מעצב לבנוני דחה דוגמנית כי היא ישראלית? בית האופנה: "פייק ניוז"

ארבל קינן  בשמלה של שלומית אזרד | צילום: לנס הפקות
ארבל קינן בשמלה של שלומית אזרד | צילום: לנס הפקות

המותג של המעצב הלבנוני רבי קיירוז דחה את ההשתתפות של הדוגמנית ארבל קינן בתצוגה רק כי היא גרה בישראל. "הלב שלי התחיל לפעום בחוזקה והתחלתי לבכות", סיפרה לנו. אז מה באמת קרה שם?

88 שיתופים | 132 צפיות

הדוגמנית ארבל קינן העלתה השבוע פוסט עצבני במיוחד לחשבון האינסטגרם שלה, שבו כתבה כי השתתפה בצילומים לבית אופנה נחשב והייתה אמורה גם לצעוד על המסלול של אותו בית אופנה כחלק משבוע אופנת הקוטור בפריז, אבל ברגע האחרון הוא דחה את ההשתתפותה בתצוגה כי סיפרה שהיא מישראל. בפוסט כתבה כך: "עדיין קשה לי לעכל. לפני כמה ימים הגעתי לפריז להצטלם לחברת אופנה מאוד נחשבת שלוקחת חלק גם בשבוע האופנה להוט קוטור בפריז. עוד לפני שהגעתי לפריז הם אמרו שישמחו שאקח גם חלק בתצוגה. הגעתי ליום הצילום באנרגיות אש, אני חולת עבודה! כל יום צילום מבחינתי זה לא רק עבודה לשם עשייה אלא גם הנאה. הרבה פעמים שואלים אותנו הדוגמניות מאיפה אנחנו, וגם ביום הצילום הזה שאלו אותי מאיפה אני, ואני כמובן עניתי עם חיוך גדול שאני מתל אביב. היום המשיך כמו בכל יום צילום, סיימתי כרגיל שעות לפני המצופה. עברו מספר ימים מהעבודה וממש לפני כשעה קיבלתי מייל מהסוכנות שלי לפיו הלקוח הוא לבנוני והוא לא מעוניין שאקח חלק בתצוגה כי אני גרה בתל אביב, בישראל, זה ממש תוכן המייל שקיבלתי. אני כותבת את כל זה כדי להעביר מסר: בסופו של יום כולנו בני אדם, לא משנה מה המוצא שלנו, צבע העור הגזע או מה שזה לא יהיה. תהיו בני אדם! זה הכי חשוב!".

View this post on Instagram

האמת… עדיין קשה לי לעכל… לפני כמה ימים הגעתי לפריז להצטלם לחברת אופנה מאוד נחשבת שלוקחת חלק גם בשבוע האופנה של ההוט קוטור. עוד לפני שהגעתי לפריז הם אמרו שישמחו שאקח גם חלק בתצוגה. הגעתי ליום הצילום באנרגיות אש, אני חולת עבודה! כל יום צילום מבחינתי זה לא רק עבודה לשם עשייה אלא גם הנאה. הרבה פעמים שואלים אותנו הדוגמניות מאיפה אנחנו, וגם ביום הצילום הזה שאלו אותי מאיפה אני, ואני כמובן עניתי עם חיוך גדול שאני מתל אביב. היום המשיך כמו בכל יום צילום, סיימתי כרגיל שעות לפני המצופה (אני מאוד מהירה בעבודה. ברגע שאני מבינה מה הלקוח רוצה הכל טס). עברו מספר ימים מהעבודה וממש לפני כשעה קיבלתי מייל מהסוכנות שלי לפיו הלקוח הוא לבנוני והוא לא מעוניין שאקח חלק בתצוגה כי אני גרה בתל אביב, בישראל – זה ממש תוכן המייל שקיבלתי. אני כותבת את כל זה כדי להעביר מסר: בסופו של יום כולנו בני אדם, לא משנה מה המוצא שלנו, צבע העור הגזע או מה שזה לא יהיה. תהיו בני אדם! זה הכי חשוב!

