לא בדיוק סתלבט בקיבוץ: פארק המים "שפיים" – חוויה משפחתית לא זולה אבל שווה

קמיקאזה של ילדים. פארק המים "שפיים" | צילום: גיא סידי Modern Talking
קמיקאזה של ילדים. פארק המים "שפיים" | צילום: גיא סידי Modern Talking

"שפיים" פתח את שעריו והתמחדש לכבוד הקיץ. שרין לוי מינץ, עורכת המשנה של "את", חששה מהרגע, אבל הופתעה לטובה, בעיקר בזכות שני הזאטוטים שלה ששמחו בסלאלום עד השמיים

88 שיתופים | 132 צפיות

עברו כמה שנים טובות, שלא לומר עשרות, מאז שזכיתי לבלות בפארק המים "שפיים" בתור ילדה רעננית מתלהבת ונועזת שחולמת בלילות על קמיקאזות בכל הצבעים ועל ספלאשים לפנים. 

>> יאסו ביג טיים: מקום שווה לחופשה במרחק 40 דקות טיסה

היום אני מגיעה כאמא לשני זאטוטים; בן רבע לחמש ובת שנתיים ורבע, לראשונה בחייהם. למען האמת, המחשבה להגיע לפארק מים בשלב הזה של החיים שלי ושלהם קצת הבעיתה אותי בהתחלה. אתן יודעות, מהסיבות-חרדות הרגילות. תוסיפו לזה תדלוק מחברות עם ילדים יותר גדולים, שהריעו מהיציע עם יציאות כמו: "תתכונני לסיוט", "התורים הארוכים", "השמש הקופחת", "הפיפי בבריכה של הקטנים" וכולי. במקביל השתרר בי קול שלא עזב ולחש, "עזבי אותך", "מה את צריכה את זה?", "אולי עדיף בשנה הבאה", או "כשהילדים קצת יגדלו" וגם, "איזה אטרקציות כבר מחכות לפעוטה ולילד קטן?". מזל שאבא שלהם שהתגייס מיד למשימה כאילו קיבל עכשיו צו 8, הביא קונטרה, "יאללה, בואי נלך, יהיה כיף", אמר ושכנע. 

פארק המים "שפיים" | צילום: גיא סידי Modern Talking
פארק המים "שפיים" | צילום: גיא סידי Modern Talking

תחילת יוני, החום מעיק, אבל עדיין בגדר הנסבל עם משב רוח נעים בצל. שבת, תשע וחצי בבוקר. מגרש החנייה מתחיל להתמלא, אבל באיזי. אנחנו נכנסים בשערי הפארק, מוזיקת אקס פיילז מתנגנת במוח שלי. שום דבר לא דומה, אפילו לא מזכיר את מה שחשבתי שזכרתי. ולא זכרתי כלום. 

"אנחנו נכנסים בשערי הפארק, מוזיקת אקס פיילז מתנגנת במוח שלי. שום דבר לא דומה, אפילו לא מזכיר את מה שחשבתי שזכרתי. ולא זכרתי כלום. נכנסו לארץ לעולם לא"

 

נכנסו לארץ לעולם לא. כלומר, לעולם לא עוד (עד הקיץ הבא, כן?). אבל כן, תכלס נכנסו לאגדה קסומה. זה הרגיש כמו דיסנילנד מתורגם למים, רק שאנחנו בקיבוץ. זו הייתה חגיגה אמיתית של כל הכיף שקיים בעולם הילדים, גם עבור ההורים שלהם, שזוכים לחוות ילדות שנייה דרכם.  

