דובי מחתונמי מגלה למה היא נשארה בתוכנית עד הסוף

דובי עמירה | צילום מהאינסטגרם
דובי עמירה | צילום מהאינסטגרם

למה היא התעלמה מאריק בחתונה ומה היא חושבת עליו עכשיו, מה היא מחפשת בבן הזוג הבא שלה ומה החיקוי שלה ב"ארץ נהדרת" גרם לה לעשות? דובי עמירה סוגרת חשבון

88 שיתופים | 132 צפיות

"במקרה שלי הפסיכולוגים טעו בהתאמת הזוגיות עבורי. זה נעשה כמובן בתום לב מצידם והיה להם רצון טוב שזה יקרה, אבל זו היתה טעות מאד גדולה", אומרת דובי (קיצור של דבורה) עמירה, גרושה שנים רבות מאבי שלושת ילדיה, גננת ומטפלת גוף-נפש ממודיעין, ששודכה בריאליטי "חתונה ממבט ראשון" לקבלן-יזם אריק חביב (61). חייבים להודות, השידוך הזוגי הזה הרגיש מהרגע הראשון מביך על המרקע: לא היתה שם אהבה, אפילו לא התחלה של חברות וגם לא שמץ סימפטיה. בקיצור, הרבה אי הבנות, מריבות, היעלבויות, חוסר תקשורת בסיסי ומה לא. בשתי מילים: ביג מיסטייק. ועכשיו דובי כאן, אחרי שעברה מקצה שיפורים אסתטי בפניה, כדי לספר למה מראש לא היה להם שום סיכוי להצליח. 

תשעה חודשים חלפו מאז הסתיימו צילומי "חתונה ממבט ראשון". אריק, בתפקיד הבעל של דובי למשך 42 יום, כמתחייב מהחוזה, הוא כבר היסטוריה רחוקה. היא לא תגיד שמדובר באפיזודה מיותרת בחייה, כי בעיקרון היא לא בעד להעליב וממילא הוא עשה את זה די בהצלחה בשביל שניהם, אבל אין ספק שדובי, שתחגוג ביולי יום הולדת 58, מרגישה שהמפגש הזה היה הכי לא זה מבחינתה. עובדה, לא נותרה ביניהם אפילו ידידות, הם לא ירימו טלפון זה לזו בחגים. נאדה. יאללה, נקסט. "זה היה תהליך ארוך, שהחל עוד לפני הצילומים, מלמד, מאתגר, חוויה בהחלט עוצמתית. לא חששתי לרגע כי אני מכירה ביכולות האישיות שלי כאדם חיובי, אוהב אנשים, אז חשבתי לעצמי שמה כבר יכול להיות. גם אם החתן הפוטנציאלי לא יהיה הסגנון שלי, אני עדיין יודעת להסתדר עם אנשים ונעים לי בחברתם, החשש היחיד שלי היה מהחשיפה כי אני בן אדם פרטי אבל גיליתי שלחשיפה יש גם צדדים טובים. בכל מקרה, חתן לא יצא לי מזה ומבחינתי מדובר בחוויה חד פעמית ואין מצב שאחזור עליה", היא אומרת. 

"כשמישהו מבקש סליחה כדאי שידע על מה הוא מבקש ואם אתה לא יודע אז אל תבקש"

בואי נודה שכבר מתחת לחופה לא היית מאד נחמדה לחתן שלך. לחץ? התרגשות? מבוכה?
"הרבה אנשים תוקפים אותי על ההתנהגות שלי בחופה, אבל צריך להבין את הסיטואציה, בחופה חיכו מלבדו עוד חמישה אנשים, שלושת ילדי ושניים שלו. והייתי מרוגשת שילדי היו שם. חוץ מזה גם בקהל חיכו לי הפתעות. הגיעו כאלה שהייתי הגננת שלהם לפני 28 שנה והם באו במיוחד מאוסטרליה ומהולנד והיה לי קשה להכיל את ההפתעה הזאת. כן ניגשתי אליו ונתתי לו נשיקה אבל מבחינתו זה היה מאוחר מדי. ניסיתי להסביר, להתנצל, לכפר, הוא לא קיבל את זה וזה היה מתסכל". 

