אלון הכובש

רגע לפני שקולקציית הקיץ של אלון ליבנה המריאה מתל אביב לשבוע האופנה בניו יורק, ורגע לפני שביונסה, ליידי גאגא וקים קרדשיאן קוטפות אותה לארון הפרטי שלהן, הספקנו לצלם את הבגדים להפקת אופנה בלעדית וגיאומטרית

88 שיתופים | 132 צפיות

המעצב הישראלי אלון ליבנה הציג קולקציה חדשה בשבוע האופנה בניו יורק שהתקיים בתחילת החודש, ואתרי אופנה בינלאומיים לא הצניעו את התלהבותם. "אלון ליבנה מתגבש לתוך עצמו", סיכם האתר הנחשב DWW, "פרטי העור והקאט אאוט התלת ממדיים ובגדי הגוף הסקסיים הם 'שואו סטופרס' רציניים (הכוונה לקטע מוצלח בהופעה שגורם לעצירה ולמחיאות כפיים סוערות – א"ד). זו התלבושת הנכונה למראה סקסי ואוונגרדי על השטיח האדום".

צילום: דודי חסון
צילום: דודי חסון

ליבנה הציג במסגרת שבוע האופנה הניו יורקי זו הפעם הרביעית, ובשונה ממעצבים אחרים המציגים את אוספיהם במסגרת זו, הוא דווקא לא נצמד לעונות השנה אלא מעלה למסלול מקבץ תלבושות אוונגרדיות, שמיועדות בעיקר לשטיחים אדומים ולאירועים ייחודיים, כמו הופעות על במה למשל. ביונסה, פריס הילטון, ליידי גאגא, טיירה בנקס, נעמי קמפבל, שאקירה, ג'יילו, קים קרדשיאן ואחיותיה, הן רק חלק מרשימה גדולה של כוכבות שהתאהבו במה שיש לליבנה להציע. הוא עיצב לביונסה שמלה לסיבוב הופעות והבגדים שלו השתתפו בסרט "משחקי הרעב 3", הופיעו על שער ה"קוסמופוליטן" ובמגזינים "אל", "הרפר'ס בזאר", "W", "V" ועוד.

בשיחה טלפונית עמו מניו יורק, ליבנה מספר כי האוסף הנוכחי שלו מבוסס על השראה מעולם הארכיטקטורה הפוסט מודרנית ובמיוחד מהארכיטקט האלגוריתמי מייקל הנסמאייר. "כחלק מתהליך העבודה המשכתי לפתח את טכניקת התלת ממד בעור, טכניקה שעליה אני עובד כבר כמה עונות. הפעם ניסיתי למצוא את האיזון בין כאוס לסדר אסתטי. הצבעוניות מנוכרת ומשדרת קור מודרני".

אז ספר לנו, איזה ריח יש להצלחה? איזו הרגשה זו להציג בשפיץ של עולם האופנה?

"השנה הייתה מטורפת מכל בחינה שהיא. לאחר ארבע עונות רצופות בשבוע האופנה בניו יורק, הפכתי מעצב מוכר בקרב הסלבריטאיות, הסטייליסטים וכתבי האופנה. זאת עבודה קשה, חצי מהזמן אני גר בניו יורק וחצי מהזמן בתל אביב".

למה אתה עוד שואף?

"ליצור קולקציה שתעמוד בסטנדרט העולמי ותעמוד לצד מותגי על. זו עבודה לא פשוטה, מרמת חומרי הגלם והצד הטכני ועד רמת העיצוב שנמדדת ונבחנת כל פעם מחדש. מאז ומתמיד דאגתי לטפח את כתב היד שלי וליצור שפה עיצובית שתהיה מזוהה איתי, היום אנשים רואים בגד שלי וישר יודעים שזה שלי וזה הישג אדיר מבחינתי".

איך אתה עושה את זה בפועל?

"אני מצוי בקשר יומיומי עם סטייליסטים מרכזיים בעולם האופנה, כמו הסטייליסטים של ביונסה, של ליידי גאגא ושל שלל כוכבות. יש לי חדרי שואורום בניו יורק, בלוס אנג'לס, בפריז ובמילאנו ואני חי לפי כל השעונים הנ"ל, עונה למיילים בארבע בבוקר ומקיים ראיונות טלפוניים ב־24:30 בלילה.

 

אבל אין כמו הבית, ותל אביב מבחינתי היא המקום שבו אני מרגיש בית – כאן המשפחה, החברים וכאן אפילו הקשר עם הלקוחות שלי, שבאות לתפור שמלת כלה. הבית הוא אחר, מיוחד ואישי יותר".

צילום: דודי חסון
צילום: דודי חסון

 

צילום: דודי חסון | קונספט וסטיילינג: ראובן כהן

ניהול קריאייטיב: טל קליינבורט | דוגמנית: נועם פרוסט