למה לעזאזל עדיין אין בישראל אופנת פלאס סייז?

אשלי גראהם. צילום:  Greg Doherty - GettyImages
אשלי גראהם. צילום: Greg Doherty - GettyImages

כתבת השער שלנו עם נטע ברזילי הציתה דיון סוער ברשת: למה בישראל עדיין אין מענה לנשים מעל מידה 44? פנינו לרשתות האופנה

88 שיתופים | 132 צפיות

"הייתה חברת אופנה ממש גדולה שרצתה שאהיה פרזנטורית שלה, התלהבתי ואז שאלתי אם יש ברשת הזאת את המידות שלי. אמרו לי שיתפרו במיוחד, אז סרבתי. אם בחורה במידה שלי תיכנס לחנות של הרשת הזאת, למה שלא יהיו שם בגדים בשבילה?", אמרה נטע ברזילי בכתבת השער שלנו. המשפט הזה התסיס את הרשת וייצר דיון סוער סביב השאלה: למה בישראל עדיין אי אפשר למצוא מידות גדולות בחנויות? המציאות מגלה שמי שניחנה במידה מעל 44 עדיין לא יכולה פשוט ללכת לקניון הקרוב לביתה, כפי שקורה ברוב העולם, ונאלצת פעמים רבות לסמוך על ההיצע און ליין ברשתות מעבר לים. פנינו לרשתות האופנה הגדולות בארץ ולחנויות מולטי ברנד המייבאות מגוון מותגים כדי לקבל תשובות.

תגובת רשת קסטרו:

"פריטי הקולקציה של קסטרו מגיעים עד מידה 44, חלק מהדגמים מגיעים גם במידות 32 ו-46. ניתן להיעזר באתר האונליין של קסטרו ולבצע חיפוש לפי מידה, וליהנות ממגוון רחב ביותר של דגמים אופנתיים".

"פריטי הקולקציה של קסטרו מגיעים עד מידה 44, חלק מהדגמים מגיעים גם במידות 32 ו-46", קסטרו | צילום: אייל נבו
"פריטי הקולקציה של קסטרו מגיעים עד מידה 44, חלק מהדגמים מגיעים גם במידות 32 ו-46", קסטרו | צילום: אייל נבו

 

תגובת רשת רנואר:

"רשת רנואר מייצרת בגדי נשים, בטווח מידות רחב לקהל לקוחותיה הכולל טווח המידות החל ממידה 32 עד מידה 46. רנואר בשיח שוטף עם לקוחות הרשת באמצעות מחקרים, סקרים וקבוצות מיקוד ובהתאם מעדכנת ומרעננת את טווח המידות בסוגי המוצרים לפי פוטנציאל המכירה שלהם וביקוש השוק".

רנואר | צילום: אלון שפרנסקי
רנואר | צילום: אלון שפרנסקי

תגובת רשת הודיס:

"המידה הכי גדולה בחנויות המותג היא XXL. מרבית המידות לנשים הן XL, הסיבה לכך היא ביקוש בסניפים. חשוב לציין שהמידות של הודיס אינן מידות סטנדרטיות, אלא טיפה יותר גדולות. בעבר היו כמה וכמה ניסיונות לפנות לקהל יעד במידות גדולות, אבל מאחר ולא היה ביקוש המידות הצטמצמו".

בר רפאלי ואון רפאלי ל-Hoodies | צילום: אייל נבו
בר רפאלי ואון רפאלי ל-Hoodies | צילום: אייל נבו

תגובת רשת גולף:

"לרשת גולף יש עד מידה 46 כחלק מהאסטרטגיה של הרשת הגדלנו את טווח המידות למידות. הרשת שמה לה למטרה לעצב את הקולקציה בטווח רחב של מידות והרבה פריטים מהקולקציה מעוצבים עד מידה 46 וחלק (לא הכל) גם למידות קטנות של 34. אנחנו מקווים שהביקוש יגבר, כי לדוגמא במכירות סוף העונה, תמיד נמצא את מידות 44-46, לעומת מידות קטנות יותר שנחטפות. ככל שהביקוש יגבר כן נפעל ונייצר עוד ועוד".

