יעל גולדמן: "להתבגר זה חלק מהחיים"

יעל גולדמן בקמפיין ל"אופטרה לונדון" | צילום: שי פרנקו
יעל גולדמן בקמפיין ל"אופטרה לונדון" | צילום: שי פרנקו

"אני גאה בגיל שלי". יעל גולדמן בשיחה פתוחה על קריירה, יופי והקמפיין היוקרתי למותג "אופטרה לונדון"

88 שיתופים | 132 צפיות

בגיל 40 חוותה יעל גולדמן משבר גיל, בעקבותיו יצרה סרט דוקומנטרי בשם "משנה מסלול". בן זוגה, השחקן הבינלאומי אורי פפר, הודה בזמן הצילומים שלמרות שלאשתו יש מעלות פנימיות והיא אישה חכמה ויודעת להתנהל, עדיין, להיות אישה שעשתה קריירה מאיך שהיא נראית – זה דבר שמדאיג נשים. 

חלפו שש שנים, בחודש אוגוסט הקרוב יעל גולדמן תחגוג יום הולדת 46 ועדיין היא לא צריכה לשנות מסלול. הקריירה טפו טפו, לא משאירה לה זמן פנוי, וכמי שיש לה שעון ביולוגי משלה, היא גם נראית נפלא. "אני גאה בגיל שלי", היא אומרת בחיוך גדול, בעיניי זה לא משהו להסתיר אבל אני גם לא עושה מזה עניין. משבר גיל 40 עבר לי. להתבגר זה חלק מהחיים, למרות שאני מודה שאני לא מרגישה בגיל הזה, עדיין אנחנו הנשים צריכות לתמוך זו בזו". 

יעל היא אימא לשלושה ילדים: עמנואל, 12, בילי (שנולדה בשם תהילה אבל הכינוי שנתנו לה הפך לשם שבו היא קרויה בפי כל), 10, ואיתן בן 6. משפחת גולדמן-פפר כוללת גם את החתול שלופי בן ה-15 ולאחרונה הם אימצו גורה כנענית עזובה ופצועה מהדרום העונה לשם נלה. יעל משדרת בשתי תוכניות רדיו, מנחה שתי תוכניות טלוויזיה ובנוסף היא דוגמנית מצליחה ופרזנטורית של חברות ועושה קמפיינים בארץ ובחו"ל. 

לאחרונה היא עשתה לראשונה קמפיין משותף עם בעלה לחברת המכוניות סובארו, היא מובילה קמפיין לחברת ניוואה העולמית, וגולת הכותרת, קמפיין גדול למותג הבינלאומי "אופטרה לונדון", חברה בריטית מובילה בעולם בתחום של חדשנות מדעית עם הטכנולוגיות הכי חדשניות בעולם האסתטי למוצרים ביתיים, ששרון סטון האגדית חשפה שהיא משתמשת בהם. לחברה יש גם מכשור במכון וכן מוצרי טיפוח ברמה הגבוהה ביותר להזנה עמוקה של העור עם תוצאות מוכחות. המוצרים נמכרים ב-120 מדינות בעולם ובארץ יש לחברה קליניקה במלון דן ועוד 11 נקודות מכירה ברחבי הארץ. 

"כשהחברה הציעה לי להוביל את הקמפיין שלה, ביקשתי קודם לנסות את המכשירים מסדרת SYNERGY כדי להחליט אם אני הולכת על זה. ניסיתי ומהר מאוד התרשמתי מכך שמעבר לזה שהם פורצי דרך בקנה מידה עולמי הם פתרון נוח וקל לשימוש. עד עשר דקות, פעמיים-שלוש בשבוע אפילו תוך כדי צפיה בטלוויזיה, ורואים תוצאות". ועוד נחזור לזה. 

פגשנו אותה לשיחה על החיים. היה כיף. 

