איתי לוי: "החיבור שלי לאופנה הגיע ממקום של חוסר"

קולקציית הקפסולה של איתי לוי ללי קופר | צילום: עופר חג'ייב
קולקציית הקפסולה של איתי לוי ללי קופר | צילום: עופר חג'ייב

הוא התפרסם כזמר וכשופט ב"הכוכב הבא" ומככב תדיר במדורי הרכילות, אבל התשוקה הגדולה שלו בחיים היא לאופנה ולסטיילינג. איתי לוי כמו שלא הכרתם

88 שיתופים | 132 צפיות

"הקורונה עשתה טוב בגדול", מצהיר איתי לוי, מי שבשגרה הוא אחד הזמרים העסוקים וכעת לאור המצב הוא לא יכול להופיע. "זה לא דבר פשוט, עברנו מלחמות ומשברים וכנראה שהעולם היה צריך את זה", הוא מסכם את התקופה.

במה היא עשתה טוב?
"לוח ההופעות התבטל, יום העצמאות, כל מיני פרויקטים. אבל לא הייתי יכול לקנות את מרחב הנשימה הזה בחיים בשום כסף. אני אוהב לעבוד זה עושה לי טוב ומשמח אותי אבל יש דברים גדולים מעלינו. אני חושב גם שדברים קצת נרגעו, יש פרופורציות לדברים, כבר אין את הבהלה לזהב הזאת, שכולם היו משוגעים אליו ואני ביניהם".

הכוונה היא לכסף ולשופוני?
"השופוני לא ירד וגם לא צריך לרדת, זה טוב ועושה טוב לאנשים. אני מתכוון שכל הבהלה הזאת והטירוף והעבודה הקשה והמרדף אחרי זה. הבנו שצריך גם להרגיע".

יש לא מעט סיבות שבגללן הקהל התאהב בו, הוא פרץ וטיפס את דרכו במהירות לאיי ליסט. היום מעבר להיותו זמר עסוק ואהוב הוא חלק מפאנל השופטים היוקרתי של "הכוכב הבא" לצד שירי מימון, סטטיק ובן אל ועוד, פרזנטור של לי קופר ועשה קמפיין לכלל ביטוח. שמו לא יורד מהכותרות בהקשרים שונים, אם זאת הפרידה המתוקשרת מהאקסית הדר חיון אחרי הצעת הנישואין המפוארת; החברות ארוכת השנים, הסכסוך והסולחה עם אייל גולן; הפרת הנחיות משרד הבריאות ועוד לא מעט סיפורים ששמים אותו בראש הסיקורים. יחד עם זאת שמנו לב שהקהל גם עף על הסטייל שלו, אם כי יש שמבקרים אותו על השופוני והמותגים היוקרתיים שהוא מרבה ללבוש. "יש לי המון המון בגדים, החיבור שלי לאופנה בא מהמקום החסר, שלא היה שפע. ברגע שיכולתי לקנות לעצמי התחברתי לעולם הזה", הוא מספר.

הוא גדל ברחובות, אביו נפטר כשהיה בן 16 והוא דיבר עליו לא מעט וסיפר על התמכרותו לסמים והחיים בצל אב נרקומן: "אבא שלי היה מכור, לא ידעתי מה זה סמים אבל ידעתי איך נראה נרקומן. הייתי רואה אותו יושב על הספה ונרדם עם הסיגריה דולקת ביד. אני זוכר המון צער, הוא היה מכור ונעצר הרבה, כשהוא היה עצור ושוהה בכלא הוא היה מבקש מאימא שלי לא להביא אותי והייתי נעלב. זו הייתה הילדות שלי", סיפר לוי בעבר בריאיון לפנאי פלוס. אימו נאלצה לעבוד בשלוש עבודות כדי לתת לו חיים טובים יותר. היא לקתה בארבעה אירועים מוחיים ומאז נמצאת במצב סיעודי, לוי סיפר שהיה מטפל בה ועל החיבור המיוחד שנוצר ביניהם.

