הסדרה "הכתר" חוזרת עם יהלום חדש בשם אמה קורין

אמה קורין בעונה הרביעית של הסדרה "הכתר" בתפקיד הנסיכה דיאנה | צילום: DES WILLIE/NETFLIX
אמה קורין בעונה הרביעית של הסדרה "הכתר" בתפקיד הנסיכה דיאנה | צילום: DES WILLIE/NETFLIX

העונה החדשה של "הכתר" כבר כאן וזה הזמן להכיר את מי שמגלמת את הנסיכה דיאנה. יש לה סטייל מהמם והיא עדיין מתעקשת לגור בדירת שותפים

88 שיתופים | 132 צפיות

הסדרה האהובה "הכתר" חוזרת בעונה חדשה עם הדמות שהכי חיכינו לראות – הנסיכה דיאנה. את התפקיד הנחשק מגלמת השחקנית הבריטית אמה קורין, שבגיל 24 בלבד וללא ניסיון רב בתפקידים ראשיים, הצליחה לקטוף את התפקיד הנחשק. כמובן בזכות הכישרון, אבל גם בזכות דמיונה המטורף לנסיכה דיאנה.

כחלק מהעונה הרביעית נראה לא מעט רגעים מוכרים יותר ופחות בסיפורה של הנסיכה – מהופעת הבכורה של דיאנה בבלמורל ועד להופעה הראשונה שלה עם צ'רלס וכמובן החתונה המלכותית בשנת 1981. את סיפורה הטראגי של הנסיכה האהובה כולנו מכירים, מחתונתה לנסיך צ'רלס, הדיכאונות אחרי הלידות, הרומן שצ'רלס ניהל מאחורי גבה והרומן שהיא ניהלה מאחורי גבו, הגירושים המכוערים ועד תאונת הדרכים בה נהרגה בשנת 1997 בפריז.

"אני מרגישה שהכרתי את דיאנה כאילו היינו חברות", מספרת קורין בריאיון ל"ווג" הבריטי. "אני יודעת שזה נשמע ממש מוזר. אני מניחה שעם הזמן מתחילים לחוש אמפתיה והבנה. אני אוהבת להבין אנשים".

במשך שנה נלחמה קורין על התפקיד, כך היא מספרת בריאיון למגזין "ELLE", התרוצצה בין אודישנים ואחרי שהתקבלה עבדה עם לא מעט אנשים על אימוץ שפת הגוף וסגנון הדיבור של דיאנה ולמדה את סיפורה מהסרט הדוקומנטרי – "דיאנה: הסיפור שלה" שגם הוא תוצר של נטפליקס המכיל הקלטות שלה וצילומי ארכיון. "אם את אומרת את שמה, יש לך ישר את המראה שלה, הקול שלה, הגינונים שלה. זה דבר מאוד מאיים להתמודד איתו. גם דיאנה התמודדה עם ההתרגשות, הפחד והבלבול", מספרת קורין.

בהתחלה היא לא יועדה לתפקיד ובאותו ריאיון היא סיפרה גם שהגעתה לתפקיד היא שיעור בניצול הזדמנויות. הקשר הראשון שלה עם ההפקה היה כשזימנו אותה רק להקריא את הטקסט של דיאנה כשהם ליהקו את הדמות של קמילה פרקר בולס בנוכחות במאי הסדרה. "התייחסתי לזה כאל אודישן לכל דבר, הגעתי מוכנה, למדתי על הדמות ולקחתי את זה מאוד ברצינות", היא מספרת. "בהמשך הם ביקשו ממני להקריא מול המצלמה וזה היה לי מוזר. התקשרתי לסוכנת של ואמרתי לה שנראה לי שהם רוצים לעבוד איתי, במבט לאחור אני לא מבינה איך לא השתגעתי, כנראה שהשתגעתי קצת".

בריאיון ל"ווג" הבריטי היא סיפרה שבהתחלה לא סיפרה לאף אחד שהיא הולכת לככב בסדרה, לאט לאט המעגל החברי הקרוב גילה והכין לה מחווה מקסימה, אלבום שכולל בין היתר צילום מסך מקבוצת הוואטסאפ בו היא סיפרה להם בהתרגשות לפני ארבע שנים כי היא הולכת להקריא את הדמות של דיאנה באודישנים של הסדרה.

 

מגזיני האופנה כבר מחזרים אחריה, ולא סתם, הסטייל של דיאנה הוא חלק בלתי נפרד ממנה. "אנשים מדברים על הסגנון האייקוני של דיאנה, הציבור מכיר אותה כאישה ולא כילדה. למעשה, הילדות שלה היא אחד החלקים החשובים ביותר בהבנת הדמות. בפרק 3 רואים מאיפה היא באה – ילדה צעירה ללא ניסיון שנזרקה לעולם הזה שעמד לאכול אותה בעודה חייה. שם ניתן להבחין בסגנונה המוקדם יותר, שהוא לא רק כריות כתפיים וחליפות כוח", מספרת קורין.

