הפרקליטים

הפרקליטים המצטיינים של חזית עולם העסקים
הפרקליטים המצטיינים של חזית עולם העסקים

מובילות ומצויינות בחזית עולם העסקים הישראלי

88 שיתופים | 132 צפיות

 

עו"ד אהרן מיכאלי

(46), נשוי לאינגה ואב לענבר (חיילת) ועידו (עולה לכיתה א') אש מחלקת ליטיגציה מסחרית, תובענות ייצוגיות וחדלות פירעון במשרד גולדפרב זליגמן ושות', המשרדים הגדולים והמובילים בישראל.

המשרד שלי

"משרד גולדפרב זליגמן נמנה עם המשרדים הגדולים והמובילים בישראל (מעסיק למעלה מ־220 עורכי דין, ובכללם כ־80 שותפים), והוא מציע שירותים משפטיים בקשת רחבה של תחומים (חברות ושוק הון, ליטיגציה, נדל"ן, מיסים, בנקאות, אנרגיה ותשתיות, רגולציה וכו'), למגוון עצום של לקוחות – תאגידים מקומיים ובינלאומיים מהמובילים בתחומם, חברות הזנק, יחידים, שותפויות ועוד. אנחנו מאמינים ביצירת פתרונות משפטיים חכמים ורב־תחומיים, תוך התאמת 'חליפה' משפטית איכותית וייחודית עבור כל לקוח. לקוחותינו זוכים ליחס אישי ולטיפול פרטני, תוך שהם נהנים, במקביל, מיתרונותיו של משרד גדול בעל קשרים נרחבים ונוכחות גלובלית. בעינינו, ההתקשרות עם לקוח אינה חד פעמית אלא הזדמנות ליצירת שותפות עמוקה לשנים ארוכות. הכרנו רבים מלקוחותינו בתחילת דרכם המקצועית או העסקית; הם התקדמו ושגשגו, והיום יש לנו הזכות לייצגם כשהם בשיאם ועתידם לפניהם".

המשיכה לתחום

"עליתי לארץ בגיל 6 ולא ידעתי מילה בעברית. הבנתי את חשיבות היכולת להשמיע קולך ולקרוא את השלטים המורים לך את דרכך – זו תכלית עבודת הפרקליט. לשמחתי, בכל שנה שחלפה זכיתי להתמודד עם אתגרים מקצועיים שהלכו והפכו יותר ויותר מעניינים ומורכבים – וכל התמודדות מקצועית כזו העצימה את מידת העניין והאהבה שלי למקצוע".

רגע של סיפוק בעבודה

"קיימים שני מצבים שמסבים לי סיפוק רב. האחד, כאשר אני לוקח חלק בדיון משפטי שבראשיתו נראה שעמדת השופט ברורה וחד משמעית נגד הלקוח שלי. בתום הדיון, התמונה משתנה לחלוטין ומסתבר שהצלחתי להפוך את הקערה על פיה. זו מהות הליטיגציה. אין סיפוק רב יותר מהתחושה שהקווים נחצו ושתרמת לשיפור מצבו של הלקוח. האחר, הוא כאשר אתה זוכה לאמן ולהכשיר את דור המשפטנים הבא. היכולת לחשוף מתמחים ועורכי דין צעירים לרזי המקצוע, לסייע להם להפוך לעורכי דין ולמשפטנים משובחים, והרגעים שבהם אתה רואה זיק של התלהבות בעיניהם – אלו הן סיטואציות שטוענות אותך בסיפוק ובאושר".

חזון או שאיפה לעתיד

בסוף תמצא הדרך להגדיל את מספר השעות ביממה.

טיפ מנצח מצוינות אינה מתת אלא גישה. אין תחליף לעבודה קשה, שאפתנות ונאמנות.

מגדל אמפא, רחוב יגאל אלון 98, תל אביב 6789141 | אתר | פייסבוק

עו"ד אהרון מיכאל | צילום: סם יצחקוב
עו"ד אהרון מיכאל | צילום: סם יצחקוב

 

עו״ד שירי מלכה

(42), עורכת דין בעלת משרד עו"ד העוסק בדיני משפחה ובניהול הון משפחתי; מרצה במכללה לתכנון פיננסי.

המשרד שלי

מלבדי, עובדות במשרד 6 עורכות דין מנוסות ומקצועיות, כאשר משרדנו נחלק ל־2 מחלקות: האחת עוסקת בסכסוכים בתוך המשפחה והשניה עוסקת במניעת הסכסוך מראש. במסגרת זו אנו עורכים עבור לקוחותינו את סט המסמכים הדרוש כדי שלא יגיעו לסכסוך.

