סלבס

אנג'ל ברנס: "לא הפסקתי לאהוב את אבא. הוא יודע שהוא חטא"

אנג'ל ברנס | צילום: מיכאל טופיול, סטיילינג: פיני זומר לסולו. שמלה יובל רביד, נעליים סטיב מאדן, גרביים זוהרה, תכשיטים Petite Delights
אנג'ל ברנס | צילום: מיכאל טופיול, סטיילינג: פיני זומר לסולו. שמלה יובל רביד, נעליים סטיב מאדן, גרביים זוהרה, תכשיטים Petite Delights

כשהייתה בת 9 נכנס אביה לכלא והחיים כפי שהכירה אותם נגמרו. אנג'ל ברנס היא אושיית רשת עם מאות אלפי עוקבים, שמתפרנסת בכוחות עצמה. כך הצליחה להפוך את הכאב הגדול לקריירה משגשגת

88 שיתופים | 132 צפיות

בעיצומו של הריאיון צלצל הסלולרי של אנג'ל ברנס בפעם המי יודע כמה, אבל הפעם היא חרגה וענתה. "יפה שלי, חיים של אבא, איך הייתה ההופעה באילת?", נשמע הקול מהצד השני. כשברנס, כוכבת רשת מצליחה עם 300 אלף עוקבים באינסטגרם ("כל יום בממוצע נוספים לי 1,000 עוקבים חדשים"), 100 אלף מנויים ביוטיוב ו־500 אלף עוקבים באפליקציית "טיק טוק" (לשעבר "מיוזיקלי"), שמעה את קולו של אביה, העיניים שלה ברקו מאושר. "היו מאות אנשים בקהל והיה מגניב ועוד מעט אני יוצאת מכאן להקלטות", היא עדכנה. השיחה הסתיימה ב"אוהב אותך מלא" מצידו וב"גם אני אותך" מצידה.

השיחה בין ברנס (18) לאביה יכולה הייתה אולי להישמע טריוויאלית בכל מקרה אחר אבל זה ממש לא המצב. אביה, רוני ברנס, התקשר מכלא מעשיהו, שם הוא מרצה את עונשו בתשע השנים האחרונות בעקבות מעורבותו בפרשה המתוקשרת שכונתה "הונאת המיליארד". ברנס הואשם, יחד עם דוד שבת ושלמה הרי עזרן, בהונאת מס בהיקף של 1.7 מיליארד ש"ח. "במעשיהם גרעו הנאשמים מקופת המדינה סכום כולל של למעלה מ־140 מיליוני שקלים תשלומי מע"מ, וכן השמיטו הכנסה בסכום כולל של למעלה מחצי מיליארד שקלים", אמר שופט בית משפט השלום עידו רוזין במעמד ההרשעה. ברנס ושותפיו הואשמו בסחר והפצה של חשבוניות פיקטיביות במגוון שיטות פעולה, כאשר כתב האישום התייחס ל־14 פרשיות שונות וכלל 36 אישומים. ברנס קיבל את העונש הכבד מבין השלושה, ומאז דצמבר 2011 הוא מרצה 11 שנות מאסר וחצי ונוסף על כך נדרש לשלם קנס של חמישה מיליון ש"ח. שותפיו כבר שוחררו מהכלא.

אנג'ל ברנס | צילום: מיכאל טופיול, סטיילינג: פיני זומר לסולו. מעיל Madame Roza by Yaara Rozansky, עגילים Petite Delights
אנג'ל ברנס | צילום: מיכאל טופיול, סטיילינג: פיני זומר לסולו. מעיל Madame Roza by Yaara Rozansky, עגילים Petite Delights

"אבא ואני מדברים כל יום. הוא יודע עלי הכול והוא המעריץ הכי גדול שלי, בודק כמה עוקבים יש לי וצופה בסרטונים", היא אומרת. "לא הפסקתי לאהוב אותו לרגע. הוא יודע שהוא חטא והוא מתחרט מעומק הלב". 

ברנס הבת הייתה בת 9 כשאביה נכנס לכלא, למעשה היא גדלה בלעדיו כמחצית מחייה. ערב יום העצמאות 2018 החליטה לעשות מעשה ופנתה בסרטון לנשיא המדינה ראובן ריבלין בבקשה שיעניק חנינה לאביה. הסרטון זכה למעל 700 אלף צפיות. 