אנחנו פוגשות אותו על סט הצילומים של המותג לי קופר, שהוא משמש כפרזנטור שלו כבר עונה שלישית ברציפות, החיבור שלו לעולם האופנה לא בא רק בלבישת מותגים וביכולות שלו לחבר לוקים בצורה טובה, אחד הדברים שנתנו לו חותמת כפאשניסט היא קולקציית הקפסולה שלו למותג לי קופר שנחלה הצלחה בחנויות. "ללכת לחנויות ולראות אנשים לובשים את הבגדים ולראות איך הגזרות השתנו זה עושה לי טוב, בחודשיים האחרונים זה טירוף", מספר לוי. "לפעמים אני אומר שלא משנה איך הבגד נראה, אם הוא יושב עלייך טוב זאת הנוסחה המנצחת. הקורונה עשתה טוב ללי קופר", הוא מוסיף, "אנשים הבינו שזאת חברה שמשווקת בגדים באיכות גבוהה בצבעים וצורות שאנשים אוהבים". 

נראה לי שבעיקר אתה עשית להם טוב, יש לך סיי אופנתי ונראה כאילו אנשים לוקחים ממך השראה גם בקטע הזה.
"זה מחמיא לי נורא שאת אומרת את זה. נכון יש לי דעה, אני חושב שכשמסתכלים על הבגדים של האדם רואים את הנפש שלו. וכשאתה משוחרר ועושה מה שאתה מרגיש לנכון, אז אם נוח לך עכשיו שהגרב יהיה משוך למעלה, לך על זה. בבגדים ובסטיילינג צריך המון המון אומץ וכשיש לך אומץ אתה מיוחד וכשאתה מיוחד אתה משפיע".

View this post on Instagram

????

A post shared by Itay Levi (@itaylevi7) on

אז אתה מתכנן לעשות עוד קולקציית קפסולה?
"יש קולקציית קפסולה שעדיין בחנויות והשאיפה לעשות עוד קולקציה יחד", צועק מהצד היחצ"ן שלו, שיר פינטו, שמפקח בקפידה על הריאיון. "אנחנו מאמינים שנעשה עוד אחת" מוסיף לוי, "אני מנסה ליצור לא מאזור מגלומני. מאזור של להעביר את הלקוח איזה מייקאובר שגם אני בעצמי עובר אותו".

"בבגדים ובסטיילינג צריך המון המון אומץ. כשיש לך אומץ אתה מיוחד וכשאתה מיוחד אתה משפיע"

מה זאת אומרת?
"אנחנו משקיעים המון מחשבה על החומרים והבגדים. האיכויות עלו פי שניים או פי שלושה. זה לא בגלל האנשים שבחברה, לפעמים בא משב רוח רענן שגם נמצא בתוך הפרויקט ובתוך התהליך. ברגע שנכנסתי ללי קופר קיבלתי מרחב עשייה, המוח שלי נפתח ואני מאוד אוהב את זה. הסתכלתי על הבגדים והתחלתי לחשוב, אולי נעשה את הבגד הזה בצורה כזאת, רגע שנייה בואו נעשה את זה בגזרה כזאת. חרטתי את זה על דגלי, פנו אלי המון לעשות קמפיינים וזה לא מעניין אותי, מעניין אותי לקחת פרויקט ולהיכנס לתוכו".

ואיך אתה עם הדוגמנות?
"שאלת שאלה ממש קשה. אני יכול להגיד את האמת?" הוא שואל את פינטו, "אתה אוהב להיות חלק ממהלכים, גם העניין של הדוגמנות קשה לך אתה נהנה מהעשייה והתוצרים", נחלץ פינטו לעזרתו. "זה מעמד שהוא קצת לא רגיל, לא קל לי לדגמן", מוסיף לוי. "הופעות זה הבית שלי, המגרש שלי שבו אני משמח את הקהל ושר ועושה את מה שאני יודע הכי טוב לעשות. דוגמן? אני לא חושב שאני דוגמן וכשבחרו בי להוביל את הקמפיין אני רוצה ונוטה להאמין שזה לא בגלל איך שאני נראה, יש אנשים יותר יפים ממני". 

