אתי מ"האח הגדול" חושפת את הדרמה האמיתית בחייה

אתי ייטב, האח הגדול | צילום: יח"צ, רשת 13
אתי ייטב, האח הגדול | צילום: יח"צ, רשת 13

לקח לה שבע שנים להפוך לאימא, היא איבדה שתי אחיות והיא תעשה הכל כדי שזוגות להט״בים יוכלו להביא ילדים בישראל - כמו שעשתה עם בנה. אתי ייטב מ"האח הגדול" בריאיון חשוף

88 שיתופים | 132 צפיות

אמש (12.8) הודחה הדיירת אתי ייטב מבית "האח הגדול". לרגל הפרידה, חזרנו לריאיון הבכורה שקיימנו במאי 2023 עם הדיירת הכי מפתיעה של העונה, רגע לפני שנכנסה לבית הכי מפורסם במדינה:

היא אמנם בת 67, מחנכת בגימלאות וסבתא גאה – אבל אתי ייטב לא מתכוונת להיכנס לטייפקאסט המאמא הבשלנית של בית "האח הגדול" (רשת 13). מקסימום דגים מרוקאים בשבת, או פתיתים אם התקציב יכריע. ״אני מראש לא אתפוס בעלות על המטבח, זה לא אהבת חיי״, מספרת ייטב בראיון ראשון, רגע לפני הכניסה לבית הכי מפורסם במדינה. ״אני אתרכז בלסדר כי אני מאוד נקייה ואשמח לתת עצות מניסיון החיים שלי למי שירצה״. והניסיון הזה כולל שנים ארוכות של טיפולי פוריות, שתי אחיות שהלכו לעולמן בנסיבות טראגיות וגם כמה אג׳נדות, כשבראשן קבלה ותמיכה בצעירים להט״בים, בהשראת בנה, נועם.

>> "האח הגדול" חזר: אפשר לדעת מה קרה ללירון ויצמן?

כמה את מתרגשת להיכנס לבית האח?
"מדד ההתרגשות עומד על שש מתוך עשר, לרגעים הוא עולה לשמונה. עבדתי על עצמי לא להתרגש מדי. בינתיים מה שהכי מרגש אותי הם הרי ירושלים שאני רואה מכאן".

ייטב לא סתם מתגעגעת להרי ירושלים, העיר בה נולדה. בילדותה עזבה עם הוריה לצפת וכיום היא מתגוררת במושב מנחמיה שבין טבריה לבית שאן. היא רביעית מתוך 12 אחים ואחיות. את אחת מהן היא שכלה באסון מעלות ואת השנייה בעקבות מחלת הסרטן. היא נשואה ואם לשלושה ילדים. הבכור, מתן, נולד אחרי שבע שנות ציפייה וטיפולים ואחריו, בתום חמש שנות טיפולים נוספות, נולד נועם. את השושלת המפוארת סוגרת בר בת ה-29, שוטרת ורווקה (״יש לך מישהו בשבילה?״).

״פחות מעניין אותי להיות מפורסמת, אני רוצה ליהנות מהחוויה ולצאת מהבית עם אמירה שבזכותה אהיה גאה בעצמי״

 

שכלת שתי אחיות, האבל עדיין מלווה אותך?
"לאחרונה צפיתי בתוכנית שבה דיבר מישהו מסיירת מטכ"ל והודה שזה היה אחד המבצעים הכושלים. הנושא הזה השאיר אצלנו כל השנים ספקות ותהיות. גם באזכרה האחרונה הופיעה לראשונה בת כיתה שלה שניצלה וסיפרה לנו על אחותנו. זה היה מרטיט".

חיכית שבע שנים כדי להפוך לאמא, זה מאוד קשוח.
״מאוד. אני התחתנתי כדי להביא ילדים. זאת הייתה המטרה וזו גם הייתה הציפייה שלנו והציפייה מאיתנו. זה לא קרה כמו שרצינו, היו לי שבע שנות עקרות בגלל בעיות הורמונליות שלי ובעיות של בעלי, ריצ׳ארד (רישארד במקור. ד.ב.א) – פגשנו פרופסור גדול בהדסה, אחד הטובים בזמנו שלא נתן לי סיכוי״.

