המלכה האם

היא מגישה תוכניות, מובילה קמפיינים ומתחזקת את הלוק הכי שווה בסביבה, אבל הדבר המשמעותי ביותר שגלית גוטמן עשתה בשנה האחרונה הוא לפגוש את עצמה מחדש. ראיון משוחרר

88 שיתופים | 132 צפיות

גלית גוטמן עדיין מתאוששת מהקיץ הקשה שעבר עליה, שעבר עלינו. "זה היה הקיץ הכי נורא שיכול להיות. וזה תפס אותנו בהפתעה. הייתי בטוחה כל רגע שתכף זה נגמר, וזה לא. זה היה קשה, עצוב וקורע לב. זו הייתה המלחמה הראשונה שלי באולפן. זיו גם היה בדרום (קורן, בן זוגה לשעבר – ת"ב), ודאגתי לו. ביום שהכניסו עיתונאים לעזה, גם הוא נכנס.

אמרת לו, 'תעשה לי טובה, אל תהפוך את הילדות שלנו ליתומות'?

גם כשהיינו ביחד לא העזתי להגיד לו דבר כזה. זו העבודה שלו, זה מה שהוא אוהב לעשות. אגב, מהרגע שהתחילו האזעקות בתל אביב, אמה, הבת שלי, נצמדה אליי ובאה איתי לכל תוכנית. אחרי שבועיים ראיתי שאני לא מצליחה להתמודד עם זה והתחלתי דיקור. רק רציתי לחזור לשגרה, לחזור לחייך בבוקר. אבל זו תמצית הישראליות, לעבור דברים קשים ואז לסגור את הדלת עליהם".

את זוכרת רגע קשה בזמן השידורים?

"אירחנו אח ובת זוג של חייל שנהרג. הם התארחו אצלנו עוד לפני הלוויה. שאלתי את עצמי איך אני בכלל ניגשת לזה ואם זה דבר נכון לעשות״. בשלב הזה עיניה של גוטמן נהיות שקופות. ״החברה שלחה לי אחר כך SMS עם תודה על שנתנו להם את המקום הזה. מה שהתבהר לי במבצע הזה, זה חוסר הרלוונטיות של הדיבור השלילי על הדור הצעיר. הם הפתיעו. אני מתביישת שבכלל חשבנו שלא יהיו כבר יותר לוחמים כמו הלוחמים של פעם, של קום המדינה.

"מה שעוד קרה לי, זה שפחות בא לי להיות צינית. אנחנו כל כך רגילים להעביר ביקורת. מגישים יושבים זחוחים על הכסא. קחי את המקרה של ניצב ברונו שטיין (מפקד מחוז מרכז במשטרה שהגיע למסיבה שערך עורך הדין החשוד בפלילים רונאל פישר, ת"ב), הבנתי שאני לא רוצה להיות חלק מהסיקור של זה. כולנו עושים טעויות, אבל אלה אנשים שמסכנים חיים בשבילי ובשבילך. אני זוכרת שכשהתפוצצה הפרשה, לא היה נוח לי לשבת על כיסא העיתונאית. נכון שצריך לטפל במי שסרח ולשמור שבכירים בשירות המדינה יהיו בלי רבב, אבל לקחת קריירה של 40 שנה ולעשות פו, זה נורא נורא קל".

אבל זו עיתונות, כן?

"כשהבעתי הסתייגות בשידור, אמרו לי שאני תמימה. אבל אני מחפשת את התמימות. אני מתגעגעת אליה".

גלית גוטמן

מעבר חלק

הדבר האחרון שאפשר להגיד על גוטמן הוא שהיא תמימה. גוטמן (42), המלכה האם של עולם הדוגמנות הישראלי, נשארה בזירה הרבה אחרי שדוגמניות בנות דורה וצעירות יותר פרשו, כשטפיפות רגליהן על המסלול הן הד זיכרון עמום ורחוק. בשש השנים האחרונות היא הפרזנטורית של המותג קרייזי ליין ומשתכרת בסכום המוערך ב־100 אלף ש"ח לקמפיין. גוטמן השכילה לאט ובחוכמה לשלוח זרועות לתחומים נוספים, בלי ליפול למלכודת הדוגמנית. אף שבעברה יש גם הנחיית ריאליטי ומשחק בסדרות טלנובלה, איכשהו זה לא דבק בה. היא זכורה לטוב מהגשת הסדרה הדוקומנטרית "בטבעת זו" שעסקה בזוגות גרושים. גוטמן צללה אליה תוך חשיפת חייה האישיים, ועדיין בצורה אלגנטית, נוגעת ולא צהובה. זה שנה וחצי שהיא מגישה את תוכנית הבוקר של קשת כשלצדה העיתונאי יואב לימור, והביקורות בהחלט מחבבות אותה.

