כולנו פינוקיו

גם גברים משקרים בנוגע לגיל | צילום: shutterstock
גם גברים משקרים בנוגע לגיל | צילום: shutterstock

נדמה לכם שרק אתם מעגלים את הגיל כלפי מטה באתרי הכרויות? תחשבו שוב. עשרה שקרים נפוצים שאנשים מספרים על עצמם באתרי היכרויות

88 שיתופים | 132 צפיות

אם יש משהו ש"האוס" הזכור לטובה לימד אותנו, הוא שלפעמים כאב ראש עלול להגמר בזאבת. אה, ושכולם משקרים, בייחוד באינטרנט (טוב, את זה הוא לא לימד אבל אנחנו לומדים מהר). מהם השקרים הכי נפוצים שאנשים מספרים על עצמם באינטרנט וגם פרשנות בין השורות כדי שתדעו למה לצפות.

1. גובה– מספיק עם הדעות הקדומות, לא רק גברים מוסיפים לעצמם כמה ס"מ עודפים, גם נשים משקרות בנוגע לגובה האמיתי שלהן. רק שגברים עושים זאת פי שניים מנשים. מחקר שנערך באוניברסיטת וויסקונסין בשיתוף עם אוניברסיטת קורנל גילה שלאחר שנמדדו במציאות, כ-50% מהמשתמשים הרשומים באתרי היכרויות משקרים בנוגע לגובה האמיתי שלהם. בעוד שלגברים זה עשוי לעזור, מסתבר שנשים נמוכות יותר הן דווקא אלה שגורפות את מרבית תשומת הלב של בני המין השעיר.

2. משקל– הנה נושא שממש חושף את הבטן הרכה. נשים נוטות לשקר יותר מגברים בנוגע למשקל שלהן, ומפחיתות 3-4 ק"ג ממשקלן האמיתי, בעוד שגברים מעגלים למטה רק 0.5-2 ק"ג ממשקלם. מאחר ומשקל נוטה לשינויים (נסו לשקול את עצמכם בחמישי ואז שוב בראשון, זה מתכון בטוח לסמיילי עצוב) זה מובן ואפילו נסלח. אבל אם אתם לא זוכרים מתי הפעם האחרונה שהעליתם לפייס אלבום "עם היפות שלי בשקר-כלשהו" אולי הגיע הזמן שתכירו באמת: אם יש איזושהי תחושה לא נוחה ביחס למשקל חדש, אולי כדאי להתחמק ולציין רק מבנה גוף באופן כללי.

מעגלים משקל כלפי מטה | צילום: shutterstock
מעגלים משקל כלפי מטה | צילום: shutterstock

3. מבנה גוף– גברים: "בנוי" היא למעשה מכבסת מילים ל"יש לי כרס בירה מרוב פיסטוקים ועל האש, אבל פעם שחיתי בקאנטרי". אם אתם לא מאלה שמחתימים כרטיס במכון, אתם כנראה לא עונים להגדרה. הבעיה עם שקרים בנושא מראה גופני היא שהם נחשפים תוך שניות ספורות של היכרות במציאות. יש לנו נטייה להיות יותר סלחנים כשמדובר בתיאור כללי של עצמנו, ולהתאכזב מאוד כשמתברר שהצד האחר גם כן היה סלחן. אולי להבא כדאי לבחור תארים חיוביים למגרעות הפיזיות.

4. משכורת– השקר הגדול של גברים. מחקרים מוכיחים שאם מפחיתים 20%-40% מהסכום שגברים נוקבים עשויים, אולי, לקבל תמונה של השכר שהם באמת מרוויחים. לאור העובדה שהשנה היא 2015 וגברים עדיין מרוויחים כ- 25% יותר, גברים- קבלו זאת ככלל מנחה וגורף: אל תשחקו איתנו משחקים. אתם גם מרוויחים יותר מאיתנו וגם משקרים על זה, וזה לא קול. זה חשוב לנו. אנחנו רוצות לדעת מה הסבירות הכלכלית שנקים איתכם בית, לא אוהל.

5. תעסוקה– כולם מנסים להציג את העבודה שלהם כמעניינת ומרתקת ממה שהיא בפועל (כי אל תשאלו איזה דרמות מתרחשות בין מחלקת חשבי השכר לגביית ספקים!). באתרי היכרות פתאום כולם מנהלים של משהו, לכולם יש צוות או מזכירה שמתרוצצת סביבם, ולא נאמר מילה על ההגדרה הכה לעוסה: "אני בין עבודות". על פי סקר שנערך באתר ההיכרויות BeautifulPeople.com, כ-42% מהגברים משקרים בנוגע לאספקט כלשהו בעבודתם, בין אם זה טייטל מפוצץ או כמה אנשים כפופים להם. נשים לא רחוקות בהרבה; כ-32% מהנשים משקרות בנוגע לתפקיד שלהן, רק לכיוון ההפוך. כן, כן. נשים נוטות להצטנע ולהפחית ממעמדן כשמדובר בתפקיד יוקרתי, ולהמציא תפקיד זוהר יותר כשמדובר בעבודה שנשמעת סטנדרטית.