איך זה השפיע על הזוגיות שלכם?
״זה היה קשה, כי כאלה שהתחתנו אחרינו, הביאו ילדים ואנחנו לא. בשלב מסוים התחלנו לחשוב על אימוץ. אבל זה לא הביא לקשיים, אלא חיזק אותנו ואת הביחד שלנו. הרגשנו ששנינו באותה סירה. ואחרי שבע שנים זה פתאום קרה״.

והפרופסור שלא נתן לך סיכוי?
״הוא ענה לי שהוא יכול להסביר את מה שקורה למטה ושאלוהים מסביר הכול מלמעלה. וגם בהיריון השני היו לי קשיים ושוב עברנו טיפולים וכעבור חמש שנים נולד נועם  והלידה של בר הייתה ספונטנית לגמרי״.

למדת משהו מהמסע הארוך להורות?
״כן. הרבה זוגות מתחתנים ומיד מנסים להביא ילדים ובדיעבד אני מבינה שזה שחיכינו, בנה את הקשר והזוגיות שלנו. אני לא אומרת לחכות שבע שנים אבל חכו קצת. אין מה למהר. זו תקופה שלא תחזור״.

יכול להיות שזו הכוכבת האמיתית של העונה | אתי נכנסת לבית האח הגדול | צילום מסך רשת 13
יכול להיות שזו הכוכבת האמיתית של העונה | אתי נכנסת לבית האח הגדול | צילום מסך רשת 13

כאמור, ייטב היא אמא גאה לבן גאה, נועם – שנשוי כיום לבן זוגו, אבי, שצירף למשפחה המודרנית הקסומה הזו ילד נוסף ממערכת יחסים קודמת. בנוסף, השניים הפכו אותה לסבתא פעם נוסף, כשהביאו לעולם לתינוקת בת שמונה חודשים בתהליך פונדקאות.

ידעת שנועם עומד לצאת מהארון?
״רק זמן קצר לפני שהוא יצא מהארון, כשהיה בן 24. נועם היה ספורטאי לא רגיל, גבר מאוד נאה ובנות היו מציפות את הבית. אבל בשנה שבה הוא יצא מהארון, הוא טס לטיול ארוך בסרי לנקה ועבר שם התקף חרדה לא מוסבר. הבנתי שמשהו עובר על הילד השמח שלי״.

״אם זוגות חד מיניים משקיעים חצי מיליון שקל בהבאת ילד אחד, איך הם יצליחו לקנות דירה?״

 

איך הוא סיפר לך?
״הייתי הראשונה שהוא סיפר לה, אמר שמאז ומתמיד ידע אבל חשב שזה יעבור לו. קראתי הרבה על הנושא הזה, הבנתי שזה מולד ושאני שם בשבילו בכל רמ״ח איבריי״.

ומה הייתה התגובה שלך?
״מיד שאלתי אותו: ׳מה יהיה עם ילדים?׳. הוא ענה לי: ׳יהיו׳. למחרת בבית ספר, מורה וחברה הרגישה שאני מהורהרת ושיתפתי אותה. היא צהלה משמחה וסיפר לי על אחיין שלה וכמה הוא מאושר ואיך כולם שמחים בשבילו. פתאום הרגשתי הכי נוח לספר לכולם. אפילו אמי בת השמונים מקבלת את זה יפה״.

לגבי הילדים, הוא הפך לפני שמונה חודשים שוב לסבתא.
״הייתה לו זוגיות של ארבע שנים, אבל כשנועם דיבר על משפחה, זה לא התאים לו והם נפרדו. ואז הוא הכיר את אבי, זו הייתה אהבה ממבט ראשון ולא יכולתי לבחור חתן יותר טוב. אבי הביא לקשר את הבן שלו, מזוגיות קודמת וכשהם הכירו כבר הייתה לו פונדקאית. הם ערכו חינה מדהימה ואז חתונה גדולה, השף ישראל אהרוני חיתן אותם. חודש אחרי החתונה הם טסו לחו"ל כי הפונדקאית עמדה ללדת והם ביקשו ממני להצטרף. זאת לא הייתה בעיה כי כשאני רואה מטוס, אני קופצת״.