איך נכנסים לעולם של אקטואליה?

"יש לי חיבור חזק לאקטואליה, היה לי את זה בבית כל השנים, גם כי זיו עסק בזה. אני קוראת את החומרים ובודקת מה מעניין אותי בתוך האייטם. בפעם הראשונה ששלי יחימוביץ' הייתה צריכה להגיע להתראיין אצלנו, זה היה בשבילי פחד אלוהים. אמרתי ליואב, קח את זה אתה. הוא סירב, אמר לי להתמודד".

זו העונה העשירית שבה את הפרזנטורית של קרייזי ליין. זה לא מתנגש עם אקטואליה הארד קור?

"זו כבר לא עבודה יומיומית בשבילי. זה בא במנות קטנות. כשמגיע קמפיין הוא שונה מכל דבר אחר שאני חווה. יש משהו בעולם האופנה שאני מאוד אוהבת, כמו כל אישה. פעם בחודש יש לי צילומים וטורחים סביבי ועושים אותי כלה. וכן, עושים אותי יותר יפה ממה שאני במציאות. המינון הזה עובד לי טוב. יש לי קמפיין אחד כרגע, מהמכובדים ביותר, וזה להיות בצד השמח של החיים. זה כמו להביא אותי למגרש משחקים".

סריג סלין לאניגמה | מכנס קרייז ליין | איפור אסף באבו | שיער לירז אגם במוצרי רמינגטון | עיבוד תמונה קרן סעד | ע' צלם מתן חכמי | ע' סטיילינג ליהיא אבישר
סריג סלין לאניגמה | מכנס קרייז ליין | איפור אסף באבו | שיער לירז אגם במוצרי רמינגטון | עיבוד תמונה קרן סעד | ע' צלם מתן חכמי | ע' סטיילינג ליהיא אבישר

 

את סוגרת 25 שנות דוגמנות.

"התחלתי בגיל 17. אם מישהו היה אומר לי לפני 25 שנים, כשצלם עצר אותי אז ברחוב, שזו תהיה הדרך, לא הייתי מאמינה. גם לא הייתי מאמינה שהמסלול יהיה כזה ארוך, אטי, בלי קיצורי דרך".

את רצינית? אטי?

"כך חוויתי את זה. זו האמת. בכל דבר שעשיתי הקצב היה אטי אבל נכון לי, הגעתי לדברים יותר לאט מאחרות. אולי זו הסיבה שאני עדיין פה. כשערוץ 2 עלה לאוויר, כל דוגמנית רצתה לעשות תוכנית טלוויזיה, ואני פחדתי פחד מוות. זה נבע מהפחד להיכשל. כשפונים אליי, אני קודם כל אומרת 'לא'. מי שמכיר אותי כבר יודע איך להתייחס לזה, איך לפרק את ההתנגדות הזו. אז הגעתי למקומות טיפה באיחור, אבל יותר מפוקסת".

את עדיין חווה חוסר ביטחון?

"הוא יושב כל הזמן בעורף. הוא שומר עליי, אבל גם עושה אותי לייט בלומרית. מה שכן, בסוף אני קופצת למים, וזה קורה כשאני יותר רוצה מאשר מפחדת. כבר לפני הרבה שנים בערוץ 10 רצו שאעשה תוכנית בוקר. רציתי בזה כל כך״.

אז מה מנע ממך?

"פחדתי מאיך שהקהל יקבל אותי. אני הדוגמנית של המדינה אז איך עכשיו אני עושה את המעבר? אנשים יישבו בבית ויגידו: 'מה הדוגמנית הזאת רוצה עכשיו?'".

כשהגשת את התחקיר על הפירות והירקות כינו אותך "הפרזנטורית של התחקיר".

"מי שכתב את זה היה שמח להיות בנעליים שלי. צרות עין לא מטרידה אותי. אני מניחה שאם הייתי מסיימת את קריירת הדוגמנות ויושבת בבית רגל על רגל זה היה יותר נוח לכמה אנשים. אני יודעת איפה אני טובה ואיפה פחות. אני לא זקוקה למבקרי פתע.

