חתונה הפוכה: אחרי שהפכה לאמא, דון לני גבאי מתחתנת

דון לני גבאי | צילום: יח"צ
דון לני גבאי | צילום: יח"צ

רגע לפני החופה ביררנו למה כוכבת הילדים העדיפה קודם ללדת ואז להתחתן וגם מה יהיה שם המשפחה שלה אחרי החתונה

88 שיתופים | 132 צפיות

אורחת הכבוד בחתונה של צמד השחקנים דון לני גבאי ועופר רוטנברג תהיה לא אחרת מבתם, זוהר, בת השנה וחצי. הטקס המרגש ייערך בשישי הקרוב, ה-24 למאי, בחתונת צהריים בבריכה של קיבוץ כפר מסריק שבצפון, ויכלול 200 איש ורב רפורמי אחד.

ההתרגשות של ההורים לא פסחה על הילדה, שהולכת להמם את כולם בשמלת חמודות שהוריה רכשו עבורה בחו"ל. במסגרת ההכנות, הקטנה כבר למדה את הפלייליסט של השירים באירוע, מזמזמת ומפזזת לצלילי דקלון, זוהר ארגוב ועוד מצלילי הכרם ברוח הסאלוף, המסעדה התימנית המפורסמת משוק התקווה.

קודם להביא לעולם ילדה ורק אז חתונה זה לא בדיוק הסדר המקובל במחוזותינו.
"אם עופר לא היה מציע לי עכשיו להתחתן, זה בכלל לא היה עומד על הפרק. אולי הייתי מתחתנת בגיל 60, אימא לשלושה ילדים בוגרים. מבחינתי, היחד והמשפחה הם מעל לכל, גם מעל טקס חתונה. היום זה מאוד רווח שקודם עושים ילדים ואז מתחתנים, או שלא בכלל. דווקא אימא שלי מאד רצתה שאתחתן. אני מאוד ציניקנית, מתרחקת מרגשנות יתר, אני לא חושבת שמיסוד מחזק את הקשר. העניין של ילד קודם בא ממני. לא התעסקתי בהצעת נישואין, אלא בלהביא ילד, פרי אהבה שלנו. אבל ביום הולדתי ה-32, רגע לפני שעמדתי לצאת ליום כיף עם חברה, עופר עצר אותי ונתן לי את המתנה שלו: קופסה שבתוכה טבעת, ואחריה הגיעה הצהרת הכוונות. לא היה לי שום מושג שזה הולך לקרות, לא תכננו את זה, לא דיברנו על זה כדבר שאנחנו חושבים לעשות".

לני גבאי היא לא חריגה בנוף בהחלטה לעשות את הדברים שלא לפי הסדר המקובל. עשו זאת מעבר לים אנג'לינה ג'ולי ובראד פיט, שנישאו באחוזתם שבצרפת אחרי שבע שנות זוגיות בנוכחות ששת ילדיהם, אבל היום הם כבר לא. גם טום קרוז וקייטי הולמס הגיעו לחתונה שלהם באיטליה עם סורי הפעוטה, ושש שנים לאחר מכן התגרשו, מה שמלמד שגם חתונה בנוכחות הילדים היא לא בהכרח ערובה לנישואי נצח.

לעומתם, קים קרדשיאן וקניה ווסט התארסו בנוכחות בתם הפעוטה נורת', וטפו טפו, זה עדיין עובד להם – לא מזמן הם צירפו לחיק המשפחה את בנם הרביעי סאלם. גם סשה ברון ואשתו איילה פישר נישאו לצד שני ילדיהם, אשטון קוצ'ר ומילה קוניס חגגו נישואין עם בתם בת עשרת החודשים וגם נטלי פורטמן ובנג'מין מלפיין נישאו בנוכחות בנם אלף. אגב, לא רק בחו"ל עלו על הפטנט: בארץ, מירי בוהדנה נישאה לבבו קובו אחרי לידת שלושת ילדיהם, וגם עדי אשכנזי והיינן איתן בן זקן עלו עם שלושת ילדיהם המשותפים לחופה וגם דפנה לוסטיג ובן זוגה.

