בוחשות בקדירה

השראה מהטבע. זהרה הראל, גלריה רוח כדים | צלם: יח"צ
השראה מהטבע. זהרה הראל, גלריה רוח כדים | צלם: יח"צ

חורף הוא עונתם של המאכלים המחממים ואין כמו להגיש אותם לשולחן בקדירות או בכלי קרמיקה נאים. בחרנו קרמיקאיות מוכשרות עם כלים שיעשו לכם חם בלב

88 שיתופים | 132 צפיות

 

זהרה הראל

הראל היא בוגרת המחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל. היא למדה ביפן קרמיקה מסורתית אצל מאסטר יפני, בן לשושלת קרמיקאים עתיקת יומין. הראל יוצרת ומלמדת בסטודיו שלה ברחובות וכן שותפה בגלריה רוח כדים בירושלים. היא אוהבת לעטר את הכלים שלה, המצטיינים במראה עשיר, ושואבת השראה בעיקר מהטבע, מסוגי מדיה שונים וממוזיקה. עבודותיה מוצגות דרך קבע בתערוכות בארץ ובחו"ל.
www.facebook.com/zahara.harel

יערה ניר כחלון

יערה ניר כחלון, בוגרת בצלאל ובית הספר Parson school of design בניו יורק, ארצות הברית, מעצבת ויוצרת כלי קרמיקה שימושיים המאופיינים בסגנון נקי ובפשטות מתוחכמת. למרות המראה המוקפד שלהם, יש בהם חוסר שלמות חינני ושובה. ניר כחלון מייצרת את הכלים שלה בטכניקה של יציקה ידנית והם דקים, קלים מאוד ומזמינים לשימוש ולמגע. כל הכלים מתאימים לשימוש במיקרוגל, במדיח כלים ובתנור אפייה. צילום: תומר בורמד
www.studioyaara.co.il

לורי גולדשטיין

לורי גולדשטיין בונה ביד משטחים שאותם היא נוהגת לקפל. העבודות שלה מושפעות מהרקע שלה ומהכשרתה כמעצבת תפאורה ותלבושות והן שאולות מעולם הגזירה והתפירה. גולדשטיין נמצאת בדיאלוג קבוע עם המטבח, ואת הכלים שהיא מייצרת היא בוחנת הלכה למעשה במטבח הפרטי שלה.
www.lauriegoldstein.co.il

עירית אבא

עירית אבא היא קדרית ומרצה במחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל. אבא מתמחה בכלים מפורצלן, בעיקר בעבודת אבניים. חלק מהעבודות חסרות את הגימור הנהוג בתחתית כלי הקרמיקה לטובת ביטוי אמנותי אישי. בשנת 2009 זכתה אבא בפרס אנדי לאמנות עכשווית. עבודותיה הוצגו בגלריות ובמוזיאונים בארץ ובחו"ל ונרכשו לאוספים הקבועים של מוזיאון תל אביב ומוזיאון ישראל.
www.iritabba.com

סיגי אופיר

סיגי אופיר עובדת בעיקר על אבניים ויוצרת כלי קרמיקה שימושיים המאופיינים במרקמים מיוחדים בצבעי חום, אפור, שמנת, ירוק ושילובים נוספים. הכלים שלה מצטיינים במראה של פעם ובניחוח נוסטלגי. יצירותיה נעשות בהשראת נופי הארץ (שדות ירוקים, חוף הים, מדבר), תמונות, ריחות וזיכרונות מפעם. בסטודיו אופיר גם מקיימת סדנאות לנשים ולזוגות ומעבירה חוגים של יצירה בחומר.
www.facebook.com/ceramics.by.sigi

רינת בר נצר

רינת בר נצר, בוגרת המחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל, יוצרת ומלמדת בסטודיו שלה בקיבוץ רוחמה שבצפון הנגב. בר נצר יוצרת בעיקר קרמיקה שימושית (כלי אוכל והגשה) מפורצלן, בעבודת יד ובאבניים. טכניקת העבודה שלה היא בעיקר יצירת משטחים על ידי רידוד החומר וקיפולו למכלים בגדלים שונים. בר נצר מנסה למתוח את גבולות החומר מצד אחד ולתת לו במה כפי שהוא מצד שני – חומר חשוף, עם נגיעות קלות של צבע. באירועי "דרום אדום" בפברואר הקרוב, יהיה הסטודיו פתוח בסופי שבוע למבקרים.
rinatbn@gmail.com

גלית סופר מזרחי

גלית סופר מזרחי, בוגרת בצלאל בהצטיינות, עובדת עם משטחים על ידי רידוד של החומר ומשחק עם הטקסטורה שלו. סופר מזרחי יוצרת כלי קרמיקה שימושיים, עם דגש על חומר חשוף, על קווים נקיים ועל צבעוניות שקטה. היא משתמשת בצבעי סליפ (בוץ מהעבודה על הגלגל) מחומרים בצבעים שונים ואוהבת לשלב סוגי חמר שונים – חמר גס עם פורצלן ועוד. בחלק מעבודותיה סופר מזרחי משלבת הדפסים של תצלומים ושל עבודות גרפיות.
galitsoffermiz@gmail.com

לימור טופול פארן

סטודיו לימור שוכן בבית אבן עתיק בקיבוץ אלוני. במקום יש גלריה שבה מוצגים כלים שיוצרו במקום כגון ספלים, קעריות, קדירות בישול, קומקומים וקערות בעיצובים ייחודיים. ההשראה שלה מגיעה מהאמנות היפנית, שבמשך שנים שאבה ממנה בסיס מוצק, וכשהחלה לעסוק בעיצוב, נפתחה לעולם צבעוני יותר והחיבור בין העולמות השונים נוצר בפשטות וביופי בסביבה הטבעית שלה. אפשר להזמין אצל טופול פארן כלים בעיצוב אישי במסגרת פגישה בסטודיו או לעצב יחד אתה את סט הכלים החגיגי שעליו תמיד חלמתם.
www.studio-limor.com

שחף גבעון

שחף גבעון היא בוגרת בצלאל במחלקה לעיצוב קרמי וזוכת פרס הצטיינות בעשייה קרמית ע"ש סילביה ניסבט ז"ל. גבעון יוצרת כלים שימושיים בשיטת שריפה ייחודית בטמפרטורות גבוהות עם אש חיה. היא משלבת הדפס תחת זיגוג עם גלזורות המורכבות על פי שיטות סיניות עתיקות היוצרות את הגוונים המיוחדים. לגבעון סטודיו הנקרא "תוצרת הארץ" שנמצא במצפה עזוז ועוסק בבנייה אקולוגית באדמה.
www.facebook.com/shahaf.givon.studio

אקסטרה-סייל: 20% הנחה מיוחדת נוספת על מצעים ומגבות של קנת קול עכשיו ב-THREE SIXTY FIVE by MASHBIR