המשיכה לתחום

תחום דיני המשפחה כרוך וקשור במשפחות ובילדים, והסיפור המשפחתי תמיד היה בעיניי משמעותי מאוד. אני מאמינה בשוויון אמיתי ומהותי בין בני אדם, ובזכותו של כל ילד שיהיה לו לפחות מבוגר אחד שמאמין בו. ערכים אלה משמשים נר לרגליי.

ההתחלה וההמשך

כבר בשיעור ראשון בקורס דיני משפחה ידעתי שמצאתי את המקום שלי ומאז ועד היום אני יודעת שלא טעיתי. כשהמשרד התברג במהירות בין המשרדים הטובים בארץ קיבלתי אישור על כך. כתבתי ספר העוסק ב"איך להתגרש מבלי להרוס לילדים את החיים", וכאשר הקמתי מחלקה העוסקת בעסקים משפחתיים ובמניעת הסכסוך מראש – הרגשתי שאני במקום הנכון.

שאיפה עסקית

להשפיע על עוד ועוד אנשים, משפחות ועסקים, להקדים ולמנוע את הסכסוך מראש ובכך לחסוך גם כסף וגם את התענוג המפוקפק הכרוך בניהול הליכים משפטיים בתוך המשפחה.

רגע של סיפוק בעבודה

ייצגנו (פרו־בונו) לקוחה שעברה התעללות פיסית ונפשית קשה, וזכינו עבורה בבג"צ בתיק שנראה על פניו בלתי אפשרי וחסר סיכוי.

רגע של פינוק בשעות הפנאי

ההנאה הגדולה של חיי הם בעלי והילדים המדהימים שלי. לעצמי אני עוסקת בטריאתלון, צלמת מושבעת, לומדת נגינה בפסנתר ואוהבת מאוד לקרוא.

תרומתך לקהילה

צוות המשרד מאמץ קבוצה של 15 בנות בסיכון בגילאי 9-12 שהוצאו מהבית ומתגוררות בפנימיית ״בית אלעזרקי״. במקביל, אני מתנדבת בפרוייקטים שונים לקידום מעמד האישה, וכן ממונה על ידי בתי המשפט כאפוטרופוסית לדין של קטינים.

טיפ מנצח השפע נמצא וזמין לכולם, צריך רק להעז ולקחת אותו. חשוב לא לפחד, להקשיב לקול הפנימי ובעיקר להסתכל על העולם מנקודת מבט אופטימית ומחויכת.

בניין ב.ס.ר 3 קומה 16 רח' מצדה 9 בני ברק, 5120109-03 | אתר | פייסבוק | אתר המשרד

עו"ד שירי מלכה | צילום: סם יצחקוב
עו"ד שירי מלכה | צילום: סם יצחקוב

עו"ד שירה שיין

שירה שיין (42), שותפה בכירה במיכאל שיין ושות', מתמחה בתחום ניהול הון משפחתי, מיסוי נאמנויות ומיסוי בינלאומי וכן מנהלת בחברת אם.אס.איי שיין גלובל פמילי אופיס בע"מ.

המשרד שלי

ייחודו של המשרד הוא האלמנט האנושי לצד מקצוענות ואמינות. אלה באים לידי ביטוי בידע נרחב ובמתן ייעוץ ופתרונות למשפחות רב לאומיות בכל ענייני תכנון והגנה על נכסים, מיסוי (גילוי מרצון וכדומה) וכן ליווי משפטי וקישור לצרכי הלקוח ושירותי הפמילי אופיס (בעיקר בענייני ציות ובנקאות). אנו מתמחים בתחום הלקוחות הפרטיים ובמתן קשת רחבה של ייעוץ למשפחות רב לאומיות ב־one stop shop.

המשיכה לתחום

את המשרד הקים אבי, מיכאל שיין, ב־1976 וגם אלון שיין, אחי, שותף בו. ההמשכיות הדורית חשובה ומוערכת על ידי לקוחות המשרד, שכן רבים מהם הינן משפחות שמקבלות טיפול רציף לאורך שנים.

ההתחלה וההמשך

הצטרפתי למשרד בשנת 1999 והפכתי לשותפה ב־2007. היום, אני מטפלת, בין היתר, גם בנכדים של הלקוחות הראשונים של המשרד. המשרד אמנם מונה היום למעלה מ־60 עובדים, אך למרות זאת אנחנו משרד משפחתי מאוד ויש בו אווירה מיוחדת. אחד הרגעים המרגשים היה התקנת המזוזות עם פתיחת המשרד שלנו בציריך.

שאיפה עסקית

לשמור על המוניטין שלנו – בארץ ובעולם – כמשרד מומחה בתחומו; להמשיך לתת ללקוחות שלנו את ההרגשה שאנחנו בית עבורם, המקום שבו יקבלו תמיד את השירות והייעוץ הטובים ביותר.