"אמרתי לעצמי שיש לי כוח ושאני חייבת לנצל אותו", היא מסבירה. "צילמתי סרטון לנשיא, סיפרתי שלאבא נותרו עוד שנתיים, שהוא עשה טעות ושהוא מתחרט עליה כל יום. אמרתי שאני לא זכיתי לחוות עם אבא את גיל ההתבגרות, אז לפחות שאחיי הקטנים יזכו לזה. קיבלתי תשובה קצרה שהבקשה התקבלה. מאז לא שמעתי דבר. התאכזבתי. מה לעשות, אבא שלי הוא לא קובי פרץ".  

עם זאת, נדמה שהחיים מתחילים לחייך אל משפחת ברנס בחזרה. מחשש לעין הרע מסרבת ברנס להרחיב אבל היא מספרת שוועדת השחרורים בבית הכלא ניכתה לאביה שליש על התנהגות טובה ועכשיו היא "מתחילה לספור חודשים ולא שנים".

אנג'ל ברנס | צילום: מיכאל טופיול, סטיילינג: פיני זומר לסולו. חולצה Mother of All
אנג'ל ברנס | צילום: מיכאל טופיול, סטיילינג: פיני זומר לסולו. חולצה Mother of All

הכול אודות אבא

ברנס נולדה וגדלה במושב שדה עוזיה שליד אשדוד, היא הבכורה מבין חמישה אחים ואחיות. אימה דיאנה, ילידת טשקנט, עלתה בגיל 12 לישראל, ואביה רוני, הוא בן המושב. "השם שבחרו לי הוריי הוא אנג'ל ג'ולי. זה שמי המלא", מספרת ברנס. "הם חיו בסרט. אימא אהבה מאוד את אנג'לינה ג'ולי ובזמן ההיריון הם אמרו שגדלה להם כוכבת בבטן".  

"החיים שלי היו תותים", היא מתרפקת, "אבא דאג שלא יחסר לנו דבר. היינו משפחה שמחה ויום אחד זהו. בגיל 9 נגמרה לי הילדות".

"השוטרים הגיעו בארבע לפנות בוקר. צעקתי כמו משוגעת ואימא בכתה שהיא בהיריון. אחי הקטן כבר נולד למציאות של אבא בבית סוהר"

מה את זוכרת מהאירוע הזה?
"את הרוב הדחקתי. אני זוכרת את השוטרים שהגיעו והפכו את כל הבית. השעה הייתה ארבע לפנות בוקר, הם העירו אותנו. צעקתי כמו משוגעת ואימא בכתה שהיא בהיריון ושיעזבו אותנו. ככה נודע לי שאימי מצפה לילד נוסף. אחי הקטן כבר נולד למציאות של אבא בבית סוהר".  

נסעת לבקר את אבא בכלא?
"כן. בהתחלה פעם בשנה, אחר כך פעם בחצי שנה. אני לא מאחלת לאף אחד לבקר בכלא. זה גועל נפש. בודקים אותך כאילו שאת, המבקרת, היא הפושעת. יום אחד הגעתי עם אימא, בכיס היה לה דיסק און קי, מעבודה של אחותי לבית הספר. התחילו לחקור אותנו כאילו שניסינו להעביר מסרים לאבא והרגשנו מושפלות. אבל בפגישות עם אבא היו גם רגעים קסומים. קיבלנו חצי שעה של חיבוקים ונשיקות, ואם היה שוטר חמוד הוא היה מאפשר להישאר עוד קצת. היום אבא מקבל חופשה מהכלא פעם בחודש ומגיע הביתה לשלושה ימים. אז אנחנו שוב משפחה, עושים קידוש ואוכלים יחד. כשהוא בבית אני מרגישה יותר מוגנת. ישנה יותר טוב בלילה". 

איך הבית מתפקד בשנים האלה?
"אימא מפרנסת את המשפחה. היא לא מחסירה מאיתנו דבר. אני כבר לא מבקשת כסף, אני קונה הכול לעצמי אבל היא עדיין דואגת לכולנו. כואב לי לחשוב על השנים שהלכו. אבא כבר בן 53, אימא בת 40 וכל שנות ה־30 שלה עברו עליה לבד עם חמישה ילדים, כולל תינוק שרק נולד. אני רוצה להאמין שהאהבה תנצח הכול כשאבא יחזור".   

