זמן מסך: איך קורל סימנוביץ' שומרת על עור הפנים?

קורל סימנוביץ. צילום: עידו לביא
קורל סימנוביץ. צילום: עידו לביא

תרצו או לא, מסכים הפכו לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, וזה לא הולך להשתנות בקרוב. עם מערכת יחסים שהתחילה דרך מסך, משפחה בשלט רחוק ונסיעות עבודה בכל העולם – קורל סימנוביץ' יודעת בדיוק במה מדובר. מה הקשיים בסגנון חיים שכזה ומה המוצרים שהיא לא יכולה להסתדר בלעדיהם? שאלנו אותה

88 שיתופים | 132 צפיות

תוכן שיווקי

צילום עידו לביא | סטיילינג ראובן כהן | איפור אסף באבו | שיער גיא סמואל |
הפקה גל זיסקין | ע. סטיילינג אייל חג׳בי

אם יש מישהי שמבינה את דור המסכים, זו הדוגמנית ומעצבת האופנה קורל סימנוביץ'. עם יותר מ־600 אלף עוקבים באינסטגרם, קמפיינים ונסיעות עבודה בכל העולם – אין לה ברירה אלא לבלות שעות אל מול מסך הסמארטפון שלה. אפילו את אהבת חייה, הכדורגלן הספרדי־קטלוני סרג'י רוברטו, הכירה דרך האינסטגרם – היכרות שהובילה למערכת יחסים טרנס אטלנטית ובהמשך, כפי שכולנו זוכרות, לחתונה.

“אין דוגמנית שמסכים הם לא חלק מהחיים שלה", היא פוסקת. "מדובר בלפחות 50 אחוז מהשגרה שלי. זה לעבוד על החשבון שלך ברשתות החברתיות, זה לענות למיילים נון סטופ ולנהל שיחות וידיאו עם לקוחות. הסמארטפון הוא המקום שהכול קורה בו. מעבר לזה, אני כל שבוע במקום אחר בעולם – אין לי דרך אחרת לשמור על קשר עם האנשים שאני אוהבת".

שמלה: בוטיק אמור. צילום: עידו לביא
שמלה: בוטיק אמור. צילום: עידו לביא

מה הדבר הכי קשה בסגנון חיים שכזה?

"אני חושבת שהדבר הכי קשה הוא הרצון להתאקלם. אני רוצה זמן להישאב למקום אחד, לנוח בו, להצמיח שורשים. כשאת יודעת שיש לך עוד יומיים טיסה למקום אחר זה באמת קשה ולפעמים בא לי פשוט לעצור. השעות המשוגעות לקום בהן, ההתרוצצות בין עיר לעיר. זה נראה ורוד וזוהר מהצד, אבל לבלות שבועות בנסיעות ובבתי מלון שאני לא מכירה הופך להיות מעייף. זה להיות המון לבד, ולפעמים בא לי פשוט לנוח עם סרג'י והמשפחה שלי. אני משתדלת להסתכל על הצד החיובי ולומר לעצמי שאם לא עכשיו אז מתי – כשאהיה מבוגרת יותר ועם משפחה משלי אוכל לומר שהיו לי תקופות שבהן טיילתי המון, שהיה מטורף".

סימנוביץ' נבחרה באחרונה למובילת הקמפיין של מותג האיפור והטיפוח היוקרתי אסתי לאודר, המשיק בימים אלו את הבן החדש למשפחת מוצרי הטיפוח האיקונית Advanced Night Repair שלה: ג'ל עיניים עוצמתי המסייע בתיקון ומניעת ההשפעה הניכרת לעין של נזקי המודרניזציה, בהם הצרה הגדולה ביותר של העשור האחרון – אור כחול המוקרן מהמסכים המקיפים אותנו כל הזמן.

