חכם, פרקטי ומתוחכם: כל הטיפים החשובים לעיצוב ארון לחדר הילדים

ארונות ריביירה | עיצוב פנים והום סטיילינג: אושרת ואפרת, צילום גלעד רדט
ארונות ריביירה | עיצוב פנים והום סטיילינג: אושרת ואפרת, צילום גלעד רדט

מחפשות ארון לחדר הילדים? פנינו לשלוש מעצבות פנים שנתנו לנו כמה נקודות חשובות שכדאי לשים אליהן לב לפני שרוכשים או מעצבים אחד

88 שיתופים | 132 צפיות

החופש הגדול בפתח ועימו שלל משימות. בין חופשה לקיטנה, נתכנן את חדרי הילדים שלנו לשנת הלימודים הבאה תוך התאמת הריהוט לצרכים ולגיל. לכן פנינו לטל וולנסקי סגרה, מעצבת פנים ברשת ארונות ריביירה ולמעצבות רוני שני פלדשטיין וויטל פרי שלטון שהביאו לנו כמה טיפים מנצחים שיסייעו לכן בדרך לתכנון הארון המושלם לחדר הילדים.

"כשמדובר בילדים נושא ההנגשה חשוב ונמצא בראש סדר העדיפויות, לכן, מומלץ לתכנן את סידור הפנים של הארון כאשר המדפים, המגירות והתליה מותאמים לגובה הילד. עם זאת ארון הוא פריט נגרות שהולך עמנו דרך, לא מחליפים כל שנה ולכן חשוב להתאים אותו למגוון גילאים עוד בשלב התכנון. לכל גיל יש את סידור הפנים שמתאים לו אבל כן ניתן לחשוב על כך מראש ולבחור מגירות תחתונות נגישות עבור נעליים, צעצועים ועוד", מסבירה וולנסקי סגרה.

ארונות ריביירה – ארון חדר ילדים. וינטג' שיק בהתאמה אישית, דגם אלפא, מחיר 5,990 ש"ח | צילום: גלעד רדט, סטיילינג: אורנה מזור
ארונות ריביירה – ארון חדר ילדים. וינטג' שיק בהתאמה אישית, דגם אלפא, מחיר 5,990 ש"ח | צילום: גלעד רדט, סטיילינג: אורנה מזור

"לינקות כמעט ואין צורך בתליה – הרבה יותר קיפול, עם הגיל, הצורך בתליה הולך וגדל. הפתרון הוא תכנון מדפים עם הכנה לתליה כשבשלב מאוחר יותר ניתן להוריד את המדפים ולהוסיף את התליה שהוכנה מבעוד מועד. את ההכנה לתליה עושים בעת ההתקנה של הארון לכן יש לחשוב על כך מראש. תליה אחת מומלץ לתכנן בגובה נוח לשליפה עבור ילדים. לא גבוהה מדי (תליה זו תשמש בעתיד כתליה לבגדים קצרים), מעל ניתן לסדר מדפים לאחסון בגדים שלא בשימוש ביום יום. ואת התליה הנוספת לבגדים ארוכים מוסיפים כאשר הילד מתבגר.

עדיף שמגירות הלבנים והגרבים יהיו בגובה נגיש לילדים על מנת שיוכלו להתארגן בצורה קלה ועצמאית, בנוסף אני אוהבת מגירות עם מגרעת ולא עם ידית. הן נוחות לפתיחה על ידי ילדים ומקטינות את החשש מפני טריקת מגירה על הידיים".

ארונות ריביירה | עיצוב פנים והום סטיילינג: אושרת ואפרת, צילום גלעד רדט
ארונות ריביירה | עיצוב פנים והום סטיילינג: אושרת ואפרת, צילום גלעד רדט

ומה לגבי צבעוניות?

"חדר ילדים הוא חדר עמוס בצבע, לכן אני אוהבת לעצב ארון בצבע נקי ונעים שלא ייצור עומס נוסף על החדר. אם רוצים בהמשך להכניס צבע תמיד אפשר דרך טקסטיל. כמו כן, עדיף לתכנן ארון שהוא לא "ילדי" מדי בכדי שיתאים גם לגיל המאוחר יותר.

כיום נכנס יותר ויותר השילוב בין ספריה לארון, השילוב מתבקש ונכון על מנת לאפשר אחסון של ספרים, אביזרי לימוד, אקססוריז וחפצי נוי. השילובים נעשים באמצעות לבן ועץ שמכניס חמימות לחדר. שחור ועץ ועוד".

מעצבת הפנים רוני שני פלדשטיין מסבירה: "גם אני מתייחסת לחדרי ילדים כחדר שאמור להתבגר עם הילד. לכן בדרך כלל את הדברים היותר יקרים בחדר, כמו ארונות, אני מתכננת באופן נייטרלי, שלא ימאס לנו לאחר זמן מה כשהילד מתבגר וטעמו משתנה. יחד עם זאת אני אוהבת 'לייחד' את הארונות עם ידיות מגניבות שאפשר להחליף ולהתאים מחדש לכל סגנון. לגבי התכנון, אני דואגת מראש שהבגדים יהיו נגישים עבור הילדים, כדי לעודד עצמאות ובגרות אצלהם, כאמא לתאומים בני ארבע אני יודעת שזה ממש חשוב. אני תמיד עושה הכנה לאופציה נוספת של איך הייתי רוצה שהארון ישמש את הילדים כשיתבגרו- מוסיפה הכנה למוט תלייה, תוספת של מדף נשלף וכן".

מעצבת הפנים ויטל פרי שלטון מוסיפה: "בחדרי ילדים אני מעדיפה דלתות רגילות ולא דלתות הזזה. הן נותנות יותר אפשרויות ברמת הצבעוניות וגם ברמת החלוקה. בדלתות הזזה ישנה גמישות רבה בחלוקת הארון, ניתן לעשות מגירות חיצוניות ותאים פתוחים, מה שלא ניתן לעשות בהזזה. בהקשר של צבעוניות, אני מעדיפה וממליצה לבחור בצבע ניטרלי בארון, מאחר וזהו רהיט גדול ודומיננטי ואינני רוצה שיתפוס את כל תשומת הלב בחדר. בחלוקת הארון בחדר ילדים ממליצה לאחסן בחלקו התחתון ספרים ומשחקים כך שילדים יוכלו להגיע ולקחת לבד. כמו כן, אעדיף לעשות זאת בתאים פתוחים או פתוחים חלקית, כדי למשוך את הילד להוציא ספר או משחק. בתאים הפתוחים כפי שרואים כאן בפרויקט המוצג, ניתן כמובן גם לשים אביזרים דקורטיביים ובכך להוסיף לעיצוב של החדר כולו".

ארונות ריביירה. דגם למנאג | צילום: גלעד רדט
ארונות ריביירה. דגם למנאג | צילום: גלעד רדט

>> תכנון חכם ועיצוב פנים מושלם: הצצה לפנטהאוז מדליק בירושלים