בל אגם: "אני מחכה למעצב האופנה שישים שלט 'דרושה טרנסג'נדרית לעבודה'"

בל אגם | צילום: דביר כחלון, איפור ושיער: מיקי בוגנים
בל אגם | צילום: דביר כחלון, איפור ושיער: מיקי בוגנים

הזמנים משתנים ועולם האופנה צועד יחד איתם. בטקס פרסי האופנה של "את" הענקנו אות הוקרה מיוחד לארבע דמויות שמשנות את אידיאל היופי מדי יום מחדש. אחת מהן היא בל אגם, מי שלימדה את עם ישראל להפסיק לפחד מטרנסיות, מספרת על השנה החולפת ומסרבת לאבד תקווה

88 שיתופים | 132 צפיות

 

"השנה מלאו לי 35 וזו הייתה השנה של חיי. הופעתי ב'גולסטאר' והפכתי לדמות מוכרת, אני מרגישה שנכנסתי למיינסטרים כטרנסג'נדרית. אני מייצגת את הקהילה בכנסת ובמדינה ופוגשת המון נערות ונערים שנמצאים בשלב קריטי בחיים וצריכים אוזן קשבת. עם השנים למדתי להכיר את עצמי ולאהוב את עצמי. לפעמים אנחנו לא יודעים לעשות את זה לבד אלא צריכים ליווי. כל מה שקשור לאופנה מאוד קרוב לליבי, הנשיות שלי היא הדבר הכי חזק שנמצא במהות שלי, וכל מה שקשור ללבוש ולאופנה מאוד מדבר אלי. עצם זה שאני כאישה טרנסית הלכתי על מסלול שבוע האופנה או קיבלתי שער בעיתון כמו '7 לילות', יש כאן אמירה חדשה, שאומרת אוקיי, אם יש לך מה לתת – יש לך מקום.

בל אגם צועדת על המסלול בשבוע האופנה תל אביב | צילום: אבי ולדמן
בל אגם צועדת על המסלול בשבוע האופנה תל אביב | צילום: אבי ולדמן

 

עוד כתבות מעניינות:
הדוגמנית מי-רן מנקס מפסיקה להסתיר את האקנה 
מוטי רייף: "לנשים נמאס מהפנטזיה של מה שהן לא יכולות להיות"
מה למדנו על אהבה עצמי מדוגמנית הפלאס סייז ריי שגב?

הייתי רוצה להעביר מסר לתעשיית האופנה – תרימו את הכפפה ותעסיקו מאפרות, מעצבות וסטייליסטיות טרנסג'נדריות. הדלתות עדיין סגורות, קשה להתפרנס, ואם אופנה הוא המקום הפתוח ביותר בחברה – הוא צריך להיות פתוח גם לזה. הייתי מתה שיהיה קמפיין שמעצב אופנה או מעצבת שמלות ישימו שלט 'דרושה טרנסג'נדרית לעבודה'. הרי אנחנו היינו צריכות לעבוד בלהיות נשים יותר ממי שנולדת אישה ויש בינינו מאפרות מדהימות.

בל אגם | צילום: דביר כחלון
בל אגם | צילום: דביר כחלון

בשנה הקרובה אצא במופע יחיד שאני כותבת כרגע, הוא יהיה מאוד מעצים, מרגש ומצחיק ויכניס את הקהל לעולמה של טרנסית. אני מקווה להמשיך לפרוח ולהשפיע, וחשוב לי להגיד – עם כל התלונות על המדינה, אני חושבת שישראל היא מדינה נפלאה, פתוחה, מקבלת ומכילה, ומאוד ליברלית".

על הבמה של טקס "פרסי האופנה" הוסיפה אגם: "כל אחד שיושב פה בקהל הוא בן אדם שונה ומיוחד בפני עצמו. פעם היה מפחיד להיות שונה, התחבאנו תחת ענן שחור וחששנו ממה שיחשבו עלינו. כל כך רציתי לשנות את זה, שאנשים לא יפחדו להיות מי שחפץ ליבם. רציתי לתת תקווה שגם להיות טרנסית יכול להיות סיפור יפה כמו אגדה. אגדה על עוצמה, הגשמה ועל דרך של להיות עוד מגדר בעולם הנפלא הזה. עכשיו, כשאני עומדת פה, יש לי תחושה שהצלחתי במטרה שלי ונתתי תקווה לעוד אנשים ללכת בראש מורם ולחבק את מי שהיקום הזה נתן להם להיות. תודה לאלוהים שמוכיח לי כל פעם מחדש, כנגד כל האמירות, שהוא אבא של כולם ואוהב את כל ילידיו באשר הם. ותודה לכם על הערב המרגש הזה עבורי. אל תפחדו להיות אתם".

בל אגם בטקס פרסי האופנה 2018 של מגזין "את" | צילום: אביב חופי
בל אגם בטקס פרסי האופנה 2018 של מגזין "את" | צילום: אביב חופי