הגיבורה הטראגית של "חתונה ממבט ראשון"

דובי | צילום מסך מתוך "חתונה ממבט ראשון"
דובי | צילום מסך מתוך "חתונה ממבט ראשון"

דובי התחילה את הערב ככוכבת וסיימה על הקרשים. היא אחראית לרגע הכי קרינג'י בתוכנית, אבל שאר המשתתפים היו בוגרים מספיק כדי לא להביך אותה. חוץ מ… אריק

88 שיתופים | 132 צפיות

איך אתם? איך את? איך אתה? איך אנחנו? אתם בטוב? אתם בסדר? להביא לכן משהו? יין או שמפניה? מחמם את הלב עד כמה משתתפי חמ"ר דאגו זה לזו בפרק המפגש עם השאלה "איך את/ה", מלווה בנגיעה קלה על הכתף. השתכנעתי – החיים האלה הם לא דבר שנועדנו לעבור לבד. אתם חייבים מישהו לצדכם, מישהו שיתמוך בכם מול זוגות אחרים, ויעזור לכם להסתיר את העובדה שאתם לא זוג בכלל (בלי לדעת שגם הם לא). 

אין ספק, למפגש ההמוני היה אפקט מרכך משהו על הקצוות הקשים. מור צחקה, דנית נרגעה, הדר הכילה, אמיר היה בעננים (למה? למה אמיר כל כך שמח, מישהו יודע?), נועם ודניס פלירטטו אחד עם השני (טוב, זה לא קשור לכלום אבל זה יאמי בלי קשר). כולם ניסו להיות חמודים, פחות או יותר – חוץ מאריק. אריק לא שאל את דובי "איך את". במקום זאת, הוא העליב אותה ואז השאיר לה פתק בכוס משחת שיניים ובכך גרם לנו למתח שימשך עד מחרתיים – מה כתוב שם למען השם? אני פשוט חייבת לדעת איזו התנצלות פסיבית אגרסיבית בנוסח "זה שלך" הוא השאיר שם לדובי והאם, סוף סוף, ניגאל מייסורנו בהקשר של שני אלה. 

אריק ודובי | צילום מסך מתוך "חתונה ממבט ראשון"
אריק ודובי | צילום מסך מתוך "חתונה ממבט ראשון"

אז תודות לאריה השואג, מלך הסוואנה וקיסר דלתות הגבס – דובי התחילה את הערב ככוכבת וסיימה על הקרשים. ולחשוב שבפרק הקודם הוא הבטיח לדובי שהוא "מגיע עם אנרגיות טובות". אריק עשה הכול להרוס לדובי, שבניגוד אליו באמת הגיעה עם אנרגיות טובות, על סף מאניה – אבל לזה אנחנו רגילים. היא החליפה שלושה אאוטפיטים במהלך הערב ועם קוטור מדוייק ניסתה לשלוט במתרחש ככל יכולתה מול שאר הזוגות. גם כשהקבוצות מתחלקות לבנים ובנות, דובי נשארת הרוח החיה – היא כרתה קואליציה עם מור, התמזמזה עם רוני, אפילו פרגנה לאריק באלגנטיות מאחורי גבו למרות שלא הגיע לו אחרי ברצלונה. אריק, שכבר סיפר לכולם מול דובי שהקשר ביניהם "לא טוב" אבל הוא "יקח מזה כלים לעתיד", לא מרחם על דובי גם מאחורי גבה בשיחת הבנים. כשהם שואלים מה מחבר ביניהם, מה נחמד בדובי – הוא שותק. מה שחשוב לו להצהיר, בפעם המיליון, זה עד כמה העליבה אותו בחתונה מול חבריו, ושבחיים האמיתיים היה חותך אחרי עשר שניות. במקום להיות דמות אב הגיונית ושקולה עבור הצעירים, אריק מסתמן כדבר הכי שטוח ואינפנטילי בסופ"ש הזוגות. 