שאיפה לעתיד

להמשיך לכבוש פסגות במגוון התחומים הקשורים לטיפול במשפחות באקלים הגלובלי הנוכחי, הדורש עמידה בתנאים רגולטוריים ומיסויים המשתנים כל העת; לצבור עוד ידע וניסיון הנדרשים כדי להיות מובילים בתחום הלקוחות הפרטיים.

רגע של סיפוק בעבודה

כשלקוחות פונים אלינו מפני שהם שמעו שאנו יודעים להעניק את השירות והייעוץ הכי טוב בתחומנו. לדעת שלקוח הגיע לייעוץ כשהוא מיואש ולא חושב שיקבל פתרון – וללוות אותו להצלחה.

רגע של פינוק בשעות הפנאי

הרגעים הקטנים בחיק משפחתי: זמן איכות עם בעלי ובנותיי, ארוחת יום שישי או התכרבלות עם בנותיי בשבת בבוקר.

תרומתך לקהילה

תרומה לקהילה היא ערך עליון עבורנו, ולפיכך המשפחה והמשרד תורמים רבות וגם עוסקים בפעילות פרו בונו.

טיפ מנצח דע מאין באת ולאן אתה הולך, להסתכל לכולם בגובה העיניים, לעבוד תמיד בצוות ולזכור שלפני שאני עורכת דין – אני בת, נכדה, רעיה ואימא – לאו דווקא לפי הסדר הזה.

הסדנאות 11, הרצליה פיתוח, בנין seaview | אתר

עו"ד שירה שיין | צילום: סם יצחקוב
עו"ד שירה שיין | צילום: סם יצחקוב

 

עו"ד אורי קינן

(45), נשוי ואב לשלושה, בעל  משרד  עורכי  דין  המתמחה  בייצוג  תיקי  צווארון  לבן  כמו גם בייצוג וליווי אנשי עסקים ומשקיעים בחו"ל. בתפקידו הציבורי משמש ממלא מקום ראש לשכת עורכי הדין בישראל.

המשרד שלי

השירות האישי שמעניק המשרד ללקוחותיו ומקצועיות חסרת פשרות – הם מהדברים אשר מייחדים אותנו ומעניקים לנו ערך מוסף. המשרד כולל מלבדי עוד שלושה עורכי דין ואנשי מנהלה. ביחד יצרנו צוות מוביל של עורכי דין מהשורה הראשונה בתחומם, הפעילים גם באקדמיה וגם בפרקטיקה תוך ייצוג תיקים סבוכים ומורכבים.

מה משך אותך לתחום

עוד בנעוריי רציתי להיות עו"ד אם בשל ההילה שאפפה את התחום או בשל היכולת לייצג אינטרסים, כחלק מאופיי וממבנה האישיות שלי. המשיכה לתחום הספציפי נובעת מהשאיפה לסייע לאנשים ולהביא לידי ביטוי יכולות שכנוע ומו"מ הנדרשות בכל הופעה בבית משפט. היות ואני מחזיק גם בתואר במימון בינלאומי, נוצר שילוב המסייע לי לייצג את לקוחותיי באופן מקצועי במיוחד.

ההתחלה וההמשך

אף שההתחלה לא הייתה קלה מבחינות שונות, לאורך השנים הצלחתי לאסוף עוד ועוד לקוחות נאמנים ולהימנות עם עורכי הדין המובילים בתחום בישראל. ואכן, משרדנו מדורג בין המשרדים המובילים בישראל במדריכי הדירוג המקומיים והבינלאומיים כאחד.

שאיפה לעתיד

להמשיך ולבסס את המשרד כמוביל בתחומו, זאת תוך המשך התקדמות אישית ופיתוח יכולות מקצועיות; להמשיך ולפתח קשרים במדינות אחרות לצורך מתן שירות מקיף למשקיעים, לקוחות המשרד.

רגע של סיפוק בעבודה

לראות אדם שמצליח להיחלץ ממשבר בעזרתי הוא רגע של סיפוק אדיר. וכך גם להצליח "לתפור" עסקה בחו"ל עבור לקוח מרוצה.

רגע של פינוק בשעות הפנאי

אני אוהב להיות עם משפחתי, וכתחביב אני עוסק בריצה למרחקים ארוכים. המרתון הראשון שלי היה "מרתון ברצלונה", שסיומו היווה עבורי רגע של סיפוק אדיר, ולא פחות מכך הוכחה כי אין דבר העומד מול רצון והתמדה. בימים אלה אני מתאמן לקראת מרתון וינה ומרתון סובב עמק הנחשב מהקשים בארץ.

