טייץ – לגיטימי ללבוש מחוץ לבית ולחדר הכושר או לא?

טייץ בשבוע האופנה ניו יורק | צילום Arturo Holmes getty images
טייץ בשבוע האופנה ניו יורק | צילום Arturo Holmes getty images

קוראות "את" היקרות, אנחנו רואות בכן אחיות ולכן משתפות אתכן בוויכוח שניטש לאחרונה במערכת - האם לגיטימי ללבוש טייץ מחוץ לבית שלא לצורכי ספורט? עזרו לנו להחליט

88 שיתופים | 132 צפיות

טייץ הוא אחד מפרטי הלבוש שחזרו אלינו מהניינטיז, לצד פאוץ', נעלי באפלו, חולצות בטן וצבעים זרחניים. כמו שאר הפריטים ברשימה המפוקפקת הזאת, אפשר לתייג אותו תחת "הטרנד המכוער" שהופך דברים מכוערים ליפים רק בגלל היחס המודע אליהם. אט אט הוא פילס דרכו בנחישות אל עבר המיינסטרים, כאשר בסתיו שעבר נפוץ פתאום לוק שכולל מכנסי טייץ קצרים המזכירים את אלה של רוכבי האופניים, ומעליהם בלייזר מחויט ו – תחזיקו חזק – פאוץ'.

>> איך לובשים פאוץ'?

View this post on Instagram

????✨????

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on

עם בוא החורף התארכו הטייצים וממכנסיים שלא ראו את הברך הם גלשו עד הקרסול. הם שוב כאן ודומה שמעולם לא הלכו. עם סוודר או סווטשירט אוברסייז זה נדמה סופר לגיטימי ללבוש אותם, ואם את צעירה וחטובה, ובעצם גם אם את לא, אפשר גם עם קרופ טופ חושף בטן.

>> כך מיישמות הפאשניסטות את הטרנדים הכי עדכניים

נוכחותה של קים קרדשיאן בחיינו תרמה לעלייתו של הטייץ, כיוון שקים וכל בנות המשפחה המורחבת חובבות את המראה. אבל אצלנו במערכת היו כאלה שטענו שלעולם לא, שאסור, גם לא בקבר. אחת מאיתנו ניצלה את תפקידה הבכיר במערכת והצהירה שהיא לעולם לא תלבש טייץ, ואפילו ניסתה לסמא את עינינו ולטעון שזו הסיבה שאינה עוסקת בספורט. אחת אחרת טענה שהיא לובשת טייץ אך ורק בבית (היא שיקרה. היא מתגוררת בפריפריה ולפעמים יוצאת מהבית לסידורים בטייץ, כיוון שהיא יודעת שלעולם לא תפגוש מישהו המכיר אותה) והשלישית, שאין לטעות בחוש האופנתי הייחודי והגבוה שלה, אמרה שהיא מתה על טייץ, ובמיוחד על זה העשוי קטיפה שחורה. נו, על קטיפה שחורה אי אפשר לטנף גם אם רוצים. אז מה עושים?

טייץ כסוף בתצוגה של בלמן | צילום Pascal Le Segretain Getty images
טייץ כסוף בתצוגה של בלמן | צילום Pascal Le Segretain Getty images

בצד המקטרג נמצא המסתורין: קצת מסתורין יפה לאישה, כמה נעים לנחש מבעד לבד שקוף איך נראה קרסולה הענוג של אישה, או איך נראה קימור ירכה, ובטייץ, למצער, אין מסתורין. דווקא בתקופה שהביטוי המגדיר אותה הוא "פייק ניוז", ביטוי שהמקבילה האופנתית שלו היא חזיית הפושאפ, בא הטייץ ומכריז: "זו אני – זה מה שיש. אין צורך לדמיין". בעקבות הסדרה "אופוריה" דובר רבות על כך שעבור המילניאלז שליחת תמונות עירום לבני זוג פוטנציאליים היא כמעט עניין שבשגרה, על אחת כמה וכמה "עירום" ממוסגר בבד גמיש ונמתח, המסתיר את צבע העור אך לא את הטופוגרפיה שלו.

