"מעולם לא עשינו סקס אבל קרו דברים": צלמי האופנה האייקונים ברוס וובר ומריו טסטינו חשודים בניצול מיני

מריו טסטינו וברוס וובר| צילום: Gettyimages
מריו טסטינו וברוס וובר| צילום: Gettyimages

אנה וינטור בהלם: שני צלמי האופנה הידועים ברוס וובר ומריו טסטינו חשודים בהתנהגות מינית בלתי הולמת. במגזין "ווג" כבר הודיעו שיפסיקו לעבוד עם השניים, שבינתיים מכחישים את כל ההאשמות

88 שיתופים | 132 צפיות

 

בזמן שהוליווד לא מפסיקה להיאבק נגד הטרדות מיניות היום גם עולם האופנה גילה ששניים מבכיריו חשודים בהתנהגות לא הולמת, מדובר בצלמי העל ברוס וובר (71) ומריו טסטינו (63), כך לפי דיווח של מגזין ניו יורק טיימס.

מריו טסטינו, ניקול קידמן, מייקל קורס ונעמי ווטס | צילום: Gettyimages
מריו טסטינו, ניקול קידמן, מייקל קורס ונעמי ווטס | צילום: Gettyimages

גם אם השמות לא מוכרים לכן תהיו בטוחות שנחשפתן אין ספור פעמים לעבודות של השניים. משערי ווג ועד הקמפיינים של בתי האופנה הגדולים בניהם שאנל, מייקל קורס, ורסאצ'ה וברברי. השניים מצטרפים לצלם הפרובוקטיבי טרי ריצ'רדסון שעולם האופנה התנער ממנו באוקטובר האחרון.
"מעולם לא קיימנו יחסי מין או משהו, אבל הרבה דברים קרו. הרבה נגיעות. הרבה הטרדות" חשף רובין סינקלר, אחד הדוגמנים שעבדו עם וובר לאורך השנים. אליו הצטרפו דוגמנים נוספים ותיארו כיצד היה וובר קובע איתם פגישות פרטיות שבהן ביקש מהם להתפשט, לבצע תרגילי נשימה מפוקפקים. בהם התבקשו לנשום ולגעת בעצמם ובוובר ולהזיז את ידיהם בכל מקום שבו הם מרגישים את "האנרגיה" שלהם.

טסטינו נהג להעסיק גברים צעירים כעוזרים, חלקם תיארו בפני הניו יורק טיימס מקרים של נגיעות ואף אוננות. הוגו טילמן, שהיה עוזר של טסטינו בשנות ה-90,  סיפר כי פעם ניסה לנשק אותו ובנסיעה עסקית של השניים דרש ממנו צלם העל לגלגל עבורו ג'וינט, ואז השליך אותו על מיטה ועלה עליו. "הטרדה מינית הייתה מציאות מתמדת", אמר רומן בארט, עוזר נוסף המאשים את הצלם.

הפרסומת שעשתה את שנות ה-90: קייט מוס לקלווין קליין | צילום: ברוס וובר
הפרסומת שעשתה את שנות ה-90: קייט מוס לקלווין קליין | צילום: ברוס וובר

 

טסטינו בן ה-63, החל את הקריירה בשנות ה-70 ומאז צילם קמפיינים ושערים איקוניים מהמוכרים בעולם. בניהם הקמפיין של גוצ'י משנת 2003 בו גולח שיער הערווה של הדוגמנית כרמן קאס בצורת האות G, או השער המפורסם של קייט מוס לווג ספרד בו מכוסות פניה ברשת ירוקה.

וובר בן ה-71, החל גם הוא את הקריירה בשנות ה-70, במהלך השנים הפך לצלם אייקוני והיה אחראי גם הוא על הקמפיינים והשערים מהמוכרים בעולם. בניהם קייט מוס ומארק וולנברג לקלוין קליין והשער של ליאונרדו דיקפריו למגזין Interview בשנת 1994.

מריו טסטינו וקנדל ג'נר | צילום: Gettyimages
מריו טסטינו וקנדל ג'נר | צילום: Gettyimages

 

קבוצת קונדה נאסט המוציאה לאור של המגזינים: ווג, GQ, גלאמור, ואניטי פייר ועוד.
כבר פרסמה הודעה כי הם לוקחים את העניין ברצינות ויקפיאו כרגע את יחסי העבודה עם הצלמים. עורכת ווג האמריקאי אנה ווינטור פרסמה מאמר המפרט את קוד ההתנהגות החדש של הקבוצה הכולל איסור עבודה עם דוגמנים מתחת לגיל 18 ואיסור מוחלט לשימוש אלכוהול וסמים על הסט."קשה לשמוע וכואב הלב להתעמת עם העובדות. שניהם חברים טובים שלי אשר תרמו תרומות יוצאות דופן ל'ווג' ולקונדה נסט במהלך השנים" אמרה ווינטור בתגובה.

שני הצלמים מכחישים לחלוטין את ההאשמות. "אני מזועזע לחלוטין ומצטער על הטענות השערורייתיות שמבוצעות נגדי, דבר שאני מכחיש לחלוטין", נאמר בהצהרה שנמסרה מעורך דינו של וובר. גם טסטינו מצידו מכחיש את האשמות וממשרד עורכי הדין שלו נמסר כי הם מזועזים ואינם יכולים לאשר את העובדות.

הפרסומת הפרובוקטיבית של גוצ'י | צילום: מריו טסטינו
הפרסומת הפרובוקטיבית של גוצ'י | צילום: מריו טסטינו