"לא מחליקות יותר": הנשים שהחליטו לפעול נגד התנהלות הגברים באפליקציות הכרויות

לא מחליקות יותר | צילום: shutterstock.
לא מחליקות יותר | צילום: shutterstock.

הפוסט שפורסם בקהילת הנשים "מחליקות שמאלה", קורא לחברות הקבוצה למחוק את כל אפליקציות ההיכרויות למשך שבוע, כמחאה על היחס המזלזל והשיח המתירני שחוו באפליקציות

88 שיתופים | 132 צפיות

"מחליקות שמאלה" היא קהילת נשים בפייסבוק שבה את יכולה לבכות על מר גורלך באפליקציות ההכרויות השונות עם עוד נשים שכנראה חוו דבר דומה. בתחילת השבוע פורסם בקבוצת הפייסבוק הנשית והסגורה, פוסט הקורא לנשות הקבוצה למחוק את כל אפליקציות ההיכרויות (ובשנים האחרונות לא חסרות כאלה) במעין מחאה על היחס המזלזל של גברים בהן, ושלל תופעות הזויות שעלו למודעות לאחרונה בקהילות הנשים השונות.

כך נכתב בפוסט שגרף מאות לייקים ותגובות בתחילת השבוע: "בנות אהובות! אני כותבת לכן כי אני ועוד כמה בנות שפנו אליי וחיזקו את הרעיון, החלטנו שנמאס לנו מהאפליקציות… נמאס לנו מהחוויות והאכזבות מהגברים שמרשים לעצמם להתייחס אלינו כאל שוק בשר, ממנו הם רק יכולים לבחור ולדלג בינינו מתי שרוצים. אז אני אומרת לא עוד! אני ועוד כמה בנות רוצות שכלללל הנשים באשר הן באפליקציות, נחליט על כך שבסופ״ש הקרוב- מיום שישי ועד שישי הבא, כולנו בלי יוצאות מהכלל מוחקות את האפליקציות הארורות! המטרה היא שכל הגברים לפתע יישארו ללא אופציות החלקה ימינה (או שמאלה) ויצטרכו להתחיל לעבוד קשה כדי להשיג אותנו. בנוסף, זה אולי יביא לכך ש:
1. הם יבינו שההתנהגויות שלהם אינן מקובלות עלינו!
2. אולי סוף סוף נחזור לאיך שאנשים היו מכירים פעם, בדרך האורגנית של הכרויות ולא דרך החלקות באפליקציות.
3. והכי חשוב! שיתחילו להתאמץ כדי לזכות בתשומת הלב שלנו .
אנחנו חייבות להתחיל להעריך את עצמנו יותר ולשים סוף ליחס המשפיל, לגוסטינג, למיקבול, ולכל הדברים הנוראיים שאני רואה פה בקבוצה כל יום שהם עושים לנו. קדימה בנות- בואו ניקח את הכוח בחזרה לידיים שלנו! מי איתי??"

לא קלאס ולא מאמץ | צילום מסך מתוך פייסבוק: maya lee levy@
לא קלאס ולא מאמץ | צילום מסך מתוך פייסבוק: maya lee levy@

הפוסט מציג תחושות ייאוש קשות ומשקף תופעה נרחבת לדבריהן. "נראה לי שיש תחושה גורפת בין כל בנות הדור הזה שגברים התחילו לזלזל", מספרת לנו אחת מחברות הקבוצה שבחרה לקחת חלק במחאה ומחקה את האפליקציות, "אם פעם היו מתחילים פנים אל פנים כל הזמן, היום, מאז הקורונה, אין את זה כמעט בכלל והצורה שבה השיח מתנהל באפליקציה היא לרוב מאוד מזלזלת ומתירנית.

אנחנו צריכות להודות להם אם לא שולחים על ההתחלה איזה משפט מיני שמנסה להזרים לדייט הכי פחות מתאמץ בעולם  (נטפליקס וצ'יל) ואני אפילו לא מדברת על זה שהם לא טורחים לענות על השאלות שלנו ולהזרים את השיחה. אישית אני לא הייתי באפליקציות לפני הקורונה ותכלס החוויה מתישה כל כך שבכלל לא בא לי לצאת לדייט עם רובם המוחלט".

"אין ספק שכמו שזה היום זה בלתי נסבל ולא נעים. המטרה כאן היא לעצור את דרך ההתנהלות שלהם ואיך שהם מתנהגים אלינו – גוסטינג, זלזול, מיקבול, נשואים, וכו'"

מהתגובות הרבות לפוסט ניכר כי נשים רבות שהזדהו איתו, יורידו מהטלפון את האפליקציות ביום שישי הקרוב. אך בטוקבקים יש גם נשים שמסתייגות. אחת הטענות שעלו היא הנתונים והמספרים המרשימים של המשתמשות באפליקציות ההיכרויות, שהפכו היום לטרנדיות מאוד בקרב צעירות ובכלל – האם המחאה תהיה בעל אפקט השפעה משמעותי ובאמת תורגש? "גם אם חצי מהבנות באפליקציות יצאו – זה ידלל את הכמות שם והגברים יתחילו לחשוב… ואולי ישנו התנהגויות" נכתב בתגובות.

נראה כי "מחליקות שמאלה" הופכת ל"לא מחליקות", ולא רק במטרת המאבק לשינוי בשיח, אלא גם במאבק לפיתוח דרכי הכרויות שונות, לא רק בצורה טכנולוגית. "כאחת שמגיעה מהדור הקודם, שעדיין הכירו בדרכים אורגניות – אין ספק בכלל שאז היה הרבה יותר נעים ופחות שוק בשר … חוויתי גם את זה וגם את זה ובכלל אין ספק שכמו שזה היום זה בלתי נסבל ולא נעים. המטרה כאן היא לעצור את דרך ההתנהלות שלהם ואיך שהם מתנהגים אלינו – גוסטינג, זלזול, מיקבול, נשואים, וכו", כתבה כותבת הפוסט הקורא למחאה, ומנהלות הקבוצה מוסיפות באוזנינו היום שהן תומכות במחאה וגם: "ומזמינות את כל הבנות שקוראות את הכתבה להצטרף לקבוצה באהבה רבה".

חברות הקהילה, המשתפות על בסיס יומי שיחות מצחיקות, פרופילים הזויים, הודעות מטרידות ו"שלל אהבה שקיבלתן מיקירכן המוחלקים שמאלה", נחושות לשנות את המצב ואין ספק שאם הן יצליחו כולנו רק נרוויח.

התחלה ברגל שמאל | צילום מסך מתוך פייסבוק: maya lee levy@
התחלה ברגל שמאל | צילום מסך מתוך פייסבוק: maya lee levy@
אלפי פריטים במגוון המותגים — עכשיו ללא מע״מ באתר האונליין ThreeSixtyFive by MASHBIR !