תופעת רשת

מורן טרסוב: "אני גם יודעת מתי לכבות את המצלמה"

מורן טרסוב | צילום: לירון ויסמן
מורן טרסוב | צילום: לירון ויסמן

כוכבת הרשת והיוטיוברית מורן טרסוב, שמתעדת את משפחתה ברחבי העולם, מגלה לנו באיזה מצב היא לעולם לא תחשוף את הילדים, ויש לה גם סקופ: הם לא משתטחים בקניון!

88 שיתופים | 132 צפיות

בקיץ האחרון, בתוך אימת החופש הגדול עם שני זאטוטים צמודים לגופה, חוותה מורן טרסוב (39) את מה שכל אימא ישראלית מכירה – הלחץ, הנדנודים והצורך הבלתי פוסק לשעשע את ילדיה, רק שבמקרה שלה זה נתקל בעוד מכשול לא צפוי: הקושי לצאת מהבית. אחרי שנה של פעילות מוגברת בערוץ היוטיוב המשפחתי שהקימה, כל יציאה מהבית לרחוב הראשל"צי ההומה לוותה במבטים, קריאות ובקשות לסלפי. "בחופש הגדול כולם בחוץ ואלה אנשים שמכירים אותנו מהיוטיוב", היא אומרת, "אצלנו בשכונה כבר ביקשו ממני אולי אלף פעמים סלפי וכולם מכירים את הילדים. לפעמים אנשים מתאכזבים שהם צריכים להסתפק 'רק בי', אני לא נותנת להם להצטלם עם הילדים".

"לא אחשוף את הילדים במצבים אינטימיים. כן חשפתי את מחלת הריאות שממנה סבלה אמה, את האשפוזים והדאגה"

הסלבס המדוברים הם אמה בת ה־5 ומיילו בן ה־3, קטנטנים רגילים לכאורה, אבל ממש כמו גרסת המציאות ל"המופע של טרומן" הם הפכו לכוכבים בתוכנית על אודותיהם מהרגע שבו נולדו. מורן ובעלה ג'וזף מתעדים כל רגע מחייה של המשפחה – מהדרך להגן, האיסוף מהחוג, הזריקה בטיפת חלב ועד לפיפי האחרון לפני השינה. 

מורן טרסוב וקולקציית מוצרי הנסיעות של לייף | צילום: לירון ויסמן
מורן טרסוב וקולקציית מוצרי הנסיעות של לייף | צילום: לירון ויסמן

האינטנסיביות הזו הביאה למשפחה כבר מעל 200 אלף מנויים ביוטיוב ועד מאות אלפי צפיות בכל סרטון. "זו הגרסה שלנו לתוכנית הטלוויזיה 'מחוברים'", מסבירה טרסוב כשאני שואלת אותה לסוד הקסם, "זה וידאו בלוג שהתחיל בצורה מאוד טבעית, המצלמה הפכה ליד השלישית שלי, חלק מההתנהלות היומיומית. אנשים אוהבים שאנחנו חולקים את החיים שלנו איתם, הפכנו לחלק מהם".

ביקורת גבולות

הנישה המיוחדת של טרסוב אולי עלולה להישמע מאוד לא הוגנת אבל היא עובדת. מעבר לחיי היומיום של משפחה ממעמד הביניים עם קצת אדג' (טרסוב היא בלוגרית ביוטי, בן זוגה הוא די.ג'יי), הטרסובים הפכו ברחבי הרשת ל"משפחה החופשת". הסרטונים הנצפים ביותר שלהם הם מאתרי חופשות בארץ ובעולם, מנסים אטרקציות, מדווחים על איכות ארוחת הבוקר, דוגמים פארקי מים ומשוויצים בקווי שיזוף. סרטון שלהם מחופשה באילת שבר שיאים והגיע ללא פחות ממיליון צפיות. הפוטנציאל המסחרי לא נותר מיותם וסופר פארם מיהרה להרים את הכפפה ורקחה שת"פ עם טרסוב, קולקציית מוצרי נסיעות לכל המשפחה.

איך משפחה מראשון לציון הופכת להיות תו תקן לחופשות? זה נשמע יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתי.
"הבלוג שלי התחיל בכלל כבלוג ביוטי. אחרי קריירה בתחום הפקת האירועים נתתי לעצמי מתנת יום הולדת בגיל 30 ונרשמתי לקורס איפור. במקביל התחלתי לצלם את עצמי ליוטיוב כשאני מנסה תכשירים שונים. לא חשבתי שמישהו יצפה אבל צברתי קהל, עד שאחרי שנתיים נולדה אמה וזה טרף הכול. מצאתי את עצמי אימא לתינוקת, היא דבוקה לי לציצי ופתאום הכול נהיה מסובך. חוץ מזה, למי יש כוח לחשוב על איפור כשאת מניקה? אבל אז הבנתי שזה יכול להיות חלק מהתכנים שאני מעבירה 'איך להתאפר בחמש דקות', 'איך להתאפר עם תינוקת על הידיים'. אמה נהייתה חלק מהסרטונים ועם הזמן הבנתי שאנשים רוצים לראות יותר מאיך לשים אייליינר והתחלנו לתעד את חיי המשפחה, כולל ההיריון והלידה של מיילו. מאז אנחנו מתעדים הכול אבל אנשים הכי אוהבים את הסרטונים על החופשות". 