דון לני גבאי. קודם אמא, עכשיו גם כלה | צילום: יח"צ
דון לני גבאי. קודם אמא, עכשיו גם כלה | צילום: יח"צ

לא פחדת על הזוגיות שלכם?
"אומרים שהשנה הראשונה קשה לזוגיות, ואכן הייתה לנו שנה קשה ומבלבלת ועם תינוקת, שזה דבר משנה חיים, אבל יצאנו מחוזקים מהשנה הזאת. מאז ההצעה, שנינו הכי בעניין. לא כמשהו שצריכים לעשות אלא כמשהו שרוצים לעשות. בא לנו לחגוג את היחד שלנו ואני מתרגשת בטירוף! החתונה תיערך בקיבוץ שבו גרה בת משפחה שלנו. החלטנו לא לעבור דרך הרבנות ולכן יהיה מתחת לחופה רב רפורמי".

שם המשפחה החדש

אחרי החתונה, דון טאוס לני גבאי תהפוך לדון טאוס לני גבאי רוטנברג.

בואי נעשה רגע סדר בשם שלך.
"דון זה השם שאבא שלי מדרום אפריקה בחר לי, ומשמעותו 'שחר'. טאוס זה השם שאימא נתנה לי ופירושו 'טווס' בעיראקית. עד גיל 12 הייתי כתובה בתעודת זהות כדון טאוס לני. בגיל זה הוספתי לעצמי את השם גבאי, כשם משפחתה של אמי. רוטנברג זה שם המשפחה של הילדה שלי, אולי גם הוא יתווסף עכשיו ולכולנו יהיה אותו שם משפחה. זה יוצא שם ארוך מאד לבן אדם אחד, אבל זה קטע. בשם המשפחה רוטנברג יש בעיני הרבה כבוד".

אולי יתווסף? זה לא בטוח?
"בינתיים נשאיר את זה פתוח".

ולשאלת מיליון הדולר: תהיה שמלת כלה אמיתית?
"כן. התחלתי להתעניין והראשונות שהגעתי אליהן היו צמד המעצבות יעל אייזנברג וחלי קלקשטיין בעלות המותג "אייזן שטיין" שגם הלבישו את עמליה דואק, שיר מורנו ושי לי שינדלר בעבר. רציתי משהו עם שיק וסטייל אבל במראה לא מתאמץ, ואחרי שראיתי את העיצובים שלהן, הפסקתי לחפש. הסתפקתי בשמלה אחת, בסגנון בוהו שיק בלי שום מתנפחים, פשוטה ויפה כי בהמשך המסיבה אעלה על בגד ים כדי להיות מוכנה כשיזרקו אותי לבריכה".

בעבר אמרת שתעדיפי להתחתן עם איש מחשבים או עורך דין. איך בסוף בחרת בשחקן?
"כשהלב מדבר – לא חשוב מה המוח חושב, ואני הולכת עם תחושות הלב. עם הזמן למדתי שזה מקל. יש בינינו הרבה הבנה למקצוע, אפשר לעבוד יחד על אודישנים, להעיר הערות בונות".

עופר רוטנברג, החתן המיועד, משחק כיום בתיאטרון בית ליסין ומשתתף בהצגה "אוסלו". לפניו, רוב הרומנים של לני גבאי היו ארוכים, להוציא את תום אבני, שממנו נפרדה אחרי כחצי שנה. היו לה שני חברים לא מהתעשייה, אסף, עמו יצאה שנה וחצי, ומתן עמו הייתה יחד ארבע שנים. במשך שנתיים היא אף גרה עם השחקן יפתי (יפתח) קרזנר, עליו היא מדברת באהבה רבה: "הוא מתחתן יום לפניי. אני אוהבת אותו אהבת נפש ומאחלת לו אושר גדול".

אחריו בא רוטנברג וטרף את הקלפים. "הכרנו לראשונה כשלמדנו באותה כיתה אצל יורם לווינשטיין. היינו חברים טובים אבל שנינו היינו בזוגיות. לקראת סיום הלימודים, כל אחד מאיתנו נפרד מסיבותיו שלו, ומצאנו את עצמנו מאד קרובים. מהרגע הראשון היה ברור שזה זה. שנתיים מאז שהפכנו לזוג נולדה זוהר".