A post shared by arbelkynan (@arbelkynan) on

"כשאמרתי שאני מתל אביב לא הרגשתי שיש איזו בעיה, להפך", מספרת לנו קינן, "אני גאה מאיפה שבאתי ואני תמיד אומרת את זה עם חיוך גדול, התחלנו את הצילומים מיד אחרי הסמול טוק". בית האופנה המדובר הוא של המעצב הלבנוני רבי קיירוז, ובאמת למה שתהיה עם זה בעיה? עשרות דוגמניות ישראליות דיגמנו במהלך השנים עבור מותגים בינלאומים, הופיעו על שערי מגזינים והשתתפו בקמפיינים. לדוגמה מור קציר בעברה דיגמנה עבור שאנל, דריס ואן נוטן ועוד, מיכאלה ברקו כיכבה על שערי ווג וגם היום סופיה מצ'טנר, דורית רבליס, שון לוי ועוד מככבות על מסלולי תצוגות בקצב מסחרר. לוי אף כיכבה בהפקת אופנה בווג ערבייה. גם קינן עצמה עושה חיל מסביב לעולם ומככבת על מסלולים בשבועות האופנה. עכשיו ודאי תגידו שדחייתה יכולה להיות הגיונית לאור העובדה שמדובר במעצב לבנוני, אבל גם זה לא חייב להיות ככה. בעבר דיגמנה סופיה מצ'טנר עבור בית האופנה הלבנוני אלי סאאב. "הוא צילם אותה וגם לקח אותה לתצוגה, הוא ידע שהיא ישראלית ולמרות זאת אמר שהוא מת עליה, הוא עבד איתה שלוש פעמים". מספרת לנו רותם גור, הסוכנת של מצ'טנר.

סופיה מצ'טנר על המסלול של אלי סאאב בתצוגת חורף סתיו 2017 | צילום: Estrop/Getty Images
סופיה מצ'טנר על המסלול של אלי סאאב בתצוגת חורף סתיו 2017 | צילום: Estrop/Getty Images

לפני שאתן מכריזות בגאון מזרח תיכון חדש, חכו. כמעט שנה אחרי אותה תצוגה בתחילת שנת 2018, הגולשים תקפו את סאאב אחרי ששיתף בחשבון האינסטגרם שלו תמונה של גל גדות לובשת שמלה שלו. מאות תגובות נרשמו על התמונה שתקפו אותו על כך שהוא מפרגן לאישה ששירתה בצה"ל, וכמה שעות אחרי פרסום התמונה היא הוסרה.

גל גדות לובשת שמלה של אלי סאאב | צילום: Nicholas Hunt/WireImage
גל גדות לובשת שמלה של אלי סאאב | צילום: Nicholas Hunt/WireImage

אחרי הצילומים של ארבל קינן לבית האופנה הנחשב היא סיפרה כי נאמר לסוכנות שלה שהם מאוד התלהבו ממנה והם רוצים אותה גם לתצוגה. היא כמובן שמחה מאוד, עד שהגיע אותו מייל שאמר כי הם לא מעוניינים לעבוד עם ארבל מכיוון שהיא גרה בישראל. "המייל שקיבלתי מאוד הפתיע אותי! הסוכנות שלי בודקת עם כל לקוח איך הדוגמנית הייתה בצילומים והנציגה של הלקוח אמרה שהייתי נהדרת ומדהימה".

איך הגבת לזה?
"הסוכן שלי התחיל את המייל בזה שהוא לא ציפה לשיחה הזאת עם הלקוח ואת כל השאר כבר כתבתי בפוסט. הרגשתי פשוט שכל האנרגיות שלי נפלו. הלב שלי התחיל לפעום בחוזקה והתחלתי לבכות. אבל אחרי זה הבנתי שזה לא באשמתי, שאין לי מה לקחת את זה באופן אישי, זה הפסד שלו! אני יודעת מי אני ואני יודעת מה לקוחות חושבים עלי ולא סתם יש לקוחות שאני עובדת איתם נון סטופ. אני חושבת שהתחום של האומנות דווקא אמור לקרב ולא להרחיק. המסר שלי הוא לא לשנוא את האחר, אלא לאהוב את האחר. להיות בני אדם במלוא מובן המילה".

ארבל קינן בשבוע האופנה תל אביב 2019 | צילום: אדריאן סבל
ארבל קינן בשבוע האופנה תל אביב 2019 | צילום: אדריאן סבל

מבית האופנה נמסר בתגובה: "זה פייק ניוז, הצילומים לא בוטלו. מדובר במידע שגוי". שאלתנו לגבי ההשתתפות בתצוגה לא נענתה.