מוכנות? אז ככה: במרכז הפארק מתחם מגלשות ענק וצבעוני שנקרא "ריינבו סליידס" ובו 14 מסלולי גלישה מגיל שבע ומעלה, לידו, בריכת גלים עצומה, ספינת פיראטים גדולה שממנה יוצאות שש מגלשות ותותחי מים אל בריכה מפנקת שמוצללת בחלקה. לגילי 12 ומעלה, מגלשות קמיקאזה – מגלשות אקסטרים מהירות לגילי 10 ומעלה ומגלשה מפותלת במסלול סלאלום לילדים מגיל ארבע וגם להורים שלהם. מגלשות ומסלולי האבובים כוללים את "פנטזיה", שייט אבובים זוגי במסלול חשוך עם אפקטים במהלך הגלישה לגילי חמש ומעלה ואת "קרייזי קונס", מגלשת אבובים שתהפוך אתכן על הציר שלכן שלוש פעמים.

פארק המים "שפיים" | צילום: Modern Talking
פארק המים "שפיים" | צילום: Modern Talking

אם שרדתן עד פה ואתן זקוקות לברייק רק מהקריאה, אז יש מרחבי ישיבה מוצלים עם מוזיקת רקע, לא מוזיקת מעליות ולא של ילדים – צ׳יל אאוט אווירתי לא רע בכלל. ואם חשבתי שלפעוטה ולילד שעדיין במסגרת הגיל הרך, לא יהיה יותר מדי מה לעשות, התבדיתי בענק. הילדים ליטרלי צרחו מאושר עד השמיים, רק לראות אותם מקפצים כמו גורי כלבלבים במרחב הג׳ונגל של המזרקות, סיכם ברגעים בודדים את כל המאמץ והטרחה שבהגעה – אפשר לומר בביטחון, החוויה בשפיים שווה את פאקינג הכל. 

ממתחם המזרקות עברנו לבריכת הפיראטים עם המגלשות החמודות לקטנטנים וחבית שמתמלאה במים מהשמיים ובכל כמה דקות נשפכת על הספינה בסערה, ואת יודעת, שהנה, פה הלך הפן. המשכנו לבריכת שעשועים נוספת עם מגלשות ומתקנים שבן הרבע לחמש גלש בריפיט ויכל להמשיך לנצח.

פארק המים "שפיים" | צילום: Modern Talking
פארק המים "שפיים" | צילום: Modern Talking

לפני שהגענו היינו באיזה סרט וחשבנו שנחתוך לקראת השעה אחת בצהריים, אבל ארבעתנו לא ידענו שובע כי היה כל כך הרבה להספיק. הקטנה נרדמה בצל לשנ"צ והספקנו בתורות עוד כמה מתקנים עם הגדול – אז הרמנו הילוך והלכנו על המגלשות שהן הריל שיט שהותר לבן הרבע לחמש בליווי הורה. אני עשיתי איתו את מסלול האבובים הזוגי במנהרת החושך שאיימה לבלוע אותנו. הוא קצת נבהל, אבל כבר למחרת דיבר על החוויה בגאוות יחידה: "איך היינו על צד", אמר בחיוך. הפסקת גלידה אמריקאית ואז נודע לנו על החילוץ של נועה, שלומי, מאיר ואנדריי, מה שהוסיף עוד נופך של שמחה לשבת החווייתית הזאת שתיזכר. בסוף לא עליתי על הקאמיקזה והגשמתי זיכרון ילדות, אבל היי, לפחות הילדים התקלחו בדרך החוצה וכמעט הזמנו צהריים באחד הדוכנים שנראים כמו מסרט מצויר, אבל בסוף קינחנו במקדונלדס. המשפט הנוסטלגי הבא תקף גם לעכשיו – חזרנו הביתה רצוצים אך מרוצים ובלי תירוצים, לפחות עד הקיץ הבא. 

עפים על החיים ב"שפיים". אפק ושיה מינץ | צילום: שרין לוי מינץ
עפים על החיים ב"שפיים". אפק ושיה מינץ | צילום: שרין לוי מינץ

מחיר כניסה מוזל למזמינים דרך האתר: 105 ₪ בלבד במהלך חודש יוני. מחודש יולי והלאה 119 ₪ באמצע שבוע, 129 ₪ בשבתות