סדנאות יצירה ומלאכה למבוגרים מעניקות חוויה חברתית ומאפשרות לתת ביטוי לדמיון ולכישרון. לפניכם 10 סדנאות מגוונות ומומלצות. עשו זאת בעצמכם

88 שיתופים | 132 צפיות

1. דנה ישראלי – סדנאות בוטיק

דנה ישראלי היא צלמת, מעצבת ובעלת סטודיו המתמחה בצילום לעסקים מתחום העיצוב, האופנה והלייף סטייל. ישראלי מעבירה סדנאות בוטיק ייחודיות לעיצוב מוצר, בהן סדנת צביעה ורקמה על עץ וסדנת עיצוב פריטי עץ כמדף בסגנון פרובנסלי, ארגז זיכרונות, אהילי משחק ועוד.

את הסדנאות הנערכות בסטודיו שלה ביבנה אפשר לשריין לקבוצה מאורגנת (14-7 משתתפים,תלוי בסוג הסדנה) או להזמין אל מחוץ לסטודיו לקבוצה של לפחות עשרה משתתפים.

המחירים: סדנת רקמה על עץ, 350 שקלים (שלוש שעות); סדנת עיצוב פריט מעץ, 590 שקלים (שלוש עד חמש שעות כולל חומרים ואפילו ארוחת בוקר).
לאתר


סדנת עיצוב פריטי עץ תאפשר לכם לחדש רהיטים ישנים

2. חרוז כזה – סדנת תכשיטנות

חברת חרוז כזה מייבאת חרוזים מכל העולם ומשווקת אותם בארץ באמצעות רשת חנויות. החברה מקיימת בחנות בתל אביב סדנאות וקורסים מקצועיים בתחום התכשיטנות, שבהם אפשר ללמוד טכניקות עבודה בסיסיות בתכשיטנות, ועיצוב תכשיטי גולדפילד (ציפוי זהב). הסדנאות מתקיימות לאורך שעות היום.

המחירים: 300-170 שקלים (כולל חומרים) למפגש חד-פעמי עם הדרכה צמודה ( שעתיים וחצי), הכולל לימוד של שבע טכניקות בסיסיות בתכשיטנות; 450 שקלים (כולל חומרים) לשני מפגשים או 300 שקלים (לא כולל חומרים) לשני מפגשים ללימוד עיצוב של תכשיטי גולדפילד.
איפה: בוגרשוב 84, תל אביב
טלפון: 03-6200717
לאתר


בעזרת קורס המלמד טכניקות בסיסיות בתכשיטנות תוכלו ליצור לעצמכם צמיד אביבי

3. נירית סקלקה מודעי – סדנת סריגת אצבעות

נירית סקלקה מודעי ממצפה הילה שבגליל מעבירה סדנאות ייחודיות ליצירת סלים ושטיחים בטכניקה מסורתית של סריגה באמצעות האצבעות בלבד (ללא מסרגות). בכל סדנה משתמשים בחוטים ממוחזרים, שמהם יוצרים סל תוך כדי שימוש בסריגה מעגלית בתלת-ממד. אופן העבודה בסדנה ממכר ומהנה מאוד וכל משתתף יוצא עם פריט אחד לפחות ועם היכולת להמשיך וליצור. אפשר להזמין סדנאות פרטיות,זוגיות או משפחתיות, וכן סדנאות לילדים. נוסף על כך, אפשר להזמין חופשות סריגה המשלבות טיול לצפון,לינה בצימר וסדנאות סריגה לפי תכנית אישית.

המחירים: 180 שקלים לסדנה בת שלוש שעות (כולל חומרים) ומחירים מיוחדים לקבוצות.
לעמוד הפייסבוק
לבלוג של נירית
דוא"ל


תנו לאצבעות ללכת במקומכם ולסרוג פריטים מקסימים

4. פפיון – סדנת עיצוב בעיסת נייר

בסטודיו של המעצבת רניה גבריאל-ברון ברמת השרון, מתקיימות סדנאות עיצוב בעיסת נייר לכל הגילים. הסדנאות מתנהלות במתכונת של "סדנת אומן", כלומר בקבוצות קטנות (לרוב עד שישה משתתפים), וכל משתתף עובד על יצירה עצמאית, לפי בחירתו ובקצב שלו. בסדנת המתחילים לומדים את הבסיס ליצירה בעיסת נייר, הכנת עיסה מסוגים שונים, הכנת מבנה, הנחת העיסה על גבי המבנה, החלקה, טכניקות צביעה, אבזור וגימור. במהלך סדנה יוצרים שתיים על שלוש עבודות.

