אג'נדה

שיעמום וטמטום: אתגר הפנסיה חושף הרבה יותר מכמה קמטים

בר רפאלי צעירה ומבוגרת | צילום מסך מתוך אפליקציית FaceApp
בר רפאלי צעירה ומבוגרת | צילום מסך מתוך אפליקציית FaceApp

האתגר ששלח את מיטב הסלבס להעלות תמונות שלהם בתור זקנים הוא לא חמוד, לא מצחיק ובעיקר מסרסר במעט הכבוד שנשאר בעולם הזה לזקנה

88 שיתופים | 132 צפיות

עם ישראל חובב אתגרים, וככלל כך גם האנושות. רק תנו להסתכל עשר שנים אחורה בערגה, תנו לשפוך דלי של קרח על דוגמנית בביקיני, תנו לפתוח בקבוק עם הזין. כל עוד מוסיפים האשטג ואת המילה "אתגר", החיים יפים, וגם אם הם פחות, אז לפחות הם מביאים לייקים ועושים קצת טוב על הנשמה בין כל ההפגנות של יוצאי אתיופיה, סכנת הגירוש של ילדי מהגרי העבודה, משבר האקלים והמשבר של כבר אין מה לראות בנטפליקס.

כעת האנושות ניצבת בפני אתגר חדש: רותם סלע, גלית גוטמן, רוסלנה רודינה וגיא פינס הם רק חלק מהסלבס שנענו לו וניאותו לשתף כיצד ייראו בעתיד על פי FaceApp, אפליקציה בת שנתיים שחזרה לתודעה הודות לשיממון הממאיר של האנושות ולחוש העסקי המפותח של בנק הפועלים. נכון, זה קורה גם מעבר לים, שם האחים ג'ונאס מתייגים את עצמם לדעת עם #agechallenge, כאן קובי מרימי ושכמותו מרימים בהאשטג #אתגר_הפנסיה.

>> למה האפליקציה הזאת בעצם פוגעת בכם?

אז יאללה, מה קרה? כולה אפליקציה, קצת צחוקים, איזה קטעים לראות את בר רפאלי מקומטת ואת אסי עזר שיצא דומה שתי טיפות דונפזיל לדודו טופז.

לסבים ולסבתות שלנו זה פחות מזיז, כי אין להם אינסטוש והם ממילא עסוקים באתגרים אחרים והרבה פחות משעשעים, כמו אתגר הדמנציה, אתגר ההתעללות במחלקות סיעודיות או אתגר הניצול של חברות הביטוח

אז זהו, שזה לא חמוד, לא מצחיק ובעיקר מסרסר במעט הכבוד שנשאר בעולם הזה לזקנה. האתגר המטופש הזה שגורם לכם לשחק לידי האפליקציה הרוסית מבוססת הבינה המלאכותית שעושה פאסט פורוורד ישר לגיל הפנסיה שלכם (ולדאטה שלכם, כפי שמזהירים הקולות המודאגים ברשת), בעיקר מנכיח את הדו-פרצופיות שלנו כחברה. הרי אין מקום לזקנה בכותרות – אלא אם זה ביום השואה שלאחריו הזקנה נדחקת חזרה עמוק לארון ולתחתית סדר העדיפויות של משרד האוצר; אין מקום לזקנה בפריים טיים – אלא אם זה במסגרת אודישן למאסטר שף; ואין מקום לזקנה בפיד – אלא אם זה במסגרת הדאחקה.

לסבים ולסבתות שלנו זה פחות מזיז, כי אין להם אינסטוש והם ממילא עסוקים באתגרים אחרים והרבה פחות משעשעים, כמו אתגר הדמנציה, אתגר ההתעללות במחלקות סיעודיות או אתגר הניצול של חברות הביטוח. הדאחקה הזו היא בעיקר על חשבוננו, שיכולים להמשיך להשתעשע באיך ניראה כשנצא לפנסיה, כי לפי התחזיות, את חסכונות הפנסיה שלנו לא ממש נזכה לראות כשנצטרך אותם.

רוצים אתגר? צאו מהפיד ותסתכלו לקשישים בעיניים – לאלה שחיים מתחת למפלס העוני ואין להם כסף לתרופות, לאלה שחיים בחוסר ישע בבתי אבות ולאלה שהחיים עושקים אותם עד הטיפה האחרונה. זה הרבה יותר מאתגר.

רוני ודנאי עם סבא גרשון הירש ז"ל | צילום: אינסטגרם
רוני ודנאי עם סבא גרשון הירש ז"ל | צילום: אינסטגרם