איך את מסבירה את זה?
"אני חושבת שבצפייה בנו בחופשה יש משהו שהוא קצת חלום ופנטזיה, רוצים להיות איפה שאנחנו, אבל יודעים כל הזמן שאנחנו עדיין משפחה ממוצעת. זה לא רוסלנה רודינה בקאריביים, אנחנו בסך הכול משפחה ישראלית רגילה בבית מלון עם ילדים שקופצים על המיטות ואוכלים בחדר אוכל. תמיד יהיו גם ספאמריות שיכתבו שאני ראוותנית, אבל זו לא הכוונה. אני מעבירה דברים שהם מעבר לאיך המלון נראה ואיך האוכל במסעדה, אלא את החשיבות של בילוי משפחתי. ואגב זה לא רק בטן־גב. אני עובדת, גם בזמן החופשה".

איזו אימא מכירים הצופים שלך?
"אימא אמביציוזית ואסרטיבית שלא מוותרת על עצמה אבל מאוד אימהית ומגוננת. לפעמים אני משתמשת בבלוג גם כדי לדבר על נושאים שקרובים לליבי, כמו הנקה. הנקתי את שני הילדים עד גיל שנה וחצי. אני מכבדת את מי שלא מסוגלת, אבל לדעתי כדאי להתאמץ. סיפרתי לצופים שאני לא מסכימה להצעות שיתופי פעולה מחברות תמ"ל".

"אנחנו לא רוסלנה רודינה בקאריביים, הצופים יודעים שאנחנו בסך הכל משפחה ישראלית רגילה בבית מלון"

למעשה הפכת את הילדים שלך לכוכבי רשת שמתועדים 24 שעות ביממה בעל כורחם, את לא חוטפת ביקורת?
"אני עייפה מהשאלה הזו כי היא מגיעה ממקום צהוב של אנשים שמחפשים את הרע בטוב ואיפה הדבר הנהדר הזה מקולקל. יש ילדים שגדלים למציאות של בסיס צבאי ורואים מדים כל היום ואבא נוקשה, עליהם אף אחד לא מעביר ביקורת, אז למה עלי? זה לא אומר שאני אימא פחות טובה, כמו שהורים מאותו מין הם לא הורים שדואגים לילדים שלהם פחות. הילדים שלי הכי חשובים לי בעולם ולא אעשה דבר שיפגע בהם, וכשהם יגיעו לגיל בוגר יותר זכותם להחליט שהם לא רוצים לקחת חלק בזה".

ובכל זאת, כאן מדובר לא רק במשפחה עם אורח חיים שונה, אלא על פרנסה שמבוססת על כך. אין כאן משהו בעייתי בעינייך?
"אני לא מתפרנסת מהילדים שלי אלא מלייצר תוכן, אני לא סוכנת טאלנטים שלוקחת את הילדים לאודישנים ומרוויחה על גבם. אני מתפרנסת בזכות עצמי ולילדים יש אימא שמממשת את עצמה וטוב לה והיא לא ממורמרת במקום שבו היא נמצאת וזה הכי חשוב. חוץ מזה, אנשים חושבים שהמצלמה פתוחה אצלנו 24 שעות אבל זה לא ככה. אני לא אחשוף את הילדים במצבים אינטימיים, זה צורם לי, לא מעלה סרטונים שלהם בתחתונים, גם אם בבית זה נראה הכי ילדותי ותמים. כן חשפתי את מחלת הריאות שממנה סבלה אמה ואת האשפוזים שלה והדאגה שלנו. היום אמה מרגישה טוב, עוברת פיזיותרפיה וזה תהליך שעברתי יחד עם הצופים, וקיבלתי על זה המון תגובות מרגשות. חוץ מזה הילדים שלי הם כמו כל הילדים. לפעמים הם מתנהגים לא יפה ואפשר לראות אותי צועקת עליהם, אבל אני גם יודעת מתי לכבות את המצלמה. הילדים שלי עוד לא השתטחו בקניון אבל אם זה יקרה אני מאמינה שמה שיעניין אותי לא יהיה להביא את המצלמה, אלא לעזור להם".

עצרי, הילדים מעולם לא השתטחו בקניון?
"אל תדאגי. הם עושים דברים אחרים".  

הנוסעת המתמידה

חמישה פריטי מאסט־האב לנסיעה משפחתית על־פי מורן טרסוב

קולקציית נסיעות מורן טרסוב לLIFE | צילום: דנה קרן
קולקציית נסיעות מורן טרסוב לLIFE | צילום: דנה קרן

 כיסוי עיניים: "יש ילדים שקשה להם להירדם בסביבה לא טבעית ועם כיסוי העיניים הם מרגישים מגוננים".

 תיק צד מתקפל: "למקרה של תאונה, או אם פתאום את רואה משהו ענק שהילד צריך ואת חייבת לקנות".

 תיק תרופות: "אין דבר יותר מבאס בטיול מילד חולה".

 שוקו עמיד או סויה ועוגיות: "זה מחזיק את הילדים בבוקר עד שחדר האוכל במלון נפתח".

 מגבונים לחים: "בכל תיק יש לי חבילה, זה פתרון פלא להכול".