היכן טעו המומחים?
"אריק ואני באים מעולמות מאד שונים בכל מובן – תרבות, תוכן, תפיסת חיים וערכים. יש אצלי סולם ערכים ברור שהוא לא סולם הערכים שלו. כשמדובר בי, אם פוגעים בי אני לא פוגעת חזרה. השפה שלי היא לא שיפוטית וביקורתית. היה ברור לי שבגיל שלנו כל אחד מביא את העולם שלו וחשבתי שנוכל לנהל שיח היכן הדברים בינינו יכולים להיפגש כדי שנוכל להתנהל, אבל זה לא צלח. 

היו רגעים שאמרתי שהוא לא נותן לי מראש סיכוי, הייתי כל הזמן תחת שפיטה וביקורת והערות והייתה אי נחת. בנוסף הרגשתי שהוא לא רואה שאני קיימת במימד הפיזי שלי, לא הסתכל, לא התעניין, אמנם היו רגעים שקצת נשבר הקרח וכן ניסיתי לתת צ'אנס ולראות אם יהיה טוויסט בעלילה, אבל זה לא קרה. ועדיין לאורך כל הצילומים החלטתי לקחת אחריות על הזוגיות וניסיתי להבין מה בי גורם לו לאי נחת. אני מלאת שמחה, מתלהבת מהדברים הפשוטים, החיים בוערים בי. נסענו לסוף שבוע, כשאני רואה חצבים אחרי הגשם הראשון, אני מתלהבת כמו ילדה קטנה ואליו זה לא דיבר. אמרתי לעצמי שהוא לא צריך להשתנות בשבילי. אני אימפולסיבית, לחיוב ולשלילה והוא פחות. אני בן אדם של עולם הרוח. דברים חיצוניים פחות מדברים אלי, די לי בג'ינס, טי שירט וסניקרס. היחס שלו לכסף שונה משלי. הוא אמנם עשה הכול בשתי ידיו ושיהיה לו לבריאות, כל הזמן החמאתי לו וזה אכן מרשים שהוא מנהל עסק מצליח, אבל אותי כסף פחות מניע". 

דובי עמירה | צילום מהאינסטגרם
דובי עמירה | צילום מהאינסטגרם

את כועסת עליו?
"שמעתי אותו אצל אופירה וברקוביץ והוא ביקש ממני סליחה והוסיף שהוא מבין שנפגעתי ממנו והוא לא יודע למה. כשמישהו מבקש סליחה כדאי שידע על מה הוא מבקש ואם אתה לא יודע אז אל תבקש. וכן הוא פגע בי. הוא למשל נתן לי ציון אחד בחתונה מ-1 עד 10, זה היה נמוך, הוא סיפר במפגש הזוגות לכולם שהקשר בינינו לא טוב". 

איך התמודדת עם התגובות הלא מפרגנות מסביב?
"אני חושבת שהם נבעו מכך שלרבים, במיוחד לצעירים, היה קשה לראות אנשים מבוגרים על המסך בסיטואציה הזאת. זה נראה להם פאתטי שאישה מבוגרת וגבר מבוגר יחפשו זוגיות בריאליטי שהורגל רק לצעירים". 

מאור ומור לא סיימו את התהליך כי הוא הבין שאין מה למשוך דבר שממילא לא נועד להצליח. למה את נשארת עד הסוף למרות שידעת שאין לקשר עם אריק סיכוי?
"מאור עשה את הבחירה שלו ואני מכבדת אותה אבל אני החלטתי לסיים בצורה מכובדת תהליך שהתחלתי. עשיתי את זה למען עצמי. למדתי לאורך התהליך על יכולת ההכלה שלי, ההקשבה, הסובלנות, למדתי לדייק את עצמי גם בניסיון הלא מוצלח, שאחריו אמרתי לעצמי, יבוא פרק חדש". 

