הוראות הפעלה: כך תתני לסמארטפון לנהל אותך

צילום: GettyImages
צילום: GettyImages

זקוקה לפוש בכדי לצאת להליכה, רוצה לקום בנועם או לנצל את זמנך כראוי וללמוד ספרדית? קחי את עצמך בידיים והכירי את האפליקציות הנחוצות ביותר, שיעשו לך סדר בחיים

88 שיתופים | 132 צפיות

 

האדם מנצל לא רק עשרה אחוזים מהמוח שלו, כפי שטוען המיתוס, אלא ככל הנראה גם עשרה אחוזים מהטלפון שלו. בחרנו אפליקציות שיעשו לכן סדר בחיים, ימקסמו את השימוש בסלולרי ויצמצמו עוד יותר את השימוש במוח.

Clue .1

המוטו של אפליקציית Clue הוא "עקבו אחרי המחזור שלכן, הוא יפהפה". העיקרון הוא שככל שתזינו יותר מידע על התחושות והרגשות שלכן במהלך החודש – כך האפליקציה תשתכלל ותיתן לכן יותר מידע בחזרה. האפליקציה מעוצבת יפה וחכם, וגם נושאת בגאון אג'נדה שמחזור הוא לא משהו שצריך להסתיר אותו או להתבייש בו.

2. Floating Tube

השנה היא 2017 ועדיין אי אפשר לשמוע מוזיקה מיוטיוב בטלפון בלי החובה המעיקה להישאר במסך עצמו? אז זהו, שלא. האפליקציה הזו פותרת את העניין בקלות ומגשימה את החלום הגדול של כולנו: לשמוע מוזיקה ולגלוש באינסטגרם בו זמנית.

3. C25K

כל האנשים הבודדים, לאן הם בדיוק רצים? אין לנו מושג אבל תמיד רצינו לעלות על טייץ ולהצטרף אליהם. אפליקציית הריצה הזאת הצליחה להפוך אותנו מעצלניות מקצועיות לעצלניות מקצועיות עם סיבולת ריאה. היא מציעה תוכנית ריצה בסיסית שמתאימה למתחילות ומעלה בהדרגה את הקצב. האפליקציה קובעת מתי רצים ומתי הולכים, מה שמשחרר לחלוטין מהצורך להיאבק בגוף ולהיכנע לו.

4. Duolingo

יש לכן עשר דקות פנויות? במקום שוב לגלול את הפיד נצלו את הזמן ללמוד איך אומרים "למה אני עדיין נכנסת לפייסבוק? החיים כל כך משעממים" בצרפתית, ספרדית, יפנית ואפילו סווהילית דרך אפליקציית השפות הטובה מכולן. עם מאגר אינסופי של מילים, אלפי תרגילי דקדוק ובנייה חכמה וכיפית ממש מרמת הבסיס, דואלינגו תגרום לכן להרגיש קצת יותר חכמות במהלך היום, ועם התמדה גם תיתן בוסט נחמד לאגו בטיול הבא למדריד, פריז או ברלין.

5. !Control It

אוגוסט, אתן חוזרות הביתה אחרי שהזעתן באיברים שלא ידעתן שיש לכן, פותחות את הדלת, רק מפנטזות על מזגן אבל אז, אוי שיט, לכו תמצאו עכשיו את השלט. האפליקציה הישראלית הזאת יכולה להחליף שלטים מכל חברות המזגנים הגדולות. בנוסף, תמצאו בה גם שלטים לטלוויזיות, סטרימרים, מכשירי די.וי.די ועוד, וכמובן את האפשרות לשלוט תמיד על הטמפרטורה בעבודה וכך להפוך למלכות המשרד.

6. Cam Scanner

כשפעם בעשור, בעיקר בעת חידוש דרכונים או הגשת דוחות למס הכנסה, עולה הצורך בסריקת מסמכים, הורידו את האפליקציה הזאת, שסורקת והופכת כל תמונה למסמך PDF.

7. Cnature

בפעם הבאה שאתן בטיול משפחתי ומתווכחות לגבי מין של פרח טורף, פשוט צלמו אותו ותקבלו את כל המידע הדרוש. האפליקציה יודעת להגדיר אלפי צמחים וחיות בר ולהבדיל בין פרח הטללית או הדיונאה. יש סיכוי שבקרוב תאריכו את הדרך לעבודה רק כדי לצלם ציפורים תועות.

8. What Additives

כולנו רוצות לאכול יותר בריא, אבל כשחצי מהמרכיבים הם E-252 ו־E-578 זה לא באמת יעזור גם אם נקרא את כל התוויות בסופר. לאפליקציה הזאת מזינים כל E שכזה ומקבלים פירוט על מה מדובר.

9. Breath

תרגול מדיטציה כבר הוכח כמפחית לחץ, מחדד את המחשבה ובאופן כללי מצוין לבריאות. האפליקציה מציעה תרגילים באורכים שונים, כשהארוך ביותר נמשך שבע דקות ומצליח להיות קליל אך משמעותי. מושלם גם לציניקניות מושבעות. בעצם, בייחוד להן.

10. Sleep Cycle Alarm Clock

ישנות כל יום שבע שעות ובכל זאת מתעוררות עייפות? אולי קמתן ברגע הלא נכון במחזור השינה שלכן. האפליקציה מאפשרת להגדיר טווח זמן להשכמה, מנתחת את השינה, בוחרת את הרגע שבו היא הכי קלה, ואז מעירה אתכן בנועם. החיסרון היחידי: צריך לישון עם הסלולרי דבוק לראש.