המירוץ למיליון: על התמוטטות, בכי ותנינים רעבים

מיכל ועומר | צילום מסך מתוך "המירוץ למיליון"
מיכל ועומר | צילום מסך מתוך "המירוץ למיליון"

והשבוע: בן ורן מגלים שהדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות, גילי וטלי נותנות בראש, ניסים ואוראל רעבים, מיכל ועומר הולכות עם הלב שלהן ויהודית וזוהר הולכות הביתה

88 שיתופים | 132 צפיות

דרך עדשת המצלמה של המירוץ למיליון זמביה נראית בדיוק כמו מה שהייתם מצפים לראות בערוץ הנשיונל ג'יאוגרפיק הקרוב לביתכם. על תקן החיות האקזוטיות: המתחרים. איפה למשל תוכלו לראות את גילי וטלי מנצחות בגדול? רק בסרטי טבע מאלו שדייוויד אטנבורו מקריין למחייתו. ואכן, למרבה ההפתעה, גילי וטלי מנצחות במשימת הטיסה ובמשימת האכלת התנינים בזכות דינמיקה שמכירה ביתרונות ובחסרונות של כל אחת מהן, וכמובן בזכות שמחת החיים המתפרצת של גילי.

במשימה הבאה, שבה כל שני זוגות היו צריכים לנסר את עצמם לחופשי מתוך מלכודות רשת, מאלו שמאכלסות בעיקר סרטים מצוירים, גילי וטלי מאבדות לא רק את היתרון הזמני שהשיגו אלא גם את שמחת החיים שלהן, ובצדק: הן מבינות שמכאן כבר יהיה להן קשה להיחלץ. מי שעוד מבינים את זה הם בן ורן, שמחליטים פשוט לוותר לגילי וטלי כי התקשו לחזות במצוקתן של הנשים המבוגרות מהם, בהן ראו את דמותן של האימהות הפרטיות שלהם. כזה סרט טבע, בו האריה מוותר לבמבי בגלל העיניים העצובות שלו, עוד לא ראיתם.

ניסים ואוראל. רעבים כרגיל | צילום מסך מתוך "המירוץ למיליון"
ניסים ואוראל. רעבים כרגיל | צילום מסך מתוך "המירוץ למיליון"

אבל אנחנו לא חיות, אלא בני אדם, ולכן משהו בליבנו הקפוא מהמזגן וטילוני המגנום זע קצת למראה המחווה של בן ורן. לא הרבה זמן אחרי זה, כשבן ורן מפסידים לעדן ואביעד במשימה הזאת ואז איכשהו מצליחים לשחרר בטעות שני זוגות נוספים (קארין ואריאל, טיה ופיי) במקום את עצמם, ואז שניים נוספים (זוהר ויהודית, אוראל וניסים) אנחנו מבינים שזה לא הלב שלנו שזע אלא כל הגוף כולו שמזדעזע מצחוק לנוכח התפנית הקומית הזו בעלילה. את בן ורן, כמובן, זה לא מצחיק, ומצב רוחם מידרדר במהירות מ"בכיף נשמה, באהבה" ל"מה ששלנו שלנו", ומשם לבעבוע עצבני של "למה לא עשית/פעם הבאה תעשה אתה". 

הזוג הבא שהבנים מתמודדים נגדו הוא מיכל ועומר, שהתעכבו במשימת האכלת התנינים עד בוש בגלל הטבעונות של מיכל, שסירבה להגיש פגרי עופות לתנינים או לעזור לעומר, שמצידה תרגלה את שתי הרוטינות ההכרחיות לכל מתמודד בריאליטי, הלוא הן התמוטטות עצבים ובכי. בן ורן מתאבדים על המשימה הזאת ולראשונה מאז תחילתה הם מצליחים לעשות עם החבלים משהו שהוא לא לתלות את עצמם, ומנצחים את מיכל ועומר, ולראשונה אי פעם זה קצת מצער אותי שהבנות עלולות לעמוד בפני הדחה. סליחה, אם מיכל ועומר הולכות הביתה אני רוצה שזה יהיה בגלל הפיסטום האינסופי (כן, הבנתם נכון, זה מלשון פוסטמה) והגזענות שמתפלקת להן כל פעם שהן יושבות מול המצלמה, ולא בגלל שעמדו על עקרונותיהן.