View this post on Instagram

Happiness

A post shared by Angel Juli Baranes (@angelbaranes) on

איך קיבלו את הדרמה הזאת בבית הספר?
"עוד קודם לא הייתי ילדה מקובלת ולא היו לי כמעט חברות. היום יש לי רק חברה אחת מבית הספר. איכשהו תמיד היה עניין סביבי, היו מדברים מאחורי הגב שלי וגם נידו אותי. לפעמים היו עושים לי קטעים מגעילים. יום אחד הגעתי עם טייץ לבית הספר ואחד הבנים צילם לי את התחת. זה היה משפיל. היו לי אוזני דמבו, הילדים היו מכנים אותי בכינויים מעליבים ובגיל 15 עשיתי ניתוח הצמדת אוזניים. לטיול השנתי לא יצאתי. אבל אני תמיד מזכירה לעצמי שמכל הרע של בית הסוהר יצאו גם דברים טובים. נאלצתי להתבגר מהר ולמדתי שכל מה שארצה באמת – אוכל להשיג. אני גרה במושב קטן, אין לי כמעט חברים שם, באחת ההופעות במלון באילת התברר לי שחצי מאנשי המושב נופשים בו והם ראו אותי על הבמה. זה היה מבחינתי ניצחון מתוק". 

את עדיין מרגישה צורך להוכיח את עצמך?
"כן. עדיין יש לי בעיה קשה של דימוי עצמי. עליתי שמונה ק"ג בשנה האחרונה. אני אוהבת אוכל, אני אף פעם לא שבעה, אני יכולה אחרי הארוחה לאכול עוד מנה וגלידה וחטיף ולא מפסיקה עד שאני מתפוצצת. בשנייה אני יכולה לעלות במשקל ובשנייה לרדת. אני עושה הרבה דיאטות ויש לי היום תזונאית ומאמנת כושר, ואני מתחילה ללמוד להעריך את עצמי מחדש. אני מרגישה שאני מקבלת מתנות מהיקום, כל הפרויקטים הקסומים שאני משתתפת בהם, זה לא ברור מאליו. אני מסיימת הופעה ומאות ילדים ובני נוער צעירים מחכים לסלפי. אני מצטלמת בשמחה ומבינה שהגיע הזמן שאתחיל להאמין בעצמי יותר. אני מקווה שאני בדרך הנכונה". 

אנג'ל ברנס | צילום: מיכאל טופיול, סטיילינג: פיני זומר לסולו. בגד גוף שיר אופיר, ז'קט יובל רביד, טבעת Petite Delights
אנג'ל ברנס | צילום: מיכאל טופיול, סטיילינג: פיני זומר לסולו. בגד גוף שיר אופיר, ז'קט יובל רביד, טבעת Petite Delights

אנה זק ואני

אולי כדי להצדיק את השם המחייב, מאז שהיא זוכרת את עצמה חלמה אנג'ל ג'ולי ברנס להיות מפורסמת. ב־2013, כשהייתה בת 12, השתתפה בשעשועון "הבנים והבנות" בערוץ הילדים. "יצא לי שם של פאקצה מעצבנת שמדברת שטויות ואמרו עלי שאני פרחה. אבל התפרסמתי בזכות התוכנית וגם הרווחתי חברה – אנה זק, אנחנו חברות מאוד קרובות עד היום. אחרי התוכנית ראיתי איך אנה התפתחה ברשתות ואני הרגשתי מאחור, אז בגיל 14 וחצי פתחתי ערוץ יוטיוב משלי".  

View this post on Instagram

Love you bubik???? @annazak12

A post shared by Angel Juli Baranes (@angelbaranes) on

בדצמבר תתגייס ברנס לצה"ל. היא לא צלחה את בחינות הקבלה ללהקה צבאית, חרף הקריירה המוזיקלית הפורחת שלה. ברנס היא הצלע הרביעית בלהקת הבנות "פורמולה", שהקים הסוכן שלה רוברטו בן שושן יחד עם NMC יונייטד. הלהקה כוללת גם את טניה לאורן ואת התאומות עלמה וליה ציון והן מופיעות בכל הארץ בפני מאות צעירים. להיטי הלהקה חורכים את יוטיוב, הנצפה שבהם הגיע לכ־2.3 מיליון צפיות. 