חרטות 

"זו שאלה קשה שאין לי תשובה טובה עליה ואני לא בן אדם שמתנצל. שיחקתי תקופה קצרה אבל לא נתתי את הגז על זה, אולי כי כבר יש אצלנו בבית שחקן אחד. מאז תחילת הקריירה שלי כדוגמנית וכמנחה, אני כל הזמן עסוקה, לא היו לי תקופות שיצאתי מהלופ וכל הזמן יש לי קמפיינים ואני מרגישה בת מזל שהעסק הזה השאיר אותי בן אדם עובד. משחק כנראה לא היה תשוקה גדולה אצלי. בביזנס שלנו החוכמה היא גם לדעת להגיד לא. אני מאמינה בלכוון. לא רק לזרום, אלא להיות עקבי בעשיה ולהשקיע זמן ומאמץ ועדיין, למרות כל מה שאמרתי, אני מניחה שאם אקבל תפקיד משחק שאי אפשר יהיה לסרב לו, אלך על זה". 

אימהות וקריירה

"אני אישה מאוד עסוקה, ועם השנים, כאימא, זה נעשה קל יותר כשהילדים גדלים. כשאורי מצלם בחו"ל אני לבד עם הילדים. מאז המלחמה, ולצערו הוא לא במילואים בגלל הגיל, הוא טס לצלם שני סרטים במרוקו וביוון. למדתי לתפעל את הבית. אני ממוקדת ויעילה הבית והעבודה שואבים ממני הרבה, אז הוויתורים הם על ערבי בנות, ימי הולדת של חברות, דברים שאני מאוד אוהבת. הבת הבכורה שלי השתתפה בסדרה אני מקווה שזה יעבור לה אבל בעד שהילדים יעשו מה שטוב שלהם. אני אימא מאוד משחררת. מאמינה שלא צריך לפתור להם הכול אלא לתת להם את הבטחון שסומכים עליהם. חשוב לי שישקיעו בלימודים אבל עוד יותר חשוב לי שיהיו אנשים טובים ורגישים לסביבה". 

החברות שלי 

"יש לי הרבה בסטיס. חברות-בנות זה דבר מאוד גדול בחיים שלי. חברות טובות אמיתיות ומפרגנות הן מנוע מדהים בעיניי. גבר אולי לא יבין זאת אבל כשנעוץ לי ביומן חופשה עם חברות, זה ממלא לי את הנפש בציפייה. אחרי שגל גדות, מהבסטיות בחבורה, ילדה את בתה הרביעית, רותם סלע ואני נסענו אליה ללוס אנג'לס". 

אם לא הייתי בעולם השואוביז

"כשהייתי צעירה, עבדתי אצל וטרינר. אולי הייתי ממשיכה בכיוון הזה. דבר אחד בטוח, לא הייתי עושה שום דבר שקשור במספרים למרות שהייתי טובה במתמטיקה. זהו תחום שרחוק ממני. בשנים האחרונות למדתי להיות דולה. אני מאוד אוהבת את זה, לצערי לי לא הייתה דולה. אורי אמנם היה פעיל מאוד בלידות אבל זה אחרת כשיש בעלת מקצוע לידך, זה הופך את חווית הלידה לשונה לגמרי. הייתי שמחה ללוות נשים ללידה, מבחינת הנשים התמיכה הזאת מאוד חשובה ומבחינתי זו הייתה זכות ענקית. ליוויתי חברות שלי ובנות משפחה כדולה אבל זה דורש הרבה פניות מצדי". 

טיפולי יופי ואופטרה

"הדור של בנות גילי חי עם מודעות גדולה ליופי. אבל לעומת דור האימהות שלא עבדו קשה כמונו, וגם אימי לא עבדה קשה כמוני, מאיתנו מצפים גם להיות נשות קריירה, גם לטפל בילדים וגם לפרנס, ובקיצור להיות פעילות בכל הגזרות, אבל למזלנו יש לנו מבחינת הטיפוח אופציות לא ניתוחיות כדי שנוכל להרגיש הכי טוב בעור שלנו. כשגיליתי את אופטרה הבנתי עד כמה המכשור הביתי של החברה ידידותי, נוח ובטוח לשימוש ושאכן יש פתרונות מתקדמים שמביאים את השינויים המצופים. החברה זוכה שנה אחרי שנה בפרסי חדשנות ומצוינות בתחום. המכשירים עובדים על שלוש טכנולוגיות של אור וטכנולוגיית רטט כשלכל צבע יעוד אחר. יש מכשיר לפנים, שמתאים גם לזרועות, נלחם בסימני הזדקנות קמטים וקמטוטים ומשפר זרימת דם מפחית פיגמנטציה ומשפר את מרקם העור ועוזר לריפוי במקרי אקנה. המכשיר לעיניים מחליק קמטוטים באזור, משפר זרימת דם בתאים ומכשיר לצוואר ולדקולטה שיוצר מראה מתוח יותר, מטפח עור רופף, ומגביר ייצור קולגן. ואגב, יש למכשירים אחריות לכל החיים". 