תרומתך לקהילה

מרצה בהתנדבות בבתי ספר לתלמידים בענייני משפט ואזרחות טובה וכן בבית ספר לילדים עם קשיי למידה.

טיפ מנצח אמינות בכל מחיר, ולזכור תמיד שהריצה היא למרחקים ארוכים. שמו של האדם הוא הנכס החשוב ביותר לו, והשם שאתה בונה לעצמך עכשיו, יוביל לקריירה ארוכת שנים.

טלפון 03-620-0150, פקס 03-620-0180 | אורי קינן נייד: 054-478-0078 | אתר

עו"ד אורי קינן | צילום: סם יצחקוב
עו"ד אורי קינן | צילום: סם יצחקוב

 

עו"ד מיכל לוצאטו

(32), שותפה מנהלת בלוצאטו – משרד עו"ד, העוסק בליטיגציה ומשפט מסחרי, קניין רוחני, נדל"ן ומקרקעין ודיני תקשורת ואינטרנט.

המשרד שלי

משרדי הוא חלק מקבוצת לוצאטו, פירמה משפחתית הקיימת משנת 1869. אחד המאפיינים שלנו הוא מוסר עבודה גבוה העובר מדור לדור. אלמנט נוסף שמייחד אותנו הוא השילוב בין מסורת משפחתית מצד אחד, ומצד שני גמישות מחשבתית וגישה חדשנית.

המשיכה לתחום

לאחר השירות הצבאי נסעתי לארה"ב ללמוד קולנוע, אולם הבנתי שמדובר בתחביב יותר מאשר במקצוע. חזרתי לארץ ללימודי מנע"ס ומכיוון שהתקבלתי גם ללימודי המשפטים, החלטתי לנסות לשלב בין השניים. מהר מאוד הבנתי שעולם המשפטים מאוד מעניין אותי, ומשם ההצטרפות לפירמה המשפחתית הייתה טבעית.

ההתחלה וההמשך

את דרכי בעסק התחלתי מהבסיס כמסדרת תיקים, פקידת קבלה ולאחר מכן פרליגל. לאחר הסמכתי הצטרפתי כעו"ד מן המניין, וכן כמנהלת. היות ומדובר בעסק משפחתי, יש לי זכות לעצב את דרכי המקצועית ולשלבה בעשייה חברתית בעלת חזון, במיוחד באזור הדרום בו גדלתי ובו ממוקם הסניף הראשי שלנו. אחד הדברים האהובים עליי הוא היכולת לעזור ליזמים צעירים.

שאיפה לעתיד

יש הרבה. אחת העיקריות היא להנגיש את השירותים המשפטיים ליזמים צעירים בתחילת דרכם. שאיפה נוספת היא להמשיך ולפעול לפיתוח הנגב ובאר־שבע, ההופכת למעצמת סייבר מרשימה.

רגע של סיפוק בעבודה

לשמחתי יש לא מעט. מהרגע בו לקוח מודה לי על הטיפול בו, ועד להוצאה לפועל של יוזמה עסקית – חברתית, כמו ליווי מאיץ Inno-Negev, שהוקם והובל על ידי מרכז בנג׳יס ליזמות וחדשנות בשיתוף עם אוניברסיטת בן־גוריון.

רגע של פינוק בשעות הפנאי

סושי וסרט טוב עם בעלי, טיפול שיאצו ודיקור סיני.

תרומתך לקהילה

לצד שירותי פרו־בונו רבים, אנחנו מעורבים בעשרות פרויקטים קהילתיים, כגון "משאלה" – לשיקום נוער עבריין; "עתידים" – המסייע לסטודנטים מהפריפריה לרכוש השכלה גבוהה, תמיכה בקבוצות הנוער של הפועל ב"ש ועוד. במישור האישי אני פועלת בנושאים שקרובים אל ליבי, כמו תמיכה כספית בניצולי שואה, וכן במתן שירותי צילום בתחומים שונים (אני צלמת בזמני הפנוי).

טיפ מנצח לדעת לשמור על קור רוח ולא להגיב מהבטן.