 

גולף | צילום: עידו איז'ק
גולף | צילום: עידו איז'ק

תגובת רשת Adika:

"טווח המידות ב- Adika נע בין  -xs-xl. בנוסף חלק גדול מהפריטים מיוצרים במידה וואן סייז על מנת לזרז את זמן הייצור ולהביא את הטרנדים בצורה המהירה ביותר ולכן לא ניתן לעיתים לייצר מידות אלא טווח מצומצם יותר שהוואן סייז מכיל. במהלך השנים Adika ניסתה לפנות פעמיים לשוק המידות גדולות: לפני חמש שנים על ידי פיתוח עצמאי של עדיקה קארב במידות 46-54 ופעם שניה לפני שלוש שנים על ידי יבוא המותג הבנילאומי למידות גדולות "אוואנס" ששייך לקבוצת ארקדיה (בעלי טופשופ). שני המהלכים לא צלחו בשל ביקוש נמוך וגרמו ל- Adika הפסדים ולכן לאחר תקופה של שנה וחצי ניסיון לכל מהלך סגרנו את הפעילות. Adika מקשיבה ללקוחותיה ובמידה ויעלה צורך כזה שוב נבחן מחדש את הנושא".

תגובת רשת H&M:

"H&M מציעה אופנה לכל המשפחה במגוון רחב של מידות. המידות במחלקות הנשים נעות בין 32-46. בנוסף, קיימת בחלק מחנויות הרשת גם מחלקת HM+  המציעה מגוון רחב אף יותר הנע בין 44-54".

"H&M מציעה אופנה לכל המשפחה במגוון רחב של מידות", H&M | צילום: הנס מוריץ
"H&M מציעה אופנה לכל המשפחה במגוון רחב של מידות", H&M | צילום: הנס מוריץ

תגובת רשת תמנון:

" המידות בחנויות תמנון מגיעות עד XXL בחלק מהפריטים. עד XL בכל הפריטים, במילים אחרות כל הבגדים מגיעים עד מידה 44, וחלק מהפריטים עד 46. בתור רשת גדולה, טרנדית ומשפיעה בעולם האופנה הישראלי אנחנו רואים חשיבות עליונה בהנגשה של מידות מגוונות לכל הציבור בישראל. אנו נמצאים כל הזמן בתהליך של שיפור ומשקיעים מאמצים רבים בנושא תמהיל המידות ברשת, בתקווה להוות מודל לחיקוי לשאר הרשתות בארץ. צוות המעצבים והפיתוח שלנו משקיע הן בעיצוב והן במדידות על מגוון מידות גוף והן באתגרים הכלכליים שמגיעים עם מהלך כזה".

עדן פינס בצילומי הקמפיין לתמנון | צילום: אלכס ליפקין
עדן פינס בצילומי הקמפיין לתמנון | צילום: אלכס ליפקין

תגובת Terminal X:
"אתר Terminal X מציע למעלה מ-70 מותגים מכל העולם ואנו מביאים את כל המידות שיש למותגים השונים להציע. באתר אפשר למצוא טווח של מידות, החל ממידות קטנות (XS / 0 ) ועד מידות של 46 ו XXL". מכיוון שאנחנו חנות אינטרנטית, הלקוחה בוחרת את הדגם שהיא מעוניינת ויכולה להזמין אותו לפי המידה המבוקשת".

תגובת רשת גולברי:

"המידה הכי קטנה שלנו היא 36, והכי גדולה ברוב הדגמים היא 46 וישנם דגמים שמגיעים עד מידה 48. אנו פונים לכל הקהלים ונשים במידות גדולות הן חלק מקהל לקוחותינו ואף המלביש של נטע ברזילי לוקח מאיתנו פריטים להלביש אותה".

"אנו פונים ונשים במידות גדולות הן חלק מקהל לקוחותינו ואף המלביש של נטע ברזילאי לוקח מאיתנו פריטים להלביש אותה", גולברי | צילום: מיכאל טופיול
"אנו פונים ונשים במידות גדולות הן חלק מקהל לקוחותינו ואף המלביש של נטע ברזילאי לוקח מאיתנו פריטים להלביש אותה", גולברי | צילום: מיכאל טופיול

תגובת רשת GALITA:
"המידה הקטנה ברשת היא XS  והגדולה ביותר היא XL , אך לא בכל הדגמים. רבים מהדגמים כחלק ממהות החברה מגיעים ב one size ובהתאם לכך מתאימים למגוון מידות. אנחנו כל הזמן קשובים ללקוחות שלנו ורק בשנה האחרונה הכנסנו XL גדול לבקשת לקוחות. במידה ויגיע צורך נוסף נגדיל את המידות לפי דרישה".

