הלבנת שיניים: האם זה שווה את הכסף?

דייזי רידלי מחייכת ושופת שיניים לבנות בפרימיירה של "מלחמת הכוכבים" | צילום Yuichi Yamazaki Getty Images
דייזי רידלי מחייכת ושופת שיניים לבנות בפרימיירה של "מלחמת הכוכבים" | צילום Yuichi Yamazaki Getty Images

שיניים לבנות הן צו השעה, במיוחד כשאנו נדרשות לחייך באינסטגרם כאילו הכול מושלם. שלוש מאיתנו הלבינו שיניים, ביקשנו מהן לכתוב על החוויה ולסכם: שווה או לא?

88 שיתופים | 132 צפיות

אנו חיות בתקופה שבה אין הצדקה לשיניים צהובות. זה כבר לא לגיטימי להיות מעשן כבד אז יש פחות ופחות אנשים עם שיעולי ליחה ושיניים צהובות מעישון, וכאן זה לא בריטניה, שבה רואים בשיניים הרקובות סממן לאומי ממש כמו הברקזיט. עם הדרישה להיראות מוש באינסטגרם עולה הצורך גם להלבין שיניים, ויש כמה דרכים: בסד לילה עם חומר מלבין, מדבקות לשיניים, ציפוי אמייל ובשילוב של חומר מלבין עם לייזר, אצל רופאי השיניים.

שלוש מאיתנו שמו נפשן בכפן והלכו להלבין שיניים. אחת מאיתנו התרשמה מהחידושים הטכנולוגים, השנייה עפה על השיניים הלבנות יותר והשלישית אהבה את התוצאה אבל לא חשבה שהמחיר והכאב שווים את התוצאה. אז לפני שאתן הולכות להלבין שיניים כדאי שתדעו במה הדבר כרוך..

ד', בת 68

הרופא המטפל: ד"ר עומר קוטון.

השיטה: סד הלבנה מותאם אישית, לטיפול בבית.

איך זה עובד? הביקור הראשון במרפאה הוא קצר, במהלכו הרופא לוקח את המידות המדויקות כדי לייצר שני סדי הלבנה ללסת העליונה וללסת התחתונה. בביקור הבא קיבלתי את שני הסדים, שקופים ודקיקים, ממש תענוג לעומת אלה שהיו בשנים קודמות, ויחד איתם קיבלתי את החומר המלבין לטיפול הביתי. חשוב לציין שלחומר ההלבנה יש את כל האישורים המחמירים, גם של משרד הבריאות האמריקאי וגם של האירופאי, ניתן להשיג אותו רק אצל הרופא המטפל והוא אינו נמכר בבתי מרקחת.

אופן השימוש: כדי להגיע לתוצאה טובה, התבקשתי להרכיב את הסדים במשך שעה וחצי מדי יום, או לחילופין בלילה ברציפות במהלך עשרה ימים. ההנחה נוחה, כמעט לא מורגשת ואפשר להמשיך בעיסוקים הרגילים.

התוצאה: כחלוף שבוע וחצי ניכר היה שינוי בולט, השיניים הבהיקו והיו לבנות הרבה יותר.

חשוב לדעת: בשיטת ההלבנה הזאת השינוי הוא פנימי בשכבת הדנטין של השן, ולכן התוצאות הן טובות יותר ונשמרות לאורך זמן. למרות הפיתוי להמשיך ולשים את הסד, יש לבצע את הטיפול בדיוק על פי ההוראות: שעה וחצי בלבד במהלך היום ורק שבוע וחצי שכן פעולה ארוכה וממושכת יותר עלולה להזיק לשן ולחניכיים, כמו שקורה לא אחת בשיטות הלבנה אחרות.

טיפולים נוספים שמעניקה המרפאה: טיפולים חדשניים רבים כמו ביצוע שיחזור אסתטי, שבמקרים רבים מאפשר הימנעות מהצורך בטיפול שורש, והכתרה של שן שעברה שברים, נגעים עמוקים ושחזורי אמלגם כסופים רבים לאורך שנים. טיפול זה שומר על חומר השן הקיים ומונע את היחלשותה. ניתן לבצע את הטיפולים השונים תוך שימוש בגז צחוק ללא עלות נוספת.

מחיר ההלבנה הביתית: 2,000 ש"ח.

מרפאת השיניים של ד"ר קוטון, רמברנדט 3 תל אביב, 03-5232633

ע, בת 51

הרופא המטפל: ד"ר ישראל ורסנו, שמלבד היותו מקצוען ואלוף בתחומו, הוא גם נעים הליכות ועזר לי לפוגג את הפחד המובנה שיש לי מקליניקות של רופאי שיניים עוד מאז היותי ילדה.

השיטה: הלבנת או הבהרת שיניים במרפאה.