IMG_2078_copy-P

"הפחד כבר לא שולט בי"

חוץ מזה שגוטמן יפה בצורה ביונית ממש וגם פאשניסטה מעוררת קנאה שהגיעה לראיון בלבוש שחור ומדויק, ניכר שטוב לה. מי שידועה בכך שאיננה תמיד נחמדה וסבלנית לעיתונאים, נעימה ונינוחה עכשיו בקפה שבשכונת מגוריה בצפון תל אביב. אמה, בתה היפה והג'ינג'ית בת ה־9 וחצי, חגה מעלינו כל הראיון. שירה, ביתה הבכורה (שתיהן מנישואיה לזיו קורן) בת 15.

"אני בתקופה מאוד יפה בחיים שלי", היא מודה. "אני במקום חדש, נעים, אחר, מרגש, מורכב וקשה, אבל טוב לי בו".

ז'קט קרייזי ליין | חצאית אנטוניו קרלו לבוטיק אמור | חזייה אוסף פרטי | נעליים אמפוריו ארמני לפקטורי 54
ז'קט קרייזי ליין | חצאית אנטוניו קרלו לבוטיק אמור | חזייה אוסף פרטי | נעליים אמפוריו ארמני לפקטורי 54

תסבירי.

"הפחדים כבר פחות שולטים בי. אני היום במקום אחר. בגיל 40 עשיתי כמה החלטות. הבנתי שזה לא לנצח כל הסיפור הזה, החיים. מהמקום הזה שחררתי הרבה מאוד מחסומים ופחדים. עד אז הקריירה ניהלה אותי, לא הייתי קיימת. היום אני מקשיבה לעצמי. עושה דברים בשביל עצמי. עד גיל 40 לא סגרתי שום דבר ביומן שקשור אליי, כי בטח תיכנס עבודה. זה היה שילוב של אמביציה, רעב ובריחה. היום אני מבינה את זה. אני קלילה יותר היום, נרגעתי. אני יותר מקבלת את עצמי, לא מתחבטת, עושה כל מה שצריך כדי להרגיש טוב".

אנחנו מדברות פה על עולם הפלסטיקה?

"אם צריך, עושים. והמבין יבין. אומרים שאישה יפה מתה פעמיים, אז טוב שיש יופי, אבל צריך להקפיד יותר. אני עושה ספורט. עד גיל 40 לא התעמלתי בכלל, לא היה לי זמן. היום אני יותר מודעת ודואגת לעצמי. דיקור כשצריך, פסיכולוג כשצריך".

צילום: דודי חסון מתוך קטלוג קרייזי ליין
צילום: דודי חסון מתוך קטלוג קרייזי ליין

 

מה זה אותו רעב שהזכרת?

"לא נפלתי לבורות של הדוגמנות כמו הסמים וכו', כי היה לי דרייב. באתי ממקום שאין ועבדתי ועשיתי כדי שיהיה. דני מזרחי אמר עליי פעם 'היזהרו בבני עניים'. זה נורא נכון. כל מה שעשיתי, עשיתי לבד. אני וואן וומן שואו. עכשיו אני לומדת להיות חלק ממשהו, יש לי חבר. אני מנסה להיות משהו אחר. כל השנים זה היה אני בעצמי. לטוב ולרע, כי יש לזה מחירים".

שנה ומשהו אחרי הפרידה מזיו קורן, כשאת מסתכלת לאחור, מה עובר לך בראש?

"אנחנו עובדים בניסוי וטעייה. הדבר החשוב ביותר זה הבנות. עשינו את כל מה שאפשר כדי שהן לא ייפגעו, אבל הן נפגעו, זה ברור. קיבלנו החלטה מההתחלה שעוברים את זה בלי עורך דין, בלי לריב על כסף ובלי לריב בכלל. זיו חלק מהחיים שלי לנצח. ועם כל האידיליה, התחושה היא שנכשלנו".

מילה קשה "נכשלנו".

"פרידה היא דבר מטלטל וקשה. עברנו תקופה קשה, מאוד כואבת ואמיצה. הרבה יותר קל להישאר בזוג, צריך אומץ לפרק. כבת להורים גרושים נלחמתי עוד יותר. לא יודעת אם אי פעם אוכל להגיד שזה מאחוריי. תמיד נהיה בחיים אחד של השני, תמיד יהיו ציפיות אחד מהשני. נאהב וגם נריב".

חלק גדול מהפריחה של גוטמן קשור בבן זוגה בשנה האחרונה, יגאל אהובי, איש עסקים ואחד מאספני האמנות המרכזיים בישראל. "יגאל ואני הכרנו משהו כמו שבע שנים לפני שנהפכנו לזוג. אני לא אספר איך זה התחיל, אני שומרת את זה לעצמנו".