סניף ת״א: מגדל המוזיאון, רח׳ ברקוביץ 4 ,קומה 22, תל אביב 6423806
סניף עומר: בית לוצאטו, רח' הגת 9, גן התעשייה עומר 8496500
סניף WeWork: פארק הייטק גב־ים נגב, רח' האנרגיה 77, באר שבע 8470912

אתר | פייסבוק | מייל: michal@luzzattolaw.co.il

עו"ד מיכל לוצאטו | צילום: סם יצחקוב
עו"ד מיכל לוצאטו | צילום: סם יצחקוב

 

עו"ד רן רייכמן

(44), מנהל ובעלים של פירמת עורכי דין רן רייכמן משרד עורכי דין, העוסקת  בתחום  הרחב של דיני משפחה, צוואות וירושות. פירמת עורכי הדין רן רייכמן משרד עורכי דין עוסקת במגוון תחומים לרבות גירושין, הסכמי ממון, צוואות, עזבונות וירושות, אפוטרופסות, אימוץ, חטיפות ילדים, ידועים בציבור והתמחות בניהול וטיפול בענייני משפחה בקהילה הגאה. בפירמת "משרד עו"ד רן רייכמן" מחלקה מיוחדת וייעודית העוסקת בטיפול בתיקים כלכליים מורכבים ובטיפול בסכסוכים בעסקים משפחתיים וחברות משפחתיות. לפירמה ניסיון רב בפתרון סכסוכים כלכליים מורכבים, לרבות סוגיות בדיני חברות, בשים לב כי הטיפול בעסקים וחברות משפחתיות מצוי כיום בסמכותו של בית המשפט למשפחה. בנוסף, כשירות לציבור, מזה 6 שנים מנחה עו"ד רייכמן את התוכנית 'שאלה משפטית' בערוץ 2.

המשרד שלי

המשרד מונה 4 עורכי דין בעלי ניסיון עשיר בטיפול בתיקי משפחה מורכבים. משבר גירושין איננו משבר רגיל. כשלקוח פונה אלי אני מבין כי הוא בא על מנת שאטול את הגה הספינה ואנווט אותו לחוף מבטחים. מטרתי העליונה להגשים את רצון הלקוח באופן מיטבי.

המשיכה לתחום

במהלך השנים נחשפתי לילדים שחוו משברי גירושין. מפגשים אלו גילו אצלי סקרנות מחד, ורצון לסייע לאותם ילדים מאידך, והעיסוק של עו"ד בדיני משפחה איפשר לי להבטיח מניעת פגיעה בקטינים.

שאיפה לעתיד

להמשיך ולסייע לאנשים במסגרת עיסוקי כעו"ד, לתת לאנשים מזור במצב המשברי הקשה בו הם מצויים ולקרב אותם במקצועיות ובמינימום זמן אל נקודת האור בחייהם, אל עתיד טוב יותר.

רגע של סיפוק בעבודה

זכור לי מקרה קשה במיוחד בו ייצגתי גבר עיוור, אשר אשתו ובת זוגתה, טפלו כלפיו תלונת שווא במשטרה במטרה להרחיקו מהבית ומילדיו. לאחר מאבק עיקש – שהגיע עד בג"ץ – זכינו תוך שמירת זכויות האב וזכויות הילדים להיות עימו בקשר.

רגע של פינוק בשעות הפנאי

ים ים ועוד ים. אוהב מאוד לעשות סאפ ולרוץ עם מוסיקה. זהו זמן איכות שלי עם עצמי שיש בו רוגע ושלווה.

תרומתך לקהילה

מאמין כי מי שנותן ותורם לקהילה הקהילה מחזירה לו אהבה. לפיכך אני נוהג, מעת לעת, לבצע תיקים בפרו בונו, בעיקר במקרים של סיוע אנושי הומני לילדים במצוקה.

טיפ מנצח תהיה נאמן לדרכך וזכור כי אין קיצורי דרך. הכל בעבודה קשה והתמדה.

בן גוריון 1, בני-ברק, מגדל בסר 2 | טל: 072-2160670, פקס: 03-7524215 | מייל: ran@raichman.com  |  עו״ד רן רייכמן

עו"ד רן רייכמן | צילום: סם יצחקוב
עו"ד רן רייכמן | צילום: סם יצחקוב

 

עו"ד גיא פרבמן

(44), נוטריון ועו"ד המתמחה בתחום הנדל"ן וההתחדשות העירונית. נשוי להדר פרבמן ואבא ל-3 ילדים אומה (9), תלמה (7) ויהב (5)

המשרד שלי

המשרד מתאפיין במקצועיות בלתי מתפשרת, תוך שמירה ודאגה לאינטרסים של הלקוחות שהוא מייצג. המוטו הוא שירות, איכות ומקצועיות, תוך שימת דגש על הערך המוסף שהמשרד מעניק: כל לקוח – קטן כגדול – מקבל יחס אישי, טיפול מקצועי ומענה מדויק לצרכיו.