בעקבות התוכנית והחשיפה לא קיבלת הצעות?
"לא. לפחות לא עד כה. חשוב לי להבהיר שהחיים שלנו, הנשים, יכולים להיות טובים בזוגיות וגם בלי זוגיות. זוגיות לא מגדירה אותי. וגם לבד אני אישה שיש לה להציע. אני בטוב, במקום שמח וממש לא קורבני". 

דובי עמירה | צילום מהאינסטגרם
דובי עמירה | צילום מהאינסטגרם

הפכת להיות סקפטית בזוגיות?
"לא. למרות מה שקרה לי בעבר. התגרשתי אחרי תשע שנים עם שלושה ילדים קטנים וגידלתי אותם לבד. לימים היה לי סיפור אהבה בן תשע שנים. היינו ממש משפחה. הוא הוביל את הבת שלי לחופה, היה סנדק בברית של הנכד שלי והנכדה הגדולה שלי קראה לו סבא. נתתי בו אמון מלא. ואז יום אחד קיבלתי שיחת טלפון אנונימית שהבהירה לי שאני לא האישה היחידה בחייו ושיש לו במקביל עוד שלוש נשים. זו הייתה תקופה לא קלה לילדים שלי ולי. לא הרגשתי שום דבר, אני לא מחטטת, אני נותנת אמון, מאמינה שכל אחד צריך את המרחב האישי שלו ומאמינה בכבוד הדדי. אתה רוצה לבגוד, תגיד, ואני אעשה את הבחירה שלי. ובכל זאת ניסינו שוב. הצעתי לו שנשים הכול בצד, נאסוף את עצמנו ונצעד קדימה אבל גיליתי שהוא ממשיך בשלו אז קמתי והלכתי וזה נגמר. הוא הונה אותי ושיקר אותי אבל אני יודעת שלא כולם כאלה וכל מה שקורה לנו בסוף בא ללמד אותנו משהו. זו גם הסיבה שבאתי לתוכנית. זה לא צלח. אז על חתונה נוספת וכל הטקס סביב ויתרתי. אין לי צורך בזה, אבל חבר לחיים אני עדיין מאוד רוצה. אולי אעשה אתגר למצוא לי חבר כזה דרך הפייסבוק". 

"חשוב לי להבהיר שהחיים שלנו, הנשים, יכולים להיות טובים בזוגיות וגם בלי זוגיות"

ניסית אתרי היכרויות?
"כן. ניסיתי. אחרי הפרידה ההיא. זה לא צלח. הרגשתי שזה המוני, שפונים אנשים שאינם רלוונטים, והיו כאלה שנראו רלוונטיים והייתה אחלה פגישה ופתאום נראה שכיף, והם נעלמו". 

תשרטטי את גבר חלומותייך. אולי אנחנו נעזור.
"אני רוצה חבר, שנלך לים ונצחק על החיים, שיהיה איש שיחה, שיאהב את מה שאני מביאה לעולם עם החוזקות והחולשות. שיבוא ממקום שלם, שיאהב את עצמו, שידע להיות גם לבד אבל שהיחד שלנו יעצים אותו. שיהיה גבר שלא מפחד מאישה, חזקה, עוצמתית ועצמאית, שיאהב ליהנות מהחיים ולא ירגיש קורבן שלהם. וכן, הנראות שלו חשובה, אז גם שיראה טוב". 

הגיע הזמן למקצה שיפורים

ואם מדברים על נראות אז קבלו את דובי המשודרגת, בכל מה שקשור למראה החיצוני שלה. לראשונה בחייה היא עברה מקצה שיפורים בפנים והאמת חייבת להיאמר, היא נראית מעולה. "מעולם עד עכשיו לא עשיתי שום דבר עם המראה שלי. הלכתי לקוסמטיקאית וחשוב לי השימוש במוצרים קוסמטיים טובים, אבל לא עשיתי שום טיפול פולשני וגם לא הזרקות. ואז באה עלמה זק שעושה את החיקוי שלי ב'ארץ נהדרת' בצורה מדהימה, זה היה חיקוי אדיר, כמובן שזו פרודיה שלוקחת את הכול לאקסטרים, ובכל זאת זכיתי שעלמה זק תחקה אותי, אבל במקרה שלי היא גם שמה לי סוג של מראה. וגם הצפייה שלי בסדרה שכנעה אותי שהמראה הנפול שלי הוא בניגוד לאופי ולהרגשה הפנימית שלי והבנתי שהגיע הזמן למקצה שיפורים".

