דנה זרמון: "אני לא צריכה ללמוד משחק, אני שחקנית מלידה"

דנה זרמון לאינטימה | צילום: @izsak
דנה זרמון לאינטימה | צילום: @izsak

דנה זרמון חולמת על תפקיד דרמטי ומפלרטטת עם רעיון הרחבת המשפחה. בינתיים היא קטפה קמפיין הלבשה תחתונה, סיפרה לנו מה היא הכי אוהבת בגוף שלה ומה הדבר היחיד שתסרב לו

88 שיתופים | 132 צפיות

החלק האהוב על דנה זרמון בגופה הוא החזה. "חזה מחזה", היא צוחקת, וזאת למרות שבאימפריית האינסטגרם היא עשתה דווקא הרבה רעש עם ה"אפרסקים", כך כינתה את הישבן שלה. "זה התחיל מהומור עצמי. העליתי צילום שלי מאחור, עם בגד ים ואימוג'י של אפרסק ועשיתי האשטג #עונתהאפרסקים. אמרתי לעצמי נעשה משהו דוגרי, הרי אפשר לפעמים לצחוק על עצמנו. עד עכשיו אני חושבת שזה היה קופירייטינג נכון. זה יצר הרבה תשומת לב. כשאני מעלה תמונות עם בגד ים אני מייצרת תוכן, זה טרנד באינסטוש. וקצת הומור, מה קרה? לא תמיד צריך להיות רציניים מדי".

מי שהתחילה כ-IT GIRL כבר בת 26, נשואה באושר ולוקחת את החיים ואת הקריירה ברצינות גמורה. בית הספר שלה ללימוד אינסטגרם, אינסטאקדמי, הוא סיפור הצלחה שבקרוב יחצה את גבולות המדינה. היא נחשבת למשפיענית גדולה ברשת עם 450 אלף עוקבים והביקוש לשיתופי פעולה עסקיים איתה רק גדל כל הזמן. "גדלתי בבית של יוצרים", היא אומרת, "הוריי, איילון זרמון ודרורית, שניהם אנשי פרסום ותקשורת. אבא גם מנגן ואימא ארט דיירקטורית ומציירת. תמיד היה אצלנו דיבור על אומנות ועל אופנה, הלכנו הרבה למוזיאונים וקראתי מגזינים וספרי אומנות, זה היה חלק מהגדילה שלנו".

"בשלב מסוים הבנתי שאלה הם חיי ואין לי מה להתבייש. היו לי שינויים בגוף, השמנתי ורזיתי, ככה זה כשלוקחים סטרואידים ותרופות קבועות. כשפתחתי את זה כבר ידעתי שיש לי את הכוחות לספר, ויותר מזה – לעזור לאחרים"

השבוע היא צילמה שני קמפיינים, יום אחרי יום. האחד לחברת אינטימה להלבשה תחתונה והשני למשחת השיניים המלבינה של אוראל בי. "בחו"ל שקירה היא הפרזנטורית ובארץ דנה", היא מרימה לעצמה, "ושני קמפיינים רצופים זו מחמאה גדולה".

זו הפעם הראשונה שאת עושה קמפיין להלבשה תחתונה?
"כן. וזה מרגש מאוד. אין לי מידות של דוגמנית גבעולית. המידות שלי הן מידות 'נורמליות' של בחורה שמידת הבגדים שלה היא 38 והיא לא סמול אלא מדיום. אני מרגישה מאוד נוח עם הגוף שלי, כשהציעו לי לא התלבטתי, הרגשתי מוחמאת. אני חושבת שהבחירה בי היא חלק מתהליך שהעולם עובר. אין היום סטנדרט אחד. כל חברת אופנה יכולה להיות מאופיינת בכל המידות והגזרות. הרגשתי נהדר בצילומים וזה מדהים לראות גם בקולקציה של אינטימה איך כל אישה בכל מידה יכולה להרגיש סקסית ומיוחדת. הרבה פעמים כשמדברים על העידן הזה של האינסטגרם כמשהו שלילי, שוכחים את הצד החיובי. בנות שהן קצת יותר מלאות ממידה 36-34 מדברות, משתפות ומעלות תמונות באינסטגרם וזה לא רק בהקשר של מודל היופי אלא גם כשמדובר בדימוי עצמי. פתאום להרבה נשים יש קול שלא היה להן בעבר".

דנה זרמון לאינטימה | צילום: @izsak
דנה זרמון לאינטימה | צילום: @izsak

עד כמה קל או קשה לצלם אותך, כמי שמכירה את כל הזוויות שמחמיאות לה?
"קל מאוד. כי אני יודעת מה אני רוצה ומכוונת את עצמי לכך כי הפריים כבר נמצא אצלי בראש. בזמן הצילום אני סומכת על מי שמצלם ומאפשרת לו לעשות מה שבא לו".

