ליאנה עיון: "צריך שינוי בגישה של איך נשים רואות נשים אחרות"

ליאנה עיון לקרולינה הררה | צילום: מיקי סנדרוסי
ליאנה עיון לקרולינה הררה | צילום: מיקי סנדרוסי

היא יודעת לפתוח בירה עם השיניים, כשהיא רוצה משהו היא לא רואה בעיניים ויש לה מסר חשוב לחואקין פיניקס. לא בטוח שתזהו את ליאנה עיון ברחוב, אבל זה לגמרי זמני

88 שיתופים | 132 צפיות

היא שחקנית עסוקה ומוערכת מאוד, אשתו של אביה היא אושיית הספורט ומנחת הטלוויזיה מירי נבו ("מירי היא נהדרת בפני עצמה והיא בהחלט מודל והשראה בשבילי, אבל היא לא אימא שלי, היא אשתו של אבא שלי ואימא של אחי הקטן") ולמרות כל זה, איכשהו ליאנה עיון, 25, לא הפכה לאושיה תקשורתית: "נוח לי שלא מזהים אותי בכל מקום, אני לא מחפשת להתפרסם כדי להתפוצץ, אני רק רוצה לעבוד ולקבל תפקידים טובים ולקבל הערכה מקצועית. אין לי ביקורת כלפי אלה שמבלות הרבה בהשקות, גם אני הולכת פה ושם, אבל עדיין חשוב לי לעשות את ההפרדה בין החיים האישיים והמקצועיים ולא לחשוף יותר מדי את הזוגיות שלי ואיפה אני קונה ואוכלת וכבר אמרו לי שאני צריכה להשתפר בזה". 

View this post on Instagram

????

A post shared by Liana Ayoun (@lianaayoun) on

אז איפה ראינו אותה? בסדרות הילדים "פוראבר" (לצד לי בירן ואליאנה תדהר) ו"שכונה", בסדרה "קיבוצניקים" המשודרת בימים אלה ב-HOT3, שם היא מגלמת את לילי בת ה-17 שמגיעה לקיבוץ לחפש את אביה הביולוגי, בסרט "ביום שהאדמה רעדה" ובקרוב נראה אותה בסרט "בתולים" של מאור זגורי וב"בלק ספייס" סדרת מתח ברשת 13 בכיכובו של גורי אלפי, גם שם היא תגלם תלמידת תיכון בת 17. 

ליאנה עיון ב"הקיבוצניקים" | צילום: אוהד קב
ליאנה עיון ב"הקיבוצניקים" | צילום: אוהד קב

עכשיו לראשונה היא גם הפכה לדוגמנית כשנבחרה להוביל את קמפיין בית הבישום היוקרתי קרולינה הררה, שהשיק במהדורה מוגבלת את הבושם לאישה ולגבר 212 בגירסת VIP RED לצד הדוגמנים הוותיקים שביט ויזל וברק שמיר, ואנחנו פגשנו אותה על סט הצילומים. "ליד שביט וברק אני נראית כמו ילדה בת 8 עם ה-165 ס"מ שלי, אבל הינה עוד הוכחה שאת לא חייבת להיות דוגמנית קלאסית עם 180 ס"מ כדי להוביל קמפיין ולי זה היה חשוב גם בזכות שיתוף הפעולה עם ארגון RED, שפועל למאבק במחלת האיידס, וחלק ממכירות הבשמים ייתרמו למלחמה באיידס דרך הקרן הגלובלית ועוד לא הזכרתי את הריח שהוא בדיוק הריח שאני אוהבת: לא מתוק וכבד אלא פרשי מאוד". 

שביט ויזל, ברק שמיר וליאנה עיון לקרולינה הררה | צילום: מיקי סנדרוסי
שביט ויזל, ברק שמיר וליאנה עיון לקרולינה הררה | צילום: מיקי סנדרוסי

"בשבילי מירי נבו היא אשתו המקסימה של אבא שלי"

היא גדלה ברמת גן, בת אמצעית בין יסמין, 29, ועדן, 23, "החברות הכי טובות שלי מאז ומתמיד", אבא ירון הוא איש עסקים ואימא דיאן מעצבת פנים. הוריה התגרשו כשמלאו לה 12. 