המחירים: 180 שקלים לסדנת מתחילים חד-פעמית (שלוש שעות); 1,440 שקלים לשמונה מפגשים אחת לשבוע (כולל חומרים); 150 שקלים לסדנת מתקדמים חד-פעמית (שלוש שעות); 600 שקלים לארבעה מפגשים אחת לשבוע. נוסף על כך, מתקיימות סדנאות חד-פעמיות שונות, בהן סדנאות המיועדות להורה ולילד, וגם סדנאות יום הולדת וסדנאות לילדים. העלויות משתנות לפי סוג הסדנה ומשכה.
לאתר


בבושקה מעיסת נייר מכניסה צבע ועניין לבית

5. יסמין סיון – סדנת פיסול בזכוכית

לאוהבי הזכוכית מציעה יסמין סיון התנסות מיוחדת בעבודה עם מבער. בסטודיו שלה בגבעתיים אפשר ללמוד איך להתיך בעזרת מבער את מוטות הזכוכית וליצור מהם חרוזים במגוון דוגמאות, תוך כדי לימוד על שימוש נכון במערכת הצבעים ועל תגובות בין זכוכיות מסוגים שונים. הסטודיו של יסמין עומד בסטנדרטים גבוהים של בטיחות. הסדנאות מתקיימות בימי שישי ומיועדות למי שמעוניין בהתנסות ראשונית ביצירת חרוזי זכוכית.

נוסף על כך, סיון מציעה גם חוגים קבועים ליצירת חרוזים במבער בימי שלישי ורביעי בבוקר וביום ראשון אחר הצהריים.

המחירים: 300 שקלים לסדנה חד-פעמית (שלוש שעות); 750 שקלים לשלושה מפגשים (שלוש שעות כל אחד).
לאתר


לא להאמין שזה חרוז מזכוכית

6. ענת סימונס – סדנת מוזאיקה

עבודת הפסיפס היא אמנות עתיקת יומין, אך בסטודיו של ענת סימונס הפסיפס עוטה לבוש מיוחד ועכשווי. בסדנאות שלה תקבלו את כל הכלים ליצירת עבודות ייחודיות ומרהיבות, המשלבות חומרים, צבעים וטקסטורות שונות. בסטודיו מגוון רב של חומרים, בהם אריחי קרמיקה צבעוניים, זכוכיות, שברי כלים, חרוזים ופרחים מקרמיקה וגם חומרים ממוחזרים. הסדנאות מתקיימות בקבוצות קטנות (עד 8 משתתפים), והן כוללות את כל הציוד הדרוש לעבודה .

המחירים: 180 שקלים למפגש בודד; 500 שקלים לחודש, לקורס בן שלוש שעות שבועיות; 600 שקלים לחודש לקורס בן ארבע שעות שבועיות.
מתי: שני, שלישי, רביעי, 13:00-09:00, שלישי 19:00- 22:00, רביעי 20:00-16:00.
איפה: החרושת 17, א.ת. מורשה, רמת השרון
טלפון:054-4963161
לאתר


שולחן מקסים בעבודת מוזאיקה

7. פרפרים – סדנאות תפירה ועיצוב בנייר

מדי שישי בבוקר מקיימת קרן סְקוּבָּץ' סדנאות תפירה או עיצוב בנייר בסטודיו שלה בגני תקווה. סדנאות התפירה מיועדות הן לבעלי ידע בסיסי בתפירה והן לחסרי ידע בתחום, וברוב המקרים יש להביא מכונת תפירה מהבית. סדנאות הנייר מיועדות לכולם, ולא דרוש ידע קודם בתחום. בסדנאות תוכלו לעצב וליצור תיק עם רצועות עור, ארגונית, ארנקונים וארנקים וכן אלבומים נוסטלגיים כמו של פעם, ספרי מתכונים מעוצבים ועוד.

כל סדנה נמשכת ארבע עד חמש שעות ומיועדת ל-12-8 משתתפים, ובסופה יוצאים עם מוצר מוגמר. אפשר להזמין סדנאות מיוחדות לפי דרישה עם מינימום של שמונה משתתפים (רשימת הסדנאות המעודכנת נמצאת בבלוג ואפשר להצטרף לרשימת התפוצה של הסדנאות).

