10 דברים שלמדנו משירי מימון ונינט טייב על החיים

שירי מימון ונינט טייב ב"הכוכב הבא" | מתוך האינסטגרם של שירי מימון
שירי מימון ונינט טייב ב"הכוכב הבא" | מתוך האינסטגרם של שירי מימון

איך לשמור על פרופורציות? כיצד למצוא איזון בין אימהות וקריירה? ואיך להישאר נאמנה לעצמך? כל התובנות החשובות שלמדנו משופטות "הכוכב הבא" שחוזרת לעונה חדשה בקשת 12

88 שיתופים | 132 צפיות

העונה החדשה של "הכוכב הבא" עולה אוטוטו בקשת 12, ואנחנו מתרגשות בעיקר מהנציגות הנשית המפוארת בפאנל השופטים, בדמותן של קרן פלס, שירי מימון ונינט טייב – המצטרפת הטרייה. בעוד שטייב ומימון יחלקו מהתובנות שלהן במקום בו הכל התחיל עבורן לפני 18 שנה, אנחנו רוצות לחלוק איתכן את התובנות שאנחנו למדנו מהן על החיים:

שירי מימון

1. החיים לא נגמרים בגיל 40: "אני מבסוטה מהמקום שבו אני נמצאת, מהמראה שלי, מהזוגיות שלי, מהאימהות, מהניסיון שצברתי ומהחלומות שעוד ישנם. היום אני יותר מפוכחת ובוגרת לעומת מי שהייתי לפני עשור. בגיל 28 חשבתי שלא יקרה לי כלום מחוץ לישראל, ובגיל 38 הגעתי לברודוויי, וזה הראה לי שאף פעם לא מאוחר לכלום. אלה חיים לא קלים כשאת רוצה להיות טובה בהכול, אבל בשנתיים האחרונות הצלחתי לטפוח לעצמי על השכם ולומר: 'אחותי, הכול טוב, את במקום טוב. תמשיכי לרוץ וליהנות מהדרך'. אני מסתכלת על עצמי ועל הצעירות ומה שמחכה להן, והנה אני בת 40 ומרגישה שהגעתי לגיל שבו אפשר לשחרר. נשים בגיל הזה הן בשיא שלהן".

2. צניעות היא התכונה היפה ביותר: "מאחורי המילה זמרת אני עומדת בגאון, כי נולדתי עם זה, התמקצעתי בזה וזאת מי שאני. משחק בא בשלב מאוחר יותר, בין השאר עם 'אוויטה' ו'שיקגו' בברודוויי, שבשבילם עבדתי כל כך קשה. ועדיין, בגלל שאני פרפקציוניסטית, יעבור זמן עד שאגיד בגאון שאני שחקנית. תראי את שירה האס, איזו עוצמת משחק יש לה. היא האישה הישראלית הראשונה שהייתה מועמדת לגלובוס הזהב, ומחכה לה קריירה מפוארת. לאחרונה גילמתי ב'השוטרים' תפקיד קטן שהתאים לי, אבל יש לי עוד כברת דרך לעבור בשביל להרוויח את הזכות להגיד שאני שחקנית. עוד לא הרווחתי את זה".

3. הדרך לשיוויון ופמיניזם מתחילה בחינוך: "חינכו כאן מגזר שלם לאורך שנים, שהאימהות היא המהות של נשים, וכשהן יולדות הן נשארות בבית והגברים יוצאים לעבוד, ללמוד ולפרנס. מהמקום שלי ומהסביבה שלי, אני רואה שזה משתנה, גברים נוטלים חלק שוויוני. כך זה אצלי בבית ואצל חברותיי. אם אישה בוחרת להיות אימא ועושה את זה באהבה – זה מדהים, אבל כשהיא לא בוחרת בזה, וגם מאוימת כלכלית ופיזית – יש כאן סכנה. כאן נכנס התפקיד של החינוך – כבר מגיל צעיר צריך להראות לילדים, שבנות הן לא פחות מבנים ולפעמים הן יותר, ושארגז הכלים שלהן רחב ומשמעותי ומכיל יותר אופציות. הגישה צריכה להיות שאני לא רק יכולה להביא יצור חדש לעולם, אלא אני יכולה לעשות הכול. הגיע הזמן שיגדלו את הבנות שלנו כך שהן ידעו שהקול שלהן יכול להישמע"

4. ניצחון זה לא הכל בחיים: "הקהל אוהב ריאליטי שיש בו אנשים עם כישרון, וזה נותן הזדמנות ומקפצה אדירה. בזמנו לא ידענו כלום, לא הייתה לנו שום דוגמה כמו שהייתה למי שבאו אחרינו, וזה היה הקסם. כשלא זכיתי, הרגשתי שחרב עליי עולמי והייתי בטוחה שהקריירה שלי הסתיימה. לא ידעתי שיש משהו מבורך במקום שני – תראי את הראל סקעת, מרינה מקסימיליאן ועדן בן זקן. היום זמרים מבינים שמי שהמקצוע הזה זורם בעורקיו יצליח".

