אנה זק לא כועסת על נועה קירל: "מה ששלי – שלי"

אנה זק | צילום: נוי ערקובי
אנה זק | צילום: נוי ערקובי

הזוגיות עם מאמן הכושר שמבוגר ממנה ב-7 שנים, הניסיון לסכסך עם נועה קירל והתגובות שתוקפות אותה שהיא לא יהודיה. אנה זק מתמודדת

88 שיתופים | 132 צפיות

אנה זק רגילה לחשוף. עם למעלה ממיליון עוקבים באינסטגרם ו-4 מיליון עוקבים במיוזיקלי כוכבת הרשת הפופולרית בישראל כבר יודעת שכל פרט מחייה מעניין את העוקבים, ויותר מכך – כל פרט שכזה שווה כסף, הרבה כסף. אבל אז הגיעה הזוגיות עם מאמן הכושר שחר ג'נה ולפתע נסיכת הסטורי הרגישה שזה יותר מדי. אולי בגלל העובדה שג'נה הוא לא רק מאמן הכושר שלה אלא גם בן 24, כלומר מבוגר ממנה ב-7 שנים. "אני פחות רוצה לדבר על הזוגיות שלי מול כל העולם, מי שמכיר מכיר. כל זוגיות זה משהו נורא פרטי, יודעים שאנחנו ביחד", היא מספרת לנו השבוע.

כוכבת רשת מיומנת כמוה יודעת בדיוק אילו תגובות היא עלולה לשמוע על קשר שכזה. ובמקרה בו זק לרגע תשכח, בכל זאת היא רק בת 17, תמיד אפשר לסמוך על הסוכנת שלה שתתפרץ באמצע השיחה ותקבע "אנה לא רוצה לדבר על זה". 

"מתחילת הדרך קראתי את כל התגובות וההודעות" מודה אנה ומפתיעה כשהיא מספרת "אני אוהבת לקרוא מה אנשים חושבים עלי. לפעמים הטוקבקים עוזרים להיות טובה יותר".

ובכל זאת, אפשר לדמיין שיש גם לא מעט תגובות שפוגעות בך, בהקשר של הזוגיות עם שחר או בכלל.
"התגובות הרעות לא מעניינות אותי. בגלל שאני לא מתייחסת גם אין לי כאלה כמעט, אנשים ראו שזה לא מעניין אותי והפסיקו".

"לפעמים הטוקבקים עוזרים להיות טובה יותר", אנה זק | צילום: נוי ערקובי
"לפעמים הטוקבקים עוזרים להיות טובה יותר", אנה זק | צילום: נוי ערקובי

זק פרצה לתודעה לפני ארבע שנים כשהייתה בת 13 בסדרה "הבנים והבנות", שהספיקה מאז להפוך למכונה משומנת של כוכבי רשת ממנה פרצו גם אלין כהן, אנג'ל ברנס גל גברעם ועוד. מאז הגיעה זק לצמרת האינסטגרם, והיא נחשבת לאחת מכוכבות הרשת הפופולריות בארץ. היא השתתפה בקמפיינים למותגים כמו טוונטיפורסבן,TOPTEN ועוד. היום אנחנו פוגשות אותה על סט הצילומים לפרסומת לסדרת A מבית סמסונג.

הצילומים נערכים בשעות הצהריים, כשרוב בני גילה של אנה יושבים בשיעור ומחכים שהזמן יעבור. "חשוב לי לעשות בגרות מלאה והמורים מתחשבים בי והולכים לקראתי, אם זה להזיז לי את המבחנים או להתחשב בחיסורים" מצהירה זק.

ושאר הילדים בכיתה בטח עושים לך פרצופים.
"לפעמים, אבל אני לא שופטת אותם. אני מבינה שזה יכול להיות קשה כשיש ילדה שלא מגיעה לבית ספר ועדיין מקבלים אותה כמו שהיא, ועד כמה זה עלול להיראות מעצבן מהצד". 

אם כבר חוסר פירגון, לא מעט עוקבים אוהבים להזכיר את העובדה שאת לא יהודיה. עד כמה זה מפריע לך? גיור זה משהו בכלל ששקלת?
"לא חשבתי להתגייר" מספרת אנה שכאמור נולדה לאב יהודי ולאם שאינה יהודיה. "אני נחשבת חסרת דת אבל מרגישה טוב עם זה, למרות שאני לא יהודייה אני נורא מחוברת לארץ ולתרבות וזה מה שמשנה". 

כרגע אם תשאלו את זק החלום הגדול הוא בכלל המוזיקה. עד כה היא שיחררה כבר 5 סינגלים וחולמת על חו"ל. בינתיים היא ללא ספק בדרך אחרי סינגל אחרון מוצלח יחד עם הראפר האמריקאי פאט ג'ו.
"שיתוף הפעולה עם פאט ג'ו היה מדהים ולא מובן מאליו" היא מספרת. "כל דבר שהוא בחו"ל הוא גדול יותר ואני לגמרי מכוונת לשם, גם הרבה מהקהל שלי הוא לא מהארץ ולא דובר עברית. אני בתהליך של הגשמת חלומות, ולאט לאט אני מגשימה. בא לי נורא להצליח בקריירת המוזיקה, וגם דוגמנות ומשחק. אני עוד מחפשת את עצמי, אבל אני אוהבת את הכל".

למרות כל הטוב, לאחרונה זק חוותה גם אירוע פחות נעים כאשר התמודדה על כרטיס לייצג את ישראל בטקס פרסי ה-EMA של MTV בספרד מול אמנים ישראליים כמו סטפן, פלד וכמובן המתחרה הישירה נועה קירל. קירל אכן זכתה בסופו של דבר אך זמן קצר לאחר מכן הודיעה שלא תוכל לטוס בעקבות חזרות לפסטיגל. ברשת זעמו על קירל בטענה ש'אינה מקצועית' וכי היה ניתן להעניק את הזכייה למתמודד או מתמודדת אחרת, זק למשל.

התמודדת מול נועה קירל על כרטיס לטקס ה-EMA. היא זכתה אבל החליטה לא לנסוע. כעסת כשנודע לך על זה?
"לא ממש חשבתי על זה. ראיתי שלא זכיתי ולא התייחסתי. אני חושבת שכל אחד יודע מה טוב לו.

אבל זו הייתה יכולה להיות ההזדמנות שלך. 
"אם זאת הייתה ההחלטה שלה זה בסדר ולא צריך לשפוט אף אחד. אני לא כועסת. אני חושבת שמה ששלי שלי והכל בסדר".