חשבת פעם איך היו נראים החיים שלך בלי אינסטגרם?
"אני גדלתי לתוך הפלטפורמות האלה. בהתחלה היה לי את 'מקושרים', רשת חברתית שהייתה לי כנערה צעירה ואז פייסבוק לילדים שהיה רק בעברית. אגב, עד היום יש לי פרופיל שם אבל אני לא מעלה תוכן. והיה לי בלוג אופנה ואז אינסטגרם, כך שלא ממש חייתי בלי פלטפורמה. אני מאמינה שגם בלי אינסטגרם הייתי מוצאת סוג של ביטוי אישי ושתמיד היה לי מקום להתבטא בו ולא חשוב איך יקראו לו".

מלחיץ אותך שיש דור חדש של כוכבות רשת?
"בכלל לא. אני משתדלת להיות בתוך הקטע שלי ובתוכן שלי ולא מונעת מהשוואה. אינסטגרם זו פלטפורמה לביטוי אישי, זה ליצור תוכן אישי ולספר את הסיפור שהוא הכי שלך. כשאת עובדת בזה את מפתחת לעצמך מיני קהילה ונוצרת מין מערכת יחסים. אני חושבת שזה טוב שיש בנות שלוקחות צעד קדימה, אחרי הכול זאת תעשיה בפני עצמה וזה לא משפיע עליי".

את שוקלת למכור את בית הספר שהקמת?
"אני לא בתהליך של מכירה, אני לא מוותרת עליו. אבל אני כן בתהליך של התפתחות והמטרה שלי היא להוציא אותו החוצה. לתרגם את השיטה לשפות אחרות ושתהייה זכיינות בעולם. בשלב בראשון בארצות הברית ומקסיקו, וזו רק ההתחלה. חוץ מהקורס המרכזי יש אצלי היום קורס לבני נוער ויש קורס שנקרא Instagram Husband. כל הזמן אני שומעת מנשים שהן מבקשות את המעורבות של הבעל שלהן אבל מתלוננות שהוא לא יודע איך ומה. הקורס לבעלים הוא של מפגש אחד והוא נותן כלים ומעורר התעניינות רבה. יש אצלי עד 15 תלמידים בכל שיעור, אני מלמדת בעצמי ויש סדנאות אורח. זה כיף גדול".

מי הקהל שלך בבית הספר?
"בהתחלה חשבתי שיהיה קהל של צעירות וכאלה שעוקבות אחריי, אבל בפועל מגיעות בנות 30 ו-40 והגיעה גם בת 62".

כמה עולה הקורס?
"ארבעה מפגשים של פעם בשבוע עולים 1,600 ש"ח".

האם יש כוכבות רשת בארץ שאת מקנאה בהן, שהן מעלות תמונות ואת אומרת לעצמך "זה יותר טוב משלי"?
"אני לא מקנאה, אני אוהבת לעקוב ולשאוב השראה. אני כל יום שם. הרבה פעמים אחרי שבעלי נרדם אני עורכת תמונות ואני עושה את זה גם במשך היום כשיש לי חלונות. יש בהחלט עמודים שאני אוהבת ושואבת מהם השראה אבל התוכן שאני יוצרת יוצא ממני. אני רואה תמונות ולוקחת כרפרנס. לא העתק הדבק, רק כהשראה".

אחרי מי את עוקבת באינסטגרם?
"אחרי בלוגריות של אופנה, לייף סטייל וטיולים. בארץ אני מאוד אוהבת את העמוד של danitgreenberg@  ואת weworewhat@ ובחו"ל את aimeesong@ שהיא בלוגרית אופנה אמריקאית".

תוכלי לתת לנו שיעור אינסטה ב-60 שניות?
"להעלות מלא תמונות. לשמור על מיקוד בתוכן ולשמור על אחידות בעיצוב ועל צבעוניות אחידה".

לפני למעלה משנה חשפה זרמון את  דבר המחלה ממנה היא סובלת, קוליטיס, מחלה כרונית במעי הגס שדחתה אצלה את הכניסה להיריון. "בהתחלה היה לי צורך בהסתרה. זו לא מחלה מגניבה, זה מדבר על יציאות וזה דוחה ולא כיף לספר על זה. שיתפתי במקרה הפרטי שלי אחרי שנה שהתבשלתי בזה עם עצמי. לכולם כאן במדינה, אנשים זרים, חברים ומשפחה יש נטייה לחדור למרחב ההיריון או האין היריון שלך. מצד אחד אני לוקחת את זה חצי בצחוק כי זה טבע העולם וזו מין דאגה כללית שכולם מרגישים צורך לדעת, ואחרי הכול אנחנו חיים בעידן של מציצנות. בשלב מסוים הבנתי שאלה הם חיי ואין לי מה להתבייש. היו לי שינויים בגוף, השמנתי ורזיתי, ככה זה כשלוקחים סטרואידים ותרופות קבועות. כשפתחתי את זה כבר ידעתי שיש לי את הכוחות לספר, ויותר מזה – לעזור לאחרים. עזרתי לנשים, לגברים ולילדים להתמודד וגם דיברתי על זה בקול רם, ועובדה שהיום מדברים על המחלה הזאת יותר בפתיחות ובנינוחות. יחד עם זה, גם אני, שכל הזמן משתפת, מאמינה שלכל אחד צריך לתת את המרחב שלו לשתף ולספר מה שהוא רוצה ומתי שהוא רוצה".

