"חשוב להתרבות? בולשיט": הזוג שישכנע אתכן לא לעשות ילדים

ג'ניפר אניסטון | צילום : GettyImages/Jason Merritt
ג'ניפר אניסטון | צילום : GettyImages/Jason Merritt

לא כולם רוצים לעשות ילדים. אחרי שתקראו את מה שלאנשים האלה יש לומר, יש מצב טוב שתחשבו כמוהם

88 שיתופים | 132 צפיות
כל הדברים שאף אחד לא מדבר עליהם – פרויקט מיוחד | איור: מיכל רוט
כל הדברים שאף אחד לא מדבר עליהם – פרויקט מיוחד | איור: מיכל רוט

הם חגגו כבר 50, והם יחד מאז התיכון. "חיים ואוהבים", הם אומרים, "שרק יישאר ככה". הם מספרים שבשנים הראשונות לנישואיהם היו עסוקים בלימודים ובבניית קריירה, כשפה ושם הגיחו עקיצות מצד המשפחה של 'נו, מתי כבר אצלכם?'. "אני זוכרת שאחותי ילדה", היא מספרת, "היינו בתחילת שנות ה־30 שלנו. שמחתי בשמחתה אבל למען האמת, זה לא הזיז לי ברחם שום דבר, אבל בשלב הזה, כנראה בהשפעת לחצי הסביבה, התחלנו לראשונה לדבר על זה. ערב אחד במסעדה, הוא שאל אותי: 'את רוצה?', 'לא ממש', עניתי לו, 'תודה לאל', הוא פלט. אני חושבת שמה שאחרים לא מעיזים לדבר עליו, נסגר אצלנו תוך כמה ביסים. מאז לא חזרנו לדבר על זה".

גם לה אין ילדים והיא עפה על החיים. אופרה ווינפרי | צילום: GettyImages / Rachel Luna
גם לה אין ילדים והיא עפה על החיים. אופרה ווינפרי | צילום: GettyImages / Rachel Luna

>> למה לא אמרת לי: לא כולם חייבים לעשות ילדים, אפשר גם לגדל חתול
>> למה לא אמרת לי: כל הדברים שלא מדברים עליהם – הפרויקט המלא

"בואי נודה על האמת", הוא אומר, "אנחנו זוג נהנתן ואנחנו מרוכזים בעצמנו, אנחנו אוהבים לחזור מהעבודה וליהנות מהשקט. המחשבה שהיה מסתובב לנו ילד בין הרגליים וכל הדיון של מי יחליף לו או מי ישאר איתו בבית כי יש לו חום, ממש מבעיתה אותי. כל הנושא של המשכיות לא מדבר אלינו. אחרינו המבול, ומצידי שישרפו את הגופות שלנו בבוא העת. אבל כל זמן שאנחנו חיים, אנחנו רוצים למצות גם את הביחד שלנו וגם את ה'כל אחד לחוד' שלנו, בלי שום הפרעות".

"בעיני שנינו ללדת ילדים זה לא ערך עליון. אנחנו לא באמת אוהבים ילדים, זה לא באג'נדה שלנו"

"כשהייתי צעירה אמרו לי שכולם עושים ילדים כי זה חשוב להתרבות, וזה טוב לחוויית הנשיות ולאגו הגברי. בולשיט. בעיני שנינו ללדת ילדים זה לא ערך עליון. ואם נגיד את זה עוד יותר ישיר: אנחנו לא באמת אוהבים ילדים. זה לא באג'נדה שלנו", היא חורצת. "אנחנו לא רצינו בחיינו ילדים עם אף שנוזל כל הזמן, עם פיפי וקקי וכל המחלות והמריבות, חוץ מזה שילדים בעיניי הם לא מהות הנשיות". היא עובדת במשרה תובענית מבחירה, ולא מבריחה, כפי שהיא מחדדת. "אני עושה משהו שאני אוהבת, שמעניין אותי ושכיף לי בו, אני מרגישה חיונית והסיפוק עצום. ולמדתי שלא כולם צריכים ילדים בשביל הסיפוק האישי".

וגם לה. קמרון דיאז | צילום: GettyImages / Dimitrios Kambouris
וגם לה. קמרון דיאז | צילום: GettyImages / Dimitrios Kambouris

"אנחנו לא רצינו בחיינו ילדים עם אף שנוזל כל הזמן, עם פיפי וקקי וכל המחלות והמריבות, חוץ מזה שילדים בעיניי הם לא מהות הנשיות"

הוא מצידו טוען שאחד הקשיים של זוגות נטולי ילדים, בעולם שכולו מתחיל ונגמר במוסכמות חברתיות, הוא הלחץ החברתי, אבל הם תמיד הרגישו מעל כל זה. "לרוב החברים שלנו יש ילדים בוגרים, לחלקם יש נחת, לחלקם ממש לא. הכי מצחיק אותי כשהם משוויצים שהילדים הביאו להם נכדים. הביאו להם… עלק. אני מסתכל עליהם. נראים ממש זקנים לידנו והאמת – פחות מאושרים. מדובר באנשים ממעמד בינוני־גבוה, אבל לעומתנו הם עסוקים רק בלשרוד. אנחנו מפיקים מהחיים את המקסימום בלי לדפוק חשבון לאף אחד".