מיכל ועומר | צילום מסך מתוך "המירוץ למיליון"
מיכל ועומר | צילום מסך מתוך "המירוץ למיליון"

המשימה הבאה, מסע אלונקות עם פאנל סולארי עצום בגודלו, היא מבחן לא מבוטל לזוגיות של חלק מהמתחרים. לא אצל הממנים, שצולחים אותה בקלילות יחסית וגם לא סיד ואיל או טיה ופיי אבל כן, נגיד, אצל ארין ואריאל. הבעיה: קארין "קצרה מדי" בשביל הפאנל. כלומר הפאנל רחב מדי בשביל קארין ולכן, באופן הגיוני, מדי כמה דקות היא פשוט שומטת אותו לקרקע בלי שום התראה, אבל אריאל לא מאבד את סבלנותו האינסופית ומדרבן את אשתו עד להשלמת המשימה. ככה זה, בכל אחד מהזוגות יש את זה שקשה לו ואת זה שמדרבן אותו, חוץ מניסים ואוראל, שאצלם יש את זה שקשה לו ואת זה שגם קשה לו והוא גם רעב. וחוץ מעדן ואביעד, שסחבו את האלונקה הסולארית שלהם בקלות מרשימה רק בשביל להיתקע עם חיפוש התדר הנכון. שום דרבון אין שם, כשהשניים עומדים סביב הרדיו כמו ישראלים בהצבעת האו"ם של כ"ט בנובמבר, סופרים בעיניים כלות את הזוגות שהגיעו אחריהם אבל יוצאים למשימה הבאה לפניהם (סיד ואיל – יס, חביב ויצחק – יס, קארין ואריאל – יס, טיה ופיי – יס).

המבחן הזה נמשך במשימה הטרלולית הבאה, שבה המתחרים מתבקשים לטפל בבני זוגם באמצעות עקרונות הרפואה המקומית בזמביה, שלפחות לפי המירוץ למיליון מתבססים על "כמה שיותר מגעיל – יותר טוב". לא פלא שכולם כושלים במשימה הזו לפחות פעמיים, וחלקם גם שלוש, לפני שהם מצליחים להשלים אותה. היחידות שמתקתקות עניינים הן טיה ופיי, שמפגינות היגיון בריא והולכות על התרופה הכי פשוטה: אכילת בצל חי. ולכל אלה שמטילים ספק בתרופות אלטרנטיביות תדעו לכם שזה עבד ומיד ריפא להן את העיכוב מהמשימות הקודמות.

חביב ויצחק | צילום מסך מתוך "המירוץ למיליון"
חביב ויצחק | צילום מסך מתוך "המירוץ למיליון"

המשימה האחרונה, בה היו הזוגות צריכים לפרק ולבנות מחדש מגדלי אבנים בדרכם למצוא שטר שממחיש למה כל הבצל שבעולם לא ירפא את הכלכלה בזמביה, מתישה את כולם. אין בה צורך בשכל, רק במזל. ואכן, המזל עומד לצידם של הממנים ולצידן של גילי וטלי, שמוצאות את השטר תוך שנייה וטסות לאוטו על מנת להגשים את שאיפתן הגדולה ביותר עד כה, להגיע לנקודת הסיום באור יום. לשאר הזוגות לוקח נצח ומחצה אבל בסוף כולם מספיקים חוץ מיהודית וזוהר, שמתחרות ראש בראש במיכל ועומר, כשהזוג המפסיד הוא זה שילך הביתה. לרגע קצר אחד התלבטתי בעד מי אני כי בכל זאת מדובר בשני זוגות שהישגם העיקרי עד כה היה שעלו לצופים על העצבים, אולם הגישה הבלתי-ספורטיבית בעליל של יהודית (מזוהר ויהודית) הכריעה את הכף, וגם זה שהן תמיד הגיעו אחרונות ובוכיות לכל משימה. אז יהודית וזוהר הודחו והן בדרך למודיעין, ושאר המתחרים בדרך למה שנראה כמו התקף לב קולקטיבי כי בפרק הבא הם אמורים לקפוץ באנג'י לתוך נהר שוצף. בהצלחה עם זה באמת.