איך השפיע עליך פירוק הבית?
"זה לא היה פשוט, כי הייתי בגיל שהתחלתי לבנות את האישיות שלי מילדה לנערה ועברתי תקופה של מרדנות. היום, ממרחק השנים, אני מבינה שהכעס שלי היה רגש טבעי, למרות שהורי עשו את זה הכי יפה שיכלו. מרגע הפרידה הוחלט על אפוטרופסות משותפת ולי היו שני בתים. כל חצי שבוע עברתי בית ובכל אחד מהבתים היה לי ציוד ואני הבאתי איתי רק את ציוד בית הספר. בחגים התפצלנו וההורים אפשרו לנו את הבחירה". 

איך זה השפיע על הרצון שלך לתא זוגי?
"ההפך מלפחד. מאז ומתמיד יש לי רצון למצוא מישהו לבנות איתו בסיס חזק ואני מדמיינת משפחה לכל החיים". 

מתי מירי נבו נכנסה לחייך?
"בערך שנה אחרי הגירושין של הוריי. לזכותה של מירי יאמר שהיא עשתה לנו, הבנות של אבא, חיים הכי קלים. מבחינתי היא חלק בלתי נפרד מהמשפחה ואנחנו הכי קרובות בעולם. בשבילי היא מירי, אשתו המקסימה של אבא שלי שלאורך הדרך כיוונה והדריכה אותי ואני חייבת לה את השידוך עם הסוכנת שלי. מראש מירי הבהירה לי, ובצדק, שחובת ההוכחה היא עליי אבל עד היום היא שם בשבילי לכל עצה". 

אז אתם ביג אנד הפי פמילי?
"לגמרי. הוריי בקשר טוב, ומירי בקשר טוב עם אימא שלי. היה חשוב לכולנו שהתא הלא סטנדרטי הזה יישמר ויתפקד היטב. יונתן, הבן של מירי ושל אבא, הוא החמוד של המשפחה. הוא כבר בן 10 ואני רואה את אחי הקטן כמעט על בסיס יומי. דווקא בגלל פערי הגיל חשוב לי הקשר איתו והאמת היא שכיף לי איתו יותר מאשר עם רוב האנשים שאני מכירה. הוא קסם של ילד ולראות אותו גדל זו חוויה בפני עצמה". 

החלום להיות שחקנית מלווה אותה מאז שהייתה ילדה. "הייתי בת 5 כשאמרתי לאימי שכשאגדל אהיה שחקנית ושבגיל 16 אעזוב את הבית ואטוס לארצות הברית כדי לממש את חלום המשחק. עד אז הניסיון שלי הסתכם בדיבוב לסרטים וסדרות באולפן הקלטות שהיה בבעלות אבא שלי". למרות שמציאות החיים הובילה אותה קצת אחרת, על החלום לא ויתרה. היא סיימה תיכון אקסטרני ("לא אהבתי את הלימודים בתיכון רגיל למרות שהייתי תלמידה מעולה, היה לי קשה עם היחס שהוא מאוד כללי וגנרי") אחריו נבחנה, ללא הצלחה, ללהקה צבאית ושירתה תקופה כפקידה בתל השומר, לפני שהתקבלה לתיאטרון צה"ל. "במחזור שלי היו גפן ברקאי, עדי אלון ויואב רוטמן, אהבתי מאוד את החלק הזה של השירות. הרגשתי שאני מוצאת את המקום שלי". 

View this post on Instagram

Sunday blues ????

A post shared by Liana Ayoun (@lianaayoun) on

ומה עם החלום ההוליוודי?
"נסעתי ללוס אנג'לס אחרי השחרור כדי להגשים אותו, למדתי בקורס משחק קצר והתחלתי לנסוע הלוך וחזור לארץ. באותה תקופה לא הרגשתי שאני מוכנה לתקוע יתד במקום אחד, רציתי לעבוד כדי לגבש את הזהות שלי כשחקנית ובעצם עד היום אני בתהליך והזהות הזאת מתגבשת כל הזמן". 