לפי התמונות מהסדרה, ישנם שחזורים כמעט מדויקים ללוקים אותם לבשה דיאנה. קורין מספרת כי סצינת החתונה נעשתה בצורה מאוד נאמנה למקור: "היה לי צוות של כעשרה אנשים שעזרו לי ללבוש את השמלה, היא הייתה מאסיבית. כשיצאתי כולם שתקו לגמרי. יותר מכל דבר אחר שלבשתי בסדרה".

במהלך הסדרה משחזרת קורין לא מעט לוקים של דיאנה, כמו למשל שמלה עם הדפס פרחוני בגווני תכלת שלבשה בחזרות לחתונתה, או החליפה הצהובה שלבשה דיאנה בביקור בקנדה בשנת 1983, גם לשמלת הנקודות הוורודה שלבשה בביקור באוסטרליה שעיצב דונלד קמפבל בשנת 1983 יש הופעה בסדרה וגם השמלה הלבנה עם השרוולון שעיצב ויקטור אדלשטיין, אותה לבשה דיאנה בטקס פרסי האקדמיה של המוזיקה בניו יורק בשנת 1989.

לפני שהעונה הרביעית עלתה קורין כבר הספיקה לככב על שער גיליון אוקטובר של "ווג" הבריטי, על שער גיליון נובמבר של הגרסה הדיגיטלית של מגזין "גלאמור" הבריטי, שם הופיעה עם גופיה קצרצרה ושיערות בבית השחי, שער מגזין "GLASS" היוקרתי ושער דיגיטלי של מגזין התרבות הנחשב "ואניטי פייר" לצד ג'וזף אוקונור, מי שמגלם לצידה את הנסיך צ'רלס. באינסטגרם היא עדיין לא התפוצצה, נכון לכתיבת מילים אלו מספר העוקבים שלה עומד על קצת פחות מ-80 אלף, ואנחנו בטוחות שבקרוב מאוד היא תחצה את קו המיליון. ולמרות ההייפ סביבה, שכנראה רק יתעצם עם הזמן, קורין הצהירה בריאיון ל-"ELLE" שהיא לא תיתן לתהילה לעלות לה לראש, וסיפרה כי היא עדיין מתגוררת בדירת שותפים: "אני גרה בדירה עם שלושת חברי הטובים מהאוניברסיטה, אף אחד מהם לא שחקן, זה שומר אותי עם רגליים על הקרקע, אני לא רוצה ללכת לאיבוד".

ומה גילינו על הסטייל שלה כשהיא לא הנסיכה דיאנה? כיאה לכוכבת במעמדה, קורין מרבה ללבוש בגדים של בתי אופנה, בעיקר צרפתיים כמו מיו מיו וסלין. היא משלבת בין הארונות הגברי והנשי ומשחקת על הטשטוש המגדרי, היא לפעמים לובשת חליפות גבריות עם וסט ועניבה ולפעמים שמלות קוטור. ולפעמים משלבת בין חולצות מכופתרות וחצאיות. לא בטוח שבסטייל היומיומי שלה אפשר למצוא קשר לנסיכה דיאנה, אבל הרצון לחדש ולהביא סטייל קצת שונה בהחלט ניכר בסגנונה.

אמה קורין בפסטיבל ונציה | צילום: Jacopo Raule/Getty Images
אמה קורין בפסטיבל ונציה | צילום: Jacopo Raule/Getty Images
אמה קורין בפסטיבל ונציה | צילום: Franco Origlia/Getty Images
אמה קורין בפסטיבל ונציה | צילום: Franco Origlia/Getty Images
אמה קורין בתצוגה של בית האופנה מיו מיו בשבוע האופנה בפריז | צילום: Dominique Charriau/WireImage
אמה קורין בתצוגה של בית האופנה מיו מיו בשבוע האופנה בפריז | צילום: Dominique Charriau/WireImage
אמה קורין | צילום: Alberto E. Rodriguez/Getty Images
אמה קורין | צילום: Alberto E. Rodriguez/Getty Images
אמה קורין | צילום: Karwai Tang/WireImage
אמה קורין | צילום: Karwai Tang/WireImage
אמה קורין | צילום: Handout/Jack Notley/PMK BNC via Getty Images
אמה קורין | צילום: Handout/Jack Notley/PMK BNC via Getty Images