הרמת פנים בלי ניתוח: כל השיטות

צילום: GettyImages
צילום: GettyImages

טכנולוגיות חדשניות מפנות אתכן מחדר הניתוח ומיישרות קמטים גם בלי הרמת פנים בהרדמה מלאה. כל החידושים בתחום האנטי אייג׳ינג שיחליקו אתכן בדרך אל הזיקנה

88 שיתופים | 132 צפיות

 

החיים הם מסיבת הפתעה אחת גדולה, שמתחילה ברגע שמגלים שתהליך הזדקנות העור מתחיל כבר בתחילת שנות ה־30, ונראה בבירור בשנות ה־40. משנות ה־50 ואילך מובטחת צניחה חופשית. העור נופל בעקבות איבוד הנפח של הרקמה התת עורית ושל רקמת השומן, והוא מתעטר בקמטים, קמטוטים, כתמי גיל ופיגמנטציה המעידים על כך שלא מעט עבר עליכן. החולשה והרפיון המאפיינים את הזיקנה הם ניגוד מוחלט לנעורים תוססים שמשדרים חוזק ואינסופיות, והאדם המתבגר בעידן המודרני הופך מבעל ניסיון לחסר קולגן שיש למלא.

טיפולי האנטי אייג'ינג שנועדו לטשטש ולהמעיט את סימני הגיל מוצעים הן בקרמים ביתיים עם חומרים פעילים והן בהתערבויות כירורגיות הנעשות תחת הרדמה. בין שני אלה אפשר למצוא טיפולים מכשירניים שאינם פולשניים (טיפולי "הפסקת צהריים"), שהם לרוב נטולי סיכונים וכוללים טכנולוגיות חדשות פורצות דרך. זוהי כרגע האופציה הלוהטת בשוק מכיוון שטיפולים אלה הרבה פחות יקרים מניתוח, ואם מצב הרפיון לא חמור, הם אפקטיביים לא פחות.

ויווה (VIVA)

טיפול אנטי אייג'ינג לצוואר בשילוב גלי רדיו והזרקות

עור הצוואר הוא דק מאוד ולכן הטיפול בו קשה יותר מאשר באזורים אחרים בפנים. טיפול משולב בשני סוגים של גלי רדיו ממצק ומרים את העור בעזרת חימום והזרקת חומצה היאלורונית במחטים. לדברי ד"ר אינס ורנר, מומחית לרפואת עור, הטיפול משפר את המראה הכללי של הצוואר, ומטפל היטב ברפיון, כולל חידוש האלסטיות והחיוניות ומילוי קמטוטים.

למי מתאים: לבעלות קמטים התחלתיים ורפיון התחלתי או מתקדם.
מספר טיפולים: כ־5 טיפולים פעם בשלושה שבועות, ו־3 הזרקות פעם בשמונה חודשים עד שנה. מומלץ טיפול תחזוקה שנתי לשימור התוצאה.
תופעות לוואי: תיתכן אדמומית שחולפת כעבור מספר שעות ומעט נפיחות כתוצאה מההזרקות.
כמה זמן מחזיק: מכיוון שהטיפול מעודד ייצור קולגן, התוצאה תישמר מספר שנים, אך תהליכי ההתבגרות של העור נמשכים ולכן יש לבצע טיפולי תחזוקה.
מחיר: 9,500 ש"ח לחמישה טיפולים של גלי רדיו ושלושה טיפולי הזרקות.

פיקו־וואי (PICOWAY)

טיפול בפיגמנטציה בלייזר

מכשיר לייזר ישראלי חדש בעל אורכי גל כפולים, עם הבזקי פולסים מהירים האפקטיביים יותר מטיפול הלייזר הקודם, שפירק רק חלקי פיגמנט גדולים. לדברי ד"ר אופיר ארצי, מומחה לרפואת עור עם תת־התמחות בלייזר, מדובר בדור החדש של הטיפולים בפיגמנטציה. הלייזר מפרק את הפיגמנט לחלקיקים זעירים במהירות וכמעט ללא תחושת כאב, ויוצר חורים מיקרוסקופיים. כשהאזור מחלים גדלה רקמה בריאה חדשה. בשיטה החדשה יש צורך בפחות טיפולים כדי להגיע לתוצאה המצופה, והיא מתאימה גם לבעלות עור כהה.

למי מתאים: לבעלות כתמי שמש וגיל, כתמי היריון, פגעי פיגמנטציה מולדים וקעקועים.
מספר טיפולים: 6־3 טיפולים, תלוי בסוג העור, סוג הכתם ומיקומו.
תופעות לוואי: צבע הכתם נעשה כהה עד שהוא הולך ונעלם כעבור מספר ימים.
כמה זמן מחזיק: אם נמנעים מחשיפה ישירה לשמש ומשתמשים במסנני קרינה, הכתמים אינם חוזרים.
מחיר: תלוי בגודל הכתם והתפשטותו, 1,000־3,000 ש"ח לטיפול בודד.

V-30

טיפול למיצוק וטשטוש קמטוטים בקרני לייזר וגלי רדיו

טיפול חדש באמצעות מכשיר המשלב ידיות מתחלפות, שלדברי ד"ר לורה מוצ'ניק, רופאת משפחה עם תת־התמחות ברפואה אסתטית, מאפשרות מגוון טיפולים רחב: הצערת העור ומיצוקו (כולל באזור העיניים), טיפול בסימני מתיחה ופיגמנטציה, העלמת צלקות אקנה וכלי דם בולטים ואפילו הסרת שיער. גלי הרדיו מאבחנים את עומק החדירה הנדרש וגורמים לייצור קולגן חדש ולתיקון סיבי קולגן ישנים. ידית נוספת מורכבת מאלקטרודות זעירות היוצרות פציעות בגודל של ראש סיכה, וכך מביאות לחידוש טבעי תאי העור. אנרגיית האור מטפלת בקופרוז, פיגמנטציה ואקנה.

למי מתאים: לבעלות עור נפול במידה מועטה עם קמטים וקמטוטים (במקרים של צניחה טוטאלית יש לצפות רק לשיפור), לבעלות מרקם עור עייף ועמום, לבעלות כתמים וגם לפתרון בעיות אקנה. יעיל לכל סוגי העור.
מספר טיפולים: 4־6 טיפולים במרווחים של כשלושה שבועות.
תופעות לוואי: אדמומיות שחולפת כעבור שעה.
כמה זמן מחזיק: שנים, בגלל יצירת הקולגן. מומלץ לבצע טיפול תחזוקה בודד פעם בחצי שנה.
מחיר: 4,000־6,500 ש"ח לסדרת טיפולים.

אוקסיג'ינאו (OXYGENEO)

טיפול אנטי אייג'ינג בחמצן למתחילות בנות 30 פלוס

שימוש בחמצן חיצוני הוא הטרנד החם בתחום האסתטיקה בשנים האחרונות, אבל מכשיר ישראלי חדשני נרשם כפטנט עולמי דווקא בזכות היכולת לעשות שימוש בחמצן הפנימי של הגוף. הוא מאפשר טיפול עמוק ויעיל יותר, מגביר את זרימת הדם והאצת חילוף החומרים בתאי העור וכך מחיה ושומר על האלסטיות והחיוניות שלהם. המרכיבים הפעילים מוחדרים לעור בעזרת ג'ל מיוחד וקפסולה עם חומרי אנטי אייג'ינג.

למי מתאים: לבנות 30 ומעלה, שמתחילות לראות את סימני הגיל וגם למקרי פיגמנטציה קלה. מומלץ כטיפול אנטי אייג'ינג משמר, שמיטיב את המצב הקיים. נפלא גם לפני אירוע חשוב.
תופעות לוואי: אין.
מספר טיפולים: סדרה של 6־8 טיפולים במרווח של שבוע ובהמשך טיפול תחזוקה פעם בשלושה חודשים. אפשר גם לעשות במקום הטיפול הקוסמטי השוטף אצל הקוסמטיקאית.
מחיר: 500 שקל לטיפול.

טווינריי (TWINRAY)

טיפול אנטי אייג'ינג המבוסס על גלי קול ואור המתאים גם לשימוש ביתי

מכשיר של חברת הקוסמטיקה "דשלי" מתאים לנשים שיש להן התחלה של רפיון עור. יתרונו טמון בעובדה שהוא מתאים לשימוש ביתי וכולל תוכנה ממוחשבת המצלמת את עור הפנים וסורקת כתמים, קמטוטים ורמת לחות וכך מאפשרת לעקוב לאחר כל טיפול אחר רמת השיפור והיכן יש להתמקד בעתיד. המכשיר מטהר את העור ומפחית שומן ובאמצעות גלי אור וקול, מחדיר חומרים פעילים, ממצק ומרגיע את העור. הוא מיועד לטיפול במגוון בעיות עור, כולל פיגמנטציה.

למי מתאים: לבעלות סימני אנטי אייג'ינג ראשונים ובינוניים.
תופעות לוואי: אין.
מספר טיפולים: מומלץ כסדרה של 12 מפגשים או כטיפולי תחזוקה בבית.
מחיר: טיפול בודד במכון – 500 ש"ח; מכשיר – 1,700 ש"ח (לא כולל חומרים); סדרת טיפולים פעם בחודש במשך שנה, כולל מפגשי אבחון – 9,090 ש"ח.
בקרוב: אולתראפי (ULTHERAPY) הרמת פנים, סנטר וצוואר באמצעות אולטרסאונד בקרוב יגיע לארץ מכשיר אולטרסאונד לטיפול ברפיון עור הפנים, שיכול לשמש תחליף למיני פייס ליפט. הוא הושק בארצות הברית לפני שש שנים ונחשב למוביל בתחום האסתטיקה הלא פולשנית (יותר מחצי מיליון מטופלים). המכשיר מחמם את הרקמות העמוקות ומאפשר למטפל לראות בדיוק מירבי באיזה אזור ושכבה הוא מטפל. הטיפול מעודד יצירת קולגן, והתוצאות מובטחות גם אחרי טיפול אחד.
מחירו בחו״ל: כ־15,000 ש״ח. המחיר בארץ טרם נקבע.

איך תוכלי לעצור את הזמן?

בבית, בחושך, לבד

ארבעה תכשירי אנטי אייג׳ינג מומלצים עם חומרים פעילים לשימוש ביתי

1. קרם לילה ממצק באמצעות אגוזי לוז, שמן גזר, שזיפים ושקדים, אומורביצה, 1,081 ש"ח

קרם לילה ממצק באמצעות אגוזי לוז, שמן גזר, שזיפים ושקדים | צילום: יח"צ
קרם לילה ממצק באמצעות אגוזי לוז, שמן גזר, שזיפים ושקדים | צילום: יח"צ

 

2. קרם מעודד חידוש עור עם 05SPF של Dermaceutic במחיר 350 ש"ח

קרם מעודד חידוש עור עם 05SPF של Dermaceutic | צילום: יח"צ
קרם מעודד חידוש עור עם 05SPF של Dermaceutic | צילום: יח"צ

 

3. קרם ליפטינג לעיניים שיוצר אפקט מיצוק ומתיחה מיידי באמצעות תאי גזע ואבקת יהלומים, ליב יוניק, 699 ש"ח

קרם ליפטינג לעיניים שיוצר אפקט מיצוק ומתיחה מיידי באמצעות תאי גזע ואבקת יהלומים | צילום: יח"צ
קרם ליפטינג לעיניים שיוצר אפקט מיצוק ומתיחה מיידי באמצעות תאי גזע ואבקת יהלומים | צילום: יח"צ

 

4. פילר רוויטליפט ממלא נפחים בפנים באמצעות תמציות ממקור צמחי, לוריאל פריז, 220 ש"ח

פילר רוויטליפט ממלא נפחים בפנים באמצעות תמציות ממקור צמחי | צילום: אילן סבירסקי
פילר רוויטליפט ממלא נפחים בפנים באמצעות תמציות ממקור צמחי | צילום: אילן סבירסקי