מלבד זאת אפשר לראות את ברנס בסדרה "החיים על פי פורמולה" ובדרמת הנוער המוזיקלית "דאנסטורי" (בערוץ KIDZ לצופי yes ו־HOT), ובימים אלה היא גם מתמודדת בתחרות של חברת מייבלין ניו יורק לבחירת נציגת המותג בישראל הנערכת בפורמט ריאליטי באינסטגרם TV.  

"איכשהו תמיד היה עניין סביבי, היו מדברים מאחורי הגב שלי וגם נידו אותי. יום אחד הגעתי עם טייץ לבית הספר ואחד הבנים צילם לי את התחת. זה היה משפיל"

איך את מסבירה את ההצלחה שלך ברשת?
"אני מראה את מי שאני, לטוב ולרע. אני יכולה להעלות תמונה מחמיאה בבגד ים ומצד שני תמונת תקריב בלי איפור. מעבר לזה הסרטונים עוסקים בחיים שלי. כשרצה שמועה שאבא שלי יושב על רצח אז העליתי סרטון בתגובה, אמרתי שהוא עשה טעות על העלמות מס ושהוא משלם את חובו לחברה ושיעזבו אותי. הסרטון הגיע לחצי מיליון צפיות. בעקבות זה לוהקתי לדוקו־ריאליטי 'סוואגרז', על בני נוער שרוצים להפוך לכוכבי רשת. אני חושבת שאני משמשת דוגמה טובה לצעירות, אני חרוצה ומשקיענית, לא מעשנת ולא שותה, פעם אחת שתיתי לימונדה עם קצת אלכוהול, אבל לא אחזור על זה". 

אנג'ל ברנס | צילום: מיכאל טופיול, סטיילינג: פיני זומר לסולו. מעיל ומכנסיים Madame Roza by Yaara Rozansky, בגד גוף שיר אופיר
אנג'ל ברנס | צילום: מיכאל טופיול, סטיילינג: פיני זומר לסולו. מעיל ומכנסיים Madame Roza by Yaara Rozansky, בגד גוף שיר אופיר

ואיך בתוך כל זה הפכת לזמרת?
"בכלל חלמתי להיות שחקנית, אבל רוברטו חשב שאני יכולה לשיר. בהתחלה לא התלהבתי אבל אני שמחה ששמעתי לו".

איך את מסתדרת עם עוד שלוש בנות?
"אין אצלנו אגו בלהקה, יש הרבה פרגון. הבנות הן החברות הכי טובות שלי בעולם".

View this post on Instagram

FORMULA

A post shared by Angel Juli Baranes (@angelbaranes) on

אהבה יש לך?
"בתמימותי אני תמיד חושבת שכל מי שיהיה לידי יוקסם ויתאהב בי אם הוא יכיר אותי מקרוב. בסוף מה שקורה זה שאני זאת שנדלקת אבל לא מקבלת אהבה בחזרה. אני מאוד רוצה שיהיה מישהו שיאהב אותי". 

וכלכלית, שם לפחות יש לך קצת נחת?
"אני לא עושה 'בוכטות', אבל מרוויחה יפה מההופעות ומהדיגיטל. קניתי מחשב יקר ומצלמה משוכללת, אני מצלמת ועורכת הכול בעצמי. ככה מימנתי לעצמי את לימודי הנהיגה וקניתי מכונית, פיג'ו 108 קטנה וחמודה, במחיר מלא, בלי הנחת סלב. ועדיין, לפעמים אבא נותן לי 200 ש"ח מהעבודה שלו מהכלא. זה נותן לו תחושה טובה". 

אנג'ל ברנס. שמלה יובל רביד, נעליים סטיב מאדן, גרביים זוהרה, תכשיטים Petite Delights | צילום: מיכאל טופיול, סטיילינג: פיני זומר לסולו
אנג'ל ברנס. שמלה יובל רביד, נעליים סטיב מאדן, גרביים זוהרה, תכשיטים Petite Delights | צילום: מיכאל טופיול, סטיילינג: פיני זומר לסולו