מה השיא מבחינתך עד כה?
"כל תפקיד הוא חוויה מעצימה ומעצבת וכל דמות שאני מגלמת היא גולת הכותרת בזמן הנתון והיא הופכת להיות חלק ממני. אבל על הסט של 'בתולים', סרטו הראשון של מאור זגורי, אני חושבת שנפתחה לי צ'אקרה. צילמנו במדבר והכול מסביב היה מהמם ביופיו. אני משחקת בסרט את החברה של השחקן הראשי, מאור לוי המדהים, ויחד אנחנו מגלים הכול על התבגרות, על חברות ועל מיניות ואהבה. מבחינתי זו הייתה חוויה מאוד מעצימה ששינתה לי משהו בפרספקטיבה. הגעתי עם כל מיני מחסומים של איך שאני רואה את עצמי ומישהו אמר לי 'תשחררי, תתנהגי כמו ילדה' והשילוב עם מאור היה מדהים".

יש מחשבות על רילוקיישן?
"החלום המקצועי שלי הוא לעבוד בחו"ל. להתנסות שם בדברים משוגעים ואני מאחלת לעצמי שזה יקרה. לגבי שינוי מקום, אני לא בטוחה, היום העולם הוא כפר קטן ואפשר לשלוח אודישנים מכאן". 

>> יובל שרף: "היום יש לי אומץ להודות שאני רוצה לעבוד בחו"ל"

רזומה האהבות שלה לא גדול (בכל זאת היא רק בת 25), אבל היו לה רומנים שנמשכו שנה ושנתיים והסתיימו ועכשיו היא מנהלת זוגיות צמודה עם ד"ר אוריאל גוברין בן ה-33, מתמחה בכירורגיה פלסטית בבית החולים איכילוב ובנו של ד"ר ג'קי גוברין, פלסטיקאי ידוע. 

ספרי על ההיכרות ביניכם?
"פגשתי אותו לראשונה לפני ארבעה חודשים בבר תל אביבי. שנינו לא היינו אמורים להיות שם אבל כנראה שזה 'מכתוב'. ידעתי מהרגע הראשון שאני הולכת להיות עם הבן אדם הזה וזה היה וואו מבחינתי. מבחינתו – פחות. באותו ערב לא נוצר קשר, אבל גיליתי מיהו דרך חבר שלו שהכרתי, נוצר קשר ואז זה קרה". 

איך חגגתם את חג האהבה?
"לצערי הוא נמצא בחו"ל ואני חגגתי לבד, אבל התאריך הוא טריקי. מבחינתי כל יום איתו הוא חג האהבה ולשמחתי החבר שלי יודע להיות רומנטיקן". 

על בן הזוג שלה, ד"ר אוריאל גוברין: "ידעתי מהרגע הראשון שאני הולכת להיות עם הבן אדם הזה וזה היה וואו מבחינתי. מבחינתו – פחות"

הוא האחד?
"מה שאני מרגישה – אשמור בשלב זה לעצמי. אבל זו אהבה ועדיין לא מדגדג לי להיות אימא כי אני עוד בונה את עצמי ולנישואין חשוב להגיע מוכן ובשל". 

מה יפתיע לשמוע עלייך?
"אני יודעת לפתוח בירה עם השיניים, אני משחקת כדורגל די טוב, וכשאני רוצה משהו – אני לא רואה בעיניים, אבל תמיד באופן שמכבד. יש לי פטיש לנעליים ויש לי לפחות 20 זוגות. אני צמחונית כבר שבע שנים, לעולם לא אלבש בגד מעור ובכלל הכי נוח לי עם ג'ינס וטי שירט. ואני גם אוהבת לבשל". 

היכן פגשה אותך מהפכת Me Too?
"אישית לא הוטרדתי אבל מצער אותי ששנים הקלו ראש בעניין ואסור שדברים כאלה יקרו. הגישה שלי היא שנשים יכולות להשיג כל מה שירצו אם יהיו מוכנות לעבוד קשה, להאמין בעצמן ולפתוח את העולם הפנימי שלהן. אני חושבת שצריך גם שינוי בגישה של איך נשים רואות נשים אחרות, הווייב לא צריך להיות מגדרי, אבל חשוב שאנחנו הנשים נדע לכבד ולהריע אחת לשנייה".

יש נשים שחקניות שהן רול מודל מבחינתך?
"כן. מריל סטריפ, קייט בלאנשט ומרגו רובי".

ושחקנים?
"חואקין פיניקס. אני חייבת לפגוש אותו. ממש חייבת. אם הוא קורא, שידע שגם לשבת איתו לכוס קפה יספיק לי, והקפה עליי".