המחירים: 450-200 שקלים לסדנה (תלוי בסוג הסדנה ובחומרים שבהם משתמשים).
לבלוג של קרן


יומן-מחברת מהמם

8. מיקי – סדנאות עיצוב רהיטים מקרטון

בסדנת עיצוב רהיטי קרטון של מיקי, המתקיימת בראשון לציון, כל הרהיטים עשויים מחומרי גלם שנאספו ברחוב. הדגש בסדנה הוא על בניית רהיטים חזקים ומעוצבים תוך כדי שימוש חוזר בחומרי גלם זמינים. כל הסדנאות מתקיימות בקבוצות קטנות (עד 6 משתתפים) וכל משתתף עובד על פרויקט אישי לבחירתו. במהלך הסדנאות המתמשכות בונים רהיט אחד או שניים בהתאם לגודל הרהיט הנבחר וקצב העבודה של המשתתף.

המחירים: 350 שקלים (כולל כל חומרי הגלם והכלים) לסדנה בת שני מפגשים של שלוש שעות כל אחד; 1,650 שקלים (כולל את כל חומרי הגלם והכלים) לעשרה מפגשים של שלוש שעות.
מתי: רביעי 21:00-18:00, חמישי 11:30-08:30, 21:00-18:00
לאתר


מחזור במיטבו: כורסא העשוייה כולה מקרטון

9. רונית ברקאי – סדנאות רקמה

רונית ברקאי היא מומחית לרקמה העוסקת בתחום כבר 35 שנה. ברקאי התמחתה בצרפת ברקמת צלבים מסורתית, והיא מלמדת בסדנאות שלה טכניקה שנקראת "Points Comptés" (בתרגום חופשי: לספור חוטים) – טכניקת רקמה עתיקת יומין, קלה לביצוע ומאוד כיפית למי שאוהב תוצאות מיידיות. ברקאי מספקת את צורכי הלימוד (חוטים, בד, מחט ואפילו מחברת) ומלמדת טכניקה בסיסית, פשוטה אבל מאוד מדויקת. במסגרת הסדנה תלמדו לקרוא דיאגרמות, לתכנן קומפוזיציה אישית ולהוציא אותה אל הפועל, להתאים צבעים, ליצור אביזרי נוי רקומים וכדומה.

ברקאי גם מלמדת המון "פטנטים" שימושיים שרכשה עם השנים, כמו לסדר חוטים בלי פלונטרים, לרקום בלי לעשות אף קשר מאחור, לרקום באופן חסכוני (50 אחוזים חיסכון בשימוש בחוטים) ועוד. המפגשים אינם מצריכים ידע מוקדם ומתקיימים בתל אביב.

המחירים: 200 שקלים לפגישה של שעתיים (עשרה אחוזים הנחה למשלמים מראש לעשר פגישות)
מתי: קבוצות בוקר: שני, חמישי ושישי בין השעות 12:30-10:30; קבוצות ערב: שני וחמישי בין השעות 21:00-19:00 (במקרה הצורך ייפתחו קבוצות נוספות).
טלפון: 054-5525029
לעמוד הפייסבוק


טכניקת רקמה עתיקה שמזכירה את בית סבתא

10. ראש בקיר – סדנאות נגרות

במרכז ראש בקיר שבתל אביב תוכלו להפוך לנגרים לכמה שעות וללמוד לתקן רהיטים בבית במקום לשלם לבעלי מקצוע. בין השאר תוכלו ללמוד להשתמש בכלי עבודה כמקדחה, מברגה ומלטשת, להכיר שיטות הרכבה ולבנות פרויקט אישי גדול לפי בחירה. הסדנאות מתנהלות בכיתות קטנות של עד עשרה תלמידים וכוללות סדנאות נגרות, סדנאות צביעה אמנותית וחידוש רהיטים. אפשר גם להשתתף בקורסים המורחבים.

המחירים: 400 שקלים (כולל חומרים) לסדנה חד-פעמית בת שלוש שעות לצביעה ולחידוש רהיטים; 880 שקלים לקורס צביעה אמנותית וחידוש רהיטים מורחב, הכולל שלוש פגישות שבועיות בנות שלוש שעות כל אחת, ללימוד טכניקות נוספות ומתקדמות; 580 שקלים לסדנת נגרות שימושית לבית של שלוש שעות וחצי; 2,880 שקלים לקורס מעמיק בן 12 מפגשים של שלוש שעות כל אחד.

איפה: מרכז ראש בקיר, צ'לנוב 42, תל אביב
טלפון: 03-6884359
לאתר


ללמוד לתקן רהיטים במקום לשלם לבעלי מקצוע