דובי עמירה אחרי הזרקות גובידרם | צילום רוני בר
דובי עמירה אחרי הזרקות גובידרם | צילום רוני בר

מה הכי הפריע לך?
"הייתה לי נפילת פנים במיוחד בחלק התחתון, אזור קו הלסת והסנטר, זוויות הפה, שפתיים עם קמטוטים שנכנסים פנימה לפה, ומכל זה יחד נוצר מראה עייף וקצת עצוב". 

שקלת ניתוח פלסטי?
"לא. זה לא בא בחשבון מבחינתי. כל מה שרציתי הוא מראה רענן שיהלום את הרגשתי הפנימית. לא רציתי להיראות צעירה מאוד לגילי, חשוב לי המראה הטבעי". 

"זכיתי שעלמה זק תחקה אותי, אבל במקרה שלי היא גם שמה לי סוג של מראה. וגם הצפייה שלי בסדרה שכנעה אותי שהמראה הנפול שלי הוא בניגוד לאופי ולהרגשה הפנימית שלי"

מה עשית?
"הגעתי לד"ר נמרוד פרבר שיש לו שיטת הזרקה מיוחדת עם חומר המילוי JUVEDERM וולוקס, חומצה היאלורונית בטיחותית מאד, והג'ובדרם מגיע בכמה סמיכויות שונות שנקבעות על פי המקום הדורש טיפול. השיטה שלו מבוססת על המבנה האנטומי של כל מטופל, והתוצאות שמתקבלות מדהימות וטבעיות. הוא טיפל לי בחלק התחתון של הפנים כולל בשפתיים וגם סביב העיניים. היו לי חששות שזה יכאב, אבל זה היה נסבל לגמרי. הרופא היה מקצוען ועבד ברגישות רבה והתוצאות אמורות להישמר כשנה. בעקבות החוויה שלי אני יכולה להגיד היום שאני ממליצה לכל אישה לעשות מה שנכון וטוב לה בלי להתבייש. כמובן חשוב לפנות לרופא מיומן שהחומר המוזרק יהיה אמין. אני ממש מאושרת מול המראה". 

דובי במהלך הטיפול במרפאה של ד"ר נמרוד פרבר | צילום: ענת מוסברג
דובי במהלך הטיפול במרפאה של ד"ר נמרוד פרבר | צילום: ענת מוסברג
דובי במהלך הטיפול במרפאה של ד"ר נמרוד פרבר | צילום: ענת מוסברג
דובי במהלך הטיפול במרפאה של ד"ר נמרוד פרבר | צילום: ענת מוסברג

מי מהזוגות לדעתך יישאר יחד?
"אצל הדר ברייר ודניס רוסקוב יש התאמה מצוינת וגם להגר משה ולניר פור יש בסיס טוב, אבל יש להם עוד עבודה לעשות כדי שזה יצליח". 

את שומרת על קשר עם משתתפי הריאליטי?
"רק עם אריק אין שום קשר, עם הבנות אני בקשר רצוף, מדברות, מתייעצות, חלק כבר באו אלי לטיפול וחלק יבואו. עם כולם מדברים ולפעמים מתראים". 

בחודש הבא תחגגי יום הולדת 58. תובנות הגיל?
"הגעתי לגיל 58 עם הרבה זכויות, אני אוהבת את עצמי וככל שהזמן עובר יש בי עוד בשלות ועוד רכות וכמובן ישנה הזכות שלי לזכות שוב באהבה וזה יגיע".