[interaction id="54bb8557cd7e120f0d072070"]

6. תמונה– ממחקר שערך אתר ההיכרויות OKcupid, ככל שתמונת הפרופיל שלכם יותר אטרקטיבית, כך פוחתת הסבירות שהיא עדכנית. אין מה לעשות, כולנו היינו צעירים ויפים פעם במועדון חשוך מזווית מאוד מאוד גבוהה ותאורה דרמטית. מומלץ להציג 3-5 תמונות שלכם; תמונת ראש אחת טובה, תמונה של כל הגוף, ועוד תמונות נוספות שלכם עושים משהו מעניין. אבל בבקשה לא חיקוי של היפופוטם או קוף.

7. סמים – לכל אלה שכותבים ברובריקה הזו באתרי היכרויות " NEVER". לא, ברצינות? סורי, אבל רובנו חיים במציאות בכמה שנים האחרונות. הרי מקסימום בדייט שני נגלה על הג'וינט ההוא, הבודד, בטיול הגדול, "שעשה לכם ממש רע" והחלטתם שזה לא בשבילכם. וחוץ מזה קצת פתיחות (אז מה אם זה לא חוקי), אין לדעת מתי הגדרה כל כך נוקשה תחסל לכם את הסיכוי למציאת אהבה. ובקיצור- ביאסתם את כל הסטלנים כבני זוג פוטנציאלים.

8. גיל– נשים נשים, שק של שקרים בנוגע לגיל האמיתי שלהן. זה לא חדש שנשים מסלפות את הגיל שלהן משחר ההיסטוריה, גם מחוץ למרחב הוירטואלי. לעיתים, באתרי היכרויות נשים מעגלות את הגיל שלהן כלפי מטה כדי להופיע ביותר תוצאות חיפוש. אבל היי, אם יש לך את הנתונים לתמוך בזה ויזואלית, אדרבה, כמה מהסבתות המצויינות ביותר סחבו איתן את השקר הזה לקבר. הבעיה מתחילה כשגם גברים משקרים בנושא זה. האינטרנט שורץ בדוגמאות על גברים עם בייבי פייס ששיקרו לבנות זוג פוטנציאליות בנות 20 שלא קיים פער של כמעט שני עשורים ביניהם. אנו בוחרים לצטט את מילותיה האלמותיות של ליהיא גרינר: "איטס נוט אוקיי, יו גייז. איטס נוט אוקיי".

גם גברים משקרים בנוגע לגיל | צילום: shutterstock
גם גברים משקרים בנוגע לגיל | צילום: shutterstock

9. מצב משפחתי– זו קטגוריה מעט בעייתית, או כמו שפייסבוק היטיבו להגדיר " it’s complicated", ואנחנו לא מדברים כאן על כל הנשואים והנשואות שקמו בבוקר במצב רוח לבגידות. זהו נושא מסובך כי לפעמים אנשים מציגים עצמם כרווקים או כגרושים כשבפועל הם עדיין "רק" פרודים, לפעמים נוטים לשכוח 2.7 ילדים, ולפעמים אמהות לילדים נוטות לחבב אך ורק גברים רווקים. לפעמים זה גורר בן זוג פוטנציאלי לסיטואציה סבוכה ללא ידיעתו, אך לפעמים גם הטייטל "פרוד" או "אמא ל-3" עלול להרחיק את פרק ב. בניגוד לגיל, מצב משפחתי נוטה לצוץ על פני השטח, ולכן כדאי לחשוף את כל הנתונים על ההתחלה, ולהימנע מהסברים והתפתלויות מאוחר יותר.

10. איזור מגורים– בואו נבהיר דבר אחד מאוד פשוט: מושב רינתיה לא נמצא "5 דקות מתל אביב". לעזאזל, גם לא חולון, רמת גן, ולא גבעתיים. גם לא על אופניים חשמליות.

ובכן, מה למדנו? שאנשים משקרים כמעט בכל פרמטר חשוב. גם אתם. לפני שאתם יוצאים לדייט, הניחו מראש שבאתר ההיכרויות או בצ'אט בפייסבוק זה כנראה האור הכי חיובי בו תראו את בן/בת הזוג הפוטנציאליים. אם אתם לא מחשיבים אופי ושאר קריטריונים זניחים שכאלה. דברו קצת, שלחו תמונות, נהלו שיחת סקייפ. חבל שחמש דקות לתוך הדייט תתקוף אתכם 'מיגרנה נוראית'.