כמו סיני אבל בישראל: חופשה בכפר הנוקדים

כפר הנוקדים, פסטיבל כוכבים | צילום באדיבות כפר הנוקדים
כפר הנוקדים, פסטיבל כוכבים | צילום באדיבות כפר הנוקדים

לא רחוק מערד מסתתר יקום מקביל שבו הזמן עצר מלכת. שלל אפשרויות לינה ופעילויות מגוונות הופכות אותו למתאים לכל משפחה

88 שיתופים | 132 צפיות

ללא ספק תקופת הקורונה אימנה את שריר החיפוש אחר חופשה לוקאלית. הפנמנו שלא חייבים לענות על השאלה "ארזתם לבד?" בכדי ליהנות מחופשה חלומית. חלומית לא במובן של שומר מסך שמתעורר לחיים אלא אותנטית, מדברית ושקט אוי השקט הממכר שאין שני לו.

מצאתי כזה בכפר הנוקדים. נאת מדבר הנמצאת בבקעת הקנאים שבמדבר יהודה בין העיר ערד למצדה, עליה מהלך קסם. על כל הטוב הזה מנצח, יורם, המייסד ומבעלי הכפר, ששוטט בסיני והחליט שהוא מביא את כל הטוב הזה למחוזותינו. הוא בונה במו ידיו מזרקות קסומות מאבנים שמשובצות בכל רחבי הכפר, מנורות מיוחדות מעץ שמעטרות את החדרים ובכלל טביעת ידו המיוחדת שזורה לכל אורך הביקור. דני ,בנו, ממשיך את מורשתו בגאון. ונדמה שכל פעם שאנחנו חוזרים לשם כבר חשבו על הדבר הבא והמקום מתהדר בעוד זכיית חמדה. כמו למשל: מתחם צ'ילינג מושלם למזג האויר המדברי. מתחם מים ייחודי שבו ניתן לשכב בערסלים כשמתזי מים עדינים מרפרפים על הפנים. פלג מים מלאכותי שניתן לשכשך בו ובגדול כל פונקציה שתשכיח את הרצון במזגן. 

כפר הנוקדים, מתחם מים | צילום: יוני גריצנר
כפר הנוקדים, מתחם מים | צילום: יוני גריצנר

נדמה שהחלק הארי של נותני השירות בכפר הם בדואים ויחד עם בעלי הכפר הם יוצרים סינרגיה מופלאה. הם מספקים לבדואים תושבי האזור עבודה, מקדשים את התרבות שלהם (הם מספרים את סיפורם בכפר כחלק מפעילות ונותנים הצצה לחייהם, הארוחות מושתתות על מטבחם וגם צורות הלינה בכפר שואבות השראתן מאותה התרבות). אם חשקתם בבריחה מהמולת היום יום זה המקום בו הזמן עצר מלכת. יש מגוון אפשרויות לינה: חדרי אירוח מדבריים מאבן, סוכות מעוצבות, אוהלים וחאנים רחבי ידיים ולאחרונה גם הושק הקאמל בוס  – אוטובוס שהוסב לצימר. 

אוויר מדברי בחודשי הקיץ אשר מטיב עם האורחים (ביום האוויר צח ויבש וצונן בלילות), זיהום אויר מינימלי וראות מצוינת הם רק רשימה חלקית ומבטיחה של נתוני הפתיחה שהולידו את פסטיבל "נוקדים עם כוכבים" שמתקיים בשלושת סופי השבוע הראשונים של אוגוסט. כשמטר המטאורים בשמי הכפר מזמן מחזה לא שגרתי ומרהיב. תוכלו ליהנות מסדנת היכרות עם שמי הלילה, דוכני יצירה, פינת חי וגמלים. אל תשכחו לבקש משאלה על הדרך.

כפר הנוקדים | צילום: יוני גריצנר
כפר הנוקדים | צילום: יוני גריצנר

אם אתם פתוחים רעיונית ליציאה מגבולות הכפר, תוכלו לדלג לערד לאירוח ביתי ייחודי. סיור בגלריה והרצאה בגן הפסלים של אמן המתכת, איציק גמליאל, שישאיר גם את הקטנים פעורי פה. ביתו נטוע על צוק המשקיף על ים המלח משובב הנפש. בכניסה נצבת הג'ירפה הטמירה ביותר שנעשתה מברזל בעולם. האהבה הגדולה של גמליאל לפיסול לשלל צורות ובעלי חיים, הופכת את הפלדה הקרה לכמעט חיה ונושמת. 

כפר הנוקדים, חצר הפסלים | צילום: בלוג טיולים
כפר הנוקדים, חצר הפסלים | צילום: בלוג טיולים

מחירים: החל מ-190 ש"ח ללינה באוהל במתחם הקמפינג ועד ל-1500 ש"ח לקבוצה (של עד 15 איש) באוהל קבוצתי. צימרבוס – 665 ש"ח, חדר מדברי במחיר של 807 ש"ח. להזמנות:  Kfarhanokdim.co.il
לתיאום ביקור ב-House of Art, איציק גמליאל 052-2707031