העולם שמח

פארל וויליאמס נחוש להעלות חיוך על תושבי כדור הארץ וכל האמצעים כשרים. בראיון מיוחד הוא מספר מה עומד מאחורי להיטים כמו השיר "הפי", ועל קולקציית ג'ינסים חדשה שהוא משיק עם ג'י סטאר העשויה פסולת פלסטיק מהאוקיינוסים

88 שיתופים | 132 צפיות

הוא מפיק וכותב שירים יותר מ־20 שנה ועומד בראש הפקות מוזיקליות שמגיעות ל־100 מיליוני עותקים. הוא עובד עם כולם: בריטני ספירס, דאפט פאנק, ג'יי זי, ג'סטין טימברלייק וסנופ דוג הם רק רשימה חלקית. הוא שימש כמנטור למיילי סיירוס במעבר מכוכבת ילדים לכוכבת פופ סקסית. כמו כן הוא עוסק גם בעיצוב אופנה (כולל ליין ללואי ויטון). למרות כל זאת, כשאנו נפגשים עם פארל וויליאמס לראיון בניו יורק הוא נראה נטול אגו. הוא שקט, מדבר בקול נעים וחלש, מקפיד בנימוסיו ומודה לנו שהקדשנו לו מזמננו.

פארל משתייך לזן המיוחד של בני אנוש שאינם זקוקים לשם משפחה כדי להיבדל מהשאר, ונראה שהוא היה כבר לפנינו בכל מקום שאליו פנינו בשנה האחרונה. השיר "הפי", למשל, כבש את הרדיו בכל העולם והפך להמנון מוטיבציה: "מחאו כפיים אם אתם מרגישים שהאושר הוא האמת". הוא גם שיר הנושא בסרט המצליח "גנוב על המיניונים 2", והיה מועמד לפרס אוסקר בקטגוריית השיר המקורי הטוב ביותר. פארל אף ביצע אותו בטקס.

פארל, בן 42 ואב לילד, נולד בווירג'יניה, ארצות הברית, למשפחה "רגילה", כלומר לא מוזיקלית באופן מיוחד. הפרויקט המוזיקלי הראשון שלו היה בכיתה ז', שם הכיר את צ'אד הוגו. השניים הפכו מאוחר יותר לצמד מפיקי מוזיקה מהמצליחים בעולם, תחת השם נפטונז. עם הזמן הפך פארל לאחת הדמויות המשפיעות ביותר בתחום המוזיקה והספיק לזכות בשבעה פרסי גראמי, בהם מפיק העשור בשנת 2010. ובכל זאת, אם שואלים את פארל מה הסוד ליצירת להיטים מצליחים, הוא לא מצליח לענות. "אני באמת לא יודע. אני לא חושב שיש לי סוד, אני מנסה ליצור מוזיקה שמחה שעושה טוב לאנשים. יש הרבה יוצרים טובים היום בשוק המוזיקה", מפרגן פארל.

העולם שמח- פארל

בתחילת 2014 יצא לאור אלבום הסולו השני שלו, Girl, שאותו כתב והפיק. זו יצירה בעלת גרוב אופטימי ושמח עם טונות של מוטיבציה ואור, וגם סאונד נדיר. בימים שבהם התרגלנו לשמוע שסקס ואלימות מוכרים יותר, פארל פועל לפי עקרונות אחרים. "החלום שלי הוא לעצב דור שלם עם ערכים חיוביים. שלמגניבות תהיה גם משמעות״, הוא פורש את החזון שלו, ״התברכתי בזה שאני עושה מה שאני אוהב. אני בר מזל ולכן חשוב לי להחזיר חזרה. האושר שלי נובע מהנתינה לעמותות שלי שעוזרות לילדים בתחומי המדע והאמנות ומהידיעה שאני עושה משהו בשביל הכוכב הזה".

לא רק את המוזיקה פארל מגייס לקידום ערכיו. גם את תחום האופנה הוא משלב בדאגה שלו לכדור הארץ. הוא הקים את ארגון Bionic yarn (צמר ביוני), שמעודד הפיכת פלסטיק ממוחזר לטקסטיל, כדי להקטין את זיהום האוקיינוסים ולאחרונה יצר את קולקציית Raw for the Oceans – תוצר של שיתוף פעולה בין מותג הג'ינסים ג'י סטאר, ארגון צמר ביוני וקולקטיב וורטקס פרוג'קט, המאגד אמנים מכל העולם שיוצרים בפלסטיק.

העולם שמח- פארל

מעצבים ג'ינס מפסולת ימית

הקולקציה החדשה שעיצב עם ג'י סטאר נמצאת בחזית האופנה בת הקיימא והאקולוגית. במסיבת העיתונאים שהתקיימה במוזיאון להיסטוריה של הטבע בניו יורק בפברואר השנה הסביר פארל: "כמות האשפה המושלכת לים בכל שנה גדולה פי שלושה ממשקל הדגים הנתפסים בו. חברת ג'י סטאר איחדה כוחות עם שותפיה, תוך שימוש בטכנולוגיה פורצת דרך כדי למחזר פלסטיק מהאוקיינוסים וגם להפוך אותו לדור חדש של ג'ינסים. קולקציית Raw for the Oceans – הראשונה במסגרת יוזמה זו – כבר עשתה שימוש ביותר מעשר טונות של פסולת פלסטיק מהים".

לראיון שערכנו עמו לרגל השקת הקולקציה החדשה במסגרת שבוע האופנה בניו יורק (ספטמבר 2014) בא פארל ולראשו כובע שהפך לסמלו המסחרי (ספק כובע בוקרים ספק כובע של פקח טבע), לבוש בבגדי הקולקציה ומעוטר בשרשרות. היה קל לגלות בשבוע האחרון שפארל הוא אייקון אופנה ומודל לחיקוי. ברחובות העיר הסתובבו "פארלים" רבים שחבשו את כובעו המפורסם ולבשו סקיני ומקטורנים או פפיונים וחולצות מעומלנות ושורטס. זהו סטייל החנון מגניב – המחויט הלא מתאמץ. אם תרצו – היפ הופ נובורישי.

למה בחרת לשתף פעולה עם ג'י סטאר?

"בג'י סטאר מנסים כל הזמן ליצור גזרות חדשות ומחפשים חומרים חדשים. לכל אחד יש היום ג'ינס בארון, ולי היה חשוב שהפסולת תהפוך למצרך יומיומי, שימושי ובעל משמעות. זה השילוב המושלם מבחינתי".

עד כמה היית מעורב בעיצוב הקולקציה?

"היה לי חשוב שפרטי הלבוש יהיו מגניבים ובעלי סגנון בלתי מתפשר ושישקפו את האוקיינוס. לכן עיצוב הקולקציה נעשה תוך שימוש בקמע החברה – התמנון הכחול".

אתה אוהב מאוד את ספרו של פאולו קואלו "האלכימאי". יש לכך קשר לרצון למצוא פתרונות לבעיות בכדור הארץ?

"זהו הספר האהוב עליי. אולי גם ממנו אני מושפע, אני לא יודע. אני רוצה לעשות טוב לכוכב הזה, ונפלה בחלקי הזכות לעבוד עם אנשים נפלאים שחולקים איתי אותו חלום".

האם אתה מתכנן להגיע לישראל?

"לא בקרוב. אני לא אדם שאוהב לנסוע הרבה, אבל ישראל היא חלק מרשימת המקומות שאליהם אני רוצה לנסוע".

RAW-for-the-Oceans---GSTAR-Pharrell-p

G-STAR-RAW-FOR-THE-OCEANS-צילום-יח''צ-חו''ל--p

העולם שמח- פארל