יעל גולדמן בקמפיין ל"אופטרה לונדון" | צילום: שי פרנקו
יעל גולדמן בקמפיין ל"אופטרה לונדון" | צילום: שי פרנקו

הפגנות

"מאז המלחמה אני כל שבת בהפגנה. זה לא פוליטי, לתמוך במשפחות החטופים זה לא פוליטי בעיני, אבל הממשלה הזאת, זמנה עבר, והיא צריכה לפנות את הבמה לאנשים שיביאו לנו עתיד חדש. אלה לא מילים בוטות ואני לא עושה שום פרובוקציה. אנחנו חיים כאן בסיוט. במשפחה שלי יש הרבה אנשים במלחמה: בסדיר, קבע ומילואים. המלחמה נוכחת בכל בית, כולנו בתוך האירוע, וזה מצב מבאס. אבל למרות שאורי מצלם הרבה בחו"ל, למרות המצב בארץ ודווקא בגללו, אין לי שום תוכניות לעזוב. דווקא מה שקורה לנו היום, זה מבחינתי זמן מעולה להבין שאין לנו מקום אחר לחיות בו". 

סוד הזוגיות

"לשחרר. אנחנו מפרגנים ולא עוצרים זה את זו זה מבטיח קשר בריא. אנחנו מקפידים על גיבוש משפחתי. נוסעים יחד עם הילדים בארץ או בחו"ל. בחודש ינואר היינו אמורים לצאת לטיול בן חודש במזרח, זה נדחה בגלל המלחמה ולאחרונה נסענו כל המשפחה לווייטנאם, קמבודיה ותאילנד והתרכזנו בעיקר בווייטנאם המדהימה. הרכבת מבחינתי כבר נסעה כשמדובר בעוד ילד. למרות שארבעה ילדים זה השלושה החדש. לא התחלתי מספיק צעירה וזה נכון לנו ככה. שנינו אנשי קריירה, יש דברים שהם בתחום אחריותי אבל על הזבל אורי אחראי". 

כושר ותזונה

"אני בן אדם רזה, אבל עם השנים שעוברות זה קצת משתנה, ואני מנסה לשמור על עצמי בן אדם בריא. שלוש פעמים בשבוע אני עושה ספורט: אימוני כוח, פילאטיס מכשירים ויוגה. אני משתדלת שנאכל בריא אבל יש אצלנו סוכרים. אין לי בבית משקל. יש לי אותם ג'ינסים כבר עשרים שנה". 

להיות פאשניסטה

"אני מאוד אוהבת אופנה. אחד הדברים הכי כיפיים בעיני הוא להתעסק במה נלבש. עם השנים אני קונה פחות ולא נסחפת לטרנדים. חלק מלהתבגר זה לקנות חכם ולא בגחמות. אני הרבה שנים מלווה בצילומים על ידי מיטל ברונר אני אוהבת מכנסיים כולל ג'ינסים ומחויט. שמלות פחות קשורות לחיים שלי שהם על טוסטוס ואופניים". 

אינסטגרם

"יש לי 145 אלף עוקבים. אני אוהבת את הרשת בעיקר כי אני מאוד אוהבת לצלם. יש הרבה שלא עשו את המעבר אבל אני כל יום שם, זה חלק מהעבודה שלי ואני עושה שיתופי פעולה, ובקשר עם העוקבות שלי. מי שלא מבינים את החשיבות של הרשתות, נשאר מאחור. אני מאוד אוהבת את המדיום האינסטגרמי וחשוב לי להיות חלק בלתי נפרד מזה". 

גיל 50 

"מצד אחד זה נראה לי רחוק, מצד שני זה מעבר לפינה, אני פעילה מאוד, מרגישה צעירה, מוזר לי לחשוב שאהיה בעוד ארבע שנים בת חמישים, אבל היום קל להישאר צעירה בזכות כל הטכנולוגיות המבטיחות. מעבר לזה אנחנו צריכות ללמוד לקבל ולאהוב את עצמנו בכל גיל". 

* הכתבה בשיתוף "אופטרה לונדון".