במקום להיות דמות אב הגיונית ושקולה עבור הצעירים, אריק מסתמן כדבר הכי שטוח ואינפנטילי בסופ"ש הזוגות

דובי לא יודעת על כל זה, היא חושבת משום מה שאריק עדיין בעדה, לפחות כידיד. החבורה מתאחדת שוב ואז זה קורה. האסון. יודע כל מי שבילה ערב בסביבת יותר מדי בני אדם על כיסאות בעיצוב כפרי-וינטג', בשלב מסוים מישהו תמיד יגיד "בואו נשחק משחק". זה רגע קשה ומכווץ, בו המשתתפים מוצאים עצמם קרועים בין חמלה כלפי מסכן שהציע, לרצון שיעזבו אותם באמאש'ך. אבל היי, אולי זה יעבוד? הרי דובי היא מאמנת תודעת אושר וגננת, היא מנוסה בהפעלות. אבל את זו היא כנראה לא ניסתה מעולם, אחרת הייתה יודעת שלעשות פנטומימה על תכונות האופי של עצמך זה רעיון יותר גרוע מלספר לעולם כמה את שקשוקה. נדמה לי שאני נוטה להשתמש במילה "קרינג'" בטור הזה יותר מכל מילה אחרת, אבל אם הייתי יודעת שדובי תביע את עצמה באמצעות תנועה, הייתי שומרת אותה לרגע המיוחד הזה. קרינג'! קרינג'! קרינג'!

אז כן, דובי היא קלישאה של גרושת סדנאות מוגזמת, אבל היי, לפחות היא מנסה. הקבוצה מספיק בוגרת כדי לא להביך אותה על הפרפורמנס הלא מוצלח, אלא פשוט לדפדף את המשחק הגרוע הלאה. אבל דווקא בן זוגה מחליט להשתמש במה שקרה כאן כדי להשפיל אותה פומבית ולשאול אם היא באמת חושבת שהיא כל התכונות האלה שכרגע הציגה (שזה המשך ישיר ל"איפה העוצמתיות שלך?" הגאונית של זרחוביץ' ב"ארץ נהדרת"). 

דובי | צילום מסך מתוך "חתונה ממבט ראשון"
דובי | צילום מסך מתוך "חתונה ממבט ראשון"

הרגע הבא גורם לנו להתכווץ עוד יותר, עד שתכף נוכל ללבוש את בגדי האקסטרה סמול של נועם. המצלמות עוקבות אחרי דובי כשהיא פורשת לחדרה, מסירה בזעם את המצעים שלה ועוברת לחדר נפרד משל אריק, ואז משחררת בכי אמיתי וקורע לב. אריק לא שם לב לכל זה, אבל בשלב מסוים מגיע לחדר ושומע את דובי בוכה. הימור שלי: עוזרת הפקה מסכנה במיוחד נאלצה להאיץ אותו אל החדר, אחרת הוא היה יושב שם עם תה בכוס חד פעמית עד הבוקר ומדחיק בכיף את קיומה של דובי. אריק דופק, דובי לא פותחת לאריק, אז הוא מחייך במבוכה למצלמה ומשרבט לה מכתב התנצלות, אותו הוא מנסה להדביק למראה בעזרת מזלג. משום מה, המזלג רק גורם לי לבוז לו אפילו יותר.

האם יש סיכוי למור ומאור?

אם מפגש הזוגות יכול להיות הסוף של אריק ודובי – יש מצב שהוא ההתחלה של מאור ומור. זו כנראה הפעם הראשונה שראינו אותם מבצעים פונקציות בסיסיות – מור צוחקת! מאור מדבר! הם מצליחים להשתעשע זה עם זו וזו עם זה כשהם רואים שיש זוגות גרועים מהם, ואפילו מרשים לגופות שלהם להתחכך קצת. כשהם שוכבים יחד באותה מיטה, נדמה שהם סקרנים להתקרב, ושמאור לא שיקר כשסימן את הדלת הסגורה בין המיטות כחסם העיקרי ביניהם. אם שניהם יצליחו להתאפק סימולטנית מלהרוס את הבילויים הבאים שלהם, זה ממש יכול להיות קשר נחמד לחודש וחצי. 