איך התבצע הטיפול: ד"ר ורסנו בדק אם אני מתאימה לטיפול הבהרה (לדוגמה מי שסובל מנסיגת חניכיים לא מתאים להבהרת שיניים). נמרח לי חומר הבהרה בריכוז גבוה על גבי המשטח החיצוני של השן. החומר הוחלף כל 15 דקות, 3 פעמים. בסוף מבצעים שוב ניקוי. כל התהליך אורך כשעה. זה לא היה הכי כיף בעולם מה גם שהפה נשאר פתוח רוב הזמן במצב של כמו צעקה. אני הרגשתי עקצוץ קל במהלך הטיפול, מעין אי נוחות אבל לא קריטי בכלל. כבר בסיום הטיפול ראיתי שינוי משמעותי, החיוך ניצנץ והשיניים בהקו. לרוב מספיק סשן אחד. כשסיימנו, ד'ר ורסנו צייד אותי בהנחיות להמשך הטיפול בבית ויש אפשרות לסד הלבנה ביתי, להלבנה נוספת במקרה של מעשנים או שותי קפה ויין כפייתים עד לקבלת הגוון הרצוי.

מחיר: 2,000 עד 2,400 ש"ח.

האם היה שווה את זה: שווה, ובגדול.

מה עוד עושה המרפאה: יש בה מערכת מתקדמת הנקראת CADCAM, בעזרת תוכנה מתקדמת אפשר לעצוב כתרים גשרים, והיא מדוייקת יותר מהשיטה הרגילה של לקיחת מידות.

ויצמן 14, תל אביב, 03-6910510

א, בת 46

הרופאה המטפלת: ד"ר ענבל שרלין.

השיטה: הלבנת שיניים במרפאה.

איך התבצע הטיפול: ד"ר שרלין בדקה את השיניים שלי ומיד איתרה כתר באחת השיניים הקדמיות. היא הסבירה לי שנוכל להבהיר את השיניים עד לצבע של הכתר ולא בהיר ממנו, כדי ליצור אחידות בגוון. קבלתי את זה. השיטה עובדת כך: דוחפים לך סד לתוך הפה, הוא בעצם מחייב את הפה שלך להישאר פתוח ובזווית מסויימת, ואז מורחים חומר הלבנה חזק על השיניים ולמשך רבע שעה את נשארת כך עם הפה פתוח. במשך הטיפול חוזרים על התהליך שלוש או ארבע פעמים. בזמן הזה יש מנורה שעובדת על שני אורכי גל ובעצם מחממת את חומר ההבהרה ומבהירה את השן. הטיפול עצמו אינו נעים במיוחד, בגלל הצורך להישאר עם סד לאורך זמן, אבל יעיל. כבר כשיצאתי מהמרפאה ראיתי שינוי בגוון של השיניים. כמו כן ראיתי כי הלקוח הבא אחריי הוא שף טלוויזיוני בעל חיוך נוצץ ושיניים בוהקות. דמיינתי לרגע שאחת השיניים שלו קורצת אליי בנצנוצה. ד"ר שרלין ציידה אותי במדבקות לשיניים להדביק בשני הערבים הראשונים אחרי הטיפול לחיזוק הצבע הלבן, אולם לא השתמשתי בהן. למה, בעצם? כעבור שעה חשתי כאב חד בעומק השן. לקחתי אקמול אחד, לא עזר. לקחתי עוד אחד, זה כבר עזר, אז לא רציתי להחמיר לעצמי את הכאב עם המדבקות לשיניים והחלטתי לוותר.

ד"ר שרלין הסבירה לי איך לשמור על הצבע הלבן ועיקמה פרצוף – בצדק, מבחינתה – כאשר סיפרתי לה שאני מעשנת סיגריה אחת כל ערב. בעיניה זה נראה כאילו אני מחבלת בעבודתה. בימים הראשונים השינוי היה דרמטי מאוד בעיניי, אולם ככל שחלפו הימים וכוס קפה רדפה כוס קפה, האפקט עומעם. אולי זו אני שאיני קנדידטית טובה ולא מספיק מקפידה על ניקוי השיניים וממשיכה לעשן סיגריה מדי ערב. אין לי ספק שד"ר שרלין היא רופאה מעולה ועשתה עבודתה נאמנה, אבל בעיניי זה פשוט לא שווה את ההוצאה הכספית והכאב (שאגב, חלף מיד בבוקר).

View this post on Instagram

New smile – New year

A post shared by Dr. Inbal Sharlin (@sharlin.dental) on

מחיר: כ-2,000 ש"ח.

חשוב לדעת: ב-24 השעות הראשונות לאחר הטיפול אסור לאכול או לשתות מאכלים שיכולים לצבוע את ציפוי השן, כגון קפה, כורכום, פירות יער, קולה ושוקולד. כמו כן אסור לעשן.

מה עוד עושים במרפאה: כל מה שקשור באסתטיקה דנטלית, ניקוי והלבנת שיניים. המרפאה חדשה ומעוצבת בצורה עוצרת נשימה, הכל נקי ויפה, בשירותים מלאי שפורפרות של משחת שיניים, וכל זה מעל מעדניית סוליקה של השף אבי ביטון וסניף לחמנינה בצפון תל אביב.

איינשטיין 7, תל אביב, 03-9694444 

* גילוי נאות: שלושת הטיפולים ניתנו לחברות המערכת ללא עלות.