כך הפכו רצועות התיקים לאקססורי נחשק

תיק עם רצועה מתחלפת, דיור, מחיר לפי דרישה | צילום: יח"צ
תיק עם רצועה מתחלפת, דיור, מחיר לפי דרישה | צילום: יח"צ

רצועות התיקים עוברות להצלב הדוק והופכות למקושטות וגרנדיוזיות. איך קרה שנשיאת התיק הפכה לחשובה הרבה יותר ממה שיש בתוכו?

88 שיתופים | 132 צפיות

 

"זה בוודאי לא מאוד נוח", הייתה ללא ספק המחשבה שהתרוצצה בראשיהם של הצופים בתצוגה של פראדה לחורף הקרוב, שבה צעדו הדוגמניות על המסלול עם תיק קטן שתחוב בהצלב הדוק ביותר מתחת לחזה.

אבל מסתבר שאין ברירה. כמו ש"ווג" הבריטי קבע בחודש שעבר – אין דרך אחרת לשאת את התיקים העונה מלבד לתחוב אותם בבית השחי. באופן גורף, הם הופכים להיות קטנים יותר וניתנים לנשיאה על הגוף בגלל הרצון להשאיר את הידיים חופשיות לטובת סלפי אגבי או ציד פוקימונים.

אלא שכורח המציאות הזה יוצר אתגרים עיצוביים. ככל שהתיק עצמו נעשה קטן יותר, כך פני שטח שלו מוגבלים יותר לשיגועים עיצוביים (אצל חלק מהמותגים הוא כל כך קטן עד שהוא מאלץ לערוך מחדש את כל שגרת היומיום שמתכננות הנושאות את התיק). המשמעות של העניין מרחיקת לכת. הרי איך יהיה אפשר לנקוב במחירים מופרכים, אם העיצוב לא גרנדיוזי דיו?

תצוגת פראדה, חורף 2016 | צילום: GettyImages
תצוגת פראדה, חורף 2016 | צילום: GettyImages

 

הפתרון שמצאו המעצבים הוא להעביר את מגרש המשחקים אל רצועות הנשיאה. אלה הפכו רחבות כחגורות ומקושטות להפליא בצבעים וטקסטורות עזות חייתיות, בולטות לעתים הרבה יותר מהתיק עצמו ומתפקדות כאביזר לכל דבר. למעשה, החורף אף אחד לא יצפה מכן להוריד את התיק כשאתן נכנסות לחדר. אחרי הכל, הרצועה שלו נועדה להישאר תלויה על הגוף.

כמובן שאפשר לסמוך על המוחות הקדחתניים של עולם האופנה שיידעו לסחוט פוטנציאל כלכלי נוסף מכל מגמה. אחד המהלכים המבריקים של השנה שייך ללא ספק לבית האופנה פנדי. אחרי שכבר כבש את העולם בזכות פונפוני פרווה טפשיים שנועדו לקישוט התיק, הוא מיישם את אותו ההיגיון עם רצועות התיקים החדשים. בחודשים האחרונים הוא מאפשר לקנות בנפרד רצועות מעוצבות במיוחד באינספור גימורים, כך שאפשר לצרף או להחליף אותן לפי הצורך. במילים אחרות, אין סיבה שהלקוחה תסתפק ברצועה אחת, אם היא יכולה לקנות כמה במקביל, ולחדש את מראה התיק בכל פעם מחדש (ועל הדרך להעשיר את קופת בית האופנה בעוד כמה ג'ובות). ההיגיון ברור – תיק יקר באלפי יורו קונים פעם בכמה שנים; רצועה מעוצבת, שהיא כמובן זולה בהרבה, אפשר לקנות פעם בכמה חודשים.

כמו במקרה הפונפונים, שכבר ממזמן זכו לחיקויים וגרסאות משתנות, גם עכשיו זו רק שאלה של זמן עד ששאר בתי האופנה והמותגים יישרו קו עם הרעיון. אחרי הכל, צרכנים היום רוצים שני דברים: להיות מסוגלים לקנות ללא הרף ולחשוב שהם נותנים טאץ' אישי ומלא באישיות להופעה הגנרית שלהם.

רצועות לתיק, פנדי, מ-2,500 ש"ח | צילום: יח"צ
רצועות לתיק, פנדי, מ-2,500 ש"ח | צילום: יח"צ