גוונים בשיער במקום בוטוקס: טרנד הטיפוח שירים לך

"הייר קונטורינג" לפיסול הפנים של לוריאל פרופשיונל. לפני (משמאל) ואחרי (מימין) | צילום: יח"צ
"הייר קונטורינג" לפיסול הפנים של לוריאל פרופשיונל. לפני (משמאל) ואחרי (מימין) | צילום: יח"צ

חיטוב פנים באמצעות הארות וההצללות באיפור הוא כבר פאסה. הטרנד ההיסטרי של הרגע הוא "הייר קונטורינג" - השיטה שתיתן תוצאות דומות ותדרוש ממך רק לקבוע תור למספרה

88 שיתופים | 132 צפיות

 

יכול להיות שבכל אשמה קים קרדשיאן? כוכבת הריאליטי, אושיית האופנה, האישה והטראש, יצרה שינוי בעולם האיפור כשהעלתה את ההצללות וההארות לתיקון מראה הפנים לדרגת אמנות. אמנם המלעיזים יטענו שהטכניקה הייתה לפניה, אבל היא זו שהאירה אותה באור חדש, ומה שהיה נחלתם של מאפרי על הפך לפופולרי בקרב נשים רגילות, שיכולות היום ליצור בקלות מראה מצודד ומחוטב על ידי הצללות (קונטורינג) והארות (סטרובינג).

עוד מעולם הטיפוח:
המדריך המלא לטיפול בפיגמנטציה
איך להעלים שורשים לבנים?
כך תטפלי ביובש, חשמל סטטי או קשקשים

אז תודה, קים. עכשיו טוענים מעצבי השיער המובילים שגם בצבעי השיער אפשר לעשות הצללות והארות, ולהשתמש בטכניקה כדי להשיג אותה מטרה: חיטוב הפנים ועיצובן. "ה'הייר קונטורינג' נוצר בהשראת טכניקת האיפור שמאפשרת לשנות את קווי המתאר של הפנים על ידי אפקט של צביעה", מסביר מעצב השיער עמיר מזרחי, שגריר בינלאומי של לוריאל פרופשיונל. "באמצעות משחקים של אור וצל אנחנו יכולים היום ליצור עומק, לשפר ולשנות את צורת הפנים. אנחנו עושים את זה על ידי מעבר מגוונים בהירים וכהים על חלקים מסוימים של השיער. גם ה'הייר סטרובינג', טכנולוגית צביעה חדשה, היא בהשראת עולם האיפור. המטרה היא להאיר כמה קצוות באופן אסטרטגי עם הבדלי גוונים כדי להדגיש את הפנים. ה'הייר קונטורינג' מתאים לשיער כהה או בהיר, ואת ה'הייר סטרובינג' אפשר לבצע רק על שיער בהיר".

קים קרדשיאן | צילום: GettyImages
קים קרדשיאן | צילום: GettyImages

איך זה עובד בפועל?

"יש שבעה מבני פנים: מלבן רוחבי, מלבן מוארך, צורת יהלום, משולש, ריבוע, עיגול והצורה האידיאלית – אובלית (צורת ביצה). כשמדובר במבנה מרובע או עגול – מומלץ להאיר את החלק העליון ואת הקצוות ולהקיף את הצדדים בגוון כהה יותר. כשהמבנה רוחבי, מוארך או יהלום אנחנו רוצים להוריד נפח ולכן חשוב להשתמש בגוונים כהים ולשמור על רקע כהה גם בקצוות. במבנה פנים משולש יש להכהות את החלק העליון ולהבהיר מתחת ללסת. אם עובדים על פי הכללים, אין טעויות ואנחנו מטשטשים או מדגישים תווי פנים בעזרת גוונים ותת גוונים באמצעות טכניקת מריחה ייחודית, כשבין הצבעים מורחים חומר הבהרה ויוצרים מעבר הדרגתי לא חד".

גולייט לפני "הייר קונטורינג" של לוריאל פרופשיונל | צילום: יח"צ
גולייט לפני "הייר קונטורינג" של לוריאל פרופשיונל | צילום: יח"צ
גולייט אחרי "הייר קונטורינג" של לוריאל פרופשיונל | צילום: יח"צ
גולייט אחרי "הייר קונטורינג" של לוריאל פרופשיונל | צילום: יח"צ

צורה לך

"כשלמדתי עיצוב שיער אצל וידאל ששון בלונדון, לפני 30 שנה, הוא לא נתן לנו לגעת חצי שנה במספריים עד שנלמד להתאים תסרוקת למבנה הפנים", נזכר מעצב השיער אילן מרגלית, המופקד על שיערן של רוסלנה רודינה, דניאלה פיק ומרגול, "אבל לגישה שלו לא הייתה המשכיות בשום מקום. לאורך השנים יש תספורות ותסרוקות שהן באופנה וכולן עושות אותן, כמו 'תסרוקת פארה פוסט' או 'תספורת רייצ'ל', גם אם התספורת לא מתאימה לצורת הפנים שלהן. ברחוב יכולת לראות הרבה נשים נמוכות ועם פנים רחבות בתספורת קארה לא מחמיאה".

מעצב שיער, טוען מרגלית, חייב להבין את מבנה הפנים ולהתייחס אליו."לרוסלנה, לדוגמה, יש פנים מוארכות, וכדי להרחיב אותן יצרנו הצללות. השארנו את השורש כהה ובשאר השיער שיחקנו עם שלושה גוונים של חום, מכהה עד מעט בהיר יותר, כשהדגש על ההצללות מהלחיים ומטה שיוצרות מבנה פנים מושלם".

אפשר להצטייד בצבעים מתאימים ולעשות הצללות והארות לשיער בבית?

מזרחי: "אמנם יש היום בשוק הרבה צבעי שיער לצביעה ביתית, אבל הטכניקה מורכבת ואת שילובי הגוונים בשיער להצרת פנים או הרחבתם אפשר לבצע רק במספרה".

רוסלנה. פנים מוארכות שקיבלו נפח באמצעות הצללות | צילום: אור גפן
רוסלנה. פנים מוארכות שקיבלו נפח באמצעות הצללות | צילום: אור גפן