בוטוקס טבעי וחומצה היאלורונית מצמחים – איך זה עובד?

טיפול יופי טבעי | צילום: shutterstock
טיפול יופי טבעי | צילום: shutterstock

בריאיון באתר "ווג" קבעה כוהנת היופי הטבעי טטה הארפר שהטבע מספק תחליפים ראויים לתעשיית האסתטיקה. מה חושבים על זה בתעשיית היופי המקומית?

88 שיתופים | 132 צפיות

בעולם הביוטי והאסתטיקה ניטשת מלחמה עקובה מדם, עשן ותמרות רעלן. עניינה: האם גם עולם הטיפוח הביתי יכול להיות אפקטיבי כמו ההזרקות? החזית התחממה כשבאתר מגזין היופי והאופנה "ווג" התפרסם ריאיון עם כוהנת היופי הטבעי טטה הארפר. הארפר נחשבת לכוהנת בתחום וביקורת מוצרים בווג כינתה את הסרום חומצה היאלורונית שלה "משנה חיים". בכתבה שהתפרסמה במגזין פורבס ב-2015 היא כונתה "מלכת תנועת היופי הירוק" וגווינת' פאלטרו, בעצמה כוהנת יופי טבעי, מעריצה אותה ("בגדול אני משתמשת רק בטטה הארפר", אמרה פעם). המכירות שלה גדלו בשנים האחרונות ב-600%.

היא באמת האורים והתומים של נושא היופי הטבעי, מה שמכונה "מהחווה לפנים", אליו נחשפה כאשר אביה החורג גסס מסרטן, והרופאים הצביעו על כמות גדולה של כימיקלים בתכשירים בהם כולנו משתמשים: דאודורנט, קרמים, קצף גילוח, ליפסטיק. בעקבות זאת היא החליטה להקים מוצר טיפוח טבעי ללא חומרים מסרטנים, ללא פאראבנים, מאה אחוז טבעי ולא רעיל. בכתבה שהתפרסמה באתר טוענת הארפר כי המוצרים שלה, העשויים חומרים טבעיים, מחליפים שימוש בזריקות בוטוקס וחומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית.

האם, באמת? האם מוצרים טבעיים כמו תמציות צמחים או שמנים ארומטיים יכולים להחליף את הרעלן בוטוקס המשתק שרירים בפנים או חומצות הנקשרות למולקולות של מים ומעניקות נפח לפנים? לפי הארפר כן. בסרום ובקרמים שלה היא משתמשת בחומרים כמו תמצית לבנדר ספרדית, חרצית ופעמון שלג, כיוון שהם מתפקדים כמו מרגיעי שרירים טבעיים הפועלים על העור כמו בוטוקס. "הם מנתקים את העצבים מהשרירים ובכך גורמים להרפיה מיידית של השריר", מסבירה הארפר. כמו כן אמרה הארפר שמסאז' קבוע על בסיס יומי לפנים יעזור גם הוא בהפעלת השרירים ומניעת נפילה.

שמן ארגן – יכול להחליף חומצה היאלורונית? | צילום: shutterstock
שמן ארגן – יכול להחליף חומצה היאלורונית? | צילום: shutterstock

שמן ארגן, שעועית ג'וגו אפריקאית ומסטיק-שרף עצי פיסטוק משמשים אצלה כחומרי מילוי דמויי חומצה היאלורונית. המוצרים של הארפר, ובמיוחד קרם העיניים והסרום – הנחשבים התותחים הכבדים שלה במלחמה בהזדקנות העור – מכילים חומרים מ-28 מדינות שונות, וישראל היא אחת מהן.

אבל כאשר מדברים עם ד"ר סיוון מרסר, מומחית לרפואת עור, הדברים נשמעים טיפה פחות זוהרים. "כל חומר אותו מחדירים אל תוך העור עובד ומשפיע באופן ניכר על מצב העור, הנפח והטקסטורה שלו באופן מיידי", היא אומרת בהתייחסותה לחומרים מוזרקים, "כל מוצר שנמרח על השכבות העליונות של העור יעזור הרבה פחות בשיפורו או בהרפיית השריר, כיוון שאין מגע עם השריר אפילו".

אבל שימוש בצמחים לאורך זמן יכול להחליף הזרקות?
"אין מניעה להקפיד על שימוש יומיומי במוצרי טיפוח מבוססי צמחים ובעזרתם לשמור על חיוניות העור, אך באופן חד משמעי לא כתחליף ולא כמי שמתיימר לשנות את מילוי הנפחים בפנים".

הנה עוד כמה מוצרים מומלצים לטיפול לא פולשני בקמטוטים:

Frownies: מדבקות לאיזור המצח שמדביקים לפני השינה, ישנים על הגב (כמובן) ובבוקר מראה הקמטוטים מתעדן מאוד. 20 דולר ב-walgreens.com.

exuvianse: מדבקות שנמסות לתוך העור ומספקות לו לחות, תודות לנוכחות של המון חומצה היאלורונית. מומלץ על ידי רופאי עור ויכול לטשטש אפילו קמטים עקשים, אם כי לא לאורך זמן. 88 דולר ב-ulta.com.

Rodial beauty: רעל דבורים ידוע כמשתק את השרירים למשך כמה שעות, והמוצר שרקוח ממנו ונשמע כמו שם של מוצר מסדרת באטמן מבטיח להעניק לך עור פנים נקי וחלק.

קרם למניעת קמטים של לבידו: אם לא היינו רואים את זה באתר Goop של גווינת פאלטרו במו עינינו לא היינו מאמינות, אבל זה שם עם הטענה ששמן זרעי נר הלילה, אובלפיחה וורדים מרגיעים את העור ומחליקים אותו. הנה לכם, 189.90 באתר lavido.co.il.

קרם נגד הזדקנות של לבידו | צילום יח"צ
קרם נגד הזדקנות של לבידו | צילום יח"צ

קרם רטינול של רוק: הוא קרם האנטי אייג'ינג הכי טוב לפי מחקר שערך ניו יורק מגזין בשנת 2019. 15 דולר באמזון.

קרם רטינול של רוק | צילום יח"צ
קרם רטינול של רוק | צילום יח"צ