דון לני גבאי במדידות אצל אייזן שטיין | צילום: יח"צ
דון לני גבאי במדידות אצל אייזן שטיין | צילום: יח"צ

חיית במה

לני גבאי חיה ונושמת משחק מגיל צעיר. כבר כשהייתה בת 8, אימה השחקנית, המדבבת ומפעילת תיאטרון הילדים, יפה גבאי, נתנה לה תפקידים בהצגות. עד גיל 16 היא הופיעה בשלל הצגות תיאטרון ובדיבובים שונים, ובסוף התיכון כבר השתתפה בסדרת הטלוויזיה "השמיניה". אחריה, היא השתלבה במהרה בערוץ הילדים והפכה לכוכבת.

כמתבקש מכוכבת ילדים, לני גבאי השתתפה במספר פסטיגלים, וב-2008 אף זכתה במקום הראשון עם טל מוסרי בשיר "ראש בראש". בגיל 25, כשהיה נדמה שהיא שם כדי להישאר, היא דווקא עזבה. "נגמר לי החוזה והבנתי שאם אני מתייחסת ברצינות למקצוע שלי, אני צריכה ללמוד אותו. בגיל 17 כשהופעתי לא הייתי הכי יפה והכי מוכשרת, אבל שיחק לי המזל. כשאת מתבגרת, את מבינה שאת צריכה כלים ותעודה של בוגרת לימודי משחק".

למרות הניסיון שצברה עד אז, הדרך שלה לא הייתה פשוטה. "אחרי שנה א' הרגשתי שעברתי מיני התמוטטות עצבים ולא הייתי בטוחה שאני רוצה לחזור ללימודים. לימודי משחק הם לימודים נפשיים. כשאת בערוץ הילדים את יוצרת לעצמך תדמית שמחה ולא נוגעת במקומות אפלים".

איך התמודדת?
"הלכתי לפסיכולוגית. אחרי שלושה מפגשים אצלה, סיפרתי לאמא שלי והיא הודתה בפני שהיא הייתה גם הפסיכולוגית שלה. שנתיים הייתי בטיפול, קיבלתי כלים להתמודד, לדבר עם עצמי, לפרוק מתחים. עד שיום אחד כשהגעתי אליה ושתינו הרגשנו שזה צריך להיות השיעור האחרון, ונפרדנו. לפעמים אני עוד מתגעגעת אליה אבל יודעת שמשחק הוא העניין שלי בחיים".

את מתכננת לחזור לעולם הילדים?
"אני מופיעה בשתי הצגות בתיאטרון של אורנה פורת ובמקביל כותבת סדרת טלוויזיה לילדים בגילאי 3-7. אני אוהבת קהל של ילדים, מרגישה איתו הכי בבית. אני מרגישה שחסר תוכן איכותי שייתן ערך מוסף לקטנים. התייעצתי הרבה עם יובל שם-טוב (יובל המבולבל – דב"א) שאני מאמינה בעשיה שלו למען ילדים, ואני מאמינה שאביא מוצר טוב שגם הילדים וגם ההורים יאהבו".

השואוביז זה עולם אכזר ויש לפעמים גם תקופות יובש. לא מפחיד?
"אחרי שילדתי הייתי תשעה חודשים בבית. הייתי מסתכלת על היומן והוא היה ריק. אף אחד בתחום שלנו לא מחכה לך שתחלימי, שתתאוששי. כולם מתקדמים. אז הבנתי שאני צריכה להתחיל לייצר, להרים טלפונים ולדחוף את עצמי, והלו"ז התחיל להתמלא. היום אני גם ממנפת חשבון אינסטגרם כמקור עבודה. אני מפרסמת שם ועושה שיתופי פעולה, כמובן בתנאי שמדובר במותגים שתואמים את סגנון החיים שלי. כרגע למשל אני בשיתוף פעולה כיפי עם "פילה". למרות שאני מאד אוהבת את עולם הילדים ויש לי חיבור מיוחד אליהם, אני לא מוותרת על עולם המבוגרים, אני לא שחקנית חדגונית. הייתי שמחה להשתלב באחד התיאטראות הגדולים, וגם להשתתף בסדרות. מבחינתי הכול פתוח".