המשיכה לתחום

הסיבה שבגינה בחרתי ללמוד עריכת הדין הינה הספר "הלקוח" של ג'ון גרישם, המספר על ילד השוכר את שירותיה של עורכת דין ומתאר את מלחמתם של השניים עד הניצחון. קראתי אותו בטיול לאחר הצבא בשנת 1994 בקופנגן שבתאילנד, וככל שחלפו הדפים התחזקה אצלי התחושה שאני רוצה להיות עו"ד ושעולם המשפט מרתק אותי. ההחלטה על תחום הנדל"ן הייתה במהלך השנה השנייה ללימודים, וזאת לאור החיבור לתחום הקניין.

ההתחלה וההמשך

עם סיום הלימודים היה לי ברור שאני הולך להיות עו"ד עצמאי. במהלך השנים הראשונות נחלתי גם כישלונות אך תמיד ליווה אותי המוטו של אבי המנוח: ״אם תחשוב כי תיפול, כבר נפלת. אם תחיה בלי היסוס וניצלת, אם תרצה לנצח אך תאמר לא אוכל, הן ברור שבחרת בקל שבקל. מלחמות החיים לא תמיד מבקשות, את האיש החזק וכתפיו הנוקשות. אם יתמיד, אז תמיד ינצח בכול רק אותו האדם החושב כי יכול". ואכן, עם הזמן הצליח המשרד להתברג כאחד המובילים בתחום הנדל"ן בכלל ובתחום התחדשות עירונית בפרט.

חזון או שאיפה לעתיד

להמשיך לצמוח, להוביל ולקדם את תחום הנדל"ן וההתחדשות העירונית בישראל, תוך שימת דגש על גישה שירותית ללקוח. כל זאת, תוך כדי שאני זוכר את אותם ימים של תחילת דרכי.

רגע של סיפוק בעבודה

יש לא מעט כאלה: חלקם נוגעים לפרויקט שהסתיים, אחרים לפרגונים שמקבלים מלקוחות. אבל אחד מרגעי הסיפוק הגדולים הוא לראות לאן המשרד הגיע במהלך השנים ואיך העובדים בו שותפים מלאים להצלחה זו.

רגע של פינוק בשעות הפנאי

בשעות הפנאי המועטות שנותרות לי אני אוהב ללכת לים עם ספר ובירה, ולתת למחשבות לנוח לכמה רגעים.

תרומתך לקהילה

משרדי לוקח פרויקטים של פרו בונו, בעיקר של לקוחות פרטיים מול גופים גדולים בתחומי הנדל"ן.

טיפ מנצח את הטיפ הגדול ביותר קיבלתי מהוריי: השמים הם הגבול.

כנרת 5 בני ברק | אתר | Guy Farbman – Law Office & Notaries

עו"ד גיר פרבמן | צילום: סם יצחקוב
עו"ד גיר פרבמן | צילום: סם יצחקוב

 

עו"ד אברהם ללום

(37) מייסד משרד עורכי דין המתמחה בעסקאות נדל"ן והתחדשות עירונית. מלווה חברות יזמיות וקבלניות, גופים ציבוריים, קבוצת רכישה ומשקיעים מהארץ ומחו"ל בעסקאות נדל"ן מורכבות.

המשרד שלי

משרדנו הוקם בשנת 2006 במטרה מוצהרת, להציע שירותים משפטיים ברמה הגבוהה ביותר, תוך קביעת נורמות וסטנדרטים גבוהים מאוד. המשרד התפתח בשנים האחרונות בצורה מרשימה והתבסס כאחד ממשרדי עורכי דין המובילים בתחום המקרקעין במדינת ישראל. הכרה במעמדו זה של משרדנו נתקבלה גם בפרסומים של גופי דירוג ישראליים מובילים, אשר דירגו את משרדנו ברשימת משרדי עורכי הדין המובילים בתחום המקרקעין (דן אנד ברדסטריט) וברשימות משרדי הבוטיק המובילים והבולטים בישראל בתחום זה (BDI Code), וכן בדירוגים של גורמים בינלאומיים. המשרד מעניק ומספק ללקוחותיו מעטפת הוליסטית, One-Stop – Shop בתחום הנדל"ן, המותאם לקצב הדינאמי של השוק הישראלי.   הייחודיות של המשרד טמונה בשילוב שנוצר במשרד בין האקדמיה, הפרקטיקה והפעילות הציבורית של העומד בראש המשרד – הקושר את כל העולמות לטובת הלקוח, היות והוא מביא את כל העדכונים לתוך העבודה השוטפת.

חזון או שאיפה לעתיד

להמשיך להתפתח תוך שמירה על העדכניות ועל היחס האישי החם. מבחינה מקצועית אנחנו במקום אליו שאפנו – וכעת המטרה היא לשמור על מעמדנו ואף לחזקו.