מור ומאור | צילום מסך מתוך "חתונה ממבט ראשון"
מור ומאור | צילום מסך מתוך "חתונה ממבט ראשון"

בינתיים, שני הזוגות האמיתיים יחידים בסופ"ש הזוגות, נועם ורוני והדר ודניס, מפגינים את הביחד שלהם אבל לא שוכחים להזכיר בכל משפט ש"בהתחלה היה לנו מאוד קשה". את מור זה מעודד, את מאור זה מרים, אבל אף אחד לא נהנה מהתוכן הנ"ל יותר מאשר ניר. הוא משוכנע שהגר והוא פשוט נמצאים בפרק הראשון של סיפור האהבה הגדול של כל הזמנים. שהגר כל כך בלתי נסבלת כלפיו רק בגלל עוצמת רגשותיה. הבנים עוזרים לשתול את התודעה הזו – נועם מעודד את ניר להנכיח את עצמו יותר מול הגר, דניס מבטיח לניר ש"אין וייב של דחייה מהגר", ושהגר היא פרח שעוד שנייה נפתח. למעשה, הם, כמונו, כמו הגר עצמה, לא יודעים כלום. לאף אחד אין מושג מה הגר רוצה חוץ מלשמור על מעמדה כשיאנית הרגעים הקרינג'ים של העונה (יהיה קשה אחרי הפנטומימה של דובי). 

האם ניר יעז להגיד להגר מה שהוא אומר למצלמה?

הגר מספרת לבנות שהיא בדרך כלל נמשכת לבחורים עם יותר ביטחון מניר, ושככל שהוא מכיל יותר היא נסגרת יותר. נו שיט. אחר כך, בחדר, הגר מציפה בפני ניר את העובדה שהם לא מדברים באמת, היא לא יודעת עליו כלום, הוא לא מביא דבר מלבד את שפלות הרוח שלו. ניר נאנח, הולך לאיבוד בחלל, לא מבין מהו הדבר שהיא מבקשת. כשהוא לבסוף אומר שבסדר, בואי נתחיל עם העומק, תשאלי אותי שאלות – הגר צועקת עליו שהשעה שתיים בלילה ולא עכשיו. יש מצב שבכל זאת מכרז הקרינג' נפתח מחדש.

לא, ברצינות, מה זה היה? עד שהגר אומרת דברי טעם וגורמת לי להנהן מול המסך, לחשוב שהנה, היא מתחילה לקחת אחריות על הקשר הזה – היא חוסמת את ניר מטעמי לו"ז? אין לה בעיה להתלונן על הקשר בשתיים בלילה, אבל לנסות להציל אותו בשתיים בלילה זה לא מתאים? מדוע שלא תשחרר את האומלל ופשוט תגיד את האמת – שאין לה שום רצון להכיר אותו כי היא מרוכזת בעצמה ו/או הוא נורא משעמם. ניר מדגים לנו מה היה אומר להגר לו היה לו עמוד שדרה: "אני כועס, אם את רוצה לשאול תשאלי, אל תחסמי אותי", אלא שכמובן שהוא אומר את זה לצלם ולאיש סאונד, לא להגר עצמה. הרי התוכנית של ניר לא כוללת התייחסות לעצמו כאל אדם עם צרכים וכעס שיש לבטא. הוא ימשיך לשתוק, לבהות, לשחק עם הטבעת על אצבעו, עד שהוא יתפוצץ, ורק נקווה שלא יהיו מזלגות בסביבה כשזה יקרה. 

ניר | צילום מסך מתוך "חתונה ממבט ראשון"
ניר | צילום מסך מתוך "חתונה ממבט ראשון"

את התוכנית של דנית ואמיר אני עדיין לא מצליחה לפענח. מתווה היציאה של הממשלה מהקורונה יותר נהיר מאשר מתווה היציאה של אמיר מהמיטה של דנית, שלכאורה אמור להוביל אותו בחזרה לשם. אבל איך? מתי? למה? ממה שהם סיפרו לשאר הזוגות קשה היה לחלץ תשובה. כשאמיר מספר לחבריו על הסטטוס המוזר שלו ושל דנית, "ישנו ביחד בעבר אבל עכשיו לא", הבנים האחרים בעיקר נראים מבולבלים. לדעתם מיטה הוא מקום שאם הגעת אליו – צריך להישאר. דנית לא מספרת כלום לאף אחד. הכי טוב. כשאין לך מה להגיד – שבי ליד מור, היא כבר תשתלט על השיחה. 

בשבוע הבא, אני מקווה שדניס ונועם יתנשקו על הפה. עד אז, החזיקו מעמד וזכרו – לא משנה עד כמה המצב קשה, מעולם לא הייתם צריכים לשבת מול הגר ולשמוע ש"אני מנהלת שיחות עומק עם רוב העולם ורק איתך לא".

>> לכל הטורים של הדס בשן על "חתונה ממבט ראשון"