מהאולפנה לתעשייה: יעל שלביה לא שוכחת מאיפה היא באה

יעל שלביה | צילום: אלעד אדמוני
יעל שלביה | צילום: אלעד אדמוני

הדוגמנית המבטיחה שגדלה בנהריה מגלה שגם כשנסעה לאודישנים מעבר לים היא לא שכחה את בני עקיבא. סיפור מקומי – פרויקט מיוחד

88 שיתופים | 132 צפיות

 

בשיתוף DKNY

יעל שלביה
דוגמנית בינלאומית, פרזנטורית של "רנואר", מועמדת לדוגמנית השנה 2018 של "את". תלמידת אולפנה בת 17, מנהריה.

מה חלמת להיות כשהיית קטנה?
"חלמתי להיות מורה, ולא סתם מורה, אלא מחנכת. לימודי הוראה נראו לי הכי הגיוניים ונכונים בשבילי, ואמרתי את זה בבית בכל הזדמנות. דוגמנות לא עברה לי בראש בשום צורה. יום אחד פתחתי להנאתי אינסטגרם, וצלמת ביוטי שנתקלה בצילומים שלי הזמינה אותי להצטלם אצלה באופן חד פעמי תמורת 300 שקלים. אחרי אותו צילום היא הפנתה אותי לסוכן בשם עמרי, הוא הפך להיות הסוכן שלי, ומשם דברים התגלגלו. שלושה שבועות אחר כך כבר הוזמנתי לצילומי אופנה וביוטי, מבלי לקלוט בכלל שיכול להיות לזה המשך. ככל שעבר הזמן הבנתי שמדובר בעבודה שגורמת לי הנאה ושיש שכר טוב בצידה. שם חלום ההוראה שלי הסתיים".

"חלמתי להיות מורה, ולא סתם מורה, אלא מחנכת", יעל שלביה | צילום: אלעד אדמוני
"חלמתי להיות מורה, ולא סתם מורה, אלא מחנכת", יעל שלביה | צילום: אלעד אדמוני

 

כילדה שגדלה בנהריה שמעת סיפורי הצלחה מקומיים שנתנו לך השראה?
"מאז שאני ילדה קטנה שמעתי את הסיפור המשפחתי של מפעל שטראוס בעיר, בניצוחו של מיכאל שטראוס. הכל התחיל במפעל קטן עם שתי פרות והפך לתעשיית ענק. כך הבנתי שגם בעיר קטנה, גם אם זה יותר קשה – אפשר להצליח ובגדול. אני לא מכירה את משפחת שטראוס אישית אבל הסיפור הזה בהחלט נתן לי השראה".

איזה כלים קיבלת בנהריה שהפכו אותך למי שאת היום?
"אני באה מבית דתי, גדלתי במקום קטן בסביבה שבה כולם מכירים את כולם ויש תחושת שייכות גדולה. בתנועת בני עקיבא היינו מאד מגובשים, היה הרבה פרגון מסביב והרגשתי שאני במקום מגונן ובטוח. לגדול באווירה כזאת זה משהו שמאוד מעצב את האישיות. אני זוכרת את הביקור הראשון שלי בניו יורק – את תחושת הזרות שהרגשתי, כאילו כל אחד לעצמו. זה היה כל כך שונה ממה שהכרתי. הבנתי שגם אם יש בה אפשרויות מקצועיות גדולות וגם אם יום אחד אחיה שם – בסופו של דבר ארצה לחיות במקום שאין לי בו תחושת זרות, וזה כמובן רק בארץ".

כשאנחנו מגיעות לנהריה, איפה אנחנו חייבות לבקר?
"הראשון: הטיילת היפה של נהריה, עם המסעדות ובתי הקפה. אני מאוד נהנית לשבת שם בקיץ. המקום השני הוא חוף הים של נהריה והשלישי הוא רחוב הגעתון שבו אפשר להסתובב על כרכרות שרתומות לסוסים. איפה עוד אפשר לרכב על סוסים באמצע עיר שוקקת?".

"אני זוכרת את הביקור הראשון שלי בניו יורק – את תחושת הזרות שהרגשתי, כאילו כל אחד לעצמו", יעל שלביה ואמה בשדרות הגעתון בנהריה | באדיבות יעל
"אני זוכרת את הביקור הראשון שלי בניו יורק – את תחושת הזרות שהרגשתי, כאילו כל אחד לעצמו", יעל שלביה ואמה בשדרות הגעתון בנהריה | באדיבות יעל

 

איזה טיפ תתני למי שרוצה להצליח ולהגשים את עצמה?
"בתור התחלה, לחיות בסביבה אוהבת ותומכת יחד עם אמונה בעצמך. דבר נוסף: לא לוותר. בכל דרך שעושים יש נפילות, אבל אסור לך לוותר לעצמך. אני זוכרת שטסתי פעם לאודישן בפריז, לא עברתי אותו וזה היה מאד מבאס. יכולתי להסתגר ולבכות אבל התאפסתי על עצמי, הרמתי ראש והמשכתי. אם הייתי מוותרת לעצמי – לא הייתי היום בשום מקום".

מה הטיפ הכי טוב שקיבלת בתחילת הדרך?
"הטיפ הכי טוב שקיבלתי הוא מאימא שלי, שאמרה לי תמיד להיות נאמנה לעצמי. כבחורה דתייה, הבנתי עד כמה האמירה הזאת תמיד נכונה לגביי ושומרת עליי. בעבודה שלי אני מוצאת את עצמי לא אחת בכל מיני צמתים. כשאני מתלבטת מה הכי נכון לי, בסופו של דבר מה שמכריע במערכת השיקולים שלי הוא האם אוכל להישאר נאמנה לעצמי".

מה הופך אישה לאישה מצליחה בעינייך?
"אישה מצליחה היא אישה שעובדת קשה, שלא מאמינה בקיצורי דרך אלא בהשקעה רצופה. היא מאמינה ביכולת שלה להוביל גם נשים אחרות. היא מהווה דוגמא כי למרות הקשיים בדרך – היא לא נותנת לעצמה ליפול, אף פעם לא מוותרת לעצמה ולא מפסיקה להשקיע ולעבוד קשה".

מה ייחשב בעינייך להישג גדול?
"אני מקווה שיבוא יום ואכבוש את עולם האופנה והביוטי בחו"ל, למשל שאהיה על השערים של 'ווג' ו'אל' . להצליח מבחינתי זה אומר להצליח בחו"ל ועדיין לא לשכוח מאיפה באתי".

View this post on Instagram

✨ @mikibuganim

A post shared by Yael Shelbia (@yaelshelbia) on

 

הריאיון עם יעל שלביה הוא חלק מפרויקט מיוחד בשיתוף DKNY.
ניו יורק עשתה את דונה קארן למי שהיא. עכשיו מותג האופנה המוביל, הנושא את שמה, משיק את הבושם החדש DKNY stories. לכבוד ההשקה דיברנו עם עשר נשים מוכשרות ומעוררות השראה שסיפרו על העיר שהפכה אותן להיות מי שהן.