מרוב ניתוחים לא רואים את היער: לא זיהינו את דוגמנית העל

לא זיהינו. ג'ניס דיקנסון מוגזמת | צילום: Amy Sussman/Getty Images
לא זיהינו. ג'ניס דיקנסון מוגזמת | צילום: Amy Sussman/Getty Images

מכורות "הטופ מודל הבאה", התפקדו: האם תזהו את דוגמנית העל המיתולוגית שהייתה שופטת בתוכנית האייקונית של טיירה בנקס? כי מרוב ניתוחים אנחנו בקושי זיהינו. רמז: זוהי לא קייטלין ג'נר

88 שיתופים | 132 צפיות

השנה היא 2003, הימים הם ימי ראשית תור הזהב של תוכניות הריאליטי, וטיירה בנקס אחת מחוללת מהפכה על המסך. דוגמנית העל המצליחה מהניינטיז רקחה תוכנית ריאליטי טראשית ומהנה במיוחד בשם "הטופ מודל הבאה", שנרקחה במטרה לאתר את הנקסט ט'ינג בעולם הדוגמנות. התוכנית שרדה במשך 24 עונות, במהלכן עברה תמורות ותהפוכות. יותר מדי סופרמודלז לא יצאו משם, אבל כן הרבה ממים ודאחקות על המתמודדות לצד ביטוי ה-"Smize" הבלתי נשכח של טיירה (יענו, לחייך עם העיניים).

השופטות והשופטים שהצטרפו אל בנקס לכס השיפוט היו הצגה בפני עצמם, אחת מהם היא ג'ניס דיקנסון, הטוענת לכתר בתור ממציאת המושג "סופרמודל", שאף הוצגה בתוכנית כסופרמודל (דוגמנית על) הראשונה בהיסטוריה. דיקנסון בת ה-69 פרצה בשנות השבעים לאחר שזכתה בתחרות דוגמנות, וזגזגה על קו פריז-ניו יורק בדרך לטופ. האגדה מספרת שהיא המציאה את המושג, כאשר הסוכן שלה ציין בפניה שהיא עובדת הרבה, ואמר לה "את לא סופרמן". דיקנסון בתגובה אמרה לו: "נכון, אני לא סופרמן, אני סופרמודל".

דיקנסון אמנם התחילה את דרכה כדוגמנית על, שבין היתר צעדה על מסלולי התצוגות וכיכבה על שערי המגזינים הנחשבים ביותר בעולם, מ"ווג" ו"מארי קלייר" ועד "ספורט אילוסטרייטד" ו"פלייבוי" הידוע לשמצה, אך ב"הטופ מודל הבאה" היא הצטיירה כאישה וולגרית, גסת רוח ומתישה למדי. אחרי ארבע עונות היא עזבה את התוכנית משום שלא הסכימו להעלות לה את המשכורת, אבל כעת מתברר שהדרמה לא הסתיימה, אפילו שהתוכנית ירדה מהמרקע ב-2018 ודיקנסון עזבה אותה בכלל ב-2005.

ג'ניס דיקנסון בימי "הטופ מודל הבאה" | צילום: Gregg DeGuire/WireImage for GettyImages
ג'ניס דיקנסון בימי "הטופ מודל הבאה" | צילום: Gregg DeGuire/WireImage for GettyImages
סמייז, מישהי? טיירה בנקס | צילום: Taylor Hill/WireImage via GettyImages
סמייז, מישהי? טיירה בנקס | צילום: Taylor Hill/WireImage via GettyImages

דיקנסון פתחה תיבת פנדורה וחשפה השבוע בפודקאסט מה היא באמת חושבת על טיירה בנקס, ואמרה שהיא "לא אישה חברותית" וכי היא "לא אוהבת נשים יפות". דיקנסון מצדה לא נשארה חייבת, וכפי שסיפרה באותו פודקאסט, היא "עינתה" את בנקס וחזרה, וירדה עליה במונחים של דוגמניות על. למשל, דיקנסון עקצה אותה על כך שהיא הצטלמה לשער של "ווג" ואילו בנקס הצטלמה "רק" לשער של מגזין "אל". דיקנסון אף סיפרה כי בנקס התנהגה כמו דיווה על הסט ודפקה איחורים לא אופנתיים בעליל של שעות, וגרמה לכולם מסביב להתייבש להמתין לה שתואיל בטובה להגיע.

אבל דרמות מטופשות בצד, אנחנו חייבות להודות שהיינו בהלם כשגילינו איך דיקנסון נראית היום. דוגמנית העל המיתולוגית כה מנותחת, עד שבקושי אפשר לזהות אותה. הפוסט שעלה בנושא בחשבון האינסטגרם של מגזין הרכילות האמריקאי "פייג' סיקס", גרר שלל תגובות על הקושי לזהות את הדוגמנית מרוב פרוצדורות, וחלק מהעוקבות והעוקבים התבלבלו בהתחלה והיו בטוחים שמדובר בקייטלין ג'נר.

ג'ניס דיקנסון בת ה-15 רגע לפני הפריצה הגדולה ב-1970 | צילום: Anthony Barboza/Getty Images
ג'ניס דיקנסון בת ה-15 רגע לפני הפריצה הגדולה ב-1970 | צילום: Anthony Barboza/Getty Images

דיקנסון חשפה השבוע כי היא עבר את הניתוח הפלסטי הראשון שלה בגיל 32, בזמן שיצאה עם השחקן סילבסטר סטאלון, חובב ניתוחים פלסטיים לא קטן בפני עצמו. אנחנו בעד שכל אישה וכל אדם באופן כללי יעשו מה שגורם להם להרגיש טוב כל עוד הם לא פוגעים במישהו אחר בדרך, אבל אנחנו כאן בשביל להזכיר ש"פרופורציות" ו"איזון" הן לא מילים גסות. בכל אופן, לבריאות.