"אנשים יוצרים צריכים שקט ובדידות פנימית". המוזיקאית הילה רוח עונה על השאלון שלנו

הילה רוח | צילום: ירדן רוקח
הילה רוח | צילום: ירדן רוקח

היא מנסה להשלים עם זה שהיא יצור מוזר, מתגעגעת להורים למרות שהיא מדברת איתם כל יום והייתה שמחה לחיות בעולם ללא רשתות חברתיות. המוזיקאית והיוצרת הילה רוח משתפת

88 שיתופים | 132 צפיות

הילה רוח בת 37, בזוגיות, גרה בתל אביב, מוזיקאית ויוצרת, בימים אלה משלימה את אלבום הסולו השלישי שלה וב- 1.2 תופיע בבארבי תל אביב

מאיפה את במקור?
"נולדתי בטבריה, גדלתי בבת ים".

 איפה תפסנו אותך?
"אחרי סשן מיקס של סינגל חדש, בדרך לדירה שלי במזרח העיר".

מה הדבר הכי יפה שאמרו לך לאחרונה?
"אסף תלמודי (מוזיקאי חבר ופילוסוף) אמר לי: 'הקסם שלך זה שאת יצור מוזר ואת צריכה לתת לזה להיות בכל הכח ולא לטרוח להסתיר כלום'".

 מה הכי מטריד אותך כרגע?
"יש לא מעט דברים שמטרידים אותי כרגע ברמת האנושות, אני אבחר אחד: זה אולד ניוז, אבל ההתמכרות לרשתות חברתיות ואיך נצא מזה. ובקטע האישי שלי, אני זוכרת את החיים שלי מזמן ואהבתי אותם יותר כשהיה שם רק ג׳ימייל וספרים. אנשים יוצרים צריכים שקט ובדידות פנימית  – לא בדידות מבאסת אלא מרחב פנימי שקט ונקי – והרשתות מסיחות ומסרבלות את הדעת ואת החשיבה העצמאית".

"אימא שלי אמרה לי פעם הכי בדרך אגב שאין לי מה לפחד מלאבד דברים שיש לי כי הקטע של החיים זה להמציא הכל מחדש כל פעם"

 

 מה הקללה האהובה עלייך?
"כוסעמק ערס".

 מתי בכית בפעם האחרונה?
"אני בוכה הרבה, זה פיצ׳ר שאני ממש שמחה שיש לי. נראה לי שהפעם האחרונה שזכורה לי כמשמעותית היתה כשראיתי את ״אהבה״ של האנקה".

 למה את מתגעגעת?
"לבת ים ולהורים. אנחנו קרובים מאוד, מדברים כל יום ונפגשים הרבה אבל זה געגועים כמצב נתון. הם גרים מול חוף הגולשים בבת ים ואני מתגעגעת לחוף הזה מאוד".

מיהי הסול מייט התרבותית שלך?
"קשה לי לבחור משהו אחד או מישהי אחת. אני מצד אחד מושפעת מהכל ומצד שני פעם בכמה שנים יש יצירה אמנותית שנכנסת לי לנשמה וזה כמו למצוא חבר חדש. להכיר את המוסיקה של פי ג׳יי הארווי היה רגע כזה".

 מה השריטה שלך?
"מגוון שריטות. בין היתר סרטי אימה, אני רואה כל מה שיוצא. אנשים שקוטעים דיבור של אחרים ושלי זה הכי מחרפן אותי. והכי חשוב שיהיה מצחיק – במשפחה שלי אם לא נקרעים מצחוק בזמן ארוחה אז כנראה שמשהו לא בסדר. מצחיק זה חשוב מאוד".

 מה העצה הכי טובה שקיבלת?
"אימא שלי אמרה לי פעם, הכי בדרך אגב, שאין לי מה לפחד מלאבד דברים שיש לי כי הקטע של החיים זה להמציא הכל מחדש כל פעם. עוד עצה טובה  – לנגן בס".

 על מה את הכי אוהבת להוציא את הכסף שלך?
"אלכוהול,טייקאווי, סופרפארם, מוניות".

הילה רוח | צילום: ירדן רוקח
הילה רוח | צילום: ירדן רוקח

מי האדם הסקסי בעולם?
"חבר שלי קוסטה קפלן".

 מהו הדבר שאת הכי מחכה לו כרגע?
"אני ממש מחכה לסיים את השירים שכתבתי בשנה האחרונה ולהוציא אותם וגם לעונה הבאה של 'חתונה ממבט ראשון'".

 מה היית רוצה לשנות בעצמך?
"אוו הא. המון דברים. הייתי נפטרת בכיף מהחרדות, מהנטיה התורשתית להיסטריה ומהיכולת לחשוב על יותר מדי דברים במקביל".

 על מה יש לך רגשות אשם?
"יש דבר כזה שאני וחברים קוראים לו תסמונת ה״ללכת לאכול עוגיה״: שזה אומר שכשאתה ברגעים הראשונים שנכתב רעיון או שיר חדש כדאי לשהות במקום הזה מספיק זמן כדי לקבל ממנו ומהרגע הזה את כל האינטיליגנציה שיש בו, ולא להתפתות להפסיק את זה כדי לפרק מתח. על אכילת עוגיות באופן כללי אין לי רגשות אשם, להיפך".

מה מפחיד אותך?
"זקנה, אנשים שלא נחמדים למלצרים, חתולים בדירות אירביאנבי".

 מה חסר לך בחיים?
"זמן, שקט, כסף, ספורט".

 מהו הרגע שהכי השפיע על הקריירה שלך?
"התשובה לזה יכולה להשתנות כל יום אבל, למשל, אני זוכרת שראיתי הופעת מטאל במועדון השברולט בחולון כשהייתי בתיכון וחזרתי הביתה ואמרתי לעצמי: 'אוקי, אני רוצה גם'. אז התחלתי להתאמן על לשיר את "The Great Gig In The Sky" של פינק פלויד כי זה היה מבחינתי השלב ההגיוני הבא. הכי כיף קפיצה חסרת פורפורציה מעל הפופיק בשביל להתחיל לזוז".

הילה רוח | צילום: ירדן רוקח
הילה רוח | צילום: ירדן רוקח
לזמן מוגבל! הנחה נוספת של 20% על מגוון עצום של מיטב מוצרי הקוסמטיקה והאיפור עכשיו ב-THREE SIXTY FIVE by MASHBIR