מגי טביבי: "גברים עם כסף חושבים שכל בחורה תלך איתם"

מגי טביבי משיקה קולקציית תכשיטים חדשה | צילום: גיא זלצר
מגי טביבי משיקה קולקציית תכשיטים חדשה | צילום: גיא זלצר

מגי טביבי נחושה להוכיח שהיא לא עוד פליטת ריאליטי ומשיקה קולקציית תכשיטים בעיצובה. האם יש סיכוי לקאמבק עם ישראל אוגלבו? ריאיון

88 שיתופים | 132 צפיות

"יש הרבה פליטי ריאליטי. היו הרבה לפני ויהיו עוד הרבה אחרי, אבל אני לא הולכת להיות שם. אני לא מתביישת להגיד שאני לא רוצה להיות בנישה הזאת יותר, לא רוצה רק את הטייטל של 'בוגרת "האח הגדול'". כמעט חמישה חודשים אחרי שיצאה מהבית המתועד במדינה מגי טביבי נחושה מתמיד להוכיח שהיא הרבה יותר מכל מה שראינו על המסך.

מגי טביבי עם התכשיטים מהמותג החדש שלה MAG | צילום: גיא זלצר
מגי טביבי עם התכשיטים מהמותג החדש שלה MAG | צילום: גיא זלצר

מי שהפכה לאחת הכוכבות המסוקרות בארץ ושמערכת היחסים שלה עם הזוכה ישראל אוגלבו שיגעה מדינה שלמה משיקה היום (חמישי) קולקציית תכשיטים חדשה בעיצובה תחת המותג הנושא את שמה – MAG. טביבי מספרת שעבורה זה חלום שמתגשם, אך לא מכחישה את העובדה שהיא עובדת חזק מאוד כדי לא להתדרדר לתהום האנונימיות שמחכה לכל בוגר תוכנית ריאליטי מעבר לפינה, ואולי אפילו מקווה שהכניסה לעולם העסקי תוריד ממנה קצת האש שהיא עדיין מקבלת מהקהל. כי לצד האהבה והפופולריות האדירה לה היא זוכה- ויעידו על כך למעלה מ-200 אלף העוקבים בחשבון האינסטגרם שלה- טביבי עדיין מעוררת לא מעט אנטגוניזם, והיא תהיה הראשונה להעיד על כך.

הפכת מהר מאוד לאחת הכוכבות האהובות בארץ, מצד שני את לא מפסיקה למשוך אש ותגובות שנאה קשות, וכל זה קורה כשעד לפני חצי שנה היית בחורה אנונימית לחלוטין. איך מתמודדים עם כל זה?
"בהתחלה היה לי מאוד קשה להכיל ולהתמודד, אבל הבנתי מהר מאוד שאם אני לא ארים את הראש אני אעלם. ידעתי שכשאצא יהיו ביקורות ולא כולם יאהבו אותי אבל לא יכולתי לדמיין את העוצמות של זה, שאני אקבל כל כך הרבה טוקבקים מרושעים, שאני מגיעה למצב שמאיימים על החיים שלי ועל החיים של המשפחה שלי".

מגי טביבי עם התכשיטים מהמותג החדש שלה MAG | צילום: גיא זלצר
מגי טביבי עם התכשיטים מהמותג החדש שלה MAG | צילום: גיא זלצר

למה את חושבת שדווקא את מעוררת סערה גדולה כל כך? הרי היו עוד מתמודדות בולטות העונה, כולל  מריה ולירז אסייג.
"כל כך הרבה פעמים הנחתי את הראש על הכרית בלילה וניסיתי להבין איך דווקא אני מכל הקאסט הצלחתי לעורר כל כך הרבה סערה. קישרתי את זה לסיפור שלי ושל ישראל, אנשים שפטו מאחורי המסך כשבתכל'ס לא ידעו מה קורה בתוך הבית ומאחורי הקלעים. וגם בלי קשר תמיד הייתי מעוררת אנטגוניזם. או שאוהבים אותי או ששונאים אותי. יש בי משהו שעושה לאנשים גירוד בתוך הבטן, הם לא מבינים איך יכול להיות שילדה בת 23 היא גם סטודנטית למשפטים, גם עושה את זה, גם עושה את ההוא".