5. חשיבותן של פרופורציות: "הבן הגדול שלי, איתי, עבר השנה מבידוד לבידוד והיה בחרדות, זה לא נתפס. אבל להיות אימא זה בסוף הכי חשוב, ומה שהחזיק אותי שפויה הוא להיות שם בשביל הילדים שלי. חוץ מזה, אני לא לוקחת את עצמי בכזאת רצינות. אולי בהופעות אני כמו דיווה, מחזיקה מעצמי, אבל ביומיום אני הכי פשוטה. אם איתי רוצה לפגוש חבר, אני מסמסת לאימא שלו שהוא רוצה לבוא אליהם, נשארת אצלה לקפה ואנחנו מדברות על החיים, אפילו שאני לא יודעת אם ניפגש שוב אי פעם. קרה שישבתי אצל אימא, ופתאום מישהו נכנס והסתכל בתדהמה מה שירי מימון עושה שם, אבל מבחינתי זהו המקום להישאר שפויה. לא לקחת שום דבר ברצינות מדי, להיות בפרופורציות".

שירי מימון | צילום: טל עבודי, ניהול קריאייטיב: טל קליינבורט, סטיילינג: סיון חימי, איפור: תהילה גוטליב, שיער: מאור קידושים, ע.סטיילינג: מאור שביט, קרדיגן: Perler Parla
שירי מימון | צילום: טל עבודי, ניהול קריאייטיב: טל קליינבורט, סטיילינג: סיון חימי, איפור: תהילה גוטליב, שיער: מאור קידושים, ע.סטיילינג: מאור שביט, קרדיגן: Perler Parla

נינט טייב

1. לא לפחד להגיד לעולם את אשר בוער בך: "בתחילת הדרך התעסקתי בלפתח את השירה, אבל הרגשתי שבוער בי להגיד משהו. למשל, את השיר 'מה קרה' כתבתי על המקרה של מאי פטאל (החיילת שתבעה את הקצין שהטריד אותה מינית, מערכת את). זה הרתיח אותי, הסטירות שהיא חטפה מאנשים, בגלל שהיא יפה, בגלל שהיא העזה לשים תמונה עם בגד ים. הרגשתי זעם ענק, והפכתי אותו לשיר. יחד עם זאת עשיתי עם עצמי הסכם – לא לכתוב בכוח, אם אין לי מה. זה עיקרון חשוב".

2. הדרך לבלאנס בין קריירה ואימהות היא ארוכה ומפותלת: "לפני אמיליה, הייתי יכולה להרשות לעצמי לנגן, להקשיב למוזיקה, לכתוב. היום זה אחרת, חלוקת הזמן מן הסתם השתנתה. אני רוצה לחנך אותה לעבודה קשה, להתמדה, ללכת עד הסוף עם הדבר שלך, אבל אני גם רוצה להיות שם בשבילה ולא להצטער בדיעבד. אז כרגע אני באמת מנסה ללמוד את הדרך ולנווט במפה הזו, אבל אני כבר מוכנה לרגע הזה שהיא תצעק עליי 'אימא, תעופי לי מהעיניים!'".

3. אי אפשר לברוח מלהיות נאמנה לעצמך: "לי לקח המון זמן להבין שהעולם הזה מורכב גם מחומר. כלומר, לא רק רוח. לא הבנתי איך זה שאני עושה מוזיקה שאני הכי מאמינה בה, והקהל בהלם, כועס עליי, שונא אותי! ואיך זה יכול להיות? זו האמת שלי. אז אחרי הרבה קללות ונשיכות שפתיים עברתי את זה. כי יצאתי לדרך הזו ואין לי אפשרות לחזור אחורה, זו אני".

4. לכל אחת ואחד מאיתנו יש את הכוח לשנות: "ילדים וילדות בריונים לא תמיד מבינים מה המשמעות של מה שהם עושים ולפעמים אף לוקחים את זה בצחוק, מעציב מאוד. הילדים בצד השני גדלים עם הצלקת הזו לכל החיים. אנחנו, כהורים, כילדים לשעבר, צריכים לפקוח עיניים ולהיות ערים ולדבר על זה ולעזור לילדים האלה, שלנו ושלכם. להיות טיפה בים זה נשמע מייאש אבל בסוף, הטיפה הזו, ביחד עם הטיפות שאתם, תיצור אוקיינוס, של אהבת חינם".

5. והעיקר, שלא תיפול הרוח: "כולנו עברנו בשנה האחרונה את אותן הטלטלות, אותם הקשיים והבילבול והכאוס האינסופי, וכולנו הרגשנו את הקרקע נשמטת תחת רגלינו. ועדיין, הנה אנחנו כאן, מתחדשים ומחדשים את הרוח בקרבנו ואני בטוחה שגם אתם, כמוני, נלחמתם על לשמור על החיוך בבית ומחוצה לו. הרוח, הדבר הזה שאי אפשר לתפוס בשתי ידיים אבל אפשר בהחלט להרגיש – היא זו המאחדת, החומלת, האוהבת והמרימה, ומעכשיו, רק להרים".

נינט טייב בהשקת מותג התיקים NUTOPA | צילום: רפי דלויה
נינט טייב בהשקת מותג התיקים NUTOPA | צילום: רפי דלויה