חופשה בתאילנד

עיצוב: הילה ודן המאירי.  צילום: עודד סמדר
עיצוב: הילה ודן המאירי. צילום: עודד סמדר

במסגרת פרויקט "צו 8 למעצבות" הפכו המעצבים הילה ודן המאירי את החדר הדל לפיסת גן עדן

88 שיתופים | 132 צפיות

מיקום יקנעם  עיצוב הילה ודן המאירי  צילום עודד סמדר

אל הדירה ביקנעם הגיעו המעצבים הילה ודן המאירי בתיווכה של מירי בלבול. "קיבלנו מספר טלפון ממירי בלבול, ללא שם, רק ידענו שהמשפחה גרה ביקנעם וזה התאים לנו מאוד כי אנחנו גרים ביקנעם מושבה וידענו שהקרבה תסייע". המשפחה הצנועה שפגשו עלתה לארץ לפני שמונה שנים מאתיופיה והיא בת שמונה ילדים בהם שני חיילים בשירות סדיר: יבלטל בן 20 המשרת בחטיבת גבעתי ואבי בן 22 המשרת בחטיבת כפיר.

ככה זה נראה לפני
ככה זה נראה לפני

"הגענו הביתה והתחלנו לדמיין את החדר של החיילים. מה אנחנו רוצים שהם ירגישו כשהם בחדר, למה הוא משמש אותם? רצינו חדר חלומי שאפשר לחזור מהצבא ולשהות בו זמן רב, לארח בו חברים או בת זוג. נקודת המוצא הייתה פנטזיה על עולם אחר, על מקום אחר" הם מספרים. בני הזוג המאירי חזרו מירח דבש בתאילנד לפני חמישה חודשים והתחושות שחוו שם עדיין ליוו אותם. השקט, הניתוק, החלום שמתגשם – אלו בדיוק התחושות שרצו להעביר בעיצוב החדר. למחרת התחילו הטלפונים הרבים והם יצאו לדרך. "מצאנו באתר שאטרסטוק תמונה שתעביר את התחושה שחיפשנו והתאמנו לה פרקט שיהיה זהה לדק שבתמונה כדי ליצור המשכיות ואשליה של מציאות". בהמשך הותקנו גוף תאורה חדש ומאוורר תקרה, הודבקו מדבקות הקיר, הותקן הפרקט, הוחלפה הדלת והחדר החל לקבל אופי חדש. לאחר שסיימו את עיצוב החדר התקשו הילה ודן להתעלם מהמצב בבית כולו וגלשו גם לשאר חללי הבית. הם רעננו את החדר בו ישנים האם והבן הצעיר, החליפו את כל גופי התאורה והדלתות בבית, הזמינו קרמיקה, אמבטיה, ארון אמבטיה וברזים לחדר הרחצה, והלבישו את הבית עם שלל פריטים שקיבלו בתרומה.  "כל הזמן אנחנו מדברים על מה בעצם טומנת בחובה הנתינה. מי שלא היה שם לא ידע על מה אנחנו מדברים. אנחנו מודים על ההזדמנות לתת, פשוט לתת".

החדר עוצב בהשראת חופשה בתאילנד
החדר עוצב בהשראת חופשה בתאילנד

צו 8 יקנעם. מעצבים: הילה ודן המאירי. צילום: עודד סמדר

תורמים

בתי עסק: יעד פרזול, מחסני תאורה, סוהו, נגב קרמיקה, זיוה גולדשטיין ציוד לאירועים, גאלו נגרות וריהוט, רשת מלונות מטיילים, סטודיו בייסיק, יערית עיצוב וילונות יוקרה, אבי אריאלי, א.ר משקוף ודלת, נייט סליפ, צומת צבעים, בשתי ידיים, פורמקס תעשיות עץ תרומה פרטית: זיוי ברמן, שולמית אורלב, נדב בן משה, נשות חוף הכרמל מושב עופר אנשי מקצוע: חשמל – ישראל בר ויוסי רוזנקרנץ, מתקין פרקט – ינאי פולק מאימפקט, צבע – צביקה יריחובר, ליהי בן יוסף תרומה פרטית: גלי סילס