לו יהי

מיקי בוגנים מרים ריסים שנפלו וממלא משאלות: איך אפשר לקבל מראה עיניים שמתחרה בטוויגי, מבלי להיראות כמו בובה על חוט

88 שיתופים | 132 צפיות

כל מאפר אוחז באיזושהי אובססיה מקצועית, ואני מודה שהפטיש האישי שלי הוא ריסים: מסקרה בנדיבות, ריסים מודבקים או כל דבר שגורם למבט להיות חושני – אני בעדו, כי בחור חושני אני.

בשבוע האופנה בפריז שהתקיים בסוף חודש ספטמבר, הלוק השולט במראות האיפור היה חזרה בולטת לשנות ה־60 (טרנד אופנתי עכשווי שנמשך אל הקיץ הבא). בתקופה ההיא הריסים כיכבו, ולכן עיניכן הקוראות יעברו טיפול במסקרה, מעגל ריסים, הדבקה, הלחמה והחלקת ריסים.

לפני הכל כדאי תמיד לזכור שריסים באורך מוגזם יוצרים מראה זול ולא טבעי. אפשר לעבות ולהאריך מעט, אבל מראה של בובה תמיד יגרור תשומת לב, ולא תמיד חיובית.

מיקי בוגנים

מעגל ריסים

מתאים בעיקר לנשים שסולדות מהתערבות מלאכותית. בעזרת מעגֵל ריסים, מכשיר שמטריח פחות מאיפור, אפשר לעגל את הריסים הישרים וליצור מבט פתוח יותר. אני ממליץ להתחיל את איפור העיניים בעיגול ריסים, מכיוון שזה מה שמכוון את זווית העין למקום הנכון, מסייע במשיחת האיילינר בצורה סימטרית ועוזר בצורה מופלאה ליצירת מראה חתולי. יש כאלה שחוששים ממכשיר שלוחץ את הריסים אל העין, אבל אין מה לפחד, הריסים לא ייתלשו, משום שלמעשה הלחיצה צריכה להיות מילימטר משורש הריסים ובהדרגה. חשוב לוודא שיש גומיית סיליקון להגנה מפני שבירת הריסים.

מסקרות

מסקרות מתחלקות לכמה סוגים, בכמה מרקמים ועמידות משתנה. חשוב שהמסקרה תהיה במרקם יציב, לא יבשה מדי אך לא נוזלית ונמרחת בקלות. את אופי המסקרה כדאי להתאים לאופי האירוע. כלות למשל אני מאפר במסקרות עמידות במים, לעומת דוגמניות, שלהן אני מתאים מסקרות במרקם קל יותר. נוסף על כך כדאי לקחת בחשבון שמסקרה היא מצע חיידקי מטורף ולכן לא מומלץ להשתמש במסקרה במשך זמן ממושך מדי, ולהקפיד על תחלופה. זה אפשרי היום, כשקיימות מסקרות טובות במחירים סבירים. אמנם יש מסקרות יקרות (שמחירן יכול להאמיר למאות שקלים) שמעבות ומאריכות ריסים בצורה טובה יותר, אבל אפשר לעבות ריסים גם עם מסקרה במחיר סביר: מניחים שכבה אחת ואחרי כמה דקות עוד שכבה ובכך מעבים את המסקרה באופן יצירתי. משיחה של מסקרה בנדיבות מומלצת לבעלות מבנה עיניים רגיל עד גדול כלפי מעלה. לבעלות עין קטנה יחסית מומלצת משיחה נדיבה של מסקרה גם בחלק התחתון.

הדבקות ריסים

הדבקות ריסים מלאכותיים הוא תחום הולך ומתפתח. לפני שנתיים, כשהעיניים של אביבית בר זוהר פרצו לתודעה, היו שדיווחו על עלייה במכירות הריסים. אני באופן אישי נתקלתי בהרבה בנות שהסבירו שכך הן לא רוצות להיראות, ותודה לאל שעבר זמן קצר וגם בר זוהר בעצמה הבינה שדי למראה המוגזם ועברה לגרסה נעימה יותר.

