יומן צפייה

הישרדות VIP: מהו הכוח העצום של ליהיא גרינר?

הישרדות VIP | צילום: אוהד קב
הישרדות VIP | צילום: אוהד קב

ליהיא גרינר חוזרת ומודה שהיא הסיתה את כולם נגד שמחה, ג'וזי מאבד את זה וכל מה שקרה בפרק האחרון של הישרדות VIP

88 שיתופים | 132 צפיות

בזמן שהייתם עסוקים בשאלת הספויילרים במשחקי הכס, אתמול בלילה התרחשו אירועים ב"הישרדות VIP" שלא נופלים בכלום מהקרב על ווינטרפל.
תקציר הפרקים הקודמים: ליהיא גרינר נדרשה לגרום לעצמה להיות מודחת ביום ה-19 של המשחק על מנת להקנות לעצמה כוח עצום. היא חוברת לנעמה וג'ובאני (שמשום מה הוכתר כמלך של המשחק) שיעזרו לה, וג'ובאני מציב בפניה תנאי: הוא יעזור לה רק אם היא לא תיגע במני, שמחה, אייל ומישל. היחיד שהחל לחשוד בהתפרצויות הדיווה של ליהיא דווקא ביום ההדחה הוא ג'וזי, שחשב לעצמו "מי המטומטם שמתחיל לצאת על כולם ביום של הדחה אם אין לו אינטרס?". ואכן ג'וזי צדק – לליהיא היה וואחד אינטרס.
כזכור, יצאנו לשבוע של פגרה מהשורדים בחופש פסח, ובימים טרופים אלו תהינו מה האפיל של מצה עם שוקולד ומהו אותו "כוח עצום" שליהיא קיבלה לידיה.

חזרה ובגדול, ליהיא גרינר | צילום: אוהד קב
חזרה ובגדול, ליהיא גרינר | צילום: אוהד קב

את הפרק של אתמול (שני) אנחנו מתחילים לאחר אותה הדחה של ליהיא. ההשחרות חוגגות וניתן לומר בפה מלא שכווווולם מבסוטים מחסרונה של ליהיא – חוץ מנעמה וג'ובאני השותפים לסוד.
השבטים קמים לבוקר חדש בו קנקאי שמחים ושרים שירים על לכתה של ליהיא ואילו איפוגו מגלים כי השחקן החזק ביותר שלהם, מישל, לא חש בטוב. אך חסרונו של מישל לא מונע מאיפוגו לנצח במשימת הפרס כאשר אייל וג'וזי מתמודדים אחד מול השני במשימת כוח. אומרים שנקמה היא הדרייב הטוב ביותר אך זה לא הספיק לג'וזי שרצה לנצח את אייל לאחר שהפסיד לו בעבר – ואיפוגו ניצחו במשימת הפרס.
ברגע ההפסד של ג'וזי קיבלנו טעימה מהחיים על האי ב"הישרדות". "זה החיים האמיתיים שלי עכשיו", ג'וזי אומר לאחר ההפסד מול המצלמה. "זה כמו שתעבוד ותעבוד ותגיע לסוף החודש ותגלה שלא הבאת מספיק". נכון, אכן קל לשפוט מהספה הנוחה שלנו אנשים בטלוויזיה שנמצאים באי בודד ומאבדים את זה – אבל לפעמים חשוב להבין שזאת המציאות שלהם, והמציאות של התוכנית כוללת הרבה שקרים, תככים, מזימות, כאב פיזי וכאב נפשי. זה בעצם מה שהופך את הפורמט למוצלח: האלמנטים הללו והעובדה שהמתמודדים נכנסים למשחק לעומק.

הישרדות VIP | צילום: אוהד קב
הישרדות VIP | צילום: אוהד קב
שבט חדש, בנדנה חדשה. הישרדות VIP | צילום: אוהד קב
שבט חדש, בנדנה חדשה. הישרדות VIP | צילום: אוהד קב

אחרי הניצחון המוחץ אייל מתבקש לבחור כמה חבר'ה שיבואו איתו לארוחת מלכים בת 1,000 מנות. ו… אנחנו מקבלים סוג-של מסיבת איחוד של שני השבטים. תגידו שלום לשבט טנאו. אם גם אתן רק הספקתן למצמץ וכבר השבטים התאחדו לאחד – אתן לא לבד. הדיבור וההייפ סביב רגע האיחוד כל כך עטף את השורדים שציפיתי לפחות לזיקוקים וקרקס, ולא לגיאזו אומר "היי, אתם שבט חדש עכשיו הנה בנדנות לבנות, ביי".
אייל בוחר בבנות השבט שלו ובשאר השבט השני מינוס נעמה ושקד לארוחה החגיגית. למה? כי את נעמה שונאים ושקד לא חבר שלו. ממש מסיבת איחוד, מה אני אגיד לכם. כולם אוכלים ושניים יושבים בצד ומנסים להסית את מבטם ממנות מרק וטחינה… ואז!!! ליהיא גרינר חוזרת. אחרי שתהינו מהו אותו כוח עצום אנחנו סופסוף מקבלים תשובה. חזרתה של ליהיא מתקבלת בהלם די טוטאלי (חוץ מאשר אצל ג'וזי שידע שמשהו מסריח) מצד השורדים ושוב – חבר'ה, זה המשחק, מה אתם בהלם?
הרגע שללא ספק תפס אותי היה ההתנצלות של ליהיא בפני שמחה על כך שהשתמשה בהיותה שמנה כדי להסית את חברי השבט נגדה. שמחה מגיבה בשוק מוצדק ואומרת כי ליהיא ניצלה את החולשה שלה כדי להתקדם במשחק. בתור צופה: אני רוצה להוציא פופקורן ולראות עוד מהדרמה הזאת. בתור בן אדם: כואב לי על שמחה שמרגישה מנוצלת. כאילו השתמשו בחולשה שלה ובמראה שלה כדי להתסיס. אני רק יכולה להניח כמה זה מטלטל.

לונא, שמחה ואירה | צילום: אוהד קב
לונא, שמחה ואירה | צילום: אוהד קב

נוווו ומה הכוח העצום של ליהיא?! עליה לבחור שני אנשים לדו קרב. המפסיד הולך הביתה במיידי. ובמי היא בוחרת? בצמד החברות הכי טובות שקד וג'וזי. כי אם לא הספיקה לנו טלטלה אז הנה עוד אחת. ג'וזי לא יכול לעמוד בבשורה המרה ופורץ בבכי. בכל זאת, הוא עכשיו שבר את כל הגוף בשביל משימה שהפסיד בה ועכשיו נדרש להילחם בחברו הטוב ביותר.
לנו רק נשאר לחמם את הפופקורן ולצפות מה קורה בפרק הבא.

ג'וזי ואייל, הישרדות VIP | צילום: אוהד קב
ג'וזי ואייל, הישרדות VIP | צילום: אוהד קב