ג. יפית נפטרה בגיל 70 לאחר מאבק במחלת הסרטן

יפית גרינברג | צלם רון קדמי | ניהול קריאייטיב טל קליינבורט | סטייליסטית שירן מניה | שיער עינת סברלו לסוכנות סולו | איפור ענת רזמוביץ לסוכנות סולו | ע. צלם רום אוזן | ע.סטיילינג מיכל שולמן
יפית גרינברג | צלם רון קדמי | ניהול קריאייטיב טל קליינבורט | סטייליסטית שירן מניה | שיער עינת סברלו לסוכנות סולו | איפור ענת רזמוביץ לסוכנות סולו | ע. צלם רום אוזן | ע.סטיילינג מיכל שולמן

הבוקר נפטרה יפית גרינברג, המוכרת כ-ג. יפית, אחרי מאבק ממושך במחלה. לפני כמה שנים ערכנו פרויקט מיוחד בו היא סיפרה לנו על מקורות ההשראה שלה. בעקבות מותה בטרם עת נזכרנו שוב בדברים הללו. יהי זכרה ברוך

88 שיתופים | 132 צפיות

יפית גרינברג, מוכרת כג. יפית. פרסומאית ואשת עסקים. בעלים של קבוצת פרסום הנושאת את שמה ומאגדת כמה חברות.  רכשה את רשת סטימצקי

יפית, מי האישה שבחרת כמוזה שלך?
"אני בוחרת בלאה התנ"כית. רחל ולאה היו צריכות לחלוק גבר אחד, אחת במרמה ואחת באהבה. לאה הייתה כביכול האישה הלא אהובה, עם העיניים הרכות מרוב בכי, אבל היא זו שייסדה את עם ישראל ויצרה את עשרת השבטים בזכות עשרת ילדיה. היא הייתה הדמות הדומיננטית בסיפור, ללא ספק; אבל מצד שני, בלי רחל היא לא הייתה לאה.
ההשראה שהיא מעוררת בי היא שגם אם אתה חושב שאתה לא חשוב ולא יפה ולא אוהבים אותך – בסופו של דבר יכולות להתגלות בך תעצומות נפש שיכולות להוליד עם. היא אמנם לא הנבחרת, אבל היא זו שביססה וייסדה את עם ישראל. גם הסיפור של שתיהן יחד מעורר בי השראה כי יש פה מוסר השכל – אנשים יחד יכולים ליצור שלם שהיחיד לא יכול".

מה זה מוזה בעינייך?
"אפשר להתווכח פילוסופית אם היכולת לעורר השראה היא כישרון מולד או אם אלו כלים נרכשים. אני מאמינה שזה גם וגם. אתה חייב להיוולד עם יכולת להיכנס לתוך השראה, ואתה צריך כלים כדי להביע אותם ולהוציא אותה לאור – אם זה לכתוב תווים או לצייר יפה או לכתוב. גם בעולם העסקים יש השראה. לפני הכל זה כמובן אינפורמציה ואחר כך מוזה עסקית שמתבטאת בדמיון ויכולת לראות פוטנציאל של עסק בראשיתו ולהוציאו מהרעיון אל הפועל, כל זה יוצר יצירה".

"אני רוצה לעזור לאנשים להיות שלמים עם עצמם ולקבל את עצמם, זה הקונצרט של החיים"

מה מעורר בך השראה?
"קודם כל אני קוראת המון, מאז שאני ילדה ובכמויות, ואני גם צרכנית היסטרית של קולנוע. אני חושבת שאם את רוצה השראה, לכי לעולמות של אחרים שלכאורה לא קשורים לעולמות שלך. אני מקבלת אותה גם בפארק הירקון: כל בוקר כמעט אני רצה בפארק ושם כל הפרטים מתחברים ליצירה. הראש שלי עובד הכי נקי שם, כשאני מחוץ לסביבה הטבעית שלי. זה מקום מאוד משמעותי אצלי".

למי היית רוצה להעניק השראה?
"לילדים. ילדי היחיד והקטן הוא כבר הורה לילדים בעצמו, ויש לי נכדים שאני רואה בהם את הבעירה להתפתח. הם צמאים וכמהים ללמוד ומאוד חשוב לי לתת להם השראה".

למי היית שמחה לדעת שהענקת השראה?
"לכל עם ישראל. מאחר שאני נמצאת בכל בית, כל אחד שמספר לי ששאב השראה ממני – אני מרוצה. אני רוצה לעזור לאנשים להיות שלמים עם עצמם ולקבל את עצמם, זה הקונצרט של החיים".

"כשבעלי עבר תאונת דרכים קשה והיה בטיפול נמרץ ובאותו הזמן נולד לי נכד, קיבלתי פרופורציות אמיתיות לחיים. פתאום לא עניינו אותי כסף ועבודה"

באיזה רגע גילית שאת מעניקה השראה?
"בהרצאות שאני נותנת. אני מלמדת אנשים שיטה לברר עם עצמם מה חשוב להם. זה ה'שמע ישראל' שלי. אני מבקשת שדקה לפני שהם הולכים לישון שיתפללו שמע ישראל ויתחילו לבקש כל מה שחשוב להם, כל לילה במשך שלושה שבועות. אחרי שלושה שבועות אתה מבין לפי הסדר של הבקשות ולפי הבקשות עצמן מה חשוב לך בחיים, וזה מבהיר לך הרבה מאוד על החיים שלך. איש עסקים מצליח מאוד ניגש אליי לאחרונה ואמר לי שזה מאוד עזר לו. אביו נפטר והוא היה קרוב אליו, והוא לא הצליח לחלום עליו בלילה. אחרי שבוע שהוא ביקש את זה, הוא חלם עליו".

ספרי על רגע מעורר השראה בחייך.
"כשבעלי עבר תאונת דרכים קשה והיה בטיפול נמרץ ובאותו הזמן נולד לי נכד. קיבלתי פרופורציות אמיתיות לחיים. פתאום לא עניינו אותי כסף ועבודה אלא רק שהתינוק והבעל שלי יהיו בסדר. עברתי בין שמחה לטירוף, ובעיניי זה רגע מכונן של מהות חיים. הוא שינה אותי לגמרי. לאנשים כמוני – שיש להם המון חומות והחומה פתאום נסדקת – יכולים לקרות להם שני דברים: הם יכולים להישבר או לבנות חומה חזקה יותר. אני התחזקתי".

 

הנחות מיוחדות על קולקציית הקיץ של THREE SIXTY FIVE by MASHBIR