ריסים מודבקים באופן רע עושים בדיוק את ההפך ממה שהם אמורים לעשות: הם מפילים וסוגרים את העיניים. קיימות אמנם גם הלחמות ריסים מקצועיות, אבל חשוב לדעת שבשיטה הקבועה הדבר לא מועיל לריסים לצמוח אלא מחליש אותם. לעתים הדרך הנכונה לתחזוק של ריסים בהלחמה קבועה היא לא למרוח חומרים שמנים ומסקרות שפוגעות בעמידותם. מי שלא רוצה ריסים קבועים, יכולה לבחור בפתרון חד פעמי ליום אחד, בצורת ריסים שלמים או בודדים. חשוב לבחור ריס באורך הגיוני ולמדוד אותו לפני ההדבקה הצמודה לשורש הריסים. הדבק הוא חד פעמי ו בדרך כלל הריס מיועד לשימוש חד פעמי גם כן.

פרמננט לריסים

לפני כמה חודשים הגיעה לארץ שיטת יומי לאשס (Yumi lashes): חומר פרמננטי המעגל את הריסים ללא הלחמה וללא הדבקה. כדי ללמוד עוד על העניין פניתי לסנדרה רוזן, מומחית לנושא בעלת מכון יופי בתל אביב. היא סיפרה לי שיומי לאשס היא שיטה להרמה ולצביעה של ריסים בשיטה טבעית, ללא שימוש בחומרים מלאכותיים כמו הלחמה וללא הדבקה. מדובר בחדשות האחרונות בתחום שכובש את אירופה. "הטיפול החדשני הגיע לפני כמה חודשים לארץ מבלגיה, והוא מעניק לריסים טיפול ייחודי על ידי מריחת חומרים טבעיים על הריסים שמעניקים להם מראה מוארך מורם ומודגש", אומרת רוזן. מראה הריסים מחזיק מעמד בין חודשיים לשלושה, משך הטיפול כ־30 דקות ומחירו כ־400 ש״ח.

חומר נוסף שמסתמן כלהיט עולמי לטיפול בריסים התגלה לאחר שאנשים שהשתמשו בתרופה למחלת העיניים גלוקומה גילו שריסיהם צמחו באופן לא מוסבר. ״רכשתי את החומר בארצות הברית ונתתי אותו לאמי היקרה שעם השנים הריסים שלה התדללו. את החומר מורחים על שורש הריסים והתוצאות מדהימות, אבל כמו בכל דבר הגיעה שמועה שיש סיכון קל של שינוי בגון העיניים. בכלל העיניים הן דבר כל כך רגיש, שלי באופן אישי כל דבר שכולל טיפול תרופתי הקשור בהן מלחיץ במיוחד״.

מיקי בוגנים

מגלגלים עיניים

מעבים, מעגלים, מדגישים ריסים

 מסקרה מאק

112 ש"ח

מסקרה מאק

ריסים מלאכותיים ארדל

39.90 ש״ח בסופרפארם

ריסים מלאכותיים \ מיקי בוגנים

 

מעגל ריסים שו אמורה

74.92 ש"ח

מעגל ריסים

מסקרה שאנל Le Volume De Chanel

220 ש״ח

קמפיין-עיניים-שאנל-מסקרה-מעבה-עמידה-במיל-מחיר-220-שח-צילום-יחצ-חול-(6)-P

מסקרה קלרינס Instant Definition

167 ש״ח

 קלרינס---מסקרה--Instant--Definition-צילום-דיוויד-מוריס-מחיר-167-שח-P

מסקרה מייבלין Volume Express – Big Eyes

117 ש"ח

מסקרה-VOLUM'-EXPRESS-–-Big-Eyes-של-מייבלין-ניו-יורק-מחיר-117-שח-צילום-מוטי-פישביין-P