עוד בצד המקטרג נמצא ה"קאמל טו", "בוהן הגמל", כינוי המוצמד לאיבר המין הנשי כאשר פיסת הבד הסמוכה אליו נתחבת פנימה ומציירת את תוואי השטח של פנים השפתיים החיצוניות. בטייץ הדבר כמעט בלתי נמנע, כיוון שמדובר מלכתחילה בבד גמיש וצמוד שחושף גם דברים שיפה להם העמעום.

עם מעיל גדול וחגורה אנחנו מאשרות | צילום Achim aaron Hardind/ Getty Images
עם מעיל גדול וחגורה אנחנו מאשרות | צילום Achim aaron Hardind/ Getty Images

בצד המסנגר נמצאת הנוחות. ללבוש טייץ זה דבר נוח, אין עוררין על זה. אם מכסים את אזור הישבן בסוודר גדול או בסווטשירט  ומשאירים רק ירכיים, מדובר בלוק שיכול להחמיא לנשים בעלות רגליים רזות, ואם מחברים לזה בלייזר מחויט שסביבו כרוכה חגורה – אפשר לייצר מראה טרנדי ומעניין, הכולל עולמות תוכן מתנגשים. אבל האם זה פשוט לא קול? ניסינו לשאול את עצמנו האם קרוליין בסט הייתה לובשת את זה לו הייתה חיה כיום וענינו לעצמנו "לא, היא הייתה כבר בת 50". וקארי ברדשואו? כן.

כיוון שאנו מתקשות להחליט – נסכים שלא להסכים, אך ברשותכן ננסח את אמנת הטייץ ונקבע כללים בסיסיים ללבישת הפריט הנוח אך השנוי במחלוקת הזה.

הבהרה: לא מדובר בחוק יסוד. מי שבא לה ללבוש דווקא טייץ צהוב מנומר עם כפכפים – מוזמנת לצפצף על כל מה שכתוב פה. אפילו אנחנו לא לוקחות ברצינות את כל ההמלצות של עצמנו.

אמנת הטייץ: כך תלבשי טייץ בחורף 2020

 1. על הטייץ להיות מבד שלם, ללא קרעים או, רחמנא ליצלן, רשת.
 2. אקסטרה סמול היא לא מידה לגיטימית לטייץ. גם אם את נראית כמו קייט מוס בניינטיז.
 3. אם אכלת ארוחת בוקר הדבר המהוגן לעשות הוא ללבוש חולצה אוברסייז המכסה את אזור הישבן והחלציים.
 4. עדיף שחור. לא מומלץ השימוש בטייץ ורוד, אדום, צהוב, חום, ירוק ותכלת. כסוף מותר בתנאים מחמירים: בערב הסילבסטר בלבד, כאשר שאר הפריטים המרכיבים את הלוק שחורים או כחולים.
 5. טייץ מנומר מותר סביב החגים הבאים: פורים, האלווין ויציאת "מלך האריות 2". טקס הגירושים שלך אינו נחשב חג לצורך סעיף זה.
 6. מגפונים/מגפיים וסניקרס לגיטימיים. סנדלים לא. סנדלים וטייץ ייצרו לוק מטעה של מורה לשל"ח שנלכד ברשת מפעילי סמים בשוק האפור.
 7. אם את מרגישה את הצורך לשלוח יד אל המפשעה ו"לסדר שם" יש לך "בוהן גמל". אל "תסדרי את זה" בפרהסיה, אלא בתא שירותים. כשתחזרי הקפידי לחייך, ולמה לא, בעצם?
 8. טייץ מבד דמוי עור או ויניל הוא סיכון נוראי. הוא יגרד לך ואת תזיעי בתוכו, ובשביל מה? השימוש בטייץ מבד דמוי עור אסור .
 9. בעת פעילות גופנית מותר השימוש בטייץ לכל סוגיו, להוציא קטיפה שחורה.
 10. טייץ מקטיפה שחורה הוא לגיטימי בכל שעות היום, עם חולצה מחויטת וארוכה או בלייזר.

  בת פחות מ-18, פטורה מאמנת הטייץ | צילום Randy Shropshire gettyimages
  בת פחות מ-18, פטורה מאמנת הטייץ | צילום Randy Shropshire gettyimages
 11. אם את בת פחות מ-18 את פטורה מציות לחוקים האלה, ובת מזל באופן כללי.