צילום: דודי חסון מתוך קטלוג קרייזי ליין
צילום: דודי חסון מתוך קטלוג קרייזי ליין

 

נראה שנכנסת בקלות לזוגיות החדשה.

"אני זוכרת יום אחד, הייתי פרודה מזיו ואף אחד לא ידע, הייתי אצל אימא שלי והתחלתי לבכות בכי נוראי שאני אהיה לבד לנצח. הייתי 17 שנה עם זיו, הוא הראשון שלי על כל המשתמע מכך. זה נראה בדיוני שתהיה לי אהבה חדשה. חשבתי שלעולם לא אוכל להיות עם מישהו אחר. זו הייתה הפעם הראשונה מאז גיל ההתבגרות שאימא שלי הרימה עליי את הקול. עם זאת, אהבה זה דבר טבעי ועם יגאל זה פשוט קרה.

"אנחנו בונים את זה לאט ובזהירות. אנחנו שנה וחודש ביחד. עוד לא גרים באותו הבית. פרק ב' זה כיף. אתה מסתכל על מישהו ויודע שלא תעשה איתו ילדים, לא נריב מי יקום לילד בלילה, מי יוריד את הזבל. אני אוהבת את זה שאנחנו גרים בבתים נפרדים, שלכל אחד יש את הפינה שלו. אני נהנית להתגעגע. זה לא שגרתי".

אז לא תגורו יחד?

"זה כל כך טוב שאני מפחדת להרוס.

ראיתי פפרצי של יגאל רץ בתל אביב בלי חולצה. איך הוא מתייחס לזה?

"זה חלק מלצאת איתי. הוא מקבל את זה בשוויון נפש. אני לא מרגישה שפפרצי עושים לי עוול. אין לי את זה בעוצמות של יהודה או נינט. אין לי טראומות שם.

גבר מבוגר ממך ב־20 שנה, מיליונר. יש שיגידו שזה מכניס אותך למועדון הנשים היפות והמוחזקות.

"אני לא חיה במה יגידו. לגבי הגיל, מי שמכיר אותי יודע שאין אישיו. אני לא חייבת לאף אחד תשובה, לא מנסה אפילו להסביר. הוא אחד האנשים החכמים שהכרתי, הוא מצחיק אותי ואני מאוד נהנית להיות איתו. אני מתרגלת זוגיות עכשיו, מתרגלת קבלה. יגאל יותר רגוע ממני, יותר חכם ממני ויותר מכיל. יש לי כל כך הרבה מה ללמוד ממנו. מצאתי מישהו לשים עליו את הראש".

מצליחה לשחרר שליטה? זה מצליח לך?

"יש פה מאבק ביני לבין עצמי.אני מנסה להישען אבל מיד מחזירה את הראש למקום".

צילום: דודי חסון מתוך קטלוג קרייזי ליין
צילום: דודי חסון מתוך קטלוג קרייזי ליין

 

מה הסוד שלה?

גלית גוטמן מספרת איך בגיל 42 היא נראית כל כך טוב לעזאזל

ספורט "לפני שנתיים, לכבוד גיל 40, התחלתי להתאמן פעם בשבוע אימון TRX עם מאמן אישי. אין ולא תהיה סכנת התמכרות לעניין, לצערי. אין דבר שאני יותר סובלת ממנו בעולם".

איפור "אני לא מתאפרת ביום, אנחנו חיים במדינה חמה ולחה, ואם את לא עם מאפר צמוד שיעשה לך טאץ' אפ, זה לא ממש מחמיא. בערב אני לא מוותרת על קונסילר ושפתון לאבלו בגוון דובדבן. הטיפ שלי הוא מעגל ריסים. כולן יודעות שהוא קיים, אבל מעט משתמשות בו, וחבל. הוא מרים את העין ומוריד חמש שנים מהגיל".

תזונה "ויתרתי לפני שנה על בשר ועוף מטעמי אידיאולוגיה. אני אוכלת דגים והמון ירקות. פה ושם חוטאת בג'אנק פוד, הכל עניין של כמויות".

טיפוח "יש לי רופאת עור נהדרת, ד"ר פנינה שמש, שרוקחת לי קרמים עם חומרים פעילים באישור רופא, ורק בהם אני משתמשת".

שיער "יש עדיין מי שלא יודע על מערכת היחסים שלי עם מיקי בוגנים? אני אצלו פעם ב־3 שבועות, והוא ממש לא שואל אותי מה לעשות לי בשיער. אני רק צריכה להיות יפה ולשתוק".

צילום: דודי חסון מתוך קטלוג קרייזי ליין
צילום: דודי חסון מתוך קטלוג קרייזי ליין