחילים מלמטה ומגיעים למעלה – מגיעים למצוינות. לא להתבייש לשאול שאלות ולטעות – זה מה שעוזר להפיק לקחים".

מה הופך אישה לאישה מצליחה בעינייך?
"בגדול מי שמקשיבה לרחשי ליבה. מבחינתי זה אומר אישה שמנהלת את היום שלה בצורה נכונה, מצליחה לנהל אורח חיים בריא, זוגיות בריאה ולא מוותרת על משפחה וילדים".

מה ייחשב להישג הכי גדול מבחינתך?
"אני רוצה לשמר את הקיים. לפעמים אני מסתכלת סביבי על כל אותן נשים שמתמודדות שנים עם העולם התחרותי והיצרי הזה ועדיין מצליחות להעביר את האג'נדה שלהן – ואני מתמלאת הערכה. אני רוצה להיות כאן עוד הרבה שנים, להמשיך לשחק לילדים ואולי גם למבוגרים. ועוד חלום שיש לי הוא להופיע של השער של "את"".

 

מיכל הקטנה בילדות | באדיבות מיכל
מיכל הקטנה בילדות | באדיבות מיכל

 

הריאיון עם מיכל ויצמן הוא חלק מפרויקט מיוחד בשיתוף DKNY.
ניו יורק עשתה את דונה קארן למי שהיא. עכשיו מותג האופנה המוביל, הנושא את שמה, משיק את הבושם החדש DKNY stories. לכבוד ההשקה דיברנו עם עשר נשים מוכשרות ומעוררות השראה שסיפרו על העיר שהפכה אותן להיות מי שהן.