"אני לא חושב שאני דוגמן. אני רוצה ונוטה להאמין שלא בחרו בי בגלל איך שאני נראה, יש אנשים יותר יפים ממני"

יש הרבה שלא יסכימו, אבל מה שאתה מתאר זה חלק ממגמה בעולם האופנה שדוגמנים היום הם לא רק יפים.
"היופי הוא כבר לא המוטו של החיים, זה הרעיון. זה יכול לבוא בזכות סולם הערכים שלך, זה יכול לבוא מסיפור חייך, מה שאתה משדר וזה מה שיפה היום בעולם האופנה. מאחורי פרצוף יפה או לא יפה יש גם מעבר".

קולקציית הקפסולה של איתי לוי ללי קופר | צילום: עופר חג'ייב
קולקציית הקפסולה של איתי לוי ללי קופר | צילום: עופר חג'ייב
קולקציית הקפסולה של איתי לוי ללי קופר | צילום: עופר חג'ייב
קולקציית הקפסולה של איתי לוי ללי קופר | צילום: עופר חג'ייב

לאיזה מותג הכי היית רוצה לדגמן?
"החלום שלי זה לעשות את קלווין קליין, אני חולה על המותג הזה, ולא הכול יקר". 

מי הסטייל אייקון שלך בחיים?
"חוץ מליידי גאגא", מתלוצצץ פינטו. "אני פחות מתמצא בשמות בינלאומיים. פחות עוקב אחרי אנשים באינסטגרם, אני חושב שברונו מארס הוא אחד המתלבשים הכי טובים בעולם". 

אין איזה בלוגר אופנה סודי שאתה עוקב אחריו ומקבל ממנו השראה?
"ממש לא. זה מעייף אותי וגם אם אני אראה איזה פריט שאני ארצה ולא אצליח להשיג אותו זה יביא לי עצבים. לפעמים שולחים לי כל מיני דברים ומה שאני אוהב אני שולח לסטייליסטית שלי, מורן טובול, ואומר לה את זה אני רוצה". 

View this post on Instagram

הרחובות בהם גדלתי , הכבישים , הריחות ,הקולות מהבתים , הצעקות לשכנים ״שיהיה חג שמח , תמסרי לדודהה תמסרי לכלתך, לילדים ,לבעל???? אזכור תמיד שהייתי מטייל בין השכנים ורואה את כל המשפחות מתארגנות לחג הפסח ואיזו אישה יפה שמנקה להם את הבתים ולא יודע אם ניחשתם נכון אבל זאת אמא שלי . כן אמא שלי שהייתה נכנסת כמה שעות לפני החג עם ריח של אקונומיקה ויופי וחיוך של סיפוק שאנחנו מאורגנים לחג ויש לנו קצת כסף בכיס לקנות קצת בגדים ומוצרים בסיסיים לחג וכמובן שנרגיש כמו כולם רק בצורה אחרת ! חייב לומר שהרגעים שעוברים עלינו עליי עכשיו מזכירים לי בדיוק את הרגעים האלה של הילד הזה שחיכה כל השנה לחג הכי יפה בשנה וזה רגע עצוב מאוד לעשות את החג הזה לבד!!!! לבד בלי אמא שלי בלי האנשים הקרובים אליי ליבי נקרע לגזרים . אבל יש פה אבל גדול החג הזה הוא חג החירות וכשמו כן הוא חופש חופש לחשוב ,לנקות ,להתעלות ,להוסיף לעצמנו עוד נקודות אופי חיוביות והכי חשוב מחשבות .מחשבות נקיות חדשות ושמחות להבין שאנו עוברים שינוי ענקקקקק כמו תינוק שנולד לעולם חדש ונקי ומסודר.. מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים ! וכל אחד מאיתנו הוא צדיק השם ורק הוא רוצה בטובתינו אז אסכם ואומר חג שמח לכל בית ישראל חג שמח לאמא שלי ואני מבקש ממךךךך סליחה סליחה שאני צריך להשאיר אותך בבית סליחה ,סליחה ,סליחה . אוהב אותך אוהב אתכם וחג חידוש שמח לכל עם ישראל ????????????????????????