>> זה מה שקרה כשדנה זרמון הייתה צריכה להרכיב לבד רהיט מאיקאה

דנה זרמון לאינטימה | צילום: @izsak
דנה זרמון לאינטימה | צילום: @izsak

מה מצבך היום?

"אפשר לחיות וליהנות מהחיים גם כשהמחלה קיימת. היומיום שלי רגיל. אבל בהתקפים, בגלל סטרס למשל, הסבל הוא אטומי. אחרי החתונה היה לי התקף בגלל ירידת מתח. זה קשור גם בתזונה ובטיסות, למשל. ההמלצה של רופא הגסטרו שלי היא לא להיכנס להיריון בזמן התקף פעיל. אנחנו חושבים על הרחבת המשפחה אבל בשלב זה רק מפלרטטים עם הרעיון כי אנחנו רוצים להתפתח בעבודות שלנו ועוד קצת לטייל ולראות".

למי תצביעי בבחירות הקרובות?
"עזבי אותי מפוליטיקה. אין לי כוח לזה יותר. הכול הפך להיות אינטרסים אישיים ופחות טובת המדינה, כל אחד מנסה להיות יותר צבעוני וצהוב. ובואי נודה, גם נשיא ארצות הברית הוא פליט ריאליטי. אני חושבת שבארץ חיים היום בסוג של פחד משינוי, מהתקדמות, אבל הגענו למצב שהגיע הזמן לנער את המערכת השלטונית. לא בגלל שביבי הוא מחריד, הוא עשה הרבה דברים טובים, ועדיין, בכל חברה ובכל תאגיד מחליפים מדי פעם את המנהלים הבכירים כדי לרענן את השורות וזה צריך לחלחל גם לפוליטיקה. את בני גנץ אני מחבבת באופן אישי, הוא היה רמטכ"ל כשהייתי חיילת והערכתי אותו, ואני כן יכולה לראות אותו מוביל את המדינה".

לא מתחשק לך להיות שחקנית?
"אני מפלרטטת עם הרעיון הזה. זו אופציה שאני לא שוללת אותה. תכל'ס, בא לי תפקיד מגניב, לא תפקיד אורח. תפקיד דרמטי. לא למדתי משחק ואני חושבת שאני לא צריכה ללמוד, כי אני שחקנית מלידה".

תוכנית ריאליטי נוספת באה בחשבון מבחינתך?
"שאלה קשה, חוץ מאשר לגבי נעלי קרוקס, אני אומרת 'נבר סיי נבר', אבל כיום אני בתקופה שאני מעדיפה פחות ריאליטי ורוצה לבסס קריירה בתוך המסך ומחוץ למסך, אבל ל'המירוץ למיליון' לא אוכל להגיד לא. זה משהו שהכי מדגדג לי לעשות. כשהייתי בת 19 התקבלתי לתוכנית עם אבא שלי איילון, אבל הוא הבריז וכעסתי עליו מאוד".

גיא בעלך יסכים?
"הוא לא רוצה אבל הייתי הולכת עם החברה הכי טובה שלי שירה פלדמן. אנחנו חברות מהתיכון, היינו בטירונות יחד וחרשנו את דרום אמריקה. היא אחותי לכל דבר והיא הדבר הכי כייפי והכי מצחיק בעולם".

אפרופו גיא. לא אמרת מילה על בעלך גיא ביטון?
"אני מאוהבת בו קשות. הוא הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים. הוא איתי בכל דבר, מודע ומשתף ועוזר לי בכול, אבל ביומיום יש לו את העבודה שלו, סמנכ"ל בחברת נדל"ן".

מה הרגשת נוכח הסיפור של הנערים הישראלים והתיירת הבריטית בקפריסין?
"זה מחריד, גם מהצד שלהם וגם מהצד שלה. ולא צריך שיהיה אונס כדי לראות עד כמה זה מגעיל. אני חושבת שלכל אחד זכות לביטוי מיני ואין פסול אם הכול נעשה בהסכמה ובדיסקרטיות. כל הצדדים צריכים לקחת אחריות. לא רק בנים ולא רק בנות. באופן כללי אני אומרת, תשמרי על צניעות ועל פרטיות. אני ממליצה לסגור פלאפונים וליהנות מהרגע. למה לצלם? צריך לזכור שעולם הדיגיטל והאינסטגרם שונים מהמציאות ולא כל הזמן צריך לתעד. ואם כן, אז שכולם יהיו מודעים".

מהאינסטגרם שלך נראה שאת נוסעת מתמידה בעולם?
"כן. אני מאוד אוהבת לטייל. זו הדרך הכי טובה להתפתח, לבזבז כסף, לחוות רגעים יפים ולחזק את הזוגיות. אני נוסעת לפעמים כל חודש. היעד הבא שלי הוא כרתים, ובחגים גיא ואני נטוס למלדיביים".

יש לך המלצה לקוראות "את" ללוקיישן מושלם לחופשת בטן גב באוגוסט?
"איי יוון. מיקונוס למי שרוצה יותר אקשן, סנטוריני למי שרוצה יותר שקט ואני אישית נהניתי גם בזקינטוס".