"ג'ל העיניים החדש של אסתי לאודר באמת מדבר אליי", מסבירה סימנוביץ' כשנשאלת על הבחירה בה כמובילת הקמפיין החדש, "אני נמצאת כל כך הרבה מול מסכים בשגרת היומיום שלי, אם בעבודה ואם במערכת היחסים שלי, והרעיון להתמקד בנזקים של הטכנולוגיה פשוט גאוני. אני רחוקה לעיתים קרובות מבן הזוג שלי, מהמשפחה שלי ומהחברות שלי ולא משנה איפה אני בעולם, אני תמיד בשיחות וידיאו, ב־WhatsApp או בשיחת טלפון. כשאני בחו"ל אני אוהבת מאוד להרגיש קשורה לישראל, אז אני רואה המון סדרות וסרטים ויוצא שגם בזמן הפנוי שלי אני מול עוד מסכים".

קומביזון וחלוק: ג'ק קובה. צילום: עידו לביא
קומביזון וחלוק: ג'ק קובה. צילום: עידו לביא

יש זמנים שבהם את מתנתקת מהמסך?

"אני חושבת שהתקופה היחידה שבה אני באמת מתנתקת מהסמארטפון ומיתר המסכים בחיים שלי הוא כשאני בחופשה, בקיץ. ביתר הזמן אני עובדת, נוסעת כל הזמן, והדבר הכי נורא הוא שקשה לי מאוד להירדם בלי טלוויזיה מולי, זה הופך להיות בעייתי כי סרג'י נרדם רק בחושך מוחלט", היא מסבירה בשעשוע. "בחורף אני ממש מול מסכים כל הזמן, זו הדרך היחידה לא להרגיש מנותקת מהסביבה והאנשים שאני אוהבת במהלך השנה".

את מרגישה שסגנון החיים הזה משפיע על עור הפנים שלך?

"ודאי, מאוד, וזה מבאס. טיסות הן סביבה מאוד מזוהמת ויבשה, ובהייה ממושכת במסכים במשך כל היום רק מוסיפה לזה. אני משתדלת לשמור כמה שיותר, אבל אין לי ברירה – זה סגנון החיים שלי".

איך את שומרת על עור הפנים בכל זאת?

"אני מקפידה על לחות כל הזמן. אני לא זזה בלי קרם עיניים, קרם פנים ושפתון. המאסט זה איך שאני מסיימת טיסה להתקלח, גם אם אין לי זמן – אני פשוט שוטפת פנים".

גופיה: בוטיק מיכל ומורן
גופיה: בוטיק מיכל ומורן

החשיפה הממושכת שלך למסכים ולאור כחול פוגעת באיכות החיים שלך?

"יש בעידן המסכים המון מינוסים, אין בזה ספק. החיים הופכים להיות מסך אחד גדול – יוצא שבכל שלב ביום את כמה סנטימטרים ממסך, זה מטורף. זה משפיע עוד יותר כשזה קשור בעבודה. בעולם של היום מאוד קשה ומאתגר להימנע, ואני גאה מאוד להיות חלק מפתרון שגורם לנו לא לוותר על הדבר הזה, אבל כן למזער את הנזקים שלו.

"למזלי אני לא מרגישה שהשימוש שלי הוא קיצוני, וכשאני יכולה לקחת הפסקה מהמסך אני עושה את זה. אני באמת רואה כמה זה משפיע על החיים ועל האינטראקציות החברתיות, אבל כשאני עם האנשים שאני אוהבת, עם החברים שלי ועם המשפחה שלי, אני מקפידה פשוט ליהנות מהזמן הזה יחד ולא להתעסק בהסחות דעת".

זה עובד ככה גם עם סרג'י?

"ההתחלה של מערכת היחסים שלנו הייתה דרך מסכים, מאינסטגרם ל־WhatsApp, וזה היה בשלט רחוק. זה היה מאתגר מאוד, יש המון חסך וגעגוע, אבל זו דרך מיוחדת להתחיל בה קשר, וגעגוע הוא משהו טוב לפעמים. היום אנחנו גרים יחד אז המרחק מתקצר, אבל אנחנו עדיין טסים לעבוד בנפרד ומקפידים לדבר בטלפון ובשיחות וידיאו. למזלנו יש לנו הרבה יותר יחד עכשיו, וזה מדהים".