תגובת רשת H&O:

"רשת H&O מחזיקה מגוון מותגים רחב כאשר טווח המידות הוא מידות 36-52 (תלוי במותג). אנחנו מתייחסים למידות שמעל מידה 44 כחלק מהקולקציה ולכן הפריטים מוצגים כחלק מהקולקציה ולא באזור נפרד. המותג דקס פלוס למשל בלעדי ברשת H&O ומציע פריטים עד מידה 52".

תגובת אריסטו שמט:

"אריסטו שמט גאה לשרת נשים בטווח מידות רחב ומפנק של 38/40 עד 48, עם דגש על אוסף מכנסיים (ובקיץ גם מכנסונים) מגוון ומושקע במיוחד, מג'ינסים בגזרות אורזות ומחמיאות דרך מכנסי אריג ליום ולערב במנעד רחב של סגנונות. אנחנו גאים להיות רשת אופנה ישראלית עם ייצור שהוא 100% כחול-לבן, ומזמינים את כל נשות ישראל שעדיין לא נמנות על קהל הלקוחות שלנו להגיע לאחת מ-50 חנויות הרשת ולהתאהב".

אריסטו שמט | צילום: שי יחזקאל
אריסטו שמט | צילום: שי יחזקאל

תגובת רשת אמור ופקטורי 54:

"קודם כל חשוב לציין שהמהלך בעשור האחרון של מותגי העל ובתי האופנה הגדולים הוא לאמץ מדיניות של מגוון ושוני ועל כן מציעים פריטים במגוון מידות רחב. אנחנו שמחים לקחת בו חלק. המידות לגברים ברשת נעות בין  XS – 6XL ושל נשים בין XXS -3XL, 36-52. הפריטים קיימים בחנויות המותגים וגם בחנויות הרשת, מן הסתם לא כל פריט מגיע בכל מנעד המידות. זה חלק מתכנית הקניינות שלנו להביא תמיד את כל טווח המידות המוצע ע"י המותגים. זהו דבר שבשגרה. חשוב לציין שלא תמיד מוצגות כל המידות על רצפת המכירה. לרוב הן נמצאות במחסן כיאה לבוטיקים העולמיים המציגים אופנת על – פריט אחד מוצג במידה רנדומלית מאותו הדגם ובמידה ורוצים למדוד יועץ המכירה דואג להביאו במידה הלקוחה. בנוסף, יש לנו שירות לקוחות מעולה שידאג לסייע ללקוחות באיתור וניוד פריטים במידות המבוקשות. השירות זמין בכל פלטפורמה הן טלפונית והן דיגיטלית 24/7. בקרוב תגיע קולקציית פלאס סייז של קלווין קליין לחנויות, זו תמונה להמחשה שנשלחה מפקטורי 54".

 

מרשת האופנה טוונטיפורסבן טרם נמסרה תגובה.

אחרי שברשתות האופנה טענו כי אכן קיימות מידות גדולות ואנחנו פשוט לא רואות אותן יצאנו לסיבוב נוסף בקניון גינדי TLV לבדוק את הטענה.
ברשת H&M אכן קיימים ג'ינסים עד מידה 46 אך כמות מצומצמת, לא מכל הדגמים והצבעים אפשר למצוא את המידות האלו, ממה שיש זה נמצא בחנות ואפשר להגיע בקלות.
בגולברי  אפשר למצוא ג'ינסים עד מידה 48 ופוקס עד מידה 44. ברשת רנואר תוכלו למצוא מספר מצומצם של דגמים עד מידה 46.

במידע הזה יש אולי רבע נחמה, ושלושה רבעים של תהייה שנמשכת, מה עם נשים ונערות שמעל מידה 48? כנראה שאת רשתות האופנה זה פחות מעניין.