A post shared by Itay Levi (@itaylevi7) on

למה לדעתך אנשים אוהבים את הסטייל שלך, מה מיוחד בו?
"יש שני אנשים בעולם שהם הדוגמה שלי בחיים, מייקל ג'ורדן וקניה ווסט. יש להם את היכולת לגעת בהמון דברים. אופנה מייצרת מוזיקה ומוזיקה מייצרת אופנה ומוזיקה מתחברת לבישול וכל החיבורים פשוט מפרים. אופנה לדעתי נוגעת בהרבה דברים שאני מאוד אוהב. אני חושב שזמר לא צריך רק לדעת לשיר ולייצר שירים, אני חושב שכשמסתכלים על בן אדם והוא לבוש טוב אז משהו בו מגניב אותך והוא מעניין. כיף לראות בן אדם שהכול מתחבר שם". 

זאת ההשראה שאתה לוקח מקניה ווסט?
"חד משמעית. גם מייקל ג'ורדן ומה שהוא עשה לאייר ג'ורדן, נעל שאף אחד לא רצה הוא הפך לפריט שיכול להיות שווה היום אלפי דולרים. הוא משפיע כי הוא נוגע באנשים. הוא גרם לאנשים שלובשים אותה לחשוב עליו. זה הדברים הקטנים, זה דבר מופלא בעיניי וזה מה שאני הייתי רוצה לעשות".

מה המותג האהוב עליך?
"אוף ווייט, אבל בלי הסמלים של האוף ווייט. הם עושים מלא שיתופי פעולה עם נייקי ואני חולה על זה, אוהב שהבגדים משוחררים". 

ובטח גם את המעצב וירג'יל אבלו.
"לא כל כך מכיר".

לדעתך שווה להשקיע בבגדים יקרים או שזה בזבוז כסף?
"זה כמו לשאול מה אתה מעדיף חופשה בארץ או חופשה בחו"ל. יש רגעים שכיף בחו"ל ורגעים שכיף בארץ, מאמין שאם לאדם יש יכולת אז וואלה שיתפנק, אבל אפשר גם למצוא הרבה דברים יפים בזול. יש לי הערכה לכסף ולכן אני קונה איפה שתמיד יהיה הכי משתלם לעשות את הקניה. זה יכול להיות באינטרנט, מבצע בחנויות הפיזיות וגם בחו"ל כשאני בחופשה". 

אתה אוהב ומדבר הרבה על מותגים בינלאומיים, מה לגבי תעשיית האופנה המקומית הקורסת.
"אני נוגע במעצבים ישראלים, לובש ותומך. ללי קופר יש זיכיון ישראלי וחלק מהדברים מיוצרים כאן ובמיוחד לקהל כאן והוא מאוד מזוהה עם ישראל, הוא כבר עשרים שנה פה. פעם לא כל אחד יכל להרשות לעצמו לי קופר, זה היה מותג-על ואנחנו בדרך לשם, בעזרת השם, להפוך אותו להכי מזוהה כמותג ישראלי. ואם נגדיל לעשות נצליח לשתף מעצבים ישראליים בתוך המותג עצמו. אנחנו גם לקראת לי קופר קידס, מותג לכל המשפחה". 

פריט שאתה לא יכול בלעדיו.
"תחתונים", הוא צוחק, "יש אנשים עכשיו שיוצאים בלי תחתונים, אני לא יכול בלי זה".

ועכשיו ברצינות.
"שאלה קשה, זה כל הזמן משתנה. בעיניי זה תרכובת של דברים. אני יכול לקחת סתם חולצה שחורה, ג'ינס בום וסנדל תנכי ואני לא אוכל בלי כל אחד מהדברים האלה". 

איזה טיפים יש לך למי שרוצה את הסטייל של איתי לוי.
"כמה שפחות צבעים, אני מכור לג'ינסים ולא להתבייש ללבוש טרנינגים בקיץ, זה סטייל".

איתי לוי בקמפיין של לי קופר | צילום: עופר חג'ייב
איתי לוי בקמפיין של לי קופר | צילום: עופר חג'ייב