״בשלב מסוים התחלנו לחשוב על אימוץ. אבל זה לא הביא לקשיים, אלא חיזק אותנו ואת הביחד שלנו. הרגשנו ששנינו באותה סירה״

 

נשמע שאת סבתא מהחלומות.
״הייתי איתם לאורך כל השהייה במשך חודשיים, אבל כואב לי על ההוצאה המטורפת סביב הפונדקאות בחו"ל והגיע הזמן שזה יהיה פשוט גם בארץ. אם זוגות חד מיניים משקיעים חצי מיליון שקל בהבאת ילד אחד, איך הם יצליחו לקנות דירה? אני אדבר על זה בבית האח כדי לנסות לעזור לזוגות חד מיניים״.

כאמור, ייטב חובבת הרפתקאות מאז ומתמיד. היא עזבה את בית הוריה עבור לימודים בפנימייה היוקרתית כדורי (״הייתה לי ילדות מדהימה, אבל אני חיפשתי הרפתקה מחוץ לבית"), שירתה בצה״ל כשוטרת צבאית ולמדה הוראה בסמינר אוהלו, במהלכה הכירה שוטר שהפך לבעלה. יחד השניים עברו למנחמיה.

אז למה לך האח הגדול?
״פרשתי מהוראה בגיל 62 ומאז אני עושה מה שבא לי. האח הגדול זו הדרך שלי למדוד את קצה הגבולות שלי. חוץ מזה, אני אוהבת לאסוף חוויות. עשיתי בטרק במונגוליה, טיילתי חודש וחצי בתאילנד ואני רוצה להראות שהעולם אמנם שייך לצעירים אבל גם למבוגרים. ושאפשר להיות מוכשר ויעיל גם בגיל פנסיה״.

וזאת גם לא הפעם הראשונה שלך על המסך
״השתתפתי בתוכנית ׳ניפגש בלובי׳ עם אורי גוטליב. לקחו קבוצה לטיול מאורגן בחו"ל ורצו להראות איך היא מתנהגת. נראה לי שאם לא האח הגדול, הייתי הולכת למרוץ למיליון״.

גם בעלך הרפתקן כמוך?
״הוא פרגן לי בכל הנסיעות הקודמות אז הוא רגיל וגם עכשיו הוא פרגן לי. הוא מאמין שאם טוב לי – אז גם טוב לו. אבל הוא ההפך הגמור ממני, מאד שקט״.

מה יהיה סוד ההצלחה שלך בבית האח?
״אני דמות מעניינת ואישה מאד פתוחה. יש לי יתרון של גיל, הרבה ירצו לקנות ממני דעת ויחפשו דמות להישען עליה ולהתייעץ איתה״.

עקבת אחרי התוכניות הקודמות כדי ללמוד על הדינמיקה בבית?
״אני פריקית של 'האח הגדול', אבל אין אף אחד שהיה בעבר בבית שהוא סוג של מודל בשבילי, אני באה להיות עצמי כי בסוף הכול יקרה בהתאם לסיטואציה ולאדם עצמו. למרות שחשוב לי להיות אותנטית, חשוב לי גם לשמור על כבודי כמחנכת בישראל. הרי הילדים שחינכתי והוריהם יראו אותי״.

את חושבת על פרסום ותהילה?
״פחות מעניין אותי להיות מפורסמת, אני רוצה ליהנות מהחוויה ולהעצים אותה כמה שיותר. וכמו שאמרתי, הכי חשוב לי להעביר מסרים. וגם להכיר אנשים חדשים, מעניינים, אני חולה על אנשים ועל ארץ ישראל ועם ישראל ותורת ישראל. אני אוהבת את היהדות שלנו, אני מסורתית ונוסעת בשבת רק אם אני חייבת. אני רוצה לצאת מהבית עם אמירה שבזכותה אהיה גאה בעצמי״.

את חוששת להיות המודחת הראשונה?
״פחד זו מילה קשה, הייתי קוראת לזה חוסר נעימות. אבל מישהו הרי צריך לצאת ראשון״.

יש מחשבות על המיליון?
״אני לא אגיד שזה היה הטריגר שבגללו נכנסתי, אבל תוך כדי שדיברתי עם עצמי, הבנתי שאני רוצה להראות שאישה בגילי יכולה להביא את המיליון. זה יהיה נחמד לזכות ולקחת את הילדים והנכדים לטיול בעולם״.