רגע של סיפוק בעבודה

לעבוד על עסקה מורכבת שעל מנת להוציא אותה אל הפועל היה צורך לחבר חלקים רבים ובסוף רואים את התמונה המלאה והכל מתחבר לעסקה מוגמרת. הסיפוק הגדול הינו להוציא לפועל עסקה מורכבת שדורשת יצירתיות והכרות מתחום החוזים, הקניין, תכנון ומיסוי.

רגע של פינוק בשעות הפנאי

בילוי עם המשפחה. אני אבא ל־3 ילדים נפלאים: אדם בן 7, ארי בן 5, ואמה בת שנה וחצי.

תרומתך לקהילה

את פעילותי התחלתי כאחד מראשי אגודת הסטודנטים ולאחר מכן כחבר מועצת העיר נתניה, וכחלק מכך – ממלא מקום יו"ר וועדת משנה תכנון ובנייה בנתניה ויו"ר אגוד ערים. כיום הנני משמש בהתנדבות בתפקידים ציבוריים רבים: סגן יו"ר לשכת עו"ד, יו"ר פורום המקרקעין הארצי וכן כיועץ משפטי של ארגון חברות התמ"א 38 וההתחדשות העירונית בלשכת המסחר. במסגרת תפקידיו עו״ד ללום מקדם חקיקה בתחום המקרקעין וההתחדשות העירונית.

טיפ מנצח אם תהיה טוב ותייחד את עצמך במה שאתה עושה – תצליח! וגם: לא לשכוח מאיפה הגעת.

מגדלי ב.ס.ר 2 קומה 26, דרך בן גוריון 1, בני ברק 5120149 | אתר | אברהם ללום ושות׳ – משרד עו״ד

עו"ד אברהם ללום | צילום: סם יצחקוב
עו"ד אברהם ללום | צילום: סם יצחקוב

 

עו"ד רוית סיני

(45), 21 שנה בתחום, בעלת משרד המתמחה בפינוי בינוי ותמ"א 38 ומייצג בעלי דירות בלבד. המשמעות היא שאין ניגוד עניינים: המטרה היא אך ורק טובת הדיירים.

המשרד שלי

מטרתי העיקרית היא להשיג לדיירים כמה שיותר, וזאת על בסיס בחינה מעמיקה מול אנשי המקצוע הרלוונטיים: שמאי מקרקעין, מפקח בניין ויועץ ביטוח. תפקידי הוא לנהל את הפרויקט באופן שיבטיח שוויון בין הדיירים, שכולם מבינים את העסקה ומסכימים לה ; לבחון את הצעות היזמים ואת יכולותיהם הכלכליות; לערוך הסכם משפטי לטובת הדיירים וללוות אותם עד סיום התהליך.

המשיכה לתחום

הגעתי לתחום במקרה, אחרי שלקוחה שלי ביקשה עזרה בתחום תמ"א 38 עבור הוריה. הגעתי לפגישה וכמו שאומרים 'כל השאר היסטוריה': לפני שמשרדי החל בטיפול, היזמים הציעו לדיירים תוספת של חדר אחד בלבד, אולם בעקבות המלצותי הצלחנו להשיג הרבה יותר – תוספת של שני חדרים לכל דירה וכן מרפסת שמש, חניה ומחסן. ובמספרים: תוספת של כחצי מיליון שקל לכל דייר.

ההתחלה וההמשך

מאז אותו פרויקט (המעלות 6 בגבעתיים שבנייתו עתידה להסתיים במאי 2017) למדתי את התחום על בוריו. לימים, יצאתי עם אג'נדה חדשה לדיירים: בנו לכם צוות מקצועי של שמאי, אדריכל ועורך דין, דעו בדיוק מה מגיע לכם וצאו במכרז לחיפוש היזם שייתן לכם זאת. היום, אנחנו אפילו צעד נוסף קדימה כאשר בפרויקטים בהם זה מתאפשר, אנחנו פותחים חברה לדיירים ופונים ישירות לקבלן ביצוע. השיטה הזו גם מקצרת את התהליך משמעותית, ובעיקר מובילה את הדיירים להרוויח כפול.

שאיפה לעתיד

יותר פרויקטים כאלה, בהם היוזמה עוברת לידי הדיירים, שהם בעלי הקרקע – השווה כ־60 אחוז או יותר מהעסקה. התוצאה, כאמור, היא שהרווח היזמי הגדול עובר לדיירים, ומאפשר להם לעיתים לקבל שתי דירות לכל דייר במקום דירה אחת אם היו מתקשרים עם יזם.

רגע של סיפוק בעבודה

כל פרויקט שנחתם ומסתיים הוא סיפוק רב על עבודה רבת מכשולים ומהמורות. בזכות הניסיון שרכשתי – למעלה מ־80 מתוכם 40-  חתומים ו־10 כבר בבניה – אני מצליחה להובילם לקבל את מה שהובטח.