אז מה זה, קנאה? או שלאנשים עדיין קשה להתמודד עם בחורה צעירה ויפה שיש בה יותר ממה שהם חושבים?
"גם צרות עין, גם קנאה, וגם העובדה שאנשים חשבו שאני לא אנושית. לקחו את החוזק והעוצמה שלי, את ההתמודדות האישית שלי וחשבו שאני מזויפת, שאני מישהי שלא מביעה. היה למשל את המשחק של אמת וחובה בבית שמריה וסימה יצאו עלי ואני פשוט התחלתי לצחוק. אנשים חשבו שאני לא אמיתית, הם לא הבינו שככה אני מתמודדת. יש בחורה שתבחר לשבת, לבכות ולכופף את הראש למטה, אני מתמודדת עם דברים כאלה בעזרת צחוק".

טביבי שמאז יציאתה מהבית כבר הספיקה לחתום בסוכנות של אלינור שחר, מי שמייצגת בין היתר כוכבות כמו שלומית מלכה ודר זוזובסקי, משיקה עכשיו את ליין התכשיטים הנושא את שמה. בתחילה הוא היה אמור להיקרא "שוגי", הכינוי שהיא וישראל העניקו זה לזו בתוך הבית, אך שינתה בדקה ה-90 את שמו ל-MAG. טביבי מספרת שטווח העיצובים פונה לנשים במגוון גילאים, מבנות בת מצווה ועד נשים בנות 30+. כרגע המכירה תתבצע באתר עסקי ייעודי שיכלול כמובן משלוחים עד הבית, כולל נקודת איסוף מרמת גן. כאשר טווח המחירים נע מ-140 ש"ח ועד 300 ש"ח וצפונה, בהתאם לעיצוב.
על העיצובים עבדה טביבי יחד עם שותפים עסקיים נוספים. כשהיא מדברת על כך היא לא מצליחה להסתיר את ההתרגשות: "זה פרויקט ראשון שלי מהסוג הזה ואני עדיין לא יודעת איך הוא יתקבל. גם כשהייתי סטודנטית למשפטים, עוד לפני שהגעתי לעולם הזה, תמיד היו לי חלומות. רציתי לעשות משהו כזה, להיכנס לעולם העסקי. כל יום אני לומדת תוך כדי תנועה והתאבון שלי כבר גדול. השבוע נשיק קולקציית נשים ואני כבר חושבת בראש גם על קולקציית גברים".

טביבי כאמור לא מכחישה שהקולקציה היא ניסיון לפתוח לעצמה אפיקים נוספים. "קיבלתי הזדמנות ענקית להשתתף בתוכנית פריים טיים אבל עכשיו אני רוצה להתנתק קצת מהטייטל, וחלק מהצמיחה האישית שלי זה להביא משהו שלי, של מגי, לא של 'האח הגדול', לא של פליטת ריאליטי".

אין פחד שיום אחד כל הפרסום יעלם? שכמו שהוא בא ככה הוא ילך?
"בלילה אני הולכת לישון בידיעה שמחר יכולים לא לזכור מי אני, אני מכינה את עצמי למצבים כאלה, להבין שהדברים האלה יכולים להיות זמניים. זה לא סותר את העובדה שיש לי רעב מאוד גדול להצליח".

הערב (חמישי) יתקיים אירוע ההשקה של המותג ואפשר להניח שיכלול את כל החברים מ"האח הגדול", מינוס מריה דומרק שהפכה במהלך העונה לסוג של נמסיס של מגי.
"אני נאמנה למי שאני ולמה שעושה לי טוב, אני לא אזמין אנשים שהיו לי היתקלויות איתם רק בשביל אייטמים ויח"צ, זה לא מעניין אותי. אני מזמינה להשקה אנשים שיש לי דיבור איתם".

אם כבר אנשים שיש לך דיבור איתם, אי אפשר שלא לשאול על מערכת היחסים בינך לבין ישראל. מה קורה ביניכם עכשיו: רק ידידים או שיש סיכוי לקאמבק?
"ישראל ואני חברים ברמה ששומרים על קשר, מתעדכנים כל כמה ימים. זה לא ברמה של זוגיות. הוא בעולם שלו, בקריירה שלו. אני בכלל בעולם אחר לגמרי".

מריה דומרק | צילום: דור ערבה
מריה דומרק | צילום: דור ערבה


אז עכשיו את רווקה ומחפשת או שדווקא טוב לך לקחת שנייה הפסקה ולהיות ברווקות?

"האמת שבגלל שכל כך נשאבתי לעבודה אין לי אפילו זמן לחשוב על זוגיות. אני כמובן לא שוללת ואם יבוא משהו אמיתי אני לוקחת את זה בשתי ידיים".

מי מבחינתך יהיה בן הזוג האידיאלי? אם יש דבר כזה בכלל לדעתך.
"אין ממש 'אידיאלי'. אני יכולה להגיד שאני אוהבת גבריות, ואני ממש לא מדברת על הפן החיצוני. אני מדברת על גבריות מבחינת ביטחון עצמי, בשלות, בגרות להכיל אותי ואת מי שאני ואת כל העולם המורכב שלי, שזה לא פשוט. יש הרבה גברים שנרתעים ממני ומהעולם שלי ואני מבינה את זה לגמרי. אז בעיקר שתהיה לו מספיק אינטליגנציה רגשית להכיל אותי".

את אחת הכוכבות שמקפידות להתבטא באופן ברור נגד אלימות ברשת, ובפרט נגד אלימות כלפי נשים. הטרדות מיניות הן לצערנו דבר שבשגרה, איך את מתמודדת עם זה בתור מישהי שהיא באור הזרקורים?
"כבר בתור סטודנטית יצא לי להכיר מקרוב את העולם של נפגעות המין, נשים שנפגעו מאלימות במשפחה. בתור מישהי שנמצאת בקדמת הבמה אני חווה הרבה מאוד אלימות מילולית ולא רק מאחורי המקלדת. אני יכולה להגיע לפגישות עבודה או סתם לפגוש אנשים ומילים נזרקות לכיוון שלך, כשאת לא יודעת אם הצד השני חשב לפני שהוא זרק את זה מהפה או פשוט הוציא את זה החוצה".

היו מצבים למשל שעצרת סטים או פגישות עבודה ואמרת 'סטופ, מה שהולך פה לא מתאים לי'?
"כן, היו סיטואציות לא נעימות. גם לפעמים אנשים אומרים עלי 'טוב, היא בת 23, אנחנו יכולים לנסות למתוח את הגבול'. אני אהיה הכי כנה, הרבה גברים חושבים לעצמם שאם יש להם קצת כסף או קצת הרבה כסף אז הם יכולים למשוך אחריהם את הבחורה עצמה. אולי זה עובד במקרים אחרים אבל לא אצלי. הייתי בכל מיני סיטואציות שהוצעו הצעות כאלה או אחרות, שאת לוקחת צעד אחד אחורה וחושבת לעצמך 'רגע, איך הוא בכלל מעז להפנות הצעה כזאת כלפי?', וכאן נעמד הגבול המאוד ברור שאני מציבה לצד השני".

ישראל אוגלבו ומגי טביבי באירוע של "רנואר" | צילום: רפי דלויה
ישראל אוגלבו ומגי טביבי באירוע של "רנואר" | צילום: רפי דלויה

"אני לא חווה את הסיטואציות האלו רק דרך המסך ודרך האינסטגרם, שזה מבחינתי כבר על בסיס יומיומי שגברים מקללים ומציעים כל מיני הצעות של 'בואי, אני משלם לך ככה וככה ותהיי איתי'. היו לי גם אינטראקציות חברתיות כאלו או אחרות שאנשים ניסו לחצות את הגבול ומהר מאוד לקחתי צעד אחד אחורה, כי בוא, גבר, עם כל הכבוד למה שאתה ומי שאתה יש משהו ביני לבינך שלא יכול להיחצות. מהמקום האישי שלי אני כל כך מתחברת לנשים הכאובות שחוות לא רק אלימות מילולית אלא גם אלימות פיזית בתוך המשפחה. כותבות לי הודעות נערות שבחרו מהבית כי האבא מכה, זה חלק מהקהל שלי ואני נושמת את הקהל שלי".

אז זה אומר שאת עונה לכל התגובות באינסטגרם?
"עכשיו אני בתקופה אינטנסיבית בגלל ההשקה אבל יש מצבים שאני מקבלת הודעות ששוברות את הלב, ואני פשוט עוצרת באמצע העבודה כדי לענות לאותה בחורה, לאותה אימא שנמצאת במצוקה. אני מתחברת לסיפורים עצמם ולא יכולה שלא לתת את המילה או שתיים הטובות כדי להרים את הצד השני למעלה. אני מרגישה מאוד את הקהל שלי. אני לא חושבת שבגלל שאני מגי כולם צריכים לאהוב אותי, ממש לא. אני אומרת שבאהבה צריך לזכות, ולזכות ביושר".