רגע של פינוק בשעות הפנאי

יש לי משפחה מדהימה: בן זוג ו־4 בנות איתם אני אוהבת לבלות.

טיפ מנצח תמיד להתנהל באופן ישר והגון ולנהוג בכבוד כלפי כולם.

מגדל בסר 3 קומה 35, רחוב כנרת 5 בני ברק | טלפון משרד: 03-5051051 | נייד: 054-4618767 | פקס: 077-5605193 | אתר | מייל: ravit@rs-tama.co.il

עו"ד רווית סיני | צילום: סם יצחקוב
עו"ד רווית סיני | צילום: סם יצחקוב

 

עו"ד ענת לביא אזולאי

(42), נשואה ואם ל־2. עורכת דין כ־17 שנים, נוטריון ומגשרת מוסמכת. בעלת משרד בוטיק המתמחה בעיקר בתחום המקרקעין וכן בסכסוכי משפחה. חברת מועצת העיר נתניה וממונה על אגף הנכסים העירוניים בעיר, יו"ר ועדת הנחות בארנונה, יו"ר הוועדה למניעת סמים, חברה בוועדת משנה לתכנון ובנייה וסגנית יו"ר מחוז מרכז של לשכת עורכי הדין.

המשרד שלי

המשרד הוקם על ידי ב־2001 ועוסק במהלך השנים בתחום סכסוכי המשפחה על כלל היבטיו. ישנם תיקים בהם אני משמשת כבעלת תפקיד מטעם בתי המשפט – מנהלת עיזבון, כונסת נכסים לצורך פירוק שיתוף בנכסים ומכירתם – וכך נחשפתי לתחום המקרקעין ומצאתי בו עניין רב. היום, המשרד עוסק רבות בתחום הנדל"ן, ובכלל זה תמ"א 38, ייצוג מוכרים וקונים ויזמות עסקית תוך חיבור בין גופים בעלי אינטרסים משותפים בתחום הנדל"ן.

ההתחלה וההמשך

מאז ומתמיד אנו שואפים למצוינות ולמתן שירות לקוחות ברמה גבוהה. עורכות הדין במשרד עוברות השתלמויות באופן קבוע ומתעדכנות בפסיקה ובשינויי חקיקה. לקוחותינו יודעים שבמשרדינו הם יקבלו מקצוענות, שירות מעולה ויחס אישי. רבים מלקוחות המשרד הם תושבי חוץ, עבורם אנו מנהלים עסקאות רבות – והם יודעים שיש על מי לסמוך.

מה משך אותך לתחום

יש דברים שאדם יודע שהוא יודע, ואני ידעתי תמיד, מגיל צעיר, שזה מה שאעשה כשאהיה גדולה.

חזון או שאיפה לעתיד

באמונה, בעשיה ובע״ה – הכל אפשרי!

רגע של סיפוק בעבודה

הרגעים שבהם מתקבלת החלטה או פסק דין שיגרמו לאושר אצל מי מלקוחותיי וגם חתימה על  עסקה מוצלחת עם שני צדדים מחייכים. אלו רגעים שבהם אני מבינה שהמאמץ היה שווה.

רגע של פינוק בשעות הפנאי

אין הרבה כאלה, וכשיש אני מעדיפה לבלות אותם עם המשפחה ולחבק את ילדיי כמה שיותר. גם פינוק של פרוזן יוגורט מלא בשוקולד תמיד ישמח אותי.

תרומתך לקהילה

כחברת מועצה אני פועלת בהתנדבות מלאה למען הציבור. כיו"ר הוועדה למניעת סמים אני יוצאת לשטח לטובת פגישות עם בני נוער, כמו גם עם מכורים על מנת לתת מענה ולעזור. נוסף על כך, עורכות הדין במשרד מעבירות בהתנדבות מדי חודש הרצאות במועדוניות קשישים בנושאים משפטיים מגוונים. כמו כן, אנו מקבלים מעת לעת תיקי פרו בונו.

טיפ מנצח אישה חכמה לימדה אותי את מהות הביטוי "ליהנות מהדרך". אני מאמצת את זה כל יום מחדש.

דיזנגוף 33, נתניה | טל 09-8873669, פקס 09-8873716 | lavylaw@outlook.com

עו"ד ענת לוי אזולאי | צילום: סם יצחקוב
עו"ד ענת לוי אזולאי | צילום: סם יצחקוב

 

ניהול והפקה: עינת פרידמן | צילום: סם יצחקוב | סטיילינג: רפאל אייל | איפור: נלה  סטרונגין לאיב סאן